DCSIMG
Gayrimenkuller | DenizBank
DenizBank Gayrimenkulleri

DenizBank Gayrimenkulleri

Bankamızca satışa sunulan gayrimenkulleri il, ilçe ve gayrimenkul türü bazında sorgulayıp, size uygun olanları görebilirsiniz.

İlgilendiğiniz gayrimenkul ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek, teklif ve satış prosedürü için “İletişim Bilgileri” bölümünde yer alan yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Gayrimenkul Satış Şartnamesi için tıklayınız.

Lütfen aramak istediğiniz il ya da ilçeyi aşağıdaki alana yazınız.

ARAMA :

Ya da aşağıdaki alanları seçerek aramaya yapabilirsiniz:

İL
İLÇE
TİP
 

Toplam Ziyaret Sayısı: 919.196

Ekspertiz ve Gayrimenkul Yönetimi
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı
Serkan Nazım EKİNCİ Ercan AKTAŞ
0212 214 25 75 0212 214 25 74
Mail : gayrimenkulyonetimi@denizbank.com
 • 1. Bankamızca satışa sunulan gayrimenkullerin, başta bankamız internet sayfası (www.denizbank.com) olmak üzere, Bölge Müdürlüklerimiz, Şubelerimiz, müşterilerimiz, personelimiz ve diğer tüm kanallar kullanılarak tanıtımı yapılmaktadır. Dolayısıyla bankamız gayrimenkulünü satın almak isteyen herkes dilediği zaman bölümümüze başvurarak bankamız gayrimenkulüne talip olabilir. Bankamız da bu anlamda gayrimenkulünü dilediği kimseye satma hakkına sahiptir.
 • 2. Bankamızca hiçbir aracı/emlak ofisi (*), firma ya da şirkete münhasıran gayrimenkulümüzü satma yetkisi verilmemiştir. Böyle bir durum olması ancak bankamız ile aracı firma arasında özel sözleşme yapılması halinde mümkündür.
 • 3. Emlak Ofisleri satışa sunulan gayrimenkullerimizin satışına aracılık edebilirler. Pazarlama amaçlı olarak Bankamız internet sayfası ve bankamızdan aldıkları gayrimenkule ilişkin bilgileri müşterileri ile paylaşabilirler. Ancak, bankamız internet sayfasında bulunan bilgileri asla değiştirerek yayınlayamazlar. Ancak, Emlak Ofislerince, Bankamız gayrimenkullerinin internette ilanlarının yapılması durumunda, Bankamız unvanı hiçbir şekilde kullanılmayacaktır.
 • 4. Gayrimenkulümüzün satışına aracılık eden emlak ofislerine, bankamızca aşağıdaki şartlarda hizmet bedeli (komisyon) ödemesi yapılabilecektir.
  • a. Müşteriyle ilk temasın kendileri tarafından sağlandığına ilişkin müşteriden “Yer Gösterme Belgesi” alınması, (Yer Gösterme Belgesinde müşterinin adı soyadı, TC Kimlik Numarası, tarih, saat ve Emlak Ofisi Yetkilisi ile müşterinin imzası bulunmalıdır)
  • b. Emlak Ofisinin, müşteriden aldığı söz konusu “Yer Gösterme Belgesi” ni mümkün olan en kısa zamanda bankamız mail adresine (gayrimenkulyonetimi@denizbank.com) göndermeleri gerekmektedir. Çünkü hizmet bedeli ödemesinde esas olan bu belgenin bankamıza mail ile ulaştırıldığı tarih ve saattir.
  • c. Yukarıdaki iki şartın (yer gösterme belgesi alınması ve bu belgenin bankamıza mail ile gönderilmesi) gerçekleşmesi, emlak ofisinin söz konusu müşteriyi bankamıza kazandırdığının ispatı olacaktır.
  • d. Gayrimenkulü, müşterinin birinci derece akrabalarının ( eşinin, çocuklarının, anne ve babasının, kardeşlerinin) satın alması, kendisinin satın alması olarak değerlendirilecektir.
  • e. Yukarıdaki işlemlerin (Yer Gösterme Belgesi alınması ve bu belgenin bankamıza mail ile gönderilmesi) yapılmaması halinde, hiçbir şekilde aracı olduğunu iddia eden kişi/kimselere hizmet bedeli ödemesi yapılmaz.
 • 5. Yer Gösterme Belgesinin bize ulaştığı tarih ve saatten itibaren üç (3) ay içinde aynı müşteriye aynı mülkün satışının yapılması halinde, hizmet bedeli ödemesi müşteriyle teması ilk sağlayan ve Yer Gösterme Belgesini bankamıza ilk gönderen emlak ofisine yapılacaktır. Yani, Yer Gösterme Belgesinin bankamıza mail ile ulaştığı tarihten itibaren 3 aylık dönem içinde satış yapılması halinde, müşteriyi bankamıza son getiren emlak firmasına değil, ilk getiren emlak firmasına hizmet bedeli ödemesi yapılır.
 • 6. Üç (3) aylık sürenin bitiminden sonra, aynı müşterinin bankamızdan farklı kanallarla da olsa aynı mülkü satın alması halinde, müşteriyle ilk teması sağlayan Emlak Ofisine hizmet bedeli ödemesi yapılmaz. Bu durumda da müşteriyi son getiren emlak ofisine hizmet bedeli ödemesi yapılır.
 • 7. Üç (3) aylık süre sadece bankamız ile aracı emlak ofisi arasındaki hizmet bedeli (komisyon) için geçerli bir süredir.
 • 8. Emlak Ofislerinin müşterilere elden veya mail yoluyla göndermiş olduğu toplu liste teslimi yer gösterme belgesi anlamına gelmez. Yer Gösterme Belgesi özellikle belirli bir mülk için alınmış olmalı ve mutlak surette 4. a maddesinde sayılan bilgileri ihtiva etmelidir.
 • 9. Yer Gösterme Belgesi imzalatılan müşteriden emlak ofisinin ayrıca hizmet bedeli alıp almaması bankamızı hiçbir şekilde bağlamayacaktır.
 • 10. Hizmet Bedeli, gayrimenkulün satışın Tapuda gerçekleşmesi ve satış bedelinin tamamının Bankamızca tahsil edilmesi halinde ödenir. Aracı Emlak Ofislerine ödenecek Hizmet Bedeli Oranları aşağıda belirtilmiştir.

