Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

İhtiyaç Kredisi

%1.94’den başlayan faiz oranları ile ihtiyaç krediniz Deniz’de!

Hemen Başvur

Özellikleri

%1.94’den başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisine kolayca başvurabilir, 36 aya varan taksitlerle kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik kredinizi evraksız İnternet Bankacılığı'ndan hemen* veya nüfus cüzdanınızla size en yakın DenizBank Şubesi’nden kullanabilirsiniz.

  • Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleri sunar.
  • İnternet bankacılığı, MobilDeniz ve ATM üzerinden hızlı başvuru imkanı tanır.
  • Krediniz anında hesabınıza geçer.

Hesaplama Araçları

Oran ve Fiyatlar

Kredi Tutarı (TL) Vade (Ay) Aylık Faiz
Oranı (%)
Aylık Taksit
Tutarı (TL)
Kredi Tahsis
Ücreti (TL)
Sigorta ve Vergi Dahil
Ücretler Toplamı (TL)
Aylık Toplam
Maliyet Oranı (%)
Yıllık Toplam
Maliyet Oranı (%)
10.000 12 1,94 964,75 50,00 142,43 2,7626 33,1507
10.000 24 1,94 548,56 50,00 185,17 2,7115 32,5385
10.000 36 1,94 413,29 50,00 239,45 2,6938 32,3261

Örnek ödeme tablosu, 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Kredi üst limiti 200.000 TL'dir. Yasal vade sınırlamaları gereği 50.000 TL üzerindeki tutarlar için maksimum vade 24 ay, 50.000 TL ve altındaki tutarlar için maksimum vade 36 aydır. %1.94 faiz oranı 36 aya kadar Findeks Kredi Notu 1900 üzerinde olanalr için geçerlidir. Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir defaya mahsus alınacak olup kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Tabloda yer alan kredi tahsis ücretine vergi dâhil edilmemiştir. ”Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı”, kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır. Aylık/yıllık toplam maliyet oranlarına sigorta primi hariç tüm masraf ve vergiler dâhil edilmiştir. Örnek kredi için sigorta primi hesaplamalarında ortalama 35 yaş baz alınmıştır. Hayat sigortası primi 12 ay vadede 89.93 TL, 24 ay vadede 132.67 TL, 36 ay vadede 186.95 TL'dir. Banka, faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Krediye ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında tarafınıza bilgi formu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Sıkça Sorulanlar

DenizBank ihtiyaç kredisine nasıl başvurabilirim?

DenizBank İhtiyaç Kredisi’ne başvurmak için cep telefonu ve TC kimlik numaranız yeterlidir. MobilDeniz uygulamasını ya da Dijital Deniz internet bankacılığını kullanarak DenizBank İhtiyaç Kredisi’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz esnasında cep telefonunuzun yanınızda bulunması önemlidir. Başvuru işleminizi başlatmanızın hemen ardından SMS yoluyla size bir güvenlik kodu gönderilecek ve başvurunuzun tamamlanması için bu kodu girmeniz talep edilecektir.

Başvurunuz alındıktan sonra DenizBank tarafından kredi notunuz kapsamında bir değerlendirme yapılacak ve başvuru sonucu tarafınıza iletilecektir.

İhtiyaç kredisi için hangi belgeler gereklidir?

İhtiyaç kredisine başvurmak sandığınızdan da kolay! MobilDeniz uygulamasını ya da DenizBank İnternet Bankacılığını kullanıyorsanız evinizin konforunda yalnızca TC kimlik ve cep telefonu numaranız ile başvuru işlemlerinizi anında başlatabilirsiniz. Bu işlemler sırasında sizi koşuşturmaya sokacak hiçbir belgeye ihtiyaç duymazsınız. Arzu ederseniz, yalnızca nüfus cüzdanınız ile size en yakın DenizBank şubesinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi nasıl kullanılır?

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce bir kredi planı belirlemeniz gerekir. Bunun için kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Talep ettiğiniz miktar, faiz oranı ve vade seçeneğini belirledikten sonra DenizBank İnternet Bankacılığı ya da MobilDeniz uygulaması üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi başvurunuz onaylandığı takdirde tarafınıza SMS ile bildirim yapılır. Onaylı kredinizi İnternet Bankacılığındaki “Krediler” menüsünde bulunan “İhtiyaç Kredisi Kullandırım” seçeneği vasıtasıyla kullanabilirsiniz. Söz konusu menüde krediyi kullanabilmeniz için gerekli dokümanlar listelenecektir. Bu aşamayı geçtikten sonra krediniz hesabınıza tanımlanır.

İhtiyaç kredisi nedir? Kimler ihtiyaç kredisi kullanabilir?

İhtiyaç kredisi, herhangi bir teminat talep edilmeden, müşterinin kredi notuna bağlı olarak belirli faiz oranı ve vade seçenekleriyle sunulan kredi türüdür. Özellikle acil nakit ihtiyaçlarında hayati bir önem taşıyan ihtiyaç kredisi, belirli limitler dâhilinde sunulur. İhtiyaç kredileri, banka kampanyaları dâhilinde çeşitli türlere ayrılabilir. Müşterinin kendi talep ve bütçesine göre en uygun kredi türünü belirlemesi gerekmektedir. Banka kredileri, değişen faiz oranları ve geri ödeme planlarıyla sunuldukları için ihtiyaç kredisi hesaplama araçları bütçe planlama açısından büyük önem taşır.

Bankaların ihtiyaç kredisi sunma şartlarından en önemlisi müşterinin sahip olduğu kredi notudur. Kredi notu, müşterinin finansal işlem geçmişine göre değişiklik gösterir. Önceki kredi veya kredi kartı kullanımları ya da yatırım geçmişi gibi unsurlar kredi notunun belirlenmesinde büyük önem taşır. Kredi notu, 1 ile 1900 arasında değişiklik gösterir. 1 en düşük kredi notunu temsil ederken 1900 ise en yüksek puandır.

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmek için kredi notu haricinde başka şartlar da mevcuttur. Bunlardan en önemlisi 18 yaşını tamamlamış olmaktır. Bazı kredi türlerinde üst yaş sınırı da bulunabilir. Kredi notunuzla da alakalı olarak bankalar sizden aylık gelirinizi belgelemenizi talep edebilir. Gelirlerinizin düzenli ve belgelenebilir olması ihtiyaç kredisi başvurunuzun kabul edilme olasılığını büyük oranda artıracaktır.

İhtiyaç kredisi kullanabilmek için aşağıdaki şartları karşılayabilmek gereklidir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Banka tarafından belirlenen kredi notuna sahip olmak
  • Belgelenebilecek düzenli geliri bulunmak
  • Banka işlemleri açısından problemsiz bir sicile sahip olmak

İhtiyaç kredisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İhtiyaç kredileri diğer kredi türlerinden farklı olarak genellikle daha kısa vadelerle ve düşük limitlerle sunulur. İhtiyaç kredilerinde genellikle herhangi bir teminat aranmaz. Müşterinin kredi kullanılabilirliği noktasında en önemli belirleyici, kredi notu ve gelir durumudur. Buna bağlı olarak müşterinin kullanabileceği ihtiyaç kredisi tutarı belirlenir.

İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmadan önce nakit ihtiyacınızın tutarını ve kