Yönetim

DenizBank, Yönetim Kurulu, Üst Yönetimi ve Komiteler aracılığı ile yönetilmektedir.

DenizBank Yönetimi ile ilgili bilgilere aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yönetim Kurulumuz 13 üyeden oluşmaktadır. 3 üye icrada görev almakta, 10 üye icrada görev almamakta ve bu üyelerin 2'si Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Genel Müdürlük görevleri farklı kişiler tarafından icra edilmektedir.
  • Tüm Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık beyanları alınmıştır.
  • Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık kriterleri Kurumsal Yönetim Uyum Raporu'nda açıklanmıştır.
  • Yönetim Kurulu'nun ve Yönetim Kurulu'na bağlı komitelerin faaliyetlerine ilişkin hususlar ve genel ilkeler Yönetim Kurulu Yönetmeliği'nde açıklanmıştır.

Yönetim Kurulumuz

Herman Gref

Herman Gref

Yönetim Kurulu Başkanı

1964 doğumlu olan GREF, Omsk Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Lisans, Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans, Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından kurulan Ulusal İktisat Akademisi’nde Ekonomi alanında Doktora eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Peterhof Şehir İdaresi, St. Petersburg Belediye Başkanlığı’nda Hukuk Baş Müşaviri olarak başlayan GREF, 1994-1997 yılları arasında St. Petersburg Belediye Başkanlığı Şehir Mülkiyeti Komitesi’nde Şehir Komite 1. Başkan Yardımcılığı, Komite Başkan Yardımcılığı, 1997-1998 yılları arasında St. Petersburg Belediye Başkanlığı Şehir Mülkiyeti Komitesi’nde Başkan ve Başkan Vekilliği, 1998-2000 yılları arasında Rusya Kamu Mülkiyeti Bakanlığı’nda 1. Bakan Yardımcılığı, 2000-2007 yılları arasında Rusya Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı’nda Bakanlık görevlerini üstlenmiştir. Herman GREF, Kasım 2007’den bu yana Sberbank Yönetim Kurulu Üyesi, CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı görevleri ile Mart 2008’den bu yana Sberbank JSC (Ukrayna) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Eylül 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Hakan ATEŞ

Hakan Ateş

Yönetim Kurulu Üyesi, GM

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 – 1993 yılları arasında Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yapmıştır. Interbank'ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress'te Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America'nın danışmanlığında Bank Express’in yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurmuş olup, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca burada Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. DenizBank hisseleri Ekim 2004'te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmış ve arz edilen hisselerin %68'i yurtdışındaki kurumsal müşterilere satılmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ'in yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %75'inin Dexia S.A.'ya satış süreci ve 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin Sberbank’a satış süreci gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda Hakan ATEŞ, DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Intertech, Destek Varlık Yönetimi, DenizBank Moskova Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DenizBank AG'de Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Wouter Van Roste

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu olan VAN ROSTE, Limburg (Belçika) Üniversitesi’nde Pazarlama alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bacob Bank'ta Kurumsal Satış Departmanı’nda başlamış olup, Paribas Bank Belçika ve Artesia BC'de Kurumsal Satış Müdürü, Yapılandırılmış Ürünler ve Döviz Türevleri Bölümleri’nde Bölüm Müdürü, 2002 yılında Dexia'da Hazine ve Finansal Piyasalar Grubu'nda Finansal Mühendislik ve Türev Ürünleri Müdür Yardımcısı görevlerini üstlenmiş olup, 2003-2005 yılları arasında Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Yapılandırılmış Finans ve İhracat Finansmanı Bölümü’nde görev almıştır. 2005-2007 yılları arasında Dexia Holding’de Üst Düzey Yönetici, 2007 yılında DenizBank A.Ş. Kamu ve Proje Finansmanı Grubu’nda Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2007-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş olup, Haziran 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Sergey Gorkov

Sergey Gorkov

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 doğumlu olan GORKOV, Federal Güvenlik Servis Akademisi’nde Yabancı Dil Hukuku alanında eğitimini tamamlamıştır. 1994-1997 yılları arasında Menatep Bankası’nda İK Departmanı Müdür Yardımcısı, İK Bölüm Müdürü, İnsan Kaynakları Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. OAO Yukos Oil ve OAO Yukos Şirketleri’nde 1997-1998 yılları arasında İK Departmanı Müdürü, ZAO Yukos Petrol Şirketi’nde 1998-2000 yılları arasında Personel Müdürü, OOO Yukos Şirketi’nde 2000-2005 yılları arasında İK Departmanı Müdürü ve İK Organizasyon Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2008’den bu yana Sberbank İcra Kurulu Asbaşkanlığı görevini sürdüren GORKOV ayrıca Ekim 2010’dan bu yana İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir. GORKOV, aynı zamanda Mart 2011’de JSC (Ukrayna) Yönetim Kurulu Üyeliği, Nisan 2011’de SB Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği, Mart 2012’de BPS-Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şubat 2012’den bu yana Sberbank Europe AG Yönetim Kurulu Asbaşkanlığı görevlerini üstlenmektedir. Sergey GORKOV, Eylül 2012 itibariyle DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Vadim Kulik

Vadim Kulik

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KULIK, Mendeleyev Kimya Teknolojisi Enstitüsü’nde Kimya Teknolojisi alanında Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1998-2004 yılları arasında AKB Probusinessbank’da Risk Analizi Bölümü Direktörü, Kredi Riski ve Bankacılık Teknolojilerinden Sorumlu Asbaşkan Yardımcılığı ve Ticari Risk Analizi Birimi Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2008 yılına kadar VTB CJSC’de Kıdemli Asbaşkan Yardımcısı (Risk Departmanı Başkanı) olarak görev yapan KULIK, 2008 yılından beri Sberbank İcra Kurulu Asbaşkan Yardımcısı (Risk Departmanı Başkanı) ve Perakende Risk Bölümü Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda KULIK, Mart 2010’dan bu yana United Credit Bureau Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mart 2012’den bu yana BPS Sberbank JSC Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Vadim KULIK, Eylül 2012 itibariyle DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Alexander VEDYAKHİN

