Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Kredili Mevduat Hesaplama

Kredili Mevduat Hesaplama

*Hesaplama araçları sadece bilgi amaçlı hazırlanmış olup, bağlayıcı bir nitelik içermemektedir.

Genel Bilgiler

Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile DenizBank kredili mevduat hesabınızla istediğiniz her an kullanabileceğiniz krediniz hazır! Kullanmak istediğiniz tutar için ödeyeceğiniz faizi ise kredili mevduat hesaplama araçları ile dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Kredili mevduat hesabı (KMH), vadesiz hesabınızda bakiye olmasa dahi limitleriniz dahilinde nakit ihtiyacınızı karşılayan hesaptır. Vadesiz hesabınıza bağlı olan kredili mevduat hesabınıza yalnızca kullanım günü oranında faiz işler. Hesabı kullanmadığınız günler için ödeme yapmanıza gerek yoktur. Acil nakit ihtiyacınızın karşılanmasında kullanılan kredili mevduat hesabınızı 12 aya varan vadelerle taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. DenizBank İnternet Bankacılığı aracılığı ile kredili mevduat hesaplarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

 • Öncelikle, İnternet Bankacılığı ekranında karşınıza çıkan “Kullanım Tarihi” ve “Ödeme Tarihi” bilgilerini girmeniz gerekir.
 • Kullanım Tarihi, işlem yaptığınız güne ait tarih bilgileridir. Ödeme Tarihi ise ödemelerinizi yapacağınız tarihi girmeniz gereken bölümdür.
 • Kredili Mevduat Tutarı bölümüne ise kullanmak istediğiniz nakit tutarı girmeniz gerekir.
 • Doldurulması zorunlu olmayan “Kendi Faiz Oranım” bölümünü de kullanabilirsiniz. İstediğiniz bir faiz oranı üzerinden de işlem yapmanız mümkün.
 • Herhangi bir tuşa basmanıza gerek kalmadan, sabit %2 ya da kendi belirlediğiniz faiz oranı ile ödemeniz gereken toplam tutarı görebilirsiniz.

Özellikleri

 • Kredili mevduat hesaplama aracı, kullanım ve ödeme tarihleri ile kredili mevduat tutarı üzerinden ödemeniz gereken toplam tutarı belirtir.
 • Kmh faiz hesaplama işlemleri %2 sabit faiz üzerinden yapılır.
 • Kredili mevduat hesaplama araçları ile yapacağınız işlemlerde anapara, faiz ve vergiler ödemeniz gereken toplam tutara eklenir.
 • Kredili mevduat hesaplama araçları yalnızca bilgi verme amacını taşır. Yapacağınız hesaplamaların, daha sonra yapacağınız işlemler üzerinde bağlayıcılığı yoktur.

   

Sıkça Sorulanlar

Neden kredili mevduat hesabı kullanmalıyım?

Kredili mevduat hesabı acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanılır. 12 aya varan vadeler ve çok küçük taksitlerle ödeyebileceğiniz hesabınızla acil otomatik fatura ödemelerinizi gecikme yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, DenizBank banka kartınız üzerinden alışveriş ihtiyacınızı da karşılayabilmeniz mümkün.

Kredili mevduat hesaplamalarımı hangi para birimleri üzerinden yapabilirim?

Kredili mevduat hesaplama aracında yalnızca TL cinsi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Kredili mevduat hesaplamalarında ne kadar faiz uygulanır?

DenizBank İnternet Bankacılığı üzerinden yapacağınız kredili mevduat hesaplama işlemlerinde %2 sabit faiz uygulanır. Bununla birlikte, hesaplama aracı içinde kendi istediğiniz faiz oranını girebileceğiniz bir bölüm de bulunur. Kredili mevduat hesabı faiz hesaplama işleminizi ister sabit faiz üzerinden isterseniz de kendi istediğiniz faiz oranı üzerinden yapabilirsiniz.

Kredili mevduat hesabım onaylandı. Ödememi ne zaman alabilirim?

Kredili mevduat hesabınızın onaylanması durumunda ödemeler 1 (bir) iş günü sonra gerçekleşir. Faiz hesaplaması da bir sonraki gün baz alınarak yapılır.

Kredili mevduat hesap ödemelerimi nasıl alabilirim?

Kredili mevduat hesabınız, vadesiz hesaplarınıza bağlıdır. Kullanımı onaylanan para girişleri, bir sonraki iş günü hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza aktarılır.

Kredili mevduat hesabına nasıl başvuru yapabilirim?

DenizBank, taksitli olarak da ödeme yapabileceğiniz iki farklı kredili mevduat hesabı sunar: Kurtaran Hesap ve Anında Para Hesabı. SMS üzerinden ya da size en yakın DenizBank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir