Ödüllerimiz

DenizBank inovasyon rüzgarları estirmeye devam ediyor!

DenizBank adına bu yıl da gelenek bozulmadı. Amerikalı saygın otorite BAI tarafından inovasyonu DNA’mıza işlememiz ve inovasyonu kurum kültürü haline getirdiğimiz için bir kez daha ‘Dünyanın En Yenilikçi Bankası’ seçildik.

Ekim

EFMA

Denizbank EFMA 2017'de aldığı ödüllerle yine sahnelerde!

Efma tarafından düzenlenen “Distribution and Marketing Innovation Awards 2017” ’de DenizBank olarak ödüllere doyamadık.

Dünyanın 130 ülkesinden 3300’i aşkın banka ve finans kurumunun üye olduğu, uluslararası finans çevreleri tarafından en saygın ödül platformlarından biri olarak gösterilen European Financial Management Association (EFMA) ve yönetim danışmanlığı şirketi Accenture tarafından verilen 2017 Yılı İnovasyon Ödülleri'nde, baş döndürücü yeniliklerle sektöre yön veren ve klasik bankacılıkta devrim yaratan yeni nesil şubesi olmayan dijital bankaların yarıştığı “Küresel Çapta En Yenilikçi, Kural Bozan banka” özel kategorisinde Silver ödülünü kazanmıştır. Bu sene ilk defa verilen bu değerli unvanla daha da gençleşen bir banka olarak tüm sektöre ilham kaynağı olmaktan kıvanç duyuyoruz!

Toplamda 59 ülkeden 183 finansal kuruluşun 10 kategoride 467’den fazla proje ile başvuruda bulunduğu ve küresel bankacılık sektörünün inovasyon arenası olarak nitelendirilen yarışmada en prestijli kategori olan “En İyi Ürün/Hizmet Kategorisinde” de DenizBank “Denizden Toprağa” uygulaması ile ipi göğüsleyerek birinci oldu. EFMA’nın en önemli kategorilerinden “En İyi Ürün/Hizmet Kategorisinde” kategorisinde bu sene ilk kez finalistler ödül seremonisinde sunumlarını yaptı ve EFMA üyeleri tarafından canlı yayında oylanarak kazananlar belirlendi.

DenizBank aynı zamanda dijital dönüşümün lideri olarak , projelerinde yaratığı değer ve inovatif yaklaşımı ile “Kurum İçi Etkinlik ve Çalışan Motivasyonu” kategorisinde “Çözüm Buldum” uygulaması ile “Dijital Pazarlama” kategorisinde “Görünen Adam” ile BRONZE ödülü aldı.

BAI

2011 yılından beri düzenlenen ve dünya genelinde 22’den fazla ülkeden finans kurumunun binlerce proje ile katıldığı ABD'li Bank Administration Institute (BAI) Global Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde, DenizBank teknoloji üssü Intertech ile geliştirdiği "Akıllı İş Gücü Yönetimi" projesiyle "Kurum İçi Süreçlerde Yenilikçilik" kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Haziran

Social Media Awards

BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Social Media Awards Turkey'de Kariyer kategorisinde DenizBank İnsan Kaynakları sosyal medya hesaplarımızla birincilik ödülüne layık görüldük.

HR Excellence

DenizBank İngiltere'nin İK alanında prestijli organizasyonu HR Excellence Awards 2017 yarışmasında, kurumların küresel çapta yarıştığı ‘En İyi Uluslararası İnsan Kaynakları Stratejisi’ ve ‘En İnovatif İnsan Kaynakları Teknolojileri’ kategorilerinde 1.’lik ödülünün sahibi oldu.

Banka, Londra’da gerçekleşen törende verilen ödülleri; baştan sona inovatif bakış açısıyla tasarladığı dijital İK süreçleri, aday ve çalışan deneyiminde yarattığı farklılıklar ve Z jenerasyonu için hazır olma stratejisi ve uygulamaları ile kazandı. 22 yıldır düzenlenen organizasyonda aynı ödülü 2014 senesinde de alan DenizBank böylece Türk firmalarının şimdiye kadar 3 kez elde edebildiği bu başarılardan 2 tanesine imza atmış oldu.