Alexander Vedyakhin

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 doğumlu olan VEDYAKHIN, Volgograd Devlet Teknik Üniversitesi’nde İktisat alanında Lisans, Devlet Yüksek Öğretim Enstitüsü Rusya Federasyonu Hükümeti Ulusal İktisat Akademisi’nde Bankacılık Yönetimi alanında Yüksek Lisans ve Volgograd Devlet Üniversitesi’nde İktisat alanında Doktora eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1996 yılında Sberbank bünyesinde Uzman olarak başlayan VEDYAKHIN, 2001 yılında Sberbank’ta Bireysel Bankacılık Direktörü ve Operasyon Bölümü Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 2004 – 2006 yılları arasında Sberbank’ta Krediler Bölümü Direktörü, 2008’den itibaren Sberbank’ta Yönetim Kurulu Birinci Başkan Vekili görevini sürdürmüştür. 2012 yılında DenizBank A.Ş’ye Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Alexander VEDYAKHIN, Kıdemli Asbaşkan Yardımcısı unvanı ile Sberbank Risk Yönetimi Başkanı olarak atanmasını takiben Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank A.Ş. İcracı Olmayan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Nihat Sevinc

Nihat Sevinç

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1952 doğumlu olan SEVİNÇ, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Interbank’ta başlamış ve 1994 yılına kadar Şube, Merkezi Operasyon ve Sermaye Piyasaları Bölümleri’nde çeşitli görevler üstlenmiştir. SEVİNÇ, 1996 yılına kadar Bank Ekspress Genel Müdürlüğü bünyesinde Şube Operasyonları, İç Kontrol ve Mevzuat Bölümlerinde Birim Yöneticiliği yapmış olup, 1996-1997 yılları arasında Garanti Bank Moskova’da Genel Müdür Vekili olarak görev almıştır. 1997 yılında DenizBank’a katılmış ve 2002 yılına kadar Operasyon Grubu Genel Müdür Yardımcılığı, 2002-2007 yılları arasında Yurtdışı İştirakler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Nihat SEVİNÇ, Ekim 2013’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Deniz Aribogan

Deniz Ülke Arıboğan

Bağımsız Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1965 doğumlu olan ARIBOĞAN, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlamış olup, 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nda eğitim almıştır.

Deniz Ülke ARIBOĞAN’ın İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etmiştir. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmış ve daha sonra Mart 2014'ten itibaren İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak, Şubat 2015'ten itibaren de İstanbul Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Deniz Ülke ARIBOĞAN, Ocak 2013’ten itibaren Denizbank A.Ş.’ye Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

Igor Kondrashov

Igor Kondrashov

Yönetim Kurulu Üyesi

1973 doğumlu olan KONDRASHOV, Moskova Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında YUST Hukuk Şirketinde Avukat olarak başlamış ve görevini 9 yıl sürdürmüştür. Igor KONDRASHOV, 2011 yılından bu yana Sberbank Rusya’da Hukuk Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte olup, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Alexander Morozov

Alexander Morozov

Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu olan MOROZOV, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi’nde İktisat alanında Lisans ve Harvard Business School’da Yöneticiler için İşletme Programı Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1992 yılında Rodina Bank’ta Döviz İşlemleri Dairesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olan MOROZOV, 1994-2007 yılları arasında International Moscow Bank’ta (2007’den itibaren Unicredit Bank) Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yılları arasında Renaissance Capital Bank’ta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve CFO’luk görevlerini sürdürmüştür. MOROZOV, 2008 yılında Mali İşler Bölüm Başkanı olarak Sberbank’a katılmış ve 2009 yılında Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Kasım 2012’den itibaren Sberbank İcra Kurulu Asbaşkanlığı görevini sürdürmekte olup, Sberbank İştirakleri; Sberbank of Russia JSC ve Sberbank BPS’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Alexander MOROZOV, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Derya Kumru

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1987-1999 yılları arasında Esbank T.A.Ş’de çeşitli pozisyonlarda görev almış olup, 1998 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. KUMRU, 1999 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. DenizBank A.Ş. Kurumsal Pazarlama Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal, Ticari Bankacılık, Kamu Proje Finans ve Yurt Dışı İştirakler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2012 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Toptan Bankacılık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Derya KUMRU, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Timur Kozintsev

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KOZINTSEV, Moskova Devlet Üniversitesi’nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. 1996-2000 yılları arasında Bayerishe Hypo Vereinsbank’da Başkan Yardımcısı Temsilcisi, 2000-2007 yılları arasında Unicredit Bankası’nda Kurumsal Müşteriler Daire Başkanı, 2007-2008 yılları arasında Unicredit Securities’de Borç Sermayesi Piyasaları Direktörü, 2008-2012 yılları arasında IFD Kapital’de Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Nisan 2013’den bu yana Sberbank’da Kıdemli Yönetici-Direktör görevini sürdürmektedir. Timur KOZINTSEV Temmuz 2013’de DenizBank A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup, Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank A.Ş. Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Artem Dovlatov

Artem Dovlatov

Yönetim Kurulu Üyesi

1979 doğumlu olan DOVLATOV, Moskova Devlet İşletme Üniversitesi'nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. DOVLATOV, 2001 yılında Rus Hava Yolları Yatırım Bölümü'nde Müdür Yardımcısı, 2003-2006 yılları arasında ZTL Power Machine'de Yatırımcı İlişkileri Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İşler Proje Yöneticisi ve Başkanı, 2006-2009 yılları arasında PBN Şirketi’nin ABD Temsilciliği'nde Finansal İletişim Başkan Yardımcısı, ardından 2012'ye kadar VTB Bank'ta Yönetici Direktör görevlerini üstlenmiştir. 2012'de Sberbank'a katılmış olup, 2012’den bu yana Uluslararası Ağ Geliştirme Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. Artem DOVLATOV, Mart 2014'ten itibaren DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Ateş

Yönetim Kurulu Üyesi, GM

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 – 1993 yılları arasında Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yapmıştır. Interbank'ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspres'te Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America'nın danışmanlığında Bankanın yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurmuş olup, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. DenizBank hisseleri Ekim 2004'te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmış ve arz edilen hisselerin %68'i yurtdışındaki kurumsal müşterilere satılmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ'in yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %75'inin Dexia S.A.'ya satış süreci ve 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin Sberbank’a satış süreci gerçekleşmiştir. Aynı zamanda Sayın ATEŞ, DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Intertech, Destek Varlık Yönetimi, DenizBank Moskova Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DenizBank AG'de Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

A. Mesut Ersoy

DenizBank AG Genel Müdürü

1973 doğumlu olan ERSOY, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme alanında Lisans, 2000 yılında Bahreyn Üniversitesi’nde Yönetim alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1994 yılında Akyol Dış Ticaret A.Ş.’de başlamış olan ERSOY, 1995 yılında BP Türkiye’de, 1996-2002 yılları arasında Pamukbank T.A.Ş. Bahreyn Şubesi’nde Şube Müdür Yardımcısı, 2002-2007 yılları arasında DenizBank A.Ş. Bahreyn Şubesi’nde Şube Müdürü, 2007-2009 yılları arasında Dexia Moskova’da Şirket Genel Müdür Yardımcısı, 2009-2011 yılları arasında DenizBank Moskova’da Şirket Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Eylül 2011’den itibaren DenizBank İştirakı olan DenizBank AG’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Ali Murat Dizdar

Hukuk Baş Müşaviri-GMY

1960 doğumlu olan DİZDAR, 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Hukuk akanında Lisans, 1985 yılında Özel Hukuk Bölümü Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Asistan olarak başlayan Ali Murat DİZDAR, 1990-1998 yılları arasında Altheimer & Gray Şirketi’nde Hukuk Müşaviri, 1998-2001 yılları arasında Birleşik Türk Körfez Bankası'nda Hukuk Bölümü Müdürü, 2001 yılında Osmanlı Bankası'nda Hukuksal Danışmanlık Birim Yöneticisi, 2002 yılında Taib Yatırımbank'ta Hukuk Müşavirliği ile Risk Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2002-2003 yılları arasında DenizBank A.Ş. Hukuk Bölümü’nde Hukuk Kurumsal Bölüm Müdürü, 2003-2010 yılları arasında Hukuk Bölümü’nde Hukuk Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiş olup, 2010’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Hukuk Baş Müşaviri olarak görevini sürdürmektedir.

Alper Tunga Emecan

Deniz Faktoring A.Ş. Genel Müdürü

1971 doğumlu olan EMECAN, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1994 yılında PamukBank T.A.Ş.’de başlamış olup, 1995-1998 yılları arasında Garanti Bankası’nda Ticari Pazarlama Yetkilisi olarak görevini yürütmüştür. 1998 yılında DenizBank A.Ş.’de sırasıyla Bakırköy, Avcılar, Avrupa Kurumsal ve İstanbul Kurumsal Şubelerimizde Şube Müdürü olarak görev yapan Alper Tunga EMECAN, Mayıs 2015’den itibaren Deniz Faktoring A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Ayperi Karahan

Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu GMY

1962 doğumlu olan KARAHAN, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1987 yılında Interbank'ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış olup, sırasıyla Alternatifbank, Kentbank, Toprakbank, Westminister Savings Credit Union, Royal Bank of Canada ve DenizBank'ta görev aldıktan sonra Demir Kazakistan Bank'ta Krediler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2007 yılında DenizBank A.Ş.’de sırasıyla Türev Ürünleri ve İşletme Bankacılığı Krediler Grup Müdürü ve Avrupa-2 Krediler Bölge Müdürlüğü görevlerini yapan Ayperi KARAHAN Nisan 2014’den itibaren Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Ayşenur Hıçkıran

Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu GMY

1969 doğumlu olan HIŞKIRAN, 1992 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1996 yılında Citibank’ta Satış Müdürü olarak başlamış olan Ayşenur HIÇKIRAN, 1996-2013 yılları arasında sırasıyla Bursa Bölge Müdürü, Ege Bölge Müdürü, Marmara Bölge Müdürü, Türkiye Satış Kanalları Grubu Başkanı, Tüketici Kredileri ve Satış Kanalları Grubu Başkanı Ödeme Sistemleri, Tüketici Kredileri ,Satış ve Alternatif Dağıtım Kanallarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve son olarak Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Temmuz 2013’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanalları Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Bora Böcügöz

Hazine, Finansal Kurumlar, Özel Bankacılık Grubu GMY

1967 doğumlu olan BÖCÜGÖZ, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Garanti Bankası'nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Bora BÖCÜGÖZ, 1990-1994 yılları arasında Esbank'ta Sermaye Piyasaları Bölümü Müdür Yardımcısı, 1994 yılında Bank Espress Menkul Kıymetler Bölümü Müdür Yardımcısı, 1994-1997 yılları arasında Toprakbank'ta Menkul Kıymetler Bölümü Müdürü, 1997-2002 yılları arasında Kentbank'ta Hazine Koordinatörü, ve Fon, Kaynak Yönetimi ve Pazarlama Bölümü Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2002-2007 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Fon Yönetimi Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı,. 2007’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Hazine, Finansal Kurumlar, Özel Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Burak Koçak

KOBİ Bankacılığı Grubu GMY

1970 doğumlu olan KOÇAK, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ekonometri alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1996 yılında Toprakbank’ta Ticari Bankacılık Departmanı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlamış olan Burak KOÇAK, sırasıyla Bank Ekspress, Türk Ekonomi Bankası, Körfezbank ve Garanti Bankası’nda Şube Ticari ve Kurumsal Bankacılık Satış pozisyonlarında görev aldıktan sonra Akbank’ta Genel Müdürlük KOBİ Pazarlama ve Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Burak KOÇAK, 2006-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Şube Performans Yönetimi Grup Müdürü, 2009-2014 yılları arasında İstanbul Anadolu-2 Bölge Müdürlüğü yapmıştır. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Cafer Bakırhan

Deniz Yatırım Menkul Kıymetler Yön. Kurulu Başkan Vekili

1963 doğumlu olan BAKIRHAN, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İktisat alanında Lisans ve 1990 yılında İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1985-1996 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu'nda Baş Uzman, 1996-1997 yılları arasında KentBank A.Ş.’de Yatırım Bankacılığı Bölüm Koordinatörü, 1997-1998 yılları arasında Kent Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı, 1998-1999 yılları arasında Danışmanlık faaliyetleri, 1999-2005 yılları arasında DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de Genel Müdür, 2005-2015 yılları arasında DenizYatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Mart 2015’den itibaren DenizYatırım Menkul Kıymetler A.Ş. DFHG Yatırım Şirketleri’nde İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Cem Demirağ

İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı-GMY

1968 doğumlu olan DEMİRAĞ, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1991 yılında Garanti Bankası'nda Yönetmen olarak başlayan Cem DEMİRAĞ, 1995-2002 yılları arasında EGS Bank’ta Şube Müdürü, 2002-2003 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Şube Müdürü, 2003 yılında Halkbankası'nda Ticari KOBİ Bankacılığı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2005 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Kurum Baş Danışmanı, Vakıflar Bankası ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi, 2009-2010 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Başkanlık Danışmanı, 2010-2012 yılları arasında DenizBank A.Ş. İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı'nda İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Ağustos 2012 yılından itibaren görevini DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmüş olup Kasım 2012 yılında - İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı'na atanmıştır. 2013’den itibaren DenizBank A.Ş.’de İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Cemil Cem Önenç