  Fiyat Aralığı (TL) Hizmet Bedeli (%)
  0 - 1.000.000 2.0
  1.000.001 - 3.000.000 1.5
  3.000.001 - 5.000.000 1.2
  5.000.001 - 10.000.000 1.0
  10.000.001 ve üzeri 0.8 (Tavan 200.000.-TL)
 • 11. Bankamızca aracılara yapılacak Hizmet Bedeli ödemesi fatura karşılığı ve banka üzerinden yapılır.
 • 12. Yer gösterme işlemi için Şubelerimizden temin edilen gayrimenkule ilişkin anahtarlar hiçbir şekilde çoğaltılamaz.
 • 13. Yer gösterme işlemi için Şubelerimizden temin edilen gayrimenkule ilişkin anahtarlarla söz konusu mülke girildiğinde, gayrimenkulün içine ve/veya dışına hiçbir şekilde emlak ofisi tabelası asılamaz.
 • 14- Denizbank A.Ş, hizmet bedeli oranlarını ve şartname koşullarını dilediği zaman değiştirme ve sona erdirme hakkına sahiptir.
 • 15- İşbu “Denizbank Emlak Ofisleri ile Çalışma Şartnamesi” www.denizbank.com linkinde yayınlandığı sürece geçerli olacaktır.
 • 16. Bankamızca satışa sunulmuş gayrimenkullerin satışına aracılık ederek hizmet bedeli iddiasında bulunan tüm emlak ofisleri, alım-satım işiyle uğraşan kişi ve şirketler vs. iş bu şartnameyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 • (*)Emlak Ofisi : Emlak alım satımı, kiralanması ile uğraşan iş yeri, emlakçı

1. Gayrimenkulümü bankadan almam bana ne gibi avantajlar sağlar?

Gayrimenkulün bankadan satın alınması halinde KDV muafiyeti olacaktır.

Piyasaya göre daha uygun fiyatlı olacaktır.

Üzerinde her hangi bir yasal sınırlama bulunmayacaktır.

Arada emlak aracı komisyonu olmayacaktır.

2. Gayrimenkuller hangi yöntemle satılmaktadır, teklifi ne şekilde vereceğim?

Gayrimenkuller satış bedeli üzerinden teklif alma yöntemi ile satılmaktadır. Teklifler her bir gayrimenkulün bulunduğu sayfada elektronik ortamda “Teklif Ver” butonu üzerinden yapılabileceği gibi, “Gayrimenkul Alımı Teklif Mektubu” düzenleyip aşağıdaki adreslere mail ve posta yoluyla veya elden teslim etmek suretiyle de olmaktadır.

Aynı gayrimenkule birden fazla teklif verilmesi halinde öncelik yüksek teklif verende olacaktır. Gayrimenkul satış onayı müşteriye bildirildikten ve kaparo yatırıldıktan sonra gelen ilave teklifler dikkate alınmayacaktır.

3. Gayrimenkulün fiyatı nedir?

Gayrimenkullerin satış fiyatları bankamız internet sayfalarında yayınlanmaktadır. Satış bedelinin üzerinde verilen tekliflerde teklifin kabul edilme olasılığı artar ancak kesin değildir. Çünkü bir başka müşteri daha yüksek teklif vermiş olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz, ilan edilen satış fiyatının üzerinde teklif verilmesidir. Tüm teklifler değerlendirilir ve müşteriye mutlaka geri dönüş yapılır. Satışın kesinleşmesi Bankamız onayına bağlıdır.

Alıcının gayrimenkulü tüm kusurlarıyla ve halihazır durumuyla kabul ettiği ve teklifi buna göre yaptığı kabul edilir..

Bankamız ilan edilen gayrimenkullerini satmaktan tamamen vazgeçebileceği gibi, gayrimenkullerin satış fiyatlarını değiştirme ve gayrimenkulü satıp satmama hakkını da saklı tutmaktadır.

4. Gayrimenkul Satış Fiyatına KDV dahil midir?

Bankamız Vergi Yasaları açısından KDV mükellefi olmadığından dolayı ayrıca KDV tahsil edilmeyecektir.

5. Gayrimenkulle ilgili detay bilgilere ne şekilde ulaşabilirim?

Gayrimenkullerle ilgili detay bilgilere bankamız internet sayfasından ulaşılabileceği gibi, daha detaylı bilgi için aşağıda iletişim bilgileri belirtilen yetkililerimizden de bilgi alınabilecektir.

Satışa sunulmuş olan gayrimenkuller ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp, genel bilgi niteliğindedir. Teklif sahipleri; taşınmazı mevcut durumu ile görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacak olup; bu konularda eksiklik, ayıp, farklılık vb. nedenlerle Bankamızdan herhangi bir itiraz ve talepte bulunmayacaklardır. Bu nedenle alıcı tarafından gayrimenkulle ilgili detay araştırmanın ayrıca yapılması ve içinin görülmesi tavsiye edilmektedir.

6. Gayrimenkulü görebilmek mümkün müdür?

Aşağıda iletişim bilgileri bulunan bankamız yetkililerinin desteğiyle, gayrimenkulün yakınında bulunan DenizBank Şubelerinde bulunan anahtarlar ile yerin kolayca görülmesi mümkündür.

7. Teklifimin kabul edilip edilmediğini ne şekilde öğreneceğim?

İnternet üzerinden ve/veya Genel Müdürlüğe/Bölgelerimize/Şubelerimize bizzat gelerek elden verilen tüm tekliflere en geç 3 gün içinde olumlu ya da olumsuz yanıt verilir. 3 günden sonra yanıt alınmaması halinde aşağıda iletişim numaraları belirtilen yetkililerimize telefonla başvuruda bulunabilecektir.