Aralık

DenizBank “Şube Satış Gücünün Mobilizasyonu” ile dünyanın en saygın araştırma ve danışmanlık firmalarından Gartner’ın düzenlediği Eye on Innovation Awards’ta Türk bankaların da dahil olduğu üst seviye tüm bankaları geride bırakarak “Most Innovative Cost Saving Initiate” kategorisinde 1. Olarak ödülün sahibi oldu. Ayrıca “Most Innovative Digital Business Model” kategorisinde ise “fastPay –Qapel” fintech iş ortaklığı projesi ile tüm global bankalar arasından 2. seçilerek büyük bir başarıya imza attı!

Ekim

"Dünyanın En İnovatif Bankası" bir kez daha DenizBank

BAI

6 yıldır düzenlenen ve dünya genelinde 22’den fazla ülkeden 540’a yakın finans kurumunun 1000’den fazla proje ile katıldığı BAI Global Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde, 2014 yılında elde ettiğimiz büyük başarıyı yineleyerek bu sene de “Dünya’nın En İnovatif Bankası” ilan edildik. Böylece 2015 yılında EFMA & Accenture İnovasyon Ödülleri’nde elde ettiğimiz “Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum” başarısıyla birlikte global arenada son 3 yılda tam 3 kez en büyük ödülün sahibi olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attık.

EFMA

DenizBank yalnızca 2016 yılı içinde geliştirdiği 15’in üzerinde inovatif ürün ve Hizmet ile küresel finans sektörünün prestijli organizasyonu EFMA Accenture tarafından “Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum” kategorisinde Bronz Ödüle layık görüldü. Bu ödülle DenizBank sadece Türkiye’nin değil, dünyanın bankacılıktaki inovasyon yüzü olduğunu tekrar kanıtladı.

Nisan

Celent

DenizBank’ın fark yaratan inovatif çözümleri, bir Oliver Wyman şirketi olan küresel saygın otorite “Celent” tarafından “Digital Banking Transformation” kategorisinde “Model Bank” ödülüne layık oldu. Nesnelerin İnterneti projeleri ile bu başarıyı yakalayan DenizBank, global düzeyde yenilikçi yapısını ve dijital dönüşümdeki liderliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Global Finance

Finans dünyasının en tanınmış yanın ve ödül otoritelerinden Global Finance tarafından düzenlenen “Global Finance Names The Innovators 2016” inovasyon ödülü yarışmasında DenizBank “Transaction Services” ana kategorisinde “Organizational Innovation” dalında “Mobilization of Sales Force” projesi ile birincilik ödülü alarak dijital dönüşümdeki inovatif vizyonunu tüm dünyaya yine kanıtlamış oldu!

Mart

DenizBank'ın Esnafa Hızlı Kredi Hizmeti Altın Stevie Ödülü'nün Sahibi Oldu!

DenizBank KOBİ Bankacılığı, Esnafa Hızlı Kredi hizmeti ile dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından Stevie Awards tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen “Stevie Awards for Sales & Customer Service”de Pazarlama Çözümü kategorisinde Altın Stevie ödülünün sahibi oldu!

36 ülkeden 2,100’den fazla katılımın olduğu yarışmada değerlendirme dünya çapında 189 profesyonel tarafından gerçekleştirildi.

2015’te devreye aldığı hizmet ile 125,000 TL’ye kadar kredi imkanına sahip olan KOBİ’lerden büyük ilgi gören uygulamada yıllık 400,000 üzerinde başvuru ile KOBİ’lere 1 milyar TL plasman sağlandı.

Ocak

Pazarlama sektörünün lider yayını Marketing Türkiye ve tüketici araştırmalarındaki başarısıyla öne çıkan AKADEMETRE’nin gerçekleştirdiği “2015 Yılı İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının sonucunda, halk jürisi DenizBank’ı bankacılık sektöründe “İtibarını En Çok Artıran Kurum” olarak ödüllendirdi.

Daha nice başarılara imza atmak dileğiyle…

KASIM

 • DenizBank, finansal hizmet sektörünün dünya çapında en saygın kurumlarından ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) ve ABD Bankalar Birliği (ABA) tarafından inovasyon alanında verilen 2015 yılı BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde, Orta Doğu ve Afrika bölgesi içinde “Yılın En Yenilikçi Bankası” ödülüne layık görüldü.
 • BAI – Finacle Global Banking Innovation Awards 2015’te “İç İşleyişte İnovasyona Dayalı Gelişim” kategorisinde müşteri memnuniyetini artıran Inter-Collect uygulaması ile de birincilik ödülünün sahibi olduk.

EKİM

 • Uluslararası finans çevreleri tarafından en saygın ödül platformlarından biri olarak kabul edilen European Financial Management Association (EFMA) Accenture 2015 İnovasyon Ödülleri'nde 17 projesi ile katılan Denizbank, "Küresel Çapta İnovasyona Önderlik Eden Kurum" (Global Innovator) ödülüyle inovasyon gücünü küresel boyutta yeniden duyurdu. 31 ülkeden 212 bankanın 500'den fazla proje ile katıldığı yarışmaya Türkiye'den 12 banka katılırken, Denizbank "Çığır Açan İnovasyon" kategorisinde de, e-Devlet'e doğrudan erişim sağlayan projesiyle ürün bazında 2'incilik ödülünün sahibi oldu.

HAZİRAN

 • DenizBank’a ayrıcalıklı eğitim ve iç iletişim platformu sunan DenizTv, Altın Pusula Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

ŞUBAT

 • fastPay Avrupa’nın prestijli MPE Awards organizasyonunda Avrupa’nın en büyük bankalarının katıldığı ödül töreninde sunduğu yenilikçi özellikleriyle ‘En İyi Ödeme Çözümü’ ödülü kazandı.

Aralık

 • DenizBank, 'Türkiye'de Yılın Bankası' seçildi
  • DenizBank, finans sektörünün İngiliz menşeli, prestijli yayın organı The Banker tarafından 'Türkiye’de Yılın Bankası Ödülü'ne layık görüldü.
 • DenizBank Özel Bankacılık Türkiye’nin en iyisi seçildi  
  • DenizBank’ın kişiye özel çok yönlü hizmetler sunduğu Özel Bankacılık hizmeti, finans dünyasının uluslararası saygın yayınlarından Global Banking and Finance Review tarafından verilen 2014 yılı ödülleri kapsamında “Türkiye’nin en iyi Özel Bankacılık” ödülüne layık görüldü.

Kasım

 • DenizBank İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi
  • DenizBank, finansal hizmet sektörünün bankacılık yönetimi alanında dünya çapında en saygın kurumlarından ABD merkezli Bank Administration Institute (BAI) ve ABD Bankalar Birliği (ABA) tarafından inovasyon alanında verilen 2014 yılı BAI Bankacılık İnovasyonu Ödülleri’nde “Dünyanın En İnovatif Bankası” seçildi. 8’i Türkiye’den olmak üzere toplam 105 finansal kuruluşun 220’den fazla proje ile başvuruda bulunduğu yarışmada, Türkiye’yi final sahnesinde temsil eden tek kurum, 3 ayrı kategoride 5 inovasyon projesi ile DenizBank oldu.

Ekim

 • DenizBank, fastPay ile EFMA'da 1'incilik Ödülü Aldı
  • DenizBank'ın yenilikçi ödeme sistemi uygulaması fastPay, dünya finans sektörünün prestijli organizasyonu EFMA Accenture Dağıtım ve Pazarlama İnovasyonu Ödülleri'nde, 'En İyi Müşteri Deneyimi' kategorisinde 1'inci oldu
 • Visa Europe'un Türkiye'deki üye bankalara yönelik gerçekleştirdiği Vizyonist'15 Konferansı'nda "Visa 2014 Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu. 15 Ekim'de Sakıp Sabancı Müzesi, The Seed'de gerçekleşen konferansın hemen ardından düzenlenen törende, DenizBank, Futbol Temalı Sadakat Kartları ile "Başarı Ödülü" ne layık görüldü.

Eylül

 • DenizBank, küresel ölçekte en itibarlı ödül organizasyonlarından Stevie Awards tarafından düzenlenen “International Business Awards”’da 3’ü altın 6’sı bronz olmak üzere 9 ödülün sahibi oldu.