Özel Bankacılık Grubu GMY

1971 doğumlu olan ÖNENÇ, 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi’nde Makina Mühendisliği alanında Lisans, 1997 yılında New York Pace Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık alanında Yüksek Lisans ve 2011 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık alanında Doktora eğitimlerini tamamlamıştır. Kariyerine 1997 yılında DenizBank A.Ş. Hazine Bölümü’nde Uzman Dealer olarak başlayan Cemil Cem ÖNENÇ, sırasıyla İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Hazine Satış, DenizBank AG Özel Bankacılık Bölüm Müdürlüğü, Özel Bankacılık Şube Müdürlüğü ve Özel Bankacılık Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Özel Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 1987-1999 yılları arasında Esbank TAŞ’de çeşitli pozisyonlarda görev almış olup, 1998 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. KUMRU, 1999 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. DenizBank A.Ş. Kurumsal Pazarlama Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal, Ticari Bankacılık, Kamu Proje Finans ve Yurt Dışı İştirakler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2012 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Toptan Bankacılık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Derya KUMRU, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Dilek Duman

Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu GMY (COO)

1967 doğumlu olan DUMAN, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Promaks A.Ş.'de Analist Yazılımcı olarak başlayan Dilek DUMAN, 1993 yılında Akal Tekstil’de ARGE Uzmanı olarak görev yapmıştır. 1993-1997 yılları arasında Denizbank iştiraki olan Intertech'te Teknik Danışman olarak görevine başlayan DUMAN, 1998 -2003 yılları arasında DenizBank A.Ş. Bilgi Teknolojisi Bölümü'nde Grup Müdürü, 2004-2007 yılları arasında DenizBank A.Ş. İştirakı olan Intertech Genel Müdürü, 2008-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Edip Kürşad Başer

Kurumsal Kredi Politikaları Grubu GMY

1967 doğumlu olan BAŞER, 1988 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Elektrik Elektronik alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Araştırma alanında başlamış olan Edip Kürşad BAŞER, 1990-1997 yılları arasında InterBank’ta, 1997-1999 yılları arasında Nergis Holding Özel Projeler Müdürü, 2000-2001 yılları arasında Doğuş Hizmet Yön. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 2001-2003 yılları arasında Yassı Metal Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 2004 yılında DenizBank A.Ş.’de Nakit Yönetimi Bölüm Müdürü, 2004-2007 yılları arasında Nakit Yönetimi Grup Müdürü, 2007-2008 yılları arasında Kurumsal Bankacılık Grup Müdürü, 2008-2009 yılları arasında Kurumsal Bankacılık-Satış Grup Müdürü, 2009-2012 yılları arasında Kredi Politikaları ve Risk İzleme Grup Müdürü, 2012-2014 yılları arasında Kredi Metodolojisi Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Kurumsal Kredi Politikaları Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Fatih Arabacıoğlu

Deniz Portföy A.Ş. Genel Müdürü

1966 doğumlu olan ARABACIOĞLU, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme alanında Lisans ve 1994 yılında Edinburgh Heridt-Watt Üniversitesi’de Bankacılık ve Finans alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1998 yılında Deloitte Şirketi’nde Denetçi olarak başlayan ARABACIOĞLU, 1991-1994 yılları arasında VakıfBank’ta Yatırım Uzmanı, 1994-1996 yılları arasında Bayındır Menkul Kıymetler A.Ş.’de Portföy Yönetimi Müdürü, 1996-1998 yılları arasında Kent Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Grup Başkanı, 1998-1999 yılları arasında İktisat Yatırım A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 1999-2001 yılları arasında DenizYatırım’da Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı, 2001-2003 yılları arasında DenizBank A.Ş. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Haziran 2003’den itibaren DenizBank İştirakı olan Deniz Portföy’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Gökhan Sun

KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu, GMY

1970 doğumlu olan SUN, 1992 yılında Bilkent Üniversitesi'nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Lisans, 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi Hukuku alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda başlayan Gökhan SUN, sırasıyla Pazarlama ve Kredi Analisti, Portföy Müdürü ve Ürün Müdürü görevlerini yürütmüştür. 1998-2001 yılları arasında Körfezbank'ta Şube Müdürü, 2002-2003 yılları arasında Dışbank Hollanda NV’de Türkiye Temsilcisi, 2003 yılında Ak Emeklilik'te Kurumsal Projeler Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2003-2004 yılları arasında DenizBank A.Ş. Sultanhamam Şubesi’nde Şube Müdürü, 2005 yılında DenizBank A.Ş. Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Grup Müdürü, 2005-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş. Avrupa-3 Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Turan Pala

Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu GMY

1967 doğumlu olan PALA, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1994 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olup, 1997-2002 yılları arasında Interbank’ta Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Kurumsal Bankacılık Grubu Yönetmenliği, 2002-2004 yılları arasında Citibank Krediler ve Risk Yönetimi Bölümü Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. 2004 yılında Kurumsal Krediler Bölüm Müdürü olarak DenizBank A.Ş. görev yapan Hakan Turan PALA, Şubat 2014’den itibaren Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Hayri Cansever

Destek Varlık Yönetim A.Ş. Şirket Genel Müdürü

1974 doğumlu olan CANSEVER, 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği alanında Lisans, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Bankacılık ve Finans alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1999 yılında DenizBank A.Ş.’de başlayan Hayri CANSEVER, 2007-2008 yılları arasında DenizBank Moskova Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Bayrampaşa Ticari Merkez Şubesi’nde Şube Müdürü, 2010-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Kurumsal Bankacılık Grup Müdürü, 2011-2012 yılları arasında DenizBank Moskova Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür, 2013-2015 yılları arasında DenizBank A.Ş. ‘de Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. 2015 yılında Destek Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü olarak atanmış olup, görevine devam etmektedir.

Hüseyin Sami Çelik

Deniz Yatırım A.Ş. Genel Müdürü

1965 doğumlu olan ÇELİK, 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1990 yılında Gedik Holding’de Satış Mühendisi olarak başlayan ÇELİK, 1991-1995 yılları arasında Toros Menkul Değerler A.Ş.’de Borsa İşleri Müdürü, 1995-1997 yılları arasında Şahin Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 1997-1999 yılları arasında Kent Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Şube Pazarlama Müdürü, 1999-2005 yıllar arasında Deniz Yatırım A.Ş.’de Yurtiçi Aracılık Faaliyetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Haziran 2005’den itibaren DenizBank İştirakı olan DenizYatırım’da Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

