Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Mevduat Biriken Hesap

Mevduat Biriken Hesap’la Geleceğe Yatırım Yapın! 

Hesap Aç

Genel Bilgiler

Her ay bütçeniz ya da birikim yapmak istediğiniz toplam tutar oranında belirlediğiniz bir miktarı, biriken hesaba otomatik olarak aktararak kolay ve güvenli bir biçimde para biriktirebilirsiniz.

Özellikleri

 • Uzun vadede düzenli birikim yapma olanağı sağlar.
 • Mevduat biriken hesap avantajlı faiz oranları sayesinde ile birikimleriniz gittikçe büyür.
 • Tercihinize göre vadesiz mevduat hesabınızdan ya da kredi kartınızdan Denizbank Mevduat Biriken Hesap düzenli birikim talimatını verebilirsiniz.
 • Minimum 250 TL, 50 USD ya da 50 EUR’dan başlayan tutarlar ile geleceğiniz için yatırım yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz hesap açılışı sırasında bir elinizdeki birikmiş parayı limit dâhilinde başlangıç tutarı olarak yatırarak faiz kazanmaya hemen başlayabilirsiniz.
 • Hesabın vadesi 3 yıl olup hesap yıldönümlerinde birikmiş faiz tutarı hesabınıza işler. Vadeden evvel kapatılan hesaplar için tahakkuk etmiş olan faizler iade alınarak % 0,25 faiz oranı ile faiz tahakkuk ettirilir.
 • Aylık ya da 3 aylık periyotlarda düzenli aktarım gerçekleştirebilirsiniz.
 • Düzenli ödeme tutarınızı vade boyunca istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 • Takip eden bir yıllık dönem başlarında belirlenen yeni avantajlı faiz oranı üzerinden faiz işlemeye devam eder. DenizBank, takip eden yılların faiz oranlarının, dört büyük özel bankanın 365 gün vadeli mevduat için ilan ettiği en yüksek faiz oranları ortalamasının TL’de % 0.50, YP’de ise % 0.25 üzerinde olmasını taahhüt eder.
 • Kredi kartınızdan verilen talimatlarda düzenli ödeme tutarı, kredi kartınızın ekstre kesim gününde tahsil edilir, tahsil edilen bu tutar kredi kartınızın son ödeme gününe kadar geçici bir hesapta bekletilir. Bu nedenle kredi kartınızın son ödeme gününe kadar Mevduat Biriken Hesap’ta izlenemez. Son ödeme gününde ise ilgili tutar geçici hesaptan alınarak otomatik olarak Mevduat Biriken Hesap bakiyenize aktarılır.
 • Mevduat Biriken Hesap, düzenli bir yatırım ürünü olduğu için tahsilatlar vade süresince talimatınız doğrultusunda gerçekleşir ve vade süresince hesap dondurulamaz. Diğer taraftan hesaba üst üste 3 ay ödeme yapılmaz ise hesap birikim özelliğini kaybedeceğinden, Biriken Hesabınızdaki mevduat bakiyeniz vadesiz hesabınıza aktarılarak, Biriken Hesabınız kapatılır.
 • Düzenli ödeme tutarının tahsil edilemediği durumlarda, minimum düzenli ödeme tutarından düşük olmamak kaydıyla kısmi tahsilat gerçekleşir. Kısmi tahsilat şeklinde yapılan ödemeler de “düzenli ödeme” olarak dikkate alınır.

Mevduat Biriken Hesap Faiz Oranları

Döviz Cinsi Vade Başlangıç Tutarı Alt Limit Düzenli Ödeme Alt Limit Düzenli Ödeme Üst Limit Faiz Oranı (İlk Yıl)
TRY 3 Yıl 250 250 3.000 43,00%
USD 3 Yıl 50 50 3.000 2,00%
EUR 3 Yıl 50 50 3.000 1,00%

* Belirtilen faiz oranları yıllık, brüt ve basit faiz oranıdır.

** Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki, yurt içi şubelerde açılmış TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden mevduatlar, her bir mevduat bankasında her bir kişi için, 2024 yılında 650.000 TL’ye kadar sigorta kapsamındadır.

İlginizi Çekebilir