Altın Stevie Kazanan Uygulamalar

 • Yılın En Yenilikçi Ürün ve Hizmeti: Intertech - inter-Collect
 • Yılın En Yenilikçi Ürün ve Hizmeti: Intertech - inter-Dashboard
 • Yılın En İyi Müşteri Hizmetleri Takımı: DenizBank İletişim Merkezi - Mükemmel Müşteri Deneyiminin DNA’sı

Bronz Stevie Kazanan Uygulamalar

 • Yılın En Yenilikçi Ürünü: DenizBank Müşteri İlişkileri Yönetimi Grubu - CRM Devrimi
 • Yılın En Yenilikçi Ürünü: DenizBank Müşteri İlişkileri Yönetimi Grubu - Sosyal Medyada Hizmet Yönetimi
 • Avrupa’da Yılın En Yenilikçi Kurumu: DenizBank Organizasyon Grubu - İş Süreçleri Yönetiminde Mükemmellik
 • Yılın En Yenilikçi Ürünü: DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu – fastPay
 • Yılın En Yenilikçi E-ticaret Çözümü: DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu – fastPay
 • Yılın en Başarılı Ürün Geliştirme Takımı: DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu – fastPay

Temmuz

 • DenizBank'a iki büyük uluslararası ödül: İş Süreçleri Yönetimi'nde "En İyi Müşteri Odağı" ve "En iyi Organizasyonel İletişim"
  • DenizBank’ın müşteri memnuniyeti hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği, tüm iş süreçlerini ele alan ve bu süreçlerin sahipliğini tanımlayan BPM Programı (İş Süreçleri Yönetimi), uluslararası arenada iki büyük ödül kazandı. Program, Amerikan İletişim Profesyonelleri Kuruluşu (LACP) tarafından En İyi Organizasyonel İletişim Ödülü’ne layık görülürken, dünyanın bir diğer prestijli organizasyonu “The Best Business Awards”da ise En İyi Müşteri Odağı Ödülü’nün sahibi oldu.
 • DenizBank'ın İnsan Kaynakları Yönetimine Uluslararası Mükemmellik Ödülü
  • DenizBank, İngiltere'nin prestijli organizasyonu HR Excellence Awards 2014 yarışmasında, tüm dünyadan şirketlerin aday gösterildiği "Yurt dışından En İyi İnsan Kaynakları Stratejisi" (Best HR Strategy form Overseas) dalında 1.’lik ödülüne layık bulundu.

Haziran

 • Deniz TV Altın Pusula özel ödülünün sahibi oldu
  • DenizBank’ın, 81 ildeki 15.000’e yakın Denizcisine daha hızlı, daha kolay ve daha düşük maliyetlerle ulaşarak bir eğitim ve iç iletişim platformu sunan DenizTv, Altın Pusula Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Mayıs

 • Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2014 “Sürdürülebilir Başarı Altın Ödülü”
  • DenizBank “Deniz’in Adası” reklam konseptiyle Reklamcılar Derneği ve Reklam verenler Derneği tarafından düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması 2014 “Sürdürülebilir Başarı Altın Ödülü”nü kazandı.

Şubat

 • DenizBank İşletme Kart'a MasterCard Inovasyon Ödülü
  • DenizBank, KOBİ’lerin hayatına değer katmak üzere hayata geçirdiği, Türkiye’de bir ilk ve tek olma özelliği taşıyan İşletme Kart ile MasterCard Inovasyon Ödülü’nün sahibi oldu.
 • Mükemmellik Yolunda İlham Veren Yaratıcılık Ödülü – Bağlantı Merkezi – Contact Center Week
 • Dijital ürün “fastPay” aşağıdaki ödüllere layık görülmüştür;
  • “Piyasaya En İyi Yön Veren Ürün” - PAYbefore Awards 2014 (Europe)
  • En Yardımsever ön ödemeli ürün
  • Piyasaya En İyi Yön Veren Ürün - PAYbefore Awards 2014 (USA)
 • İletişim Merkezi – “Yılın En Yenilikçi Müşteri Hizmetleri”- ICMI European Yılın Müşteri Hizmetleri İnovasyon Ödülü

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.
Çerezleri kapatmak için “Ayarlar/Gizlilik/İçerik Ayarları/Çerez kullanımını kapat” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası'ndan ulaşabilirsiniz.

Kapat

Döviz Çevirici

Kapat

İzin Pazarlama Button
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...