İbrahim Şen

Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu GMY

1967 doğumlu olan ŞEN, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1990 yılında Arçelik T.A.Ş.’de Endüstri Mühendisi olarak başlayan ŞEN, 1993-1994 yılında İktisat Bankası Erenköy Şubesi’nde Kredi Pazarlama Analisti, 1994-1997 yılları arasında Kozyatağı Şubesi’nde Müdür Yardımcısı,1997-1998 yılları arasında Gaziantep Şubesi’nde Müdür Yardımcısı, 1998 yılında Merkez Şube’de Müdür Yardımcısı, 1998-2000 yılları arasına Bayrampaşa Şubesi’nde Şube Müdürü, 2000-2002 yılları arasında Ankara Kurumsal Şubesi’nde Şube Müdürü, 2002-2004 yılları arasında yılında TEB’de Trakya Kurumsal Şubesi’nde Şube Müdürü, 2004-2007 yılları arasında Gayrettepe Kurumsal Şubesi’nde Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2007-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal Bankacılık Şube Müdürü, 2001-2012 yılları arasında Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2012’den itibaren Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Kahraman Günaydın

Deniz Leasing A.Ş. Genel Müdürü

1966 doğumlu olan GÜNAYDIN, 1988 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliği alanında Lisans ve 1990 yılında Bilkent Üniversitesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1990 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Kahraman GÜNAYDIN, 1990-1992 yılları arasında YapıKredi Bankası’nda Kurumsal Pazarlama Uzmanı, 1992-1995 yılları arasında İktisat Bankası’nda Kurumsal Pazarlama Yetkilisi, 1995-1996 yılları arasında Demirbank’ta Kurumsal Pazarlama Yönetmeni, 1996-2002 yılları arasında Interbank’ta Şube Müdürü, 2002 yılında DenizBank A.Ş. Elmadağ Cumhuriyet Caddesi Şubesi Şube Müdürü, 2002-2004 yılları arasında Anadolu Kurumsal Şubesi Şube Müdürü, 2004-2005 yılları arasında Zincirlikuyu Şubesi Şube Müdürü, 2005-2011 yılları arasında Avrupa-2 Bölge Müdürlüğü Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Mart 2011’den itibaren DenizBank A.Ş. iştirakı olan Deniz Leasing’de Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Kürşad Taçalan

Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu GMY

1965 doğumlu olan TAÇALAN, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bilim İlaç A.Ş.’de başlamış olup, sırasıyla Uzel Makine Sanayii, Egebank A.Ş. ,HSBC, Körfez Bank, Türkiye Halk Bankası, Milennium Bankası’nda görev almıştır. 2005-2013 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Genel Muhasebe Grup Müdürü olarak görev yapmış olan Kürşad TAÇALAN, 2013’den itibaren Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

M. Saruhan Özel

Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu GMY

1967 doğumlu olan ÖZEL, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme alanında Lisans, 1991 yılında Virginia Teknik Üniversitesi'nde Finans alanında MBA ve 1993 yılında Virginia Teknik Üniversitesi'nde Ekonomi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1995 yılında Virginia Teknik Üniversitesi'nde Ekonomi alanında Doktora yapmıştır. Kariyerine 1996 yılında Körfezbank'ta Hazine ve Fon Yönetimi Bölümü’nde Ekonomist olarak başlayan M. Saruhan ÖZEL, 1997-2010 yılları arasında DenizBank A.Ş. Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetimi Ofisi Bölümü’nde Baş Ekonomist görevini üstlenmiş olup, 2011’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Aydoğdu

Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı GMY

1968 doğumlu olan AYDOĞDU, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1995 yılında Ceylan Holding Fon Yönetimi/Finansman Bölümü’nde Fon Yönetimi/Finansman Uzman Yardımcısı olarak başlayan Mehmet AYDOĞDU, 1996-1998 yılları arasında Bank Kapital Merkez Şubesi’nde Uzman, 1998 yılında Demirbank A.Ş. Kartal Şubesi’nde Kurumsal Ürünler Pazarlama Yetkilisi, 1998-2002 yılları arasında Bayındırbank Kurumsal Pazarlama Yönetmen olarak görev yapmıştır. 2002-2003 yılları arasında DenizBank A.Ş. Avrupa -3 Bölge Pazarlama Departmanı’nda Yönetmen, 2003-2005 yılları arasında Beşyüzevler Şube Müdürü, 2005 yılında Çağlayan Şube Müdürü, 2005-2009 yılları arasında Maslak Ticari Merkez Şube Müdürü, 2009-2010 yılları arasında Ticari Bankacılık Satış Grup Müdürü, 2011-2015 yılları arasında Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiş olup, 2015’den itibaren Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Çitil

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü

1966 doğumlu olan ÇİTİL, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık alanında Lisans, 1988 İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1988 yılında Interbank’ta İnşaat Bölümü’nde başlamıştır. 1997-2013 yılları arasında DenizBank A.Ş. İnşaat ve Emlak Grup Müdürü olarak görev yapan Mehmet ÇİTİL, Ocak 2014’den itibaren Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Melih Akosman

Deniz Yatırım A.Ş İcra Kurulu Üyesi

1971 doğumlu olan AKOSMAN, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans, 1997 yılında Loyola Üviversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Kariyerine 1991 yılında Aktuğ Plastik INC.’de Finans Analisti olarak başlamış olup, sırasıyla REFCO LaSalle Grup, Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de görev almıştır. 2004-2008 yılları arasında Deniz Türev Şirket Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Deniz Yatırım Türev Araçları Faaliyetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Melih AKOSMAN, 2010’dan itibaren Deniz Yatırım A.Ş. İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Murat Çelik

Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu, GMY

1968 doğumlu olan ÇELİK, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Intertech’ye Yazılım Mühendisi olarak başlayan ÇELİK, sırasıyla Projeler Bölüm Müdürlüğü, Temel Bankacılık Yazılım Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür Vekili ve 2009 yılında Genel Müdür görevlerini üstlenmiştir. 2012’den itibaren Denizbank A.Ş.’de Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Mustafa Özel

Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu GMY

1966 doğumlu olan ÖZEL, 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1988 yılında Türk Ticaret Bankası Galata Şubesi’nde Krediler Servisi'nde başlayan Mustafa ÖZEL, 1993-1997 yılları arasında Interbank'ta Merkezi Operasyon Uzmanı, 1997 yılında DışBank'ta İç Kontrol Bölümü’nde Yönetmen, 1997-1998 yılları arasında DenizBank A.Ş. İç Kontrol Merkezi’nde Yönetmen, 1998 yılında DenizBank A.Ş. İç Kontrol Bölümü’nde Grup Müdürü, 1999-2001 yılları arasında Teftiş Kurulu’nda Müfettiş, 2002-2007 yılları arasında İç Kontrol Merkezi Başkanlığı’nda İç Kontrol Merkezi Başkanı, 2007 yılında İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı’nda Grup Müdürü, 2008-2010 yılları arasında İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanlığı’nda Başkan, 2010 yılında Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu’nda Merkezi Operasyon ve Yurtdışı İştirakler Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiş olup, 2010’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Şube ve Merkezi Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Necip Yavuz Elkin

İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu GMY

1971 doğumlu olan ELKİN, 1993 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde İngilizce İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1993 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olan Yavuz ELKİN, 1998-2000 yılları arasında Kurumsal Pazarlama Bölümü’nde Müşteri Yönetimi Birim Müdürü, 2000-2004 yılları arasında Dışbank’ta Ticari Pazarlama Direktörü, 2004-2007 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Ticari Bankacılık Grup Müdürü, 2007-2008 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Eğitim Grup Müdürü, 2008-2014 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Oğuz Yalçın

CJSC DenizBank Moscow Genel Müdürü

1975 doğumlu olan YALÇIN, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1998 yılında Bank Ekspres Elmadağ Şubesinde Operasyon Uzmanı olarak başlamış olan Yalçın, 2002-2004 yılları arasında DenizBank Maslak Şube Operasyon Yöneticisi, 2004-2005 yılları arasında İstanbul Kurumsal Şube Operasyon Yöneticisi, 2007-2013 yılları arasında DenizBank Moskova Bölüm Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Ocak 2013’den itibaren CJSC DenizBank Moscow’da Şirket Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Oğuzhan Özark

Perakende Bankacılık Satış Grubu GMY

1976 doğumlu olan ÖZARK, 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1997 yılında Garanti Bankası’nda Bireysel Bankacılık Bölümü’nde Uzman Yardımcısı olarak başlamış olan Oğuzhan ÖZARK, daha sonra KOBİ Bankacılığı Grubu’nda görev almıştır. 2004 yılında DenizBank A.Ş.’de KOBİ Bankacılığı İş Geliştirme Bölüm Müdürü olarak görev yapan ÖZARK, sırasıyla Sermaye Piyasası Araçları Satış, Performans ve İş Geliştirme Bölüm Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Küçük Boy İşletmeler Grup Müdürü, KOBİ Bankacılığı Pazarlama Grup Müdürü, Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi Grup Müdürü, Kitle Bankacılık Satış Yönetimi Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Perakende Bankacılık Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Ömer Uyar

Intertech Genel Müdürü

1977 doğumlu olan UYAR, 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sistem Mühendisi olarak başlamış olan Ömer UYAR, 2000-2008 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Bilgi Teknolojisi, İç Kontrol Teknoloji ve Güvenlik, Temel Bankacılık İşlemleri ve AR-GE Bölümleri’nde görev almıştır. 2009-2012 yılları arasında Intertech Şirket Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmüş olup, Mart 2012’den itibaren Intertech’te Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

Önder Özcan

Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu GMY

1971 doğumlu olan ÖZCAN, 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1998 yılında Alternatifbank’ta Mali Kontrol ve Raporlama Bölümü’nde Uzman olarak başladıktan sonra Hazine ve Risk Kontrol Bölümü’nde görev almıştır. Önder ÖZCAN, DenizBank A.Ş.’de 2004-2005 yılları arasında Yönetim Raporlama Yönetmeni, 2005-2006 yılları arasında Risk Yönetimi Yönetmeni, 2006-2007 yılları arasında Yönetim Raporlama Bölüm Müdürü, 2007 yılında Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Bölüm Müdürü, 2007-2014 yılları arasında Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Ramazan Işık

Teftiş Kurulu Başkanı

1977 doğumlu olan IŞIK, 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ekonomi, 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce İşletme (Bankacılık) alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1999 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Müfettiş olarak başlamış olan Ramazan IŞIK, 2006-2013 yılları arasında Credit Europe Bank LTD.’ de İç Denetim Departmanı Başkanı olarak görevini üstlenmiştir. Şubat 2013’den itibaren Denizbank A.Ş.’de Teftiş Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Ruslan Abil

Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu GMY

1975 doğumlu olan ABIL, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1997 yılında Başaran Nas Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ’de Denetçi olarak başlamış olan Ruslan ABIL, 2010-2012 yılları arasında Price Waterhouse Coopers USA’da Direktör, 2012-2013 yılları arasında Union Bank of California’da Teknik Projeler ve Grup Raporlaması Direktörü, 2013-2014 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Mali İşler Grup Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Selim Efe Teoman

Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu GMY

1970 doğumlu olan TEOMAN, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1994 yılında Türkiye İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olan TEOMAN, 1997-1998 yılları arasında InterBank A.Ş.’de Krediler Yetkilisi, 1998-2002 yılları arasında Kredi Tahsis Yönetmeni, 2002-2003 yılları arasında Ziraat Bankası’nda Pazarlama Bölüm Müdürü, 2003 yılında DenizBank A.Ş’de Kurumsal Krediler Yönetmeni, 2003-2004 yılları arasında Krediler Bölüm Müdürü,2004-2006 yılları arasında Kurumsal Krediler Bölüm Müdürü, 2006-2011 yılları arasında Taahhüt Sektörü Tahsis Grup Müdürü, 2011-2013 yılları arasında Kurumsal Krediler Grup Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Ocak 2013’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Sinan Yılmaz

Risk Yönetimi Grubu Başkanı-GMY

1974 doğumlu olan YILMAZ, 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme Mühendisliği alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1998 yılında DenizBank A.Ş.’de Yönetim Hizmetleri Grubu’nda Uzman Yardımcısı olarak başlamış olan Sinan YILMAZ, sırasıyla Mali Planlama ve Kontrol, Bütçe Planlama ve Risk Yönetimi Bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Sinan YILMAZ, son olarak Risk Yönetimi Grup Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Şubat 2014’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak Risk Yönetimi Grubu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Suavi Demircioğlu

Mali İşler Grubu GMY (CFO)

1967 doğumlu olan DEMİRCİOĞLU, 1990 yılında ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1990 yılında arasında FinansBank’ta başlayan DEMİRCİOĞLU sekiz yıl süresince çalıştığı bu kurumda en son Grup Başkanı olarak görev yapmıştır. Sonrasında sırasıyla 1998-2000 yılları arasında Alternatif Bank’ta Genel Müdür Yardımcısı, 2000-2001 yılları arasında Osmanlı Bank’ta Genel Müdür Yardımcısı, 2001-2002 yılları arasında HalkBank’ta Genel Müdür Yardımcısı, 2002-2004 yılları arasında The Marmara Oteli’nde Direktör olarak görev yapmıştır. 2005-2006 yılları arasında DenizBank A.Ş. Genel Müdürlük Operasyonları Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı, 2006’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Mali İşler Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Tanju Kaya

