Şimdi yeniden tam yol ileri

Genel Müdür'den Mesaj

Güç dengelerinin batıdan doğuya doğru yön değiştirdiği günümüzde Türkiye, istikrarlı ortamı, hızla büyüyen ekonomisi ve dünya ticaret akışındaki artan payı ile uluslararası bir cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemekte; global ekonominin yükselen yıldızları arasındaki konumunu güçlendirmektedir. Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme yolunda emin adımlarla ilerleyen ülkemizde, sürdürülebilir ve dengeli büyümenin tesis edilmesi yolunda, finansal istikrarın itici gücü konumundaki bankacılık sektörü kritik rol oynamaktadır. Biz de sektörümüzün öncü oyuncularından biri olarak, 17 yıldır müşterilerimizin hayatına, temas ettiğimiz sektörlere ve büyük ölçekte ülkemizin parlak geleceğine değer katmak misyonuyla faaliyetlerimizi şekillendiriyor; sürdürülebilir iş modelleriyle hedeflerimize doğru ilerlemenin, sektörümüze kazandırdığımız ilk’ler ve en’lerle örnek gösterilecek işlere imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

DenizBank Ailesi olarak, 2013 yılı başında, Rusya’nın en büyük, Avrupa’nın ise en büyük üç bankasından biri olan Sberbank’ın, Dexia ile hisse devri konusunda anlaşarak ana hissedarımız olması ile yeni bir döneme adım attık. Bir yıl süren satış sürecimizde, sektörümüzde şimdiye kadar rastlanmamış bir başarıyla her alanda büyümemizi sürdürdük. DenizBank’ımız, bankacılık sektöründe bir yüzyılı geride bırakmış, 172 yıllık geçmişe sahip Sberbank gibi bir finans devinin güçlü rüzgârını arkasına alarak, yeni ufuklara yelken açıyor.

Diğer yandan, 01 Temmuz 2013 itibarıyla Citi Türkiye’nin bireysel bankacılık bölümünü devralmamızla birlikte, yine kurumsal tarihçemizde son derece önemli bir dönemeci yaşadık. Gerek Bankamız bünyesine kazandırdığımız, Citi ekolünden yetişmiş deneyimli insan kaynağı, gerekse bireysel portföyümüzde önümüze koyduğumuz yeni hedefler dolayısıyla, Citi Türkiye Bireysel Bankacılık Bölümü satın alması ile yüksek hedeflerimize doğru tam yol ilerlemek üzere başarılı bir adım attık.

Bugün, çalışan sayımız 15 bine yaklaşmışken, sektörümüz için son derece kısa sayılabilecek 17 yıl gibi sürede şubesi, çalışanı ve müşterisi olmayan bir bankadan, konsolide aktif büyüklüğüne göre Türkiye’nin 5. büyük özel bankası konumuna erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gururla ifade etmeliyim ki bu tabloda istikrarlı büyüme politikamızın, sektörümüzde yarattığımız istihdamın, ticari başarılarımızın yanında sosyal paydaşlarımıza sağladığımız katma değerin ve en önemlisi, 17 yıllık cesur yolculuğumuzda bizi asla yalnız bırakmayan 7.8 milyon müşterimizin büyük payı bulunuyor.

Tam da bu sebeple, faaliyetlerimizin kalbine her zaman için müşterilerimizi yerleştiriyor; “finansal süpermarket” anlayışımız doğrultusunda, elimizdeki tüm kaynakları onlara en yeni bankacılık ürünlerini tek bir çatı altında, en hızlı şekilde sunmak üzere seferber ediyoruz. 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyla yurt içi ve yurtdışında toplam 739 şubemiz bulunuyor. Yurt dışı şubelerimizle Avusturya, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde etkin hizmet sunuyoruz. Sadece son iki yılda 100’den fazla şube açıp, 3 bin 500’ün üzerinde iş gücü yaratarak, Türkiye’nin en çok şube açan ve istihdam yaratan özel bankası olma başarısını gösterdik. 2012 yılı itibariyle Türkiye’nin 81 iline hizmet götüren ikinci özel banka konumuna ulaştık.

DenizBank olarak ülkemizin istikrarlı ve sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamak üzere çalışırken, ekonomik büyümemize ivme kazandıracak niş alanları göz ardı etmiyor; sunduğumuz finansman ve verimlilik araçlarıyla, öncelikle işletmelerimizin, ardından temas ettikleri sektörlerin ve uzun vadede Türkiye ekonomisinin güçlenmesine katkı sunuyoruz. Ülkemizi sürdürülebilir yarınlara taşıyacak kilit sektörlerden birinin tarım olduğu inancıyla, çiftçilerimizin daha verimli ve ekonomik üretim yapabilmelerine büyük önem atfediyor, kaynaklarımızı bu yönde seferber ediyoruz. Mevcut durumda, ilk adım attığımız dönemde Türkiye bankacılık sektörü açısından son derece bakir olan bu alanda, özel bankalar arasında lider konumdayız.

Diğer yandan, ekonomimize can veren KOBİ’lerimizin gelişimine katkı sunmak adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. KOBİ’lerimizin en önemli sıkıntılarının sermaye yetersizliği ve finansal kaynaklara erişim olduğu gerçeğinden hareketle, operasyonlarını ihtiyaçlarına özel, yenilikçi ve avantajlı programlarla destekliyoruz. KOBİ Bankacılığı alanında edindiğimiz tecrübelerin ışığında, KOBİ’lerimizin yasal süreçlere hızla adapte olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz yazarkasa POS, bu anlamda bizler için son derece kıymetli bir ürün.

