Yönetim

DenizBank, Yönetim Kurulu, Üst Yönetimi ve Komiteler aracılığı ile yönetilmektedir.

DenizBank Yönetimi ile ilgili bilgilere aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yönetim Kurulumuz 13 üyeden oluşmaktadır. 3 üye icrada görev almakta, 10 üye icrada görev almamakta ve bu üyelerin 2'si Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Genel Müdürlük görevleri farklı kişiler tarafından icra edilmektedir.
  • Tüm Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık beyanları alınmıştır.
  • Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık kriterleri Kurumsal Yönetim Uyum Raporu'nda açıklanmıştır.
  • Yönetim Kurulu'nun ve Yönetim Kurulu'na bağlı komitelerin faaliyetlerine ilişkin hususlar ve genel ilkeler Yönetim Kurulu Yönetmeliği'nde açıklanmıştır.

Yönetim Kurulumuz

Herman Gref

Herman Gref

Yönetim Kurulu Başkanı

1964 doğumlu olan GREF, Omsk Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Lisans, Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans, Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından kurulan Ulusal İktisat Akademisi’nde Ekonomi alanında Doktora eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Peterhof Şehir İdaresi, St. Petersburg Belediye Başkanlığı’nda Hukuk Baş Müşaviri olarak başlayan GREF, 1994-1997 yılları arasında St. Petersburg Belediye Başkanlığı Şehir Mülkiyeti Komitesi’nde Şehir Komite 1. Başkan Yardımcılığı, Komite Başkan Yardımcılığı, 1997-1998 yılları arasında St. Petersburg Belediye Başkanlığı Şehir Mülkiyeti Komitesi’nde Başkan ve Başkan Vekilliği, 1998-2000 yılları arasında Rusya Kamu Mülkiyeti Bakanlığı’nda 1. Bakan Yardımcılığı, 2000-2007 yılları arasında Rusya Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı’nda Bakanlık görevlerini üstlenmiştir. Herman GREF, Kasım 2007’den bu yana Sberbank Yönetim Kurulu Üyesi, CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Mart 2008’den bu yana Sberbank JSC (Ukrayna) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Eylül 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Hakan ATEŞ

Hakan Ateş

Yönetim Kurulu Üyesi, GM

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 – 1993 yılları arasında Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yapmıştır. Interbank'ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress'te Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America'nın danışmanlığında Bank Express’in yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurmuş olup, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca burada Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. DenizBank hisseleri Ekim 2004'te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmış ve arz edilen hisselerin %68'i yurtdışındaki kurumsal müşterilere satılmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ'in yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %75'inin Dexia S.A.'ya satış süreci ve 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin Sberbank’a satış süreci gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda Hakan ATEŞ, DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Intertech, Destek Varlık Yönetimi, DenizBank Moskova Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DenizBank AG'de Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Wouter Van Roste

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu olan VAN ROSTE, Limburg (Belçika) Üniversitesi’nde Pazarlama alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bacob Bank'ta Kurumsal Satış Departmanı’nda başlamış olup, Paribas Bank Belçika ve Artesia BC'de Kurumsal Satış Müdürü, Yapılandırılmış Ürünler ve Döviz Türevleri Bölümleri’nde Bölüm Müdürü, 2002 yılında Dexia'da Hazine ve Finansal Piyasalar Grubu'nda Finansal Mühendislik ve Türev Ürünleri Müdür Yardımcısı görevlerini üstlenmiş olup, 2003-2005 yılları arasında Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Yapılandırılmış Finans ve İhracat Finansmanı Bölümü’nde görev almıştır. 2005-2007 yılları arasında Dexia Holding’de Üst Düzey Yönetici, 2007 yılında DenizBank A.Ş. Kamu ve Proje Finansmanı Grubu’nda Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2007-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş olup, Haziran 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Sergey Gorkov

Sergey Gorkov

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 doğumlu olan GORKOV, Federal Güvenlik Servis Akademisi’nde Yabancı Dil Hukuku alanında eğitimini tamamlamıştır. 1994-1997 yılları arasında Menatep Bankası’nda İK Departmanı Müdür Yardımcısı, İK Bölüm Müdürü, İnsan Kaynakları Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. OAO Yukos Oil ve OAO Yukos Şirketleri’nde 1997-1998 yılları arasında İK Departmanı Müdürü, ZAO Yukos Petrol Şirketi’nde 1998-2000 yılları arasında Personel Müdürü, OOO Yukos Şirketi’nde 2000-2005 yılları arasında İK Departmanı Müdürü ve İK Organizasyon Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2008’den bu yana Sberbank İcra Kurulu Asbaşkanlığı görevini sürdüren GORKOV ayrıca Ekim 2010’dan bu yana İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir. GORKOV, aynı zamanda Mart 2011’de JSC (Ukrayna) Yönetim Kurulu Üyeliği, Nisan 2011’de SB Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği, Mart 2012’de BPS-Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şubat 2012’den bu yana Sberbank Europe AG Yönetim Kurulu Asbaşkanlığı görevlerini üstlenmektedir. Sergey GORKOV, Eylül 2012 itibariyle DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Vadim Kulik

Vadim Kulik

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KULIK, Mendeleyev Kimya Teknolojisi Enstitüsü’nde Kimya Teknolojisi alanında Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1998-2004 yılları arasında AKB Probusinessbank’da Risk Analizi Bölümü Direktörü, Kredi Riski ve Bankacılık Teknolojilerinden Sorumlu Asbaşkan Yardımcılığı ve Ticari Risk Analizi Birimi Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2008 yılına kadar VTB CJSC’de Kıdemli Asbaşkan Yardımcısı (Risk Departmanı Başkanı) olarak görev yapan KULIK, 2008 yılından beri Sberbank İcra Kurulu Asbaşkan Yardımcısı (Risk Departmanı Başkanı) ve Perakende Risk Bölümü Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda KULIK, Mart 2010’dan bu yana United Credit Bureau Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mart 2012’den bu yana BPS Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Vadim KULIK, Eylül 2012 itibariyle DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Alexander VEDYAKHİN

Alexander Vedyakhin

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 doğumlu olan VEDYAKHIN, Volgograd Devlet Teknik Üniversitesi’nde İktisat alanında Lisans, Devlet Yüksek Öğretim Enstitüsü Rusya Federasyonu Hükümeti Ulusal İktisat Akademisi’nde Bankacılık Yönetimi alanında Yüksek Lisans ve Volgograd Devlet Üniversitesi’nde İktisat alanında Doktora eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1996 yılında Sberbank bünyesinde Uzman olarak başlayan VEDYAKHIN, 2001 yılında Sberbank’ta Bireysel Bankacılık Direktörü ve Operasyon Bölümü Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2004 – 2006 yılları arasında Sberbank’ta Krediler Bölümü Direktörü, 2008’den itibaren Sberbank’ta Yönetim Kurulu Birinci Başkan Vekili görevini sürdürmüştür. 2012 yılında DenizBank A.Ş’ye Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Alexander VEDYAKHIN, Kıdemli Asbaşkan Yardımcısı unvanı ile Sberbank Risk Yönetimi Başkanı olarak atanmasını takiben Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank A.Ş. İcracı Olmayan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Nihat Sevinc

Nihat Sevinç

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu olan SEVİNÇ, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Interbank’ta başlamış ve 1994 yılına kadar Şube, Merkezi Operasyon ve Sermaye Piyasaları Bölümleri’nde çeşitli görevler üstlenmiştir. SEVİNÇ, 1996 yılına kadar Bank Ekspress Genel Müdürlüğü bünyesinde Şube Operasyonları, İç Kontrol ve Mevzuat Bölümlerinde Birim Yöneticiliği yapmış olup, 1996-1997 yılları arasında Garanti Bank Moskova’da Genel Müdür Vekili olarak görev almıştır. 1997 yılında DenizBank’a katılmış ve 2002 yılına kadar Operasyon Grubu Genel Müdür Yardımcılığı, 2002-2007 yılları arasında Yurtdışı İştirakler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Nihat SEVİNÇ, Ekim 2013’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Deniz Aribogan

Deniz Ülke Arıboğan

Bağımsız Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1965 doğumlu olan ARIBOĞAN, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlamış olup, 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nda eğitim almıştır.

Deniz Ülke ARIBOĞAN’ın İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etmiştir. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmış ve daha sonra Mart 2014'ten itibaren İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak, Şubat 2015'ten itibaren de İstanbul Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Deniz Ülke ARIBOĞAN, Ocak 2013’ten itibaren Denizbank A.Ş.’ye Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

Igor Kondrashov

Igor Kondrashov

Yönetim Kurulu Üyesi

1973 doğumlu olan KONDRASHOV, Moskova Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında YUST Hukuk Şirketinde Avukat olarak başlamış ve görevini 9 yıl sürdürmüştür. Igor KONDRASHOV, 2011 yılından bu yana Sberbank Rusya’da Hukuk Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte olup, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Alexander Morozov

Alexander Morozov

Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu olan MOROZOV, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’nde İktisat alanında Lisans ve Harvard Business School’da Yöneticiler için İşletme Programı Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1992 yılında Rodina Bank’ta Döviz İşlemleri Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olan MOROZOV, 1994-2007 yılları arasında International Moscow Bank’ta (2007’den itibaren Unicredit Bank) Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yılları arasında Renaissance Capital Bank’ta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve CFO’luk görevlerini sürdürmüştür. MOROZOV, 2008 yılında Mali İşler Bölüm Başkanı olarak Sberbank’a katılmış ve 2009 yılında Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Kasım 2012’den itibaren Sberbank İcra Kurulu Asbaşkanlığı görevini sürdürmekte olup, Sberbank İştirakleri; Sberbank of Russia JSC ve Sberbank BPS’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Alexander MOROZOV, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Derya Kumru

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1987-1999 yılları arasında Esbank T.A.Ş’de çeşitli pozisyonlarda görev almış olup, 1998 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. KUMRU, 1999 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. DenizBank A.Ş. Kurumsal Pazarlama Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal, Ticari Bankacılık, Kamu Proje Finans ve Yurt Dışı İştirakler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2012 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Toptan Bankacılık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Derya KUMRU, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Timur Kozintsev

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KOZINTSEV, Moskova Devlet Üniversitesi’nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. 1996-2000 yılları arasında Bayerishe Hypo Vereinsbank’da Başkan Yardımcısı Temsilcisi, 2000-2007 yılları arasında Unicredit Bankası’nda Kurumsal Müşteriler Daire Başkanı, 2007-2008 yılları arasında Unicredit Securities’de Borç Sermayesi Piyasaları Direktörü, 2008-2012 yılları arasında IFD Kapital’de Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Nisan 2013’den bu yana Sberbank’da Kıdemli Yönetici-Direktör görevini sürdürmektedir. Timur KOZINTSEV Temmuz 2013’de DenizBank A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup, Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank A.Ş. Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Artem Dovlatov

Artem Dovlatov

Yönetim Kurulu Üyesi

1979 doğumlu olan DOVLATOV, Moskova Devlet İşletme Üniversitesi'nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. DOVLATOV, 2001 yılında Rus Hava Yolları Yatırım Bölümü'nde Müdür Yardımcısı, 2003-2006 yılları arasında ZTL Power Machine'de Yatırımcı İlişkileri Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İşler Proje Yöneticisi ve Başkanı, 2006-2009 yılları arasında PBN Şirketi’nin ABD Temsilciliği'nde Finansal İletişim Başkan Yardımcısı, ardından 2012'ye kadar VTB Bank'ta Yönetici Direktör görevlerini üstlenmiştir. 2012'de Sberbank'a katılmış olup, 2012’den bu yana Uluslararası Ağ Geliştirme Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. Artem DOVLATOV, Mart 2014'ten itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Ateş

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1959 doğumlu olan Ateş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Müfettiş olarak başladı. 1985 – 1994 döneminde, Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yaptı. Interbank'ın Nakit Yönetimi sistemini kurdu ve 1993 yılında Merkezi Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994 Aralık ve 1996 Temmuz döneminde, Bank Ekspres'te Mali İşler ve Operasyon'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Bank of America'nın danışmanlığında bankanın yeniden yapılandırılması projesini yürüttü. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurdu ve 1996 Haziran'ından itibaren bir yıl boyunca Genel Müdür olarak görev yaptı. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Kendisinin yönetimi döneminde, DenizBank hisselerini Ekim 2004'te halka arz etmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmış ve arz edilen hisselerin %68'i yurtdışındaki kurumsal müşterilere satılmıştır. Ayrıca Sayın Ateş'in yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %75'inin Dexia S.A.'ya satış süreci ve 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin Sberbank’a satış süreci gerçekleşmiştir. Aynı zamanda DenizBank iştirakleri; DenizBank Moskova ve DenizBank AG'de Yönetim Kurulu Başkanlığıi görevlerini sürdürmektedir.

Hayri Cansever

Destek Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü

1974 doğumlu CANSEVER, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans eğitimi, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.. Bankacılık kariyerine DenizBank’ta başlayan CANSEVER, 2011-2013 yılları arasında DenizBank Moskova Genel Müdürlüğü’nde, 2013-2015 yılları arasında DenizBank A.Ş. ‘de görevlerini yürütmüştür. 2015 tarihinde Destek Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü olarak atanmış olup, görevine devam etmektedir.

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu olan Van Roste, Limburg (Belçika) Üniversitesi Pazarlama Bölümü'nden mezun olmuş, halen İşletme yüksek lisans çalışmasını sürdürmektedir. 1989 yılında Bacob Bank'ta başladığı bankacılık kariyerine, Paribas Bank Belçika ve Artesia BC'de Kurumsal Satış, Yapılandırılmış Ürünler, Döviz Türevleri Bölümlerinde devam etti. 2002 yılında katıldığı Dexia'da Hazine ve Finansal Piyasalar Grubu'nda Finansal Mühendislik ve Türev Ürünler, Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Yapılandırılmış Finans ve İhracat Finansmanı Bölümlerinde görev aldı. 2006 yılı Kasım ayında Kamu ve Proje Finansmanı Grubu'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak DenizBank A.Ş.'ye katılmıştır. Nisan 2007'de Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. VAN ROSTE, Haziran 2009'da DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu'na atanmıştır.

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisansını, İstanbul Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. 1987-1999 yılları arasında Esbank T.A.Ş'de çeşitli pozisyonlarda görev aldı, son görevi Genel Müdür Yardımcılığı idi. 1999 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılan KUMRU, DenizBank Kurumsal Pazarlama Grubu'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2009 yılından beri Toptan Bankacılık ve Yurtdışı İştiraklerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan Kozintsev, Moskova Devlet Üniversitesi Ekonomi Bölümü Lisans ve Ekonomi Doktora derecesini aldı. Kariyerine 1996 yılında , Bayerishe HypoVereinsbank’da başlayan Kozintsev, 2000 yılından 2007 yılına kadar Unicredit Bank’da Kurumsal Müşteriler Daire Başkanı ve Finans Kurumları Bölüm Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi.2007-2008 yılları arasında Unicredit Securitiesde Borç Sermayeleri Piyasaları Direktörü olarak görev yaptıktan sonra ,IFD Kapitalde Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Nisan 2013’den bu yana Sberbank’da Kıdemli Yönetici-Direktör görevini sürdürmektedir. Temmuz 2013’de DenizBank A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. Kozintsev, 1 Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank’ın Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Tanju Kaya

Yönetim Hizmetleri Grubu GMY

1985'de Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 1986 yılında Pamukbank'ta başladığı bankacılık kariyerine sırası ile Türk Ekonomi Bankası, Marmara Bank ve Alternatif Bank'ta devam etti. 1994-1997 yıllarında Bank Ekspres'te Şube Müdürü olarak görev yaptı. 1997'de kuruluş günlerinde DenizBank'a geçerek Ankara Şube Müdürü oldu. 2002 yılı başında İç Anadolu Bölge Müdürlüğünü üstlenen Kaya, görevini Temmuz 2003'den itibaren Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir.

Dilek Duman

Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu GMY (COO)

1967 yılında Samsun'da doğdu. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1989 yılında Promaks A.Ş.'de Analist Yazılımcı olarak iş hayatına başladı. Daha sonra Intertech'te Teknik Danışman olarak görev yaptıktan sonra 1997 yılında DenizBank Bilgi Teknolojisi Bölümü'nde göreve başladı. 2004 yılı Mayıs ayında Intertech Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2008 yılı Mart ayından itibaren DenizBank A.Ş. Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Suavi Demircioğlu

Mali İşler Grubu GMY (CFO)

1990 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitiren Demircioğlu; aynı yıl Finansbank'ta iş hayatına atıldı. Sekiz yıl süresince çalıştığı bu kurumda en son Grup Başkanı olarak görev yaptı. 1998 yılında Alternatifbank'a katılarak Genel Müdür Yardımcısı ünvanıyla çalışmaya başladı.2000 yılına kadar bu bankada kalan Demircioğlu, daha sonra bir yıl süreyle Osmanlı Bankası'nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2001 sonu - 2002 başında kısa süre Halkbank'ta Genel Müdür Yardımcılığının ardından, 2002 yılında The Marmara Otelleri'ne Direktör olarak geçiş yaptı. Suavi Demircioğlu, 2005 yılı Ocak ayı başında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nda Genel Müdürlük Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Bora Böcügöz

Hazine, Finansal Kurumlar, Özel Bankacılık Grubu GMY

1989'da Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1989 yılında Garanti Bankası'nda MT eğitimi ile başladı. 1990-1994 yılları arasında Esbank'ta, 1994 yılında Bank Espress'te görev yaptıktan sonra 1997 yılına kadar Toprakbank'ta Menkul Kıymetler Müdürü olarak görev yaptı. 1997-2002 yılları arasında Kentbank'ta Hazine Koordinatörü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2002 Şubat'ında DenizBank'a katılan Böcügöz, Fon Yönetimi Grubu ve Özel Bankcılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Gökhan Sun

KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu, GMY

1970 doğumlu olan Sun, Bilkent Üniversitesi'nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans, Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. Sun, kariyerine Yapı ve Kredi Bankası’nda 1992 yılında başlamıştır. Körfezbank'ta şube müdürü olarak görev yapmıştır. Dışbank NV Türkiye Temsilcisi ve Ak Emeklilik'te Kurumsal Projeler Yöneticisi görevlerinin ardından. 2003 yılında Sultanhamam Şube Müdürü olarak DenizBank ailesine katılmıştır. Bunun ardından, Kurumsal Bankacılık Grup Müdürü ve Avrupa-3 Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009 yılından bu yana şu anki görevini sürdürmektedir.

Murat Çelik

Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu, GMY

1968 yılında Elazığ'da doğdu. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kariyerine Yazılım Mühendisi olarak başlayan ÇELİK, Intertech'te sırasıyla Projeler Bölüm Müdürlüğü, Temel Bankacılık Yazılım Genel Müdür Yardımcılığı ve 2009 yılında Şirket Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Şubat 2012’de Denizbank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

İbrahim Şen

Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu GMY

1967 yılında Bursa’ da doğdu. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Bankacılık kariyerine İktisat Bankası’nda başlayıp, Temmuz 2000 yılında Kurumsal Şube Müdürü olarak atanmıştır. 2002 yılında TEB’de Kurumsal Şube Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2007 yılı Şubat ayında DenizBank’a katılan ŞEN, 2007-2011 yılları arasında İstanbul Kurumsal Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2011 yılı Şubat ayından itibaren Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Mehmet Aydoğdu

Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı GMY

1968 doğumlu olan AYDOĞDU, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1995 yılında Ceylan Holding Fon Yönetimi/Finansman Bölümü’nde Fon Yönetimi/Finansman Uzman Yardımcısı olarak başlayan AYDOĞDU, 1996-1998 yılları arasında Bank Kapital Merkez Şubesi’nde Uzman, 1998 yılında Demirbank A.Ş. Kartal Şubesi’nde Kurumsal Ürünler Pazarlama Yetkilisi, 1998-2002 yılları arasında Bayındırbank Kurumsal Pazarlama Bölüm Yönetmeni, 2002-2003 yılları arasında DenizBank A.Ş. Avrupa -3 Bölge Pazarlama Yönetmeni, 2003-2005 yılları arasında DenizBank A.Ş. Beşyüzevler Şube Müdürü, 2005 yılında DenizBank A.Ş. Çağlayan Şube Müdürü, 2005-2009 yılları arasında Maslak Ticari Merkez ve İstanbul Kamu Finansmanı Şube Müdürü, 2009-2010 yılları arasında DenizBank A.Ş. Ticari Bankacılık Satış Grup Müdürü, 2011-2015 yılları arasında DenizBank A.Ş. Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiş olup, 2015 yılından itibaren DenizBank A.Ş.’de Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Mustafa Özel

Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu GMY

1966 yılında Rize'de doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Bankacılık kariyerine 1988 yılında Türkbank'ta Krediler Servisi'nde başladı. İnterbank'ta Krediler ve Dış Ticaret Operasyonları biriminde görev aldıktan sonra DışBank'ta İç Denetim Yönetmeni olarak görev yaptı. 1997 yılında İç Kontrol Yönetmeni olarak DenizBank'a katıldı. DenizBank bünyesinde Müfettiş, İç Kontrol Grup Müdürlüğü, İç Kontrol Merkezi Başkanlığı ve İstanbul İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı görevlerinde bulundu. Mart 2010'da DenizBank A.Ş. Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcılığı'na atanmıştır.

M. Saruhan Özel

Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu GMY

1967 yılında İstanbul'da doğdu. 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans, 1991 yılında Virginia Teknik Üniversitesi'nde finans alanında MBA ve 1993 yılında ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Ekim 1995'te aynı üniversitede "Ekonomi" alanında doktora yaptı. Bankacılık kariyerine 1996 yılında Körfezbank'ta "Ekonomist" olarak başlayan Mustafa Saruhan Özel, 1997 yılında "Baş Ekonomist" olarak DenizBank A.Ş.' ye geçmiş, 11 Eylül 2008 tarihinde "DenizBank A.Ş. Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar"dan sorumlu Üst Kurul Üyeliği'ne atanmıştır.

Ali Murat Dizdar

Hukuk Baş Müşaviri

1960 yılında Zonguldak'ta doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini, 1985 yılında Özel Hukuk üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Asistan olarak başlayan DİZDAR, sırasıyla Birleşik Türk Körfez Bankası'nda Hukuk Bölüm Yöneticiliği, Osmanlı bankası'nda Hukuksal Danışmanlık Birim Yöneticiliği ve Taib Yatırımbank'ta Hukuk Müşavirliği ile Risk Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2002 yılında Hukuk Kurumsal Bölüm Müdürü olarak DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılan ve 2003 yılında Hukuk Grup Müdürlüğü görevini üstlenen DİZDAR, 2010 yılında Genel Müdür Yardımcılığı denkliği ile Hukuk Baş Müşaviri olarak atanmıştır.

Cem Demirağ

İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı

1968 doğumlu olan Demirağ, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Bankacılık kariyerine 1991 yılında Garanti Bankası'nda başlayan DEMİRAĞ, daha sonra sırasıyla, EGS Bank ve DenizBank'ta Şube Müdürlüğü, Halk Bankası'nda Ticari KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Kurum Baş Danışmanlığı, Vakıflar Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Son olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Başkanlık Danışmanlığı görevini yürüttü. 2010 yılında DenizBank A.Ş. İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı'na atanmıştır. Ağustos 2012’den itibaren görevini Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmüş ve Kasım 2012’de DenizBank A.Ş. İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı'na atanmıştır.