Yönetim Hizmetleri Grubu GMY

1964 doğumlu olan KAYA, 1985 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Pamukbank'ta başlayan Tanju KAYA, sırası ile Türk Ekonomi Bankası, Marmara Bank ve Alternatif Bank'ta çalışmaya devam etmiştir. 1994-1997 yılları arasında Bank Ekspress'te Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 1997 yılında DenizBank A.Ş.’de Ankara Şube Müdürü olarak görevine başlayan Tanju KAYA, 2002-2003 yılları arasında İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdürü görevine devam etmiştir. 2003’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Hizmetleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 doğumlu olan KOZINTSEV, Moskova Devlet Üniversitesi’nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. 1996-2000 yılları arasında Bayerishe Hypo Vereinsbank’da Başkan Yardımcısı Temsilcisi, 2000-2007 yılları arasında Unicredit Bankası’nda Kurumsal Müşteriler Daire Başkanı, 2007-2008 yılları arasında Unicredit Securities’de Borç Sermayesi Piyasaları Direktörü, 2008-2012 yılları arasında IFD Kapital de Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Nisan 2013 yılından bu yana Sberbank’da Kıdemli Yönetici-Direktör görevini sürdürmektedir. Timur KOZINTSEV Temmuz 2013 yılında DenizBank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup, Ağustos 2015’den itibaren DenizBank A.Ş. Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu olan VAN ROSTE, Limburg (Belçika) Üniversitesi’nde Pazarlama alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bacob Bank'ta Kurumsal Satış Departmanı’nda başlamış olup, Paribas Bank Belçika ve Artesia BC'de Kurumsal Satış Müdürü, Yapılandırılmış Ürünler ve Döviz Türevleri Bölümleri’nde Bölüm Müdürü, 2002 yılında Dexia'da Hazine ve Finansal Piyasalar Grubu'nda Finansal Mühendislik ve Türev Ürünleri Müdür Yardımcısı görevlerini üstlenmiş olup, 2003-2005 yılları arasında Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Yapılandırılmış Finans ve İhracat Finansmanı Bölümü’nde görev almıştır. 2005-2007 yılları arasında Dexia Holding’de Üst Düzey Yönetici, 2007 yılında DenizBank A.Ş. Kamu ve Proje Finansmanı Grubu’nda Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2007-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş olup, Haziran 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hakan Ateş

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Alper Tunga Emecan

Deniz Faktoring-Genel Müdür

Hayri Cansever

Destek Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü

Wouter Van Roste

Yönetim Kurulu Üyesi

Derya Kumru

Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan Sun

KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu GMY

Dilek Duman

Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu GMY (COO)

Timur Kozintsev

Yönetim Kurulu Üyesi

Tanju Kaya

Yönetim Hizmetleri Grubu GMY

Bora Böcügöz

Fon Yönetimi ve Özel Bankacılık Grubu GMY

Suavi Demircioğlu

Mali İşler Grubu GMY (CFO)

Mustafa Özel

Şube ve Merkezi Operasyonlar Gr. GMY

Cem Demirağ

İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanı

M. Saruhan Özel

Ekonomik Araştırma, Strateji ve Program Yönetim Ofisi Grubu GMY

Ali Murat Dizdar

Hukuk Baş Müşaviri

Cafer Bakırhan

DFHG Yatırım Şirketleri-Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

Fatih Arabacıoğlu

Deniz Portföy - Genel Müdür

İbrahim Şen

Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu GMY

Mehmet Aydoğdu

Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık ve Kamu Finansmanı GMY

Murat Çelik

Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu GMY

Kahraman Günaydın

DenizLeasing-Genel Müdür

Selim Efe Teoman

Kurumsal ve Ticari Krediler Grubu GMY

Ramazan Işık

Teftiş Kurulu Başkanı

Ayşenur Hıçkıran

Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu GMY

Ruslan Abil

Grup Raporlama ve Aktif Pasif Yönetimi Grubu GMY

Önder Özcan

Yönetim Raporlama ve Bütçe Planlama Grubu GMY

Necip Yavuz Elkin

İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grubu GMY

Burak Koçak

KOBİ Bankacılığı Grubu GMY

Oğuzhan Özark

Perakende Bankacılık Satış Grubu GMY

Cemil Cem Önenç

Özel Bankacılık Grubu GMY

Sinan Yılmaz

Genel Müdür Yardımcılığı Statüsünde Risk Yönetimi Grubu Başkanı

Hakan Turan Pala

Kurumsal ve Ticari Krediler Analiz Grubu GMY

Kürşad Taçalan

Genel Sekreter ve Genel Muhasebeden Sorumlu GMY

Mehmet Çitil

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdür

Ayperi Karahan

Bireysel-KOBİ ve Tarım Bankacılığı Kredi Tahsis Grubu GMY

Edip Kürşad Başer

Kurumsal Kredi Politikaları Grubu GMY

Diğer Üst Yöneticiler

Hüseyin Sami Çelik

Deniz Yatırım A.Ş. Genel Müdürü

Ömer Uyar

Intertech A.Ş.Genel Müdürü

A.Mesut Ersoy

DenizBank AG Genel Müdürü

Oğuz Yalçın

CJSC DenizBank Moscow Genel Müdürü

Melih Akosman

Deniz Yatırım A.Ş İcra Kurulu Üyesi

Komiteler

DenizBank, Kurumsal Yönetim İlkeleri’ni, dinamik ve sürekli iyileştirme gerektiren bir olgu olarak kabul etmektedir. Bu amaçla, ulusal ve uluslararası kurumsal yönetim uygulamaları ve bu alandaki gelişmeler Bankamızca periyodik olarak takip edilmektedir. İlkelere ilişkin uygulamaların izlenmesi ve geliştirilmesi Bağımsız ve İcrada görev almayan yönetim kurulu üyelerinden oluşan Kurumsal Yönetim ve Atama Komitesi tarafından yürütülmektedir.

Komite, Banka’nın Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyumunu izlemekle sorumludur. Komite 3 üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Deniz Ülke Arıboğan
Timur Kozintsev
Tanju Kaya
Yeliz Koraşlı Özdemir

Kurumsal Yönetim ve Atama Komitesi yılda en az üç toplantı yapar. Komite görevini ifa etmek amacıyla gerektiği hallerde toplantı düzenler.

DenizBank Yönetim Kurulu, kendi üyeleri arasından bir Denetim Komitesi oluşturmuştur. Yönetim Kurulu’nun icracı olmayan üyelerinden oluşan Denetim Komitesi, dönemsel toplanarak Banka’nın denetim politikalarını belirlemektedir.

İç denetim faaliyetleri, aynı zamanda Denetim Komitesi’nin de üyesi olan iç sistemlerden sorumlu (teftiş, iç kontrol, uyum ve risk yönetimi) bir Yönetim Kurulu üyesine bağlı olarak, uluslararası genel kabul görmüş denetim standartları ile ülke içi mevzuat esas alınmak ve Banka’nın ve Grubun gereksinimleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle yerine getirilmektedir.