8. Teklifimi geri çekebilir miyim?

Müşteriler gayrimenkulü almadan önce gerekli araştırmayı yapmış olmalıdır. Bu nedenle almadan önce gayrimenkulün borçlarından, kusurlarından veya verilen bilgi ve fotoğraflar ile gayrimenkulün mevcut durumu arasındaki farklılıklardan dolayı gayrimenkulün teslim ve tescilinden kaçınamaz/tekliflerini geri çekemez, iptal edemezler. Bankamızdan gayrimenkulün kusurlarının giderilmesi için herhangi bir itiraz veya talepte bulunmayacaklarını kabul etmiş sayılacaklardır. Bu nedenle daha önce vermiş oldukları teminatları/kaparoyu geri çekemezler.

9. Gayrimenkul bedelini ve kaparo tutarını ne şekilde ödeyeceğim?

Gayrimenkul bedeli peşin olarak tahsil edilir. Teklif vermek için teminat alınmamaktadır. Ancak, alıcı tarafından kesin karar verilip, gayrimenkul bedelinin peşinen ödenmesinden önce, alıcı tarafından satış ilanının yayından kaldırılması isteniyorsa, asgari %3 oranında kaparo alınır. Kaparo alınması, satışın üçüncü şahıslara kapatıldığı anlamına gelir. Aksi halde, yani kaparo alınmamışsa satış kapatılmaz, üçüncü kişilere açık olmaya devam eder.

Kaparo alındıktan sonra en geç üç iş günü içinde gayrimenkulün bedeli tahsil edilir. Aksi halde kaparo tutarının gelir kaydedilmesi bankanın tasarrufundadır. Banka kaparoyu ödeyip ödememekte tamamen serbesttir. Kaparo yatırıldıktan sonra alıştan vaz geçmesi halinde müşteri hiçbir hak talebinde bulunmayacağını peşinen kabul etmiş sayılır.

10. Başka kişiler tarafından verilen teklifleri öğrenebilir miyim?

Bu konuda müşterilere bilgi verilmez.

11. Gayrimenkulün fiyatı konusunda, yetkililerle pazarlık edilebilir mi?

Fiyatlar SPK ve BDDK onaylı eksperler tarafından yapılan değerlemelere göre belirlenmekte olduğundan normal şartlarda pazarlık yapılmaz. Ancak bazı durumlarda, gayrimenkulün özelliğine göre küçük pazarlıklar (Örneğin; gayrimenkulde sonradan ortaya çıkan kusur durumları, değeri etkileyen olumsuzluklar vs. olması halinde) olabilmektedir.

12. Gayrimenkulün eski borçları (aidat, yakıt, elektrik, su vs. borçları) varsa kim tarafından ödenecek?

Gayrimenkulün bankanın mülkiyetinden olan döneme ilişkin eski borçları banka tarafından ödenmektedir.

Gayrimenkulün bankamız mülkiyetine geçmeden önceki dönemlere ait sayılan masrafları, borçları Bankamız sorumluluğunda değildir. Bankamız bu borçları ödeyip ödememekte serbesttir. Ödenmemesi halinde Bankamızdan talepte bulunulamaz.

13. Gayrimenkulün üzerinde ipotek, haciz vs. takyidat bulunmakta mıdır?

Bankamız mülkiyetine geçmiş bulunan gayrimenkuller üzerinde ipotek, haciz gibi sınırlayıcı haklar bulunmamaktadır. Ancak imar durumu ve projeye aykırılık vs. durumlarının araştırılması alıcıya aittir. Bankamız bu konuda bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

14. İlgilendiğim gayrimenkul internet listesinden neden çıkarıldı?

Gayrimenkul satılmış veya satıştan çekilmiştir.

15. Vadeli satış yapılması mümkün müdür?

Prensip olarak satışlarımız peşindir. Vadeli satış yapılması yerine, müşterinin durumunun uygun olması halinde Bankamızdan kredi kullandırılması yolu tercih edilir. İstisnai durumlarda vadeli satış yapılmasına karar verilmesi halinde ise vade farkı (faiz) tahakkuk ettirilir.

16. Tapu devrini ne zaman alabilirim?

Gayrimenkul bedelinin peşin tahsili halinde tapu devri hemen yapılmaktadır. Ancak, Bankamız prosedürleri kapsamında devir, 7-10 gün sürebilmektedir. Gayrimenkulün vadeli olarak satılması halinde ise taksit bedellerinin tamamı tahsil edilmeden tapu devri yapılmamaktadır.

Kapat
Kapat

Kapat
Kapat