Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

OGS Otomatik Geçiş Sistemi

DenizBank OGS cihazına hemen başvuruda bulunun, para ödeme zahmetinden kurtulun!

Genel Bilgiler

OGS cihazı ile boğaz köprüleri ve otoyol gişelerinden para ödemesi yapmaksızın geçebilirsiniz. Gişelerde durmanıza gerek kalmadan bu alanlardan geçiş yaparak önemli ölçüde zamandan tasarruf etmeniz mümkün. Geçiş ücretlerinin hızlı ve kolay bir şekilde ödenmesini sağlayan OGS cihazlarını DenizBank'a başvuruda bulunarak temin edebilirsiniz.

Özellikleri

  • DenizBank OGS cihazları ile köprü ve otoyol gişelerinden, cihaz üzerinden anında ödeme yaparak geçebilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf edebilirsiniz.
  • Vadesiz hesabınız ya da DenizBank kredi kartınız üzerinden otomatik OGS ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • OGS bakiyeniz azaldığında, tanımladığınız hesap üzerinden cihaza yeniden yükleme yapılır. Limitinizi kontrol etmek zorunda kalmadan daha rahat seyahat edebilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar

OGS nedir?

Otomatik Geçiş Sistemi ya da kısaca OGS; otoyol ve köprülerde kullanılan ve geçiş ücretlerinin hızlı ve kolay bir şekilde ödenmesini sağlayan sistemdir.

OGS cihazına nasıl başvuruda bulunabilirim?

OGS nasıl alınır diye merak ediyorsanız; tüm DenizBank şubelerinden, İnternet Bankacılığı üzerinden ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

OGS cihazı için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

OGS cihazına sahip olabilmek için cihaz bedeli olan 55 TL + BSMV’yi ödemeniz gerekir. Cihaz bedeline ek olarak depozito tutarı olan 30 TL ve otomatik yükleme tutarını yatırmanız yeterli olacaktır.

OGS cihazı başvurusu yaparken hangi kriterlere dikkat etmeliyim?

OGS cihazına başvuru yaparken, cihazın kullandığınız aracın sınıfına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflara ayrılır. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen araç sınıfları listesine ve OGS hakkında detaylı bilgilere www.kgm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

OGS nasıl kullanılır?

OGS cihazınızı, cihazla birlikte verilen Kullanıcı Kılavuzu’nda tarif edildiği gibi aracınızın ön camına yapıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece, otoyol ve köprülerdeki OGS gişelerinden sorunsuz bir şekilde geçersiniz.

OGS gişesinden geçerken cihazınızın vereceği sinyalden ödemenizin gerçekleştiğini anlayabilirsiniz. Tek “BİP” sesi işlemlerin normal olarak gerçekleştiğini, dört “BİP” sesi OGS hesabındaki kredinin yetersiz olduğunu gösterir. Birkaç geçişte cihazın ses vermemesi ise elektronik etiketin arızalı olduğunu ya da hatalı kullanıldığını ifade eder. Cihazınızdan ses gelmiyorsa, arızanın tespiti ve test işlemlerinin yapılabilmesi için DenizBank şubeleri aracılığıyla bankamızla irtibata geçebilirsiniz.

OGS nasıl takılır?

Aracınızın marka ve modeline göre, ön camda metalik kaplamanın bulunmadığı bir alana OGS cihazınızı pratik bir şekilde takabilirsiniz.

OGS cihazımdan ücret nasıl tahsil edilir?

Boğaz köprülerinde geçiş ücretleri, OGS gişelerinden geçişiniz esnasında cihazınızdan tahsil edilir. Otoyollarda ise otoyola giriş yaptığınız gişenin bilgisi OGS cihazınız üzerine elektronik olarak işlenir ve kullanılan güzergâha göre belirlenen geçiş ücreti otoyoldan çıkışınız esnasında cihazınızdan tahsil edilir. Bu nedenle hem otoyola girişte hem de otoyoldan çıkışta OGS şeritlerinde yer alan gişeleri kullanmanız gerekir.

OGS gişeleri hangi araçlar tarafından kullanılır?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) uygulaması gereği otomobil, minibüs, otobüs ve diğer binek araçların yanı sıra kamyon, tır gibi ağır vasıta araçlar ve motosikletler tarafından da OGS gişeleri kullanılabilir.

OGS ödemelerimi nasıl takip edebilirim?

OGS geçiş ödemeleriniz ekstrenize alışveriş olarak yansıtılır; geçiş bedellerinizi DenizBank kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödeyebilirsiniz. Her ay OGS hesap özetiniz talep ettiğiniz seçeneğe göre posta veya e-mail ile tarafınıza iletilir. Ayrıca OGS yükleme işlemlerinizden bonus veya mil kazanabilirsiniz.

OGS geçiş sorgulama işlemimi nasıl yapabilirim?

OGS sorgulama işlemlerini www.kgv.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz.