Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

DenizAltın

DenizBank’ta güvenli bir yatırım için DenizAltın!

Genel Bilgiler

Birikim yapmak isteyenler her türlü olumsuzluktan asgari seviyede etkilenecek yatırım araçlarına ihtiyaç duyar. Bu yatırım araçlarının en eskilerinden biri de altındır. Banknot değerinin azalması veya enflasyon riski karşısında en düşük kayıp altındadır. Gelişmelere paralel olarak yatırım şekilleri değişse de altına olan talep asırlardır değişmemiştir.

Özellikleri

  • DenizBank’ta altın yatırma işlemleri ücretsizdir.
  • DenizAltın ürünü ve işlemleri, banka müşterisi olan veya olmayan herkese açıktır.
  • DenizAltın, mevduata kabul edilebilir ve satış işlemleri yapılabilir.
  • DenizBank, uluslararası standartlarıyla kabul gören İstanbul Altın Rafinerisi ile çözüm ortağıdır. DenizAltın Merkezi şubelerinden 1 gramlık, 2.5 gramlık, 5 gramlık, 10 gramlık, 20 gramlık, 50 gramlık ve 100 gramlık külçe altın alımı yapılabilir.
  • DenizBank külçe altınlarının geri alımı mümkündür. Bunun için İstanbul Altın Rafinerisi’nin ambalajlı şekilde ürettiği ve güvenlik kontrolleri bulunan ürünlerin DenizAltın Merkezi şubelerine getirilmesi yeterlidir.
  • DenizAltın ürünlerinin fiziksel olarak alım ve satım işlemlerinde ambalajların deforme olmaması esastır.
  • Fiziki altın teslimatları 1000 gr. ve katlarındaki külçe altınlar ile gerçekleşir.

Altın Yatırımı

Belirsizlik dönemlerinde huzursuzluk yaratan döviz altın birikimi için yatırımcıları cesaretlendirir. Tüm zamanlarda en güvenli emtialardan biri olarak görülen altın döviz ile kıyaslandığında daha sakin bir liman olarak yorumlanabilir. Genel olarak altın yatırımı kazandıran bir sistem olarak görülür fakat işin püf noktası piyasanın altındaki fiyatlarla alım yapmaktır. Ürünlerden azami seviyede kâr elde edebilmek için gram altın tercih edilebilir. Yastık altı olarak da bilinen geleneksel altın yatırımı ziynetlere yöneldiğinde işçilik maliyeti nedeniyle maddi kayıplar ortaya çıkabilir. Bu tür yatırımlarda deprem, yangın, çalınma, unutma gibi risklerden dolayı tedirginlik de olabilir. Huzursuzluk yaşamak istemiyorsanız yeni nesil altın yatırım ürünlerine yönelebilir, birikimlerinizi dijital güvencenin avantajlarıyla koruyabilirsiniz. Karmaşık yatırım sistemlerinden daha kolay yönetilebilen altın, tüm dünyada geçerliliğini koruyan bir değerdir. Altın yatırım sistemlerini kontrol edebilmek için uzmanlık şart değildir. Finans sektörüne yabancı olan kişiler için de gözde bir tasarruf aracıdır.

Sıkça Sorulanlar

Fiziki Altın Yatırıp Çekme Şartları Nedir?

DenizAltın Merkezi şubelerine getirdiğiniz altınları istediğiniz zaman gram gram biriktirebilir, istediğiniz zaman da çekebilirsiniz. 1 gram ila 100 gram arasında dilediğiniz kadar altını yatırma ya da bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

DenizAltın Külçe Ürünlerini Yatırıp Çekme Şartları Nedir?

İstanbul Altın Rafinerisi tarafından üretilen külçe altınlarda ambalajların deforme olmaması ve güvenlik kontrollerinin uygunluğu temel şarttır.

Gram Altını Nakit Paraya Çevirebilir miyim?

DenizBank’ta altın yatırımı fırsatlarını değerlendirirken sıkıntıya düşmeden dilediğiniz çevirme işlemini kolay şekilde yapabilirsiniz. Kaydi olarak mevduata dönüştürdüğünüz gram altın ürünlerini özel günlerde hediye edebileceğiniz şekilde geri alabilirsiniz. Bunun için DenizAltın Merkezi şubesine gelerek talebinizi bildirmeniz yeterlidir.

Gram Altın Avantajları Nelerdir?

DenizBank, İAR (İstanbul Altın Rafinerisi A.Ş.) çözüm ortaklığında 22 veya 24 ayar saflığında üretilen külçe altın sunar. 1 gram, 5 gram, 10 gram, 20 gram, 50 gram ve 100 gram olarak değişen ağırlıktaki külçeler özel olarak ambalajlanır. İşlenmemiş olan bu altınlarda işçilik kaybı yaşanmaz. Uluslararası geçerliliği olan üretici sertifikası ile güvenli bir yatırım aracıdır. Emtia çeşitleri arasında nakite çevirmesi en kolay olan ürünlerden biridir.