Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Satış Fiyatı:

492.000,00 TL

Özellikleri

İl İstanbul
İlçe Şişli
Adres
Araç Tipi Otomobil
Marka AUDI
Model A3
Yıl 2017
Kilometre 114290
Envanter No:
Telefon: 0 (212) 348 39 74 - 73

Açıklama

Araç ile ilgili denizfiloikinciel@denizbank.com veya 02123489461 ile irtibata geçebilirsiniz

Fotoğrafları

Sıkça Sorulanlar

Taşıt araçları hangi yöntemle satılmaktadır, teklifi ne şekilde vereceğim?

Taşıt araçları satış bedeli üzerinden teklif alma yöntemi ile satılmaktadır. Teklifler her bir taşıt aracının bulunduğu sayfada elektronik ortamda “Teklif Ver” butonu üzerinden yapılabileceği gibi, “Taşıt Aracı Alımı Teklif Mektubu” düzenleyip aşağıdaki adreslere mail ve posta yoluyla veya elden teslim etmek suretiyle de olmaktadır. Aynı taşıt aracına birden fazla teklif verilmesi halinde öncelik yüksek teklif verende olacaktır.

Taşıt aracı satış onayı müşteriye bildirildikten ve kapora yatırıldıktan sonra gelen yeni teklifler dikkate alınmayacaktır.

Taşıt aracının fiyatı nedir?

Taşıt araçlarının satış fiyatları bankamız internet sayfalarında yayınlanmaktadır. Satış bedelinin üzerinde verilen tekliflerde teklifin kabul edilme olasılığı artar, ancak kesin değildir. Çünkü bir başka müşteri daha yüksek teklif vermiş olabilir. Tavsiyemiz, ilan edilen satış fiyatının üzerinde teklif verilmesidir. Tüm teklifler değerlendirilir ve müşteriye mutlaka geri dönüş yapılır. Satışın kesinleşmesi Bankamız onayına bağlıdır.

Alıcının taşıt aracını tüm kusurlarıyla ve halihazır durumuyla kabul ettiği ve teklifi buna göre yaptığı kabul edilir.

Bankamız ilan edilen taşıt araçlarını satmaktan tamamen vazgeçebileceği gibi, taşıt araçlarının satış fiyatlarını değiştirme ve taşıt aracını satıp satmama hakkını da saklı tutmaktadır.

Taşıt Aracı Satış Fiyatına KDV dahil midir?

Bankamız Vergi Yasaları açısından KDV mükellefi olmadığından dolayı ayrıca KDV tahsil edilmeyecektir.

Taşıt aracı ile ilgili detay bilgilere ne şekilde ulaşabilirim?

Taşıt araçları ile ilgili detay bilgilere bankamız internet sayfasından (www.denizbank.com) ulaşılabileceği gibi, daha detaylı bilgi için aşağıda iletişim bilgileri belirtilen yetkililerimizden de bilgi alınabilecektir.

Satışa sunulmuş olan taşıt araçları ile ilgili verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp, genel bilgi niteliğindedir. Teklif sahipleri; taşıt aracını mevcut durumu ile görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacak olup; bu konularda eksiklik, ayıp, farklılık vb. nedenlerle Bankamızdan herhangi bir itiraz ve talepte bulunmayacaklardır. Bu nedenle alıcı tarafından taşıt aracı ile ilgili detay araştırmanın ayrıca yapılması ve içinin görülmesi tavsiye edilmektedir.

Taşıt araçlarını görebilmek mümkün müdür?

Aşağıda iletişim bilgileri bulunan bankamız yetkililerinin desteğiyle, taşıt araçları bulundukları otoparkta kolayca görülmesi mümkündür.

Teklifimin kabul edilip edilmediğini ne şekilde öğreneceğim?

İnternet üzerinden ve/veya Genel Müdürlüğe/Bölgelerimize/Şubelerimize bizzat gelerek elden verilen tüm tekliflere en geç 3 gün içinde olumlu ya da olumsuz yanıt verilir. 3 günden sonra yanıt alınmaması halinde aşağıda iletişim numaraları belirtilen yetkililerimize telefonla başvuruda bulunabilecektir.

Bir taşıt aracına birden fazla alıcı varsa satış nasıl gerçekleşir?

Bir taşıt aracına birden fazla teklif verilmesi halinde en yüksek teklif sahibine satış yapılır. Ancak, her hangi bir müşteriden kapora alınması veya araç bedelinin tamamının tahsil edilmesinden önceki bir dönemde, teklif tutarı düşük olan teklif sahiplerinin, satın alma arzusunu artırarak teklifini artırmak istemesi ve bunu bankaya yazılı ya da sözlü olarak bildirmesi halinde, bankaca açık artırmaya gidilebilir. Açık artırmaya gidilmesi konusundaki karar yetkisi tamamen Denizbank Gayrimenkul Yönetimi Bölümündedir. Açık Artırma şartları (tarih, katılım koşulları, katılım yeri vs.) bankaca ayrıca talipli tüm katılımcılara bildirilir. Açık artırmaya gidilmesi halinde teminat alınması yoluna gidilebilir. Teminat tutarı ve ihaleye katılım şartları (Açık Artırma İhale Şartnamesi) ihale bazında, ilgililerine bankaca gönderilir. İhale şartlarına uymayan teklifler ihalede değerlendirme dışı tutulur.

