Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

PTT İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacınız mı var? Türkiye’nin dört bir yanında bulunan PTT şubelerinden DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi almak çok kolay!

Genel Bilgiler

Emekli maaşını PTT'den alanlar acil nakit ihtiyaçlarını DenizBank'ın Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi ile karşılayabilir. 36.000 TL'ye kadar başvuru yapabileceğiniz PTT İhtiyaç Kredisi'ni 60 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine giderek kısa sürede başvuru yapabilir ve ihtiyaç kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikleri

  • Maaşını PTT’den alan tüm emekliler PTT kredi başvurusu yapabilir.
  • PTT kredilerinde alt limit 2.000 TL, üst limit ise 36.000 TL’dir. Kredi başvurularınızı maksimum 60 ay vade olacak şekilde yapabilirsiniz.
  • 2.000 TL – 5.000 TL arasında kredi kullanmak isteyen emekli müşterilerimiz için belirlenen aylık akdi faiz oranı % 1,89'dur.
  • 5.001 TL – 10.000 TL arasında kredi kullanmak isteyen emekli müşterilerimiz için belirlenen aylık akdi faiz oranı % 1,69'dur.
  • 10.001 TL – 36.000 TL arasında kredi kullanmak isteyen emekli müşterilerimiz için belirlenen aylık akdi faiz oranı % 1,59'dir.
  • PTT kredi başvurusu yalnızca 80 yaşının altındaki emekliler tarafından yapılabilir; müşteri yaşı ve kredi vade süresi toplamının 80 yılı geçmemesi gerekir. Örneğin 78 yaşında olan bir emekli 3 yıl vadeli kredi alamaz fakat 2 yıl vadeli kredi alabilir.
  • PTT İhtiyaç Kredisi’nde kredi tutarının binde 5'i oranında kredi tahsis ücreti alınır.
  • Kredi kullandırımlarında yapılan sigorta üzerinden hesaplanan primler kredi tutarı, vade, kişinin yaş ve cinsiyeti gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Aylık ve yıllık toplam maliyet oranı hesaplamalarına sigorta primleri dahil değildir.

Sıkça Sorulanlar

PTT emekliye ne kadar kredi veriyor?

PTT İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyen emekliler 2.000 TL’den 36.000 TL’ye kadar kredi için başvuru yapabilir.

PTT kredi başvurusu nasıl yapılır?

PTT İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekir. Başvuru için yalnızca nüfus cüzdanınızı yanınızda götürmeniz yeterli. Nüfus cüzdanının yanı sıra şubede dolduracağınız form ile birlikte başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular için herhangi bir belge ya da kefil talep edilmez.

PTT İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yapmak için yaş sınırı nedir?

PTT kredisine başvuruda bulunmak için 80 yaşında ya da 80 yaşının altında olmanız gerekir. Kredi vadesi ve müşterilerin yaşları toplamı maksimum 80 olabilir. 75 yaşındaki bir emekli en fazla 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilir.

PTT kredi nasıl alınır?

PTT kredisi almak için 80 yaşının altında olmanız ve PTT şubelerinden emekli maaşı almanız gerekir. Bu şartları sağlıyorsanız PTT İhtiyaç Kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi faiz oranları nedir?

DenizBank, farklı kredi tutarları için farklı oranlarda faiz uygular. 2.000 TL - 5000 TL arasındaki kredilerde %1,89, 5.001 TL - 10.000 TL arasındaki kredilerde %1,69 ve 10.001 TL - 36.000 TL arasındaki kredilerde ise %1,59 oranında faiz uygulanır.

PTT İhtiyaç Kredisi’ne başvuru yaptım. Başvuru sonucumu ne zaman öğrenebilirim?

PTT üzerinden emekli maaşını alanlar kredi başvuru sonuçlarını 10 dakika ila 1 iş günü içinde öğrenebilir.

PTT kredisini nasıl hesaplarım?

Kredi hesaplamaları kredi tutarı, faiz oranı ve vade üzerinden yapılır. Bu oranları hesaplama araçlarına girerek aylık taksit tutarını öğrenebilirsiniz. Kredi tahsis ücreti de PTT kredi hesaplama işlemi içinde yer alır.

Kredimi yapılandırmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Kredi yapılandırma işlemleri için size en yakın DenizBank şubesine gidebilirsiniz.