AçıkDeniz İnternet Bankacılığı Güvenliği | DenizBank

DenizBank ismini ve logosunu kullanarak, sizden kişisel ve finansal (hesap,müşteri veya kredi kartı numaranız gibi) bilgilerinizi isteyen e-postalara kesinlikle cevap vermeyiniz.

AçıkDeniz İnternet Bankacılığı Güvenliği

AçıkDeniz İnternet Bankacılığı Güvenliği
  • Internet Explorer ve Netscape kullanan müşterilerimiz, AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'nın Kullanıcı Adı / e-Parola / Şifre sorulan giriş sayfasının ve işlem sayfalarının sağ alt köşelerindeki KİLİT işaretini kontrol etmelidir. KİLİT işareti çift tıklandığında sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin DenizBank'a ait olduğunu belirten ifadeler yer almalıdır.
  • İnternet bankacılığı işlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız halka açık alanlardan (internet cafe vb.) veya başkalarına ait bilgisayarlardan yapmayınız. Halka açık bilgisayarlarda, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmek amacıyla kullanılan çeşitli programların yüklenmiş olması riski vardır.
  • DenizBank AçıkDeniz İnternet Bankacılığı Türkiye'de ilk defa "SMS Doğrulama" adında ek güvenlik uygulaması sunmaktadır. Bu uygulama, seçeceğiniz "SMS Doğrulama Kullanım Ayarı"na göre AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'na her girişinizde, tüm para transferlerinde, sizin belirleyeceğiniz tutarın üzerindeki para transferlerinde ve/veya belirtilen saat aralıklarında yapacağınız işlemlerde cep telefonunuza SMS yoluyla gelen Güvenlik Kodu'nu kullanarak işleminizi gerçekleştirmenizi sağlar.
  • Son dönemde ortaya çıkan bazı yazılımlar, bilgisayar klavyesinde basılan her tuşun kaydedilmesini ("log"lanmasını) sağlamaktadır. Özellikle bilgisayarların çoklu kullanıldığı yerlerde (internet cafe, işyeri gibi…) rastlanan bu tip yazılımlardan olumsuz etkilenmemek için DenizBank AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'na giriş sırasında "Sanal Klavye" güvenlik uygulamasının kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu uygulama, AçıkDeniz kullanıcı adı ve şifresindeki rakam bölümünü "sanal klavye" üzerindeki tuşları mouse ile tıklayarak girmenizi sağlar.
  • AçıkDeniz İnternet Bankacılığı Kullanıcı Adı, Şifre ve e-Parola gibi size özel bilgileri kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmayınız. Bu bilgilerin yazılı olarak saklamayınız.
  • Hatırlamanızın daha kolay olacağını düşünerek adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi, telefon numaralarınızı vs şifre olarak kullanmayınız. Bunlar, kolayca tahmin edilebilirler.
  • Şifrenizi mutlaka belirli aralıklarla değiştiriniz.
  • AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'nden çıkarken mutlaka "Güvenli Çıkış" butonunu kullanınız ve AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'nden çıktığınızdan emin olduktan sonra pencereyi kapatınız.
  • DenizBank çalışanları hiçbir zaman sizden şifre ya da parolanızı söylemenizi istemeyeceklerdir. Böyle bir taleple karşılaşırsanız lütfen 444 0 800 AçıkDeniz Telefon Bankacılığı'nı arayarak durumu bildiriniz.
  • Hesabınızda olağandışı bir hareket olduğundan şüpheleniyorsanız, 444 0 800 AçıkDeniz Telefon Bankacılığı'nı veya Müşteri Memnuniyeti'ni kullanarak DenizBank ile irtibata geçiniz. Şüphelendiğiniz hareketleri kontrol etmek için AçıkDeniz İnternet Bankacılığı "Güvenlik Yönetimi" menüsü altında bulunan "Son 5 İşlem" linkini kullanabilirsiniz. Bu link ile ulaşacağınız sayfada, AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'nda yapmış olduğunuz son 5 işlem arasında bilginiz dahilinde olmayan herhangi bir işlem olup olmadığını ve AçıkDeniz İnternet Bankacılığı'na en son ne zaman girildiğini kontrol edebilirsiniz.
Kapat

Döviz Çevirici

Kapat
Kapat
deneme
Kapat
Fırsatlardan haberdar olmak için DenizBank Facebook sayfamızı begenin !
Kapat
MomilDeniz
Kapat

DenizBank'ın ürün, hizmet ve kampanyalarından elektronik iletişim kanallarıyla haberdar olmayı onaylıyorum.

Evet
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...