Cafer Bakırhan

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler Yön. Kurulu Başkan Vekili

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı Üniversite'de İşletme Yüksek Lisansını yaptıktan sonra, 1985 yılında Sermaye Piyasası Kurulu'nda çalışma hayatına başlayan BAKIRHAN, sırasıyla KentBank Yatırım Bankacılığı Bölümü Koordinatörlüğü, Kent Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı ve Danışmanlık faaliyetlerinin ardından 1999 yılında DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'nin Genel Müdürlüğüne atanmıştır. Haziran 2005 tarihinden itibaren DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Deniz Portföy A.Ş., Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Tariş Menkul Değerler A.Ş.'de Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Kahraman Günaydın

Deniz Leasing A.Ş. Genel Müdürü

1966 doğumlu olan Günaydın, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği lisans ve Bilkent Üniversitesi İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 1990 yılında başlamıştır. 2002 yılında DenizBank A.Ş.’ye katılmıştır. Şubat 2011’den itibaren Deniz Leasing Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Fatih Arabacıoğlu

Deniz Portföy A.Ş. Genel Müdürü

1966 yılında Gaziantep'te doğdu. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nde lisans ve 1994 yılında Edinburgh Heridt-Watt Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bankacılık kariyerine 1991 yılında VakıfBank'ta Yatırım Uzmanı olarak başlayan ARABACIOĞLU, daha sonra sırasıyla, Bayındır Menkul Kıymetler'de Portföy Müdürlüğü, Kent Yatırım ve Menkul Kıymetler'de Grup Başkanlığı ve İktisat Yatırım A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 1999 yılında Deniz Yatırım Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılan ve 2001 yılında Deniz Yatırım Ortaklığı Genel Müdürlüğü görevini üstlenen ARABACIOĞLU, 2003 yılında Deniz Portföy Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Hüseyin Sami Çelik

Deniz Yatırım A.Ş. Genel Müdürü

1965 yılında Fethiye’de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini aldı. 1997 yılında KentBank’ da başladığı bankacılık kariyerini Şube Pazarlama Müdürü olarak sürdürdü. 1999 yılında DenizYatırım Şirket Genel Müdür Yardımcısı olarak DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. 2005 yılından bu yana DenizYatırım Şirket Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

A.Mesut Ersoy

DenizBank AG Genel Müdürü

1973 yılında Erzincan'da doğdu. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İşletme Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Pamukbank'ta İthalat Bölümü Görevlisi olarak başladı. 2002 yılında DenizBank Bahreyn Şube Müdürlüğü görevini üstlendi. 2007 yılında DenizBank Moskova Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Grubu Genel Müdür Yardımcılığı ve 2010 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Selim Efe Teoman

Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu GMY

1970 yılında doğan Teoman, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Bankacılık kariyerine 1994 yılında T.İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1997-2002 yılları arasında İnterBank ‘ta , 2002-2003 yılları arasında T.C Ziraat Bankası’nda devam etti.2003 Mart ayında DenizBank’a katılan Teoman, Ocak 2012’de Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Ramazan Işık

Teftiş Kurulu Başkanı

1977 doğumlu olan Işık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme (Bankacılık) yüksek lisans derecesi aldı. Bankacılık kariyerine 1999 yılında Yapı Kredi Bankası’nda müfettiş olarak başladı. 2006-2013 yılları arasında Credit Europe Bank LTD.’ de İç Denetim Departmanı Başkanı olarak görevini sürdürmüştür. Şubat 2013’de Denizbank A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine atanmıştır.

Oğuz Yalçın

CJSC DenizBank Moscow Genel Müdürü

1975 yılında doğdu. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine lisans eğitimi aldı, Bankacılık kariyerine Bank Ekspres’te başlayan Yalçın, 2007-2013 yılları arasında DenizBank Moskova Bölüm Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Ocak 2013’de CJSC DenizBank Moscow Şirket Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Ömer Uyar

Intertech Genel Müdürü

1977 yılında Balıkesir’de doğdu. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği üzerine lisans eğitimi aldı, Bankacılık kariyerine DenizBank’ta başlayan Uyar, 2009-2012 yılları arasında Intertech Şirket Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmüştür. Mart 2012’de Intertech Şirket Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.

Ayşenur Hıçkıran

Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu GMY

1969 yılında doğdu. 1992 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bankacılığa 1996 yılında Citibank’ta başladı. Bankada görev aldığı 17 yıl boyunca Bursa Bölge Müdürü, Ege Bölge Müdürü, Marmara Bölge Müdürü, Türkiye Satış Kanalları Grubu Başkanı, Tüketici Kredileri ve Satış Kanalları Grubu Başkanı, Ödeme Sistemleri, Tüketici Kredileri ,Satış ve Alternatif Dağıtım Kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve son olarak Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. Temmuz 2013’den itibaren DenizBank A.Ş Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanalları Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Edip Kürşad Başer

Kurumsal Kredi Politikaları Grubu GMY

1967 doğumlu olan Başer, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Elektrik Elektronik lisans derecesi aldı. Kariyerine 1997 yılında Nergis Holding A.Ş. Özel Projeler Müdürü olarak başladı. 1997 yılından 1999’a kadar Nergis Holding A.Ş. Özel Projeler Müdürlüğü yapan Başer sonrasında sırasıyla; 1999 yılından 2000’e kadar Türkiye Garanti Bankası Merkezi Operasyon Birim Müdürlüğü, 2000’den 2001’e kadar Doğuş Hizmet Yön.A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı, 2003’ten 2004’e kadar Yasan Yassı Metal San.A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı, 2004 yılında DenizBank Genel Müdürlüğü PG Nakit Yönetimi Bölüm Müdürlüğü, 2004’ten 2007’ye kadar DenizBank Genel Müdürlüğü Nakit Yönetimi Grup Müdürlüğü, 2007’den 2008’e kadar DenizBank Genel Müdürlüğü Kurumsal Bankacılık Grup Müdürlüğü, 2008’den 2009’a kadar DenizBank Genel Müdürlüğü Kurumsal Bankacılık-Satış Grup Müdürlüğü, 2009’dan 2012’ye kadar DenizBank Genel Müdürlüğü Kredi Politikaları ve Risk İzleme Grup Müdürlüğü, 2012’den 2014’e kadar DenizBank Genel Müdürlüğü Kredi Metodolojisi Grup Müdürlüğü yaptı.