Satış ne zaman kapatılır?

Bir taşıt aracı ile ilgili kapora alınmış veya araç bedelinin tamamı tahsil edilmiş ise satış kapatılır. Daha sonra gelen teklif tutarı yüksek bile olsa dikkate alınmaz. Kapora alınan alıcı, taahhüt ettiği sürede bu bedeli bankaya yatırmaz ise satış düşer ve gayrimenkul yeniden satışa sunulur.

Teklifimi geri çekebilir miyim?

Müşteriler taşıt aracını almadan önce gerekli araştırmayı yapmış olmalıdır. Bu nedenle almadan önce taşıt araçlarının borçlarından, kusurlarından veya verilen bilgi ve fotoğraflar ile taşıt aracının mevcut durumu arasındaki farklılıklardan dolayı taşıt aracının teslim ve tescilinden kaçınamaz/tekliflerini geri çekemez, iptal edemezler. Bankamızdan taşıt aracının kusurlarının giderilmesi için herhangi bir itiraz veya talepte bulunmayacaklarını kabul etmiş sayılacaklardır. Bu nedenle daha önce vermiş oldukları teminatları/kaporayı geri çekemezler.

Taşıt aracının bedelini ve kapora tutarını ne şekilde ödeyeceğim?

Taşıt aracı bedeli peşin olarak tahsil edilir. Ancak, alıcı tarafından kesin karar verilip, araç bedelinin peşinen ödenmesinden önce, alıcı tarafından satış ilanının yayından kaldırılması isteniyorsa, asgari %3 oranında kapora alınır. Kaparo alınması, satışın üçüncü şahıslara kapatıldığı anlamına gelir. Aksi halde, yani kapora alınmamışsa satış kapatılmaz, üçüncü kişilere açık olmaya devam eder.

Kapora alındıktan sonra en geç üç iş günü içinde veya alıcıya özel durumundan dolayı daha fazla süre verilmişse verilen bu süre içerisinde taşıt aracı bedeli tahsil edilir. Aksi halde kapora tutarının gelir kaydedilmesi bankanın tasarrufundadır. Banka kaporayı ödeyip ödememekte tamamen serbesttir. Kaparo yatırıldıktan sonra alıştan vaz geçmesi halinde müşteri hiçbir hak talebinde bulunmayacağını peşinen kabul etmiş sayılır.

Başka kişiler tarafından verilen teklifleri öğrenebilir miyim?

Bu konuda müşterilere bilgi verilmez.

Taşıt araçları fiyatı konusunda, yetkililerle pazarlık edilebilir mi?

Fiyatları Hazine Müsteşarlığı onaylı eksperler tarafından yapılan değerlemelere göre belirlenmekte olduğundan normal şartlarda pazarlık yapılmaz. Ancak bazı durumlarda, taşıt aracının özelliğine göre küçük pazarlıklar (Örneğin; araçlarda sonradan ortaya çıkan kusur durumları, değeri etkileyen olumsuzluklar vs. olması halinde) olabilmektedir.

Taşıt araçlarının eski borçları (trafik cezası, tescil öncesi mtv.) varsa kim tarafından ödenecek?

Taşıt aracının bankanın mülkiyetinde olan döneme ilişkin eski trafik cezası borçları banka tarafından ödenmektedir.

Taşıt araçları çekme belgeli tescil edildiğinden banka adına tescil tarihi ile 3. Kişiye satışı arasında doğacak mtv. Borçlarından banka sorumlu değildir.

Taşıt araçlrının üzerinde ipotek, haciz vs. takyidat bulunmakta mıdır?

Bankamız mülkiyetine geçmiş bulunan taşıt araçları üzerinde ipotek, haciz gibi sınırlayıcı haklar bulunmamaktadır.

İlgilendiğim taşıt aracı internet listesinden neden çıkarıldı?

Taşıt aracı satılmış veya satıştan çekilmiştir.

Vadeli satış yapılması mümkün müdür?

Prensip olarak satışlarımız peşindir. Vadeli satış yapılması yerine, müşterinin durumunun uygun olması halinde Bankamızdan tüketici kredisi kullandırılması yolu tercih edilir. İstisnai durumlarda vadeli satış yapılmasına karar verilmesi halinde ise vade farkı (faiz) tahakkuk ettirilir. Araçlar çekme belgeli tescil edildiği için 2. El taşıt kredili alımlara uygun değildir.

Satış devrini ne zaman alabilirim?

Araç satış bedelinin peşin tahsili halinde satış devri hemen yapılmaktadır. Ancak, Bankamız prosedürleri kapsamında devir, 7-10 iş günü sürebilmektedir. Taşıt aracının vadeli olarak satılması halinde ise taksit bedellerinin tamamı tahsil edilmeden satış devri yapılmamaktadır

İletişim Bilgileri

Taşıt Araçları Yönetimi
Taşıt Araçları Satış Tetkilisi
Tansu Avcı
0212 348 39 74 - 0553 308 11 93
Tuncay Saymaz
0212 348 39 73 - 0507 029 20 46
Mail : denizbankmenkulyonetimibolumu@denizbank.com