Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Engelsiz Bankacılık

Engelli müşterilerimizin bankamız ürün ve hizmetlerimize erişimlerini kolaylaştırmak için tüm bankacılık kanallarımızı geliştirmeyi hedefliyoruz.

Hedeflerimiz, bankacılık hizmetlerinin engelli müşterilerin erişim ve kullanımına uygun hale getirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyen 5378 sayılı Engelliler Hakkındaki Kanun ve 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren Bankacılık Hizmetlerinin Erişebilirliğine Dair Yönetmelikte yer alan kriterlere göre belirlenmiştir.

Genel Hizmet Çalışmaları

 • Engelli müşterilerimize verilen ve planlanan hizmetlerimiz hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak, bankacılık hizmetlerimize yönelik sözleşmelerin ve bilgilendirmelerin sesli bilgilendirme şeklinde erişilebilir olması hedeflenmektedir.
 • Ayrıca bankamız çalışanlarında konu hususunda hassasiyet yaratılarak, çalışanlarımızın bilgilendirilmesi amacı ile “Engelliye Doğru Yaklaşım” eğitimleri verilmiştir. Şube personelimize işaret dili öğrenmesi için eğitimler planlanmaktadır.

Şube Çalışmaları

 • Bankamız tabela, levha ve uyarıların yeterli büyüklükte olması ve yeterli miktarda aydınlatılması sağlanmaktadır. Tabelalarımızda yeşil ve kırmızı renklerin birlikte kullanılmasından kaçınılarak kabartma harfler kullanılmaktadır.
 • Şubelerin erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirilmesi amacıyla belirli şubemizde engellilerimizin hizmet almasını kolaylaştıracak uygulamalar yapılmış ve yapılmaya da devam etmektedir.
  • Şube giriş kapısı ve merdivenlere kaydırmaz bant uygulaması
  • Şube kapısına ve en yakın gişeye Braille kabartmalı tanıtıcı levha takılması
  • İç ve dış mekan hissedilebilir yüzey uygulamaları yapılması
  • Şube kapı yanına acil uyarı ve haberleşme butonu takılması
  • Merkezi alarm sistemine bağlı sesli acil durum yönlendirmesinin kurulması
  • Yeni kiralanan lokallerde inşaat çalışması sırasında kaldırım genişliğinin uygunluğuna bağlı olarak engelli rampası yapılması
  • Zemin katlara engelli standartlarını tam olarak sağlayan engelli tuvalet uygulaması
  • Engelli rampası bulunan veya engelli rampası yapılmaya müsait olan şubelere kurulan ATM cihazlarının 1 tanesi tekerlekli sandalye kullanan engelliler için uygun hale getirilmesi.

ATM Çalışmaları

 • Engelli müşterilerimizin ATM’lerimizden kolayca işlem yapabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamında belirlenen ATM’lerimiz engelli müşterilerimizin hizmet almasını kolaylaştıracak şekilde yeniden tasarlanmış olup yeni kurduğumuz bütün ATM’lerimiz ise çevre koşullarının elverişli olması durumunda engelli kullanımına uygun şekilde kurulmaktadır.
 • Engelli müşterilerimiz için hazırlanan ATM’lerimizde levha ve aydınlatmalarımız yeterli derecededir, yükseklik seviyesi de yine engelli müşterilerimiz düşünülerek tasarlanmıştır.
 • ATM ekranlarımız görüntünün kalitesinin düşmesini ve görünmez olmasını önleyecek şekilde seçilmiştir. ATM kontrol tuşları telefon standardına uygun şekilde konumlandırılmıştır.
 • Müşterilerin para alma, para yatırma, kart ve fiş yuvaları ile kulaklık girişi engelli müşterilerin kolaylıkla ve güvenli bir şekilde erişebileceği ve kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.
  • Engellilik durumlarını Bankamıza ibraz eden müşterilerimizin yurt içinde kurulu tüm ATM’lerden herhangi bir ek masraf ve ücrete tabi olmadan bakiye sorgulama, para çekme, para yatırma, kredi kartı borcu sorgulama ve kredi kartı borcu ödeme işlemlerini yapması sağlanmıştır.
  • ATM’lerde sesli menü hizmeti sunulmaktadır. Sesli menü çalışmamız kapsamında, asgari olarak bakiye sorgulama, para çekme, para yatırma, kredi kartı borcu sorgulama ve kredi kartı borcu ödeme işlemleri bulunmaktadır. Kolay kullanılabilirlik ve kulaklıklardaki ses yüksekliğinin müşteri tarafından ayarlanabilir olması sağlanmıştır.

Görsel & Web Çalışmaları

Tüm şubelerimizde, “Müşteri TV” ve “Gişe TV” adlarında iki farklı ekran sistemi bulunmaktadır. Ekranlarda, “sessiz” olarak güncel, ilginç haberler, DenizBank ürün ve hizmetleri yer almaktadır. Mecralar “sessiz” olduğu için, anlatım dilimiz yazı ve grafik animasyonlardan oluşmaktadır.

 • İşitme engelli müşterilerimizin İnternet Bankacılığı üzerinden hizmet alabilecekleri çevrimiçi yazışma kanalı hizmetinin sunulması planlanmaktadır.
 • Denizbank.com kurumsal web sitemizin görme engelli müşterilerimizin kullandıkları ekran okuyucu programlarla uyumlu hale getirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

Engelli vatandaşlarımıza yönelik fırsatlarımızdan (ya da hizmetlerimizden) yararlanma koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için size en yakın Şubemizle irtibata geçebilirsiniz.

POS

 • Pos cihazlarımız tuşları telefon standardına uygun olarak bazı tuşlarda görme engelli müşterilerin kullanımını kolaylaştırmak üzere kabartma işaretleri kullanılmıştır. Pos ekranlarını ise siyah-beyaz veya renkli şekilde tasarlanmıştır; görüntü kalitesi yüksektir.