2014 yılından bu yana DenizBank Genel Müdürlüğü Kurumsal Kredi Politikaları Grubu - Genel Müdür Yardımcılığı yapmaktadır.

Ruslan Abil

Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu GMY

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1997 yılında Başaran Nas Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ’de başlamış olup, Price Waterhouse Coopers USA’da Direktör olarak görev yaptıktan sonra Union Bank of California’da Teknik Projeler ve Grup Raporlaması Grup Müdürlüğü görevini yürütmüş ve 2013 yılında Mali İşler Grup Müdürü olarak DenizBank’a katılmıştır. Şubat 2014 ‘te DenizBank Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Önder Özcan

Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu GMY

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ÖZCAN, Bankacılık kariyerine 1998 yılında Alternatifbank’ta Mali Kontrol ve Raporlama Bölümü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladıktan sonra Hazine ve Risk Kontrol Bölümleri’ nde görev almıştır. 2004 yılında Yönetim Raporlama Yönetmeni olarak DenizBank ailesine katılan ÖZCAN, sırasıyla Risk Yönetimi Yönetmeni, Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Bölüm Müdürlüğü ve Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Necip Yavuz Elkin

İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu GMY

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan ELKİN, Bankacılık kariyerine 1993 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olup, KOBİ Müşteri Yönetimi Birim Müdürü olarak görev aldıktan sonra 2000 yılında Dışbank’ta Ticari Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2004 yılında Ticari Bankacılık Grup Müdürü olarak DenizBank ailesine katılan ELKİN, sırasıyla Deniz Akademi Grup Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Burak Koçak

KOBİ Bankacılığı Grubu GMY

Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olan KOÇAK, kariyerine 1996 yılında Toprakbank’ta Ticari Bankacılık’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış olup, sırasıyla Bank Ekspres, Türk Ekonomi Bankası, Körfezbank ve Garanti Bankası’nda Şube Ticari ve Kurumsal Bankacılık Satış pozisyonlarında görev aldıktan sonra Akbank’ta Genel Müdürlük KOBİ Pazarlama ve Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2006 yılında KOBİ ve Tarım Bankacılığı Şube Performans Yönetimi Grup Müdürü olarak DenizBank ailesine katılan KOÇAK, sırasıyla Avrupa-3 Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Anadolu-2 Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Oğuzhan Özark

Perakende Bankacılık Satış Grubu GMY

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ÖZARK, Bankacılık kariyerine 1997 yılında Garanti Bankası Bireysel Bankacılık Bölümü’nde Uzman Yardımcısı olarak başlamış olup, daha sonra KOBİ Bankacılığı Grubu’nda görev almıştır. 2004 yılında KOBİ Bankacılığı İş Geliştirme Bölüm Müdürü olarak DenizBank ailesine katılan ÖZARK, sırasıyla KOBİ Bankacılığı Pazarlama Küçük Boy İşletmeler Grup Müdürlüğü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürlüğü, Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Müdürlüğü, Kitle Bankacılık Satış Yönetimi Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank Perakende Bankacılık Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Cemil Cem Önenç

Özel Bankacılık Grubu GMY

1971 İstanbul doğumlu olan Önenç, 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1997’de New York Pace Üniversitesi’nde MBA, 2000 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık yüksek lisansı ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık doktorasını tamamladı. Kariyerine 1997 yılında DenizBank Hazine Bölümü’nde Dealer olarak başlayan Önenç, sırasıyla İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Hazine Satış, DenizBank AG Özel Bankacılık Bölüm Müdürlüğü, Özel Bankacılık Şube Müdürlüğü ve Özel Bankacılık Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank Özel Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır

Sinan Yılmaz

Genel Müdür Yardımcılığı Statüsünde Risk Yönetimi Grubu Başkanı

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan YILMAZ, Bankacılık kariyerine 1998 yılında DenizBank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış ve sırasıyla Mali Planlama ve Kontrol, Bütçe Planlama ve Risk Yönetimi Bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. YILMAZ, son olarak Risk Yönetimi Grup Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Şubat 2014 ‘te DenizBank Genel Müdür Yardımcılığı statüsünde Risk Yönetimi Grubu Başkanlığı görevine atanmıştır.

Hakan Turan Pala

Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu GMY

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan PALA, Bankacılık kariyerine 1994 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olup, Interbank’ta Teftiş Kurulu’nda çalıştıktan sonra Citibank Krediler Bölümü’nde çalışmıştır. 2004 yılında Kurumsal Krediler Bölüm Müdürü olarak DenizBank ailesine katılan PALA, Şubat 2014’te Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Ayperi Karahan

Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu GMY

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan KARAHAN, Bankacılık kariyerine 1987 yılında Interbank'ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış olup, sırasıyla Alternatifbank, Kentbank, Toprakbank, Westminister Savings Credit Union, Royal Bank of Canada ve DenizBank'ta görev aldıktan sonra Demir Kazakistan Bank'ta Krediler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2007 yılında DenizBank ailesine geri dönen KARAHAN sırasıyla Türev Ürünleri ve İşletme Bankacılığı Krediler Grup Müdürü ve Avrupa-2 Krediler Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Nisan 2014'te Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Kürşad Taçalan

Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı:

1965 doğumlu olan TAÇALAN, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 1992 yılında Egebank’ta Mali Kontrol ve Planlama Bölümü’nde başlamıştır. 1994-1999 yılları arasında HSBC, 1999-2001 yılları arasında Körfezbank, 2002 yılında Halk Bankası, 2002-2005 yılları arasında BankEuropa’da Mali Kontrol ve Genel Muhasebe bölümlerinde görevine devam etti. 2005 Mayıs ayında DenizBank’a katılan TAÇALAN, Eylül 2013’te Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Melih Akosman

Deniz Yatırım A.Ş İcra Kurulu Üyesi

1971 yılında doğan AKOSMAN, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997 yılında MBA derecesini almıştır. 2004 yılında Deniz Türev Şirket Genel Müdür Yardımcısı olarak DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. 2005 yılından bu yana Deniz Yatırım A.Ş. İcra Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmektedir.