İş yapma ve yaşam biçimlerimizi komple dönüştüren, insan hayatını hiç olmadığı kadar kolaylaştıran dijital ve mobil teknolojileri ürün ve servislerimize entegre etmek, en kritik önceliklerimiz arasında yer alıyor. Dijital çağda trendleri takip eden değil, yaratan bir banka olma vizyonuyla, gerek kendi iş süreçlerimizi kolaylaştırmak gerekse müşterilerimizin hayatını Deniz’de daha güzel kılmak adına bugüne kadar pek çok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdik. Sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilk olan Facebook Bankacılığı gibi inovatif bir projeye imza attık, kredi başvurularını dünyanın en yaygın sosyal paylaşım ağları arasında yer alan Twitter üzerinden, ‘direct message’ yöntemiyle kabul ederek sektörümüzde bir ‘ilk’i gerçekleştirdik. Dünyada bir benzeri olmayan, DenizBank müşterisi olsun, olmasın herkesin para transferi yapmasına olanak sağlayan ‘mobil cüzdan’ uygulamamız fastPay’i hayata geçirdik. Haziran ayı itibariyle MobilDeniz uygulamamızı, kullanıcı deneyimi açısından kolaylık yaratacak şekilde yeniledik. Kısacası tüm yol haritamızı, müşterilerimizin mobil ve dijital dünyanın nimetlerinden daha rahat faydalanması vizyonuyla şekillendirdik.

Dijital platformda hayata geçirdiğimiz uygulamaların yanında turizm, KOBİ Bankacılığı, Bireysel Bankacılık gibi alanlardaki hizmetlerimiz ve insan kaynakları yönetimimizle ulusal ve uluslararası arenada saygın kuruluşlar tarafından tam 26 ödüle layık görüldük. Bununla birlikte, iş dünyasının prestijli yayınlarından Capital tarafından sektörümüzün en beğenilen üç markasından biri olarak gösterildik.

Kurulduğu günden bu yana tüm iş süreçlerini “insan” odağıyla sürdüren, kurum içinde çalışanlarının, kurum dışında ise müşterilerinin ve tüm paydaşlarının hayatına değer katmak üzere çalışan bir banka olarak, sosyal sorumluluklarımızı asla unutmuyor; faaliyet gösterdiğimiz toplumun ve ülkemizin sürdürülebilir geleceğine hizmet etmek üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Zira DenizBank olarak başarımızı salt finansal iş sonuçlarımızla değil, insanlarımızın hayatına olumlu yönde temas etme başarımızla da ölçüyoruz.

Toplumsal kalkınmanın temel taşlarından birinin kültür-sanat olduğu düşüncesiyle, bu alandaki çalışmalarımız sosyal sorumluluk vizyonumuzun önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu doğrultuda, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın kurumsal sponsorluğuna tam 10 yıldır devam ediyor; Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ni ise başlangıcından bugüne destekliyoruz. Öte yandan 2012 yılında Türkiye’nin ilk ve tek bale festivali olan ve 11 yıldır düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin de sponsorluğunu üstlendik.

En az kültür-sanat kadar önemsediğimiz ve toplumsal gelişmişliğin önemli kriterlerinden biri olarak gördüğümüz bir diğer alan, spor. Tıpkı ilk kurulduğumuz günden bu yana sanatı sahiplendiğimiz gibi “Spora da evet” diyor; sporun tüm branşlarda sürdürülebilir gelişimi, daha geniş bir tabana nüfuz ederek toplumun tüm kesimleri için erişilebilir olması misyonuyla önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda, Ekim 2013’te Avrupa’da voleybolun kıtasal yönetim organı konumundaki CEV ile güçlerimizi birleştirerek, “CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi”ne ismimizi verdik. “Avrupa’nın en iyi voleybolcuları artık Deniz’de” dediğimiz işbirliği ile sporun farklı dallarına yönelik desteğimizi; uluslararası arenada saygın bir organizasyon ile güç birliği içinde perçinlemekten mutluluk duyuyoruz.

Bugüne kadar imza attığımız, saymakla bitmeyecek onca başarımız, gelecekte yazacağımız zaferlerin birer teminatı olarak bize tarifsiz bir heyecan veriyor. Yeni dönemimizde, Türkiye’nin en büyükleri arasında yer alma hedefimize doğru hızla ve emin adımlarla ilerlemeye; “Hayat Deniz’de güzel” mottomuzla da ifade ettiğimiz gibi, “gönüllerdeki banka” olmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük bir aile olmanın verdiği güç ve güvenle, bir kez daha “tam yol ileri” diyoruz.

Hakan ATEŞGenel Müdür
Kapat

Döviz Çevirici

Kapat
Kapat
Fırsatlardan haberdar olmak için DenizBank Facebook sayfamızı begenin !
Kapat
Kapat

DenizBank’ın ürün, hizmet ve kampanyalarından elektronik iletişim kanallarıyla haberdar olmayı onaylıyorum.

İzin Pazarlama Button
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...