Denetim Komitesi, Banka’nın muhasebe sisteminin, finansal bilgilerinin denetimi ile kamuya açıklanmasının ve iç kontrol sisteminin işleyiş ve etkinliğinin gözetimini sağlamak için gerekli tüm tedbirlerin alınmasından sorumludur. Komite dört üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Wouter G.M Van Roste
Nihat Sevinç

Denetim komitesi en az üç ayda bir –yılda en az dört defa- toplanır. Ayrıca, Denetim Komitesi yılda en az iki defa yönetim birimlerinden ayrı olmak üzere bağımsız denetçilerle toplanarak iç kontrol, finansal tablolar, iç denetim ve özel olarak görüşülmesi gereken gündem maddeleri üzerinde tartışırlar.

Banka bünyesinde ticari, kurumsal ve KOBİ kredilerine ilişkin tekliflerin değerlendirildiği komitedir. Komite her hafta toplanarak, önerileri değerlendirir, kendi yetki sınırları içerisinde olanları onaylar veya reddeder. Yetki sınırını aşan teklifleri ise Yönetim Kurulu’nun onayına sunar. DenizBank delegasyon limitlerini aşan ve grup limitinde onay gerektiren teklifler, DenizBank Kredi Komitesi’nin tavsiyesiyle Ana Hissedar’a sunulur.

Üye
Hakan Ateş
Alexander Vedyakhin
Derya Kumru
Sergey Gorkov
Timur Kozintsev

DenizBank Yönetim Kurulu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun “Bankaların Kurumsal Yönetim İlkelerine ilişkin Yönetmeliği” gereğince ücretlendirme uygulamalarının yönetim kurulu adına izlenmesi ve denetlenmesi amacıyla bir ücretlendirme komitesi kurmuştur.

Komite, ücretlendirme politikası ve uygulamalarının risk yönetimi çerçevesinde değerlendirerek, bunlara ilişkin önerilerini her yıl rapor halinde yönetim kurulu’na sunmak üzere görev yapmaktadır. Komite 2 üyeden oluşmaktadır. Komite Üyeleri’nin nitelikleri aşağıda gösterilmektedir:

Üye
Sergey Gorkov
Nihat Sevinç

Aktif-Pasif Komitesi

Aktif-Pasif Komitesi, her hafta Genel Müdür başkanlığında, bilançoya etki edebilecek faaliyetlerde bulunan grup yöneticileri ve Banka Baş Ekonomisti’nin katılımıyla toplanır. Toplantının gündemini Banka’nın bilançosu, işkolları faaliyetleri, genel ekonomik veriler ve mevcut siyasi ve ekonomik gelişmelerin değerlendirilmesi ile haftalık aktif-pasif stratejinin belirlenmesi oluşturmaktadır.

Kredi Üst Risk Komitesi

Kredi Üst Risk Komitesi, DenizBank işkolları ve iştiraklere ait kredi portföyü üzerinde risk oluşturabilecek piyasa ve ekonomik gelişmelerin etkilerini değerlendirmek, yakın takip ve sorunlu kredilerin genel değerlendirmesini yapmak, sorunlu kredilere ait tahsilat gelişimini izlemek ve karşılık bütçesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunmak amacıyla 3 ayda bir toplanır.

Disiplin Komitesi

Banka içi mevzuatın ve disiplin yönetmeliğinin disiplin cezası gerektirdiği işlem ve hareketlerin mevcudiyetini, faillerini, kusur derecelerini ve muhtemel zararları saptamak amacıyla görev yapar. Disiplin Komitesi, sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, DenizBank A.Ş.’nin Yönetim Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Grup Müdürü, Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, İç Kontrol Merkezi ve Uyum Başkanı, Hukuktan sorumlu en üst düzey yönetici, Matriks Genel Müdür Yardımcısı/İştirak ve DFHG’ye dahil Şirket Genel Müdürü, Teftiş Kurulu Grup Müdürü ve Teftiş Kurulu Başkanı’ndan oluşur. Toplantılara İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı başkanlık eder. Disiplin Komitesi gerektikçe toplanır ve gündemindeki konuları karara bağlar.

Satınalma Komitesi

Satın alma prosedürü çerçevesinde, uygun kalite ve fiyat kriterlerine göre Banka genelinde merkezi olarak toplu ya da münferit alımların yapılması amacıyla oluşturulmuştur.

Her ayın 3.haftası Perşembe günü saat 09:30’da yapılacak “Genel Satınalma Komitesi” nde gelen talepler değerlendirilerek Komite Kararları onaylanacaktır.

Bankamızda her türlü satınalma işlemi Satınalma Komitesi aracılığıyla “Onaylı Tedarikçiler” listesinde yeralan kuruluşlarından merkezi olarak gerçekleştirilir.

İletişim Komitesi

DenizBank’ın imajını güçlendirmenin ve desteklemenin yanı sıra, kurum kimliğini oluşturan özelliklerin doğru mesaj, proje ve kitle iletişim araçlarıyla, hedef kitlelere ulaştırılması amacıyla kurulmuştur. İletişim Komitesi en az ayda bir defa toplanır. Oluşan görüş ve öneriler, karar alınmak ve tartışılmak üzere Üst Kurul’a sunulur.

Terfi Komitesi

DFSG’nda görev yapmakta olan tüm çalışanları dikey (hem ünvanın hem de görev ve sorumluluğun artması) ve yatay (görev ve sorumluluğun aynı kalarak ünvanın değişmesi) ilerlemeleri ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı ve nihai kararların verildiği komitedir. Terfi Komitesi, tüm Üst Kurul Üyeleri ve Genel Müdür başkanlığında yılda 4 kere toplanır.

Yılda 4 kere toplanan DenizBank Terfi Komitesi, çalışanların bir üst ünvana yükselmeleri ile ilgili talepleri karara bağlamaktadır. Yöneticilerin, çalışanlarının bir üst ünvanın gerektirdiği mesleki deneyim, bilgi, beceri, almış olduğu kurum içi-dışı eğitimler ve performanslarını da göz önünde bulundurarak yapmış oldukları terfi taleplerini değerlendirmekte ve çalışanların terfi etmelerine karar verilmektedir.

Kapat

Döviz Çevirici

Kapat
Kapat
deneme
Kapat
Fırsatlardan haberdar olmak için DenizBank Facebook sayfamızı begenin !
Kapat
Deniz Bonus
Kapat

DenizBank'ın ürün, hizmet ve kampanyalarından elektronik iletişim kanallarıyla haberdar olmayı onaylıyorum.

Evet
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...