Mehmet Çitil

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü:

1966 doğumlu olan ÇİTİL, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden İşletme yüksek lisans derecesi almıştır. Bankacılık kariyerine 1988 yılında İnterbank’ta İnşaat Bölümü’nde başlamıştır. Haziran 1997’de İnşaat ve Emlak Grup Müdürü olarak DenizBank’a katılan ÇİTİL, Ocak 2014’te Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır

Alper Tunga Emecan

Deniz Faktoring A.Ş. Genel Müdürü

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan EMECAN, kariyerine 1994 yılında PamukBank T.A.Ş.’de başlamış olup, sonrasında Garanti Bankası’nda Yetkili olarak görevini yürüttü. 1998 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılan EMECAN, sırasıyla Bakırköy, Avcılar, Avrupa Kurumsal ve İstanbul Kurumsal Şubelerimizde Şube Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Mayıs 2015’te Deniz Faktoring A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır

Hakan Ateş

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Alper Tunga Emecan

Deniz Faktoring-Genel Müdür

Hayri Cansever

Destek Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan Sun

KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu GMY

Dilek Duman

Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu GMY (COO)

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

Tanju Kaya

Yönetim Hizmetleri Grubu GMY

Bora Böcügöz

Fon Yönetimi ve Özel Bankacılık Grubu GMY

Suavi Demircioğlu

Mali İşler Grubu GMY (CFO)

Mustafa Özel

Şube ve Merkezi Operasyonlar Gr. GMY

Cem Demirağ

İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanı

M. Saruhan Özel

Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu GMY

Ali Murat Dizdar

Hukuk Baş Müşaviri

Cafer Bakırhan

DFHG Yatırım Şirketleri-Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Fatih Arabacıoğlu

Deniz Portföy - Genel Müdür

İbrahim Şen

Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu GMY

Mehmet Aydoğdu

Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı GMY

Murat Çelik

Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu GMY

Kahraman Günaydın

DenizLeasing-Genel Müdür

Selim Efe Teoman

Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu GMY

Ramazan Işık

Teftiş Kurulu Başkanı

Ayşenur Hıçkıran

Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu GMY

Ruslan Abil

Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu GMY

Önder Özcan

Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu GMY

Necip Yavuz Elkin

İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu GMY

Burak Koçak

KOBİ Bankacılığı Grubu GMY

Oğuzhan Özark

Perakende Bankacılık Satış Grubu GMY

Cemil Cem Önenç

Özel Bankacılık Grubu GMY

Sinan Yılmaz

Genel Müdür Yardımcılığı Statüsünde Risk Yönetimi Grubu Başkanı

Hakan Turan Pala

Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu GMY

Kürşad Taçalan

Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu GMY

Mehmet Çitil

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdür

Ayperi Karahan

Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu GMY

Edip Kürşad Başer

Kurumsal Kredi Politikaları Grubu GMY

Diğer Üst Yöneticiler

Hüseyin Sami Çelik

Deniz Yatırım A.Ş. Genel Müdürü

Ömer Uyar

Intertech A.Ş.Genel Müdürü

A.Mesut Ersoy

DenizBank AG Genel Müdürü

Oğuz Yalçın

CJSC DenizBank Moscow Genel Müdürü

Melih Akosman

Deniz Yatırım A.Ş İcra Kurulu Üyesi

Komiteler

DenizBank, Kurumsal Yönetim İlkeleri’ni, dinamik ve sürekli iyileştirme gerektiren bir olgu olarak kabul etmektedir. Bu amaçla, ulusal ve uluslararası kurumsal yönetim uygulamaları ve bu alandaki gelişmeler Bankamızca periyodik olarak takip edilmektedir. İlkelere ilişkin uygulamaların izlenmesi ve geliştirilmesi Bağımsız ve İcrada görev almayan yönetim kurulu üyelerinden oluşan Kurumsal Yönetim ve Atama Komitesi tarafından yürütülmektedir.

Komite, Banka’nın Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyumunu izlemekle sorumludur. Komite 3 üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Deniz Ülke Arıboğan
Timur Kozintsev
Tanju Kaya
Yeliz Koraşlı Özdemir

Kurumsal Yönetim ve Atama Komitesi yılda en az üç toplantı yapar. Komite görevini ifa etmek amacıyla gerektiği hallerde toplantı düzenler.

DenizBank Yönetim Kurulu, kendi üyeleri arasından bir Denetim Komitesi oluşturmuştur. Yönetim Kurulu’nun icracı olmayan üyelerinden oluşan Denetim Komitesi, dönemsel toplanarak Banka’nın denetim politikalarını belirlemektedir.

İç denetim faaliyetleri, aynı zamanda Denetim Komitesi’nin de üyesi olan iç sistemlerden sorumlu (teftiş, iç kontrol, uyum ve risk yönetimi) bir Yönetim Kurulu üyesine bağlı olarak, uluslararası genel kabul görmüş denetim standartları ile ülke içi mevzuat esas alınmak ve Banka’nın ve Grubun gereksinimleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle yerine getirilmektedir.

Denetim Komitesi, Banka’nın muhasebe sisteminin, finansal bilgilerinin denetimi ile kamuya açıklanmasının ve iç kontrol sisteminin işleyiş ve etkinliğinin gözetimini sağlamak için gerekli tüm tedbirlerin alınmasından sorumludur. Komite dört üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Wouter G.M Van Roste
Nihat Sevinç

Denetim komitesi en az üç ayda bir –yılda en az dört defa- toplanır. Ayrıca, Denetim Komitesi yılda en az iki defa yönetim birimlerinden ayrı olmak üzere bağımsız denetçilerle toplanarak iç kontrol, finansal tablolar, iç denetim ve özel olarak görüşülmesi gereken gündem maddeleri üzerinde tartışırlar.

Banka bünyesinde ticari, kurumsal ve KOBİ kredilerine ilişkin tekliflerin değerlendirildiği komitedir. Komite her hafta toplanarak, önerileri değerlendirir, kendi yetki sınırları içerisinde olanları onaylar veya reddeder. Yetki sınırını aşan teklifleri ise Yönetim Kurulu’nun onayına sunar. DenizBank delegasyon limitlerini aşan ve grup limitinde onay gerektiren teklifler, DenizBank Kredi Komitesi’nin tavsiyesiyle Ana Hissedar’a sunulur.

Üye
Hakan Ateş
Alexander Vedyakhin
Derya Kumru
Sergey Gorkov
Timur Kozintsev

DenizBank Yönetim Kurulu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun “Bankaların Kurumsal Yönetim İlkelerine ilişkin Yönetmeliği” gereğince ücretlendirme uygulamalarının yönetim kurulu adına izlenmesi ve denetlenmesi amacıyla bir ücretlendirme komitesi kurmuştur.

Komite, ücretlendirme politikası ve uygulamalarının risk yönetimi çerçevesinde değerlendirerek, bunlara ilişkin önerilerini her yıl rapor halinde yönetim kurulu’na sunmak üzere görev yapmaktadır. Komite 2 üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Sergey Gorkov
Nihat Sevinç

Aktif-Pasif Komitesi

Aktif-Pasif Komitesi, her hafta Genel Müdür başkanlığında, bilançoya etki edebilecek faaliyetlerde bulunan grup yöneticileri ve Banka Baş Ekonomisti’nin katılımıyla toplanır. Toplantının gündemini Banka’nın bilançosu, işkolları faaliyetleri, genel ekonomik veriler ve mevcut siyasi ve ekonomik gelişmelerin değerlendirilmesi ile haftalık aktif-pasif stratejinin belirlenmesi oluşturmaktadır.

Kredi Üst Risk Komitesi

Kredi Üst Risk Komitesi, DenizBank işkolları ve iştiraklere ait kredi portföyü üzerinde risk oluşturabilecek piyasa ve ekonomik gelişmelerin etkilerini değerlendirmek, yakın takip ve sorunlu kredilerin genel değerlendirmesini yapmak, sorunlu kredilere ait tahsilat gelişimini izlemek ve karşılık bütçesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunmak amacıyla 3 ayda bir toplanır.

Disiplin Komitesi

Banka içi mevzuatın ve disiplin yönetmeliğinin disiplin cezası gerektirdiği işlem ve hareketlerin mevcudiyetini, faillerini, kusur derecelerini ve muhtemel zararları saptamak amacıyla görev yapar. Disiplin Komitesi, sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, DenizBank A.Ş.’nin Yönetim Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Grup Müdürü, Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanı, Hukuktan sorumlu en üst düzey yönetici, Matriks Genel Müdür Yardımcısı/İştirak ve DFHG’ye dahil Şirket Genel Müdürü, Teftiş Kurulu Grup Müdürü ve Teftiş Kurulu Başkanı’ndan oluşur. Toplantılara İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı başkanlık eder. Disiplin Komitesi gerektikçe toplanır ve gündemindeki konuları karara bağlar.

Satınalma Komitesi

Satın alma prosedürü çerçevesinde, uygun kalite ve fiyat kriterlerine göre Banka genelinde merkezi olarak toplu ya da münferit alımların yapılması amacıyla oluşturulmuştur.

Her ayın 3.haftası Perşembe günü saat 09:30’da yapılacak “Genel Satınalma Komitesi” nde gelen talepler değerlendirilerek Komite Kararları onaylanacaktır.

Bankamızda her türlü satınalma işlemi Satınalma Komitesi aracılığıyla “Onaylı Tedarikçiler” listesinde yeralan kuruluşlarından merkezi olarak gerçekleştirilir.

İletişim Komitesi

DenizBank’ın imajını güçlendirmenin ve desteklemenin yanı sıra, kurum kimliğini oluşturan özelliklerin doğru mesaj, proje ve kitle iletişim araçlarıyla, hedef kitlelere ulaştırılması amacıyla kurulmuştur. İletişim Komitesi en az ayda bir defa toplanır. Oluşan görüş ve öneriler, karar alınmak ve tartışılmak üzere Üst Kurul’a sunulur.

Terfi Komitesi

DFSG’nda görev yapmakta olan tüm çalışanları dikey (hem ünvanın hem de görev ve sorumluluğun artması) ve yatay (görev ve sorumluluğun aynı kalarak ünvanın değişmesi) ilerlemeleri ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ve nihai kararların verildiği komitedir. Terfi Komitesi, tüm Üst Kurul Üyeleri ve Genel Müdür başkanlığında yılda 4 kere toplanır.

Yılda 4 kere toplanan DenizBank Terfi Komitesi, çalışanların bir üst ünvana yükselmeleri ile ilgili talepleri karara bağlamaktadır. Yöneticilerin, çalışanlarının bir üst ünvanın gerektirdiği mesleki deneyim, bilgi, beceri, almış olduğu kurum içi-dışı eğitimler ve performanslarını da göz önünde bulundurarak yapmış oldukları terfi taleplerini değerlendirmekte ve çalışanların terfi etmelerine karar verilmektedir.

Kapat

Döviz Çevirici

Kapat
Kapat
deneme
Kapat
Fırsatlardan haberdar olmak için DenizBank Facebook sayfamızı begenin !
Kapat
e-Devlet Kapısına Giriş
Kapat

DenizBank'ın ürün, hizmet ve kampanyalarından elektronik iletişim kanallarıyla haberdar olmayı onaylıyorum.

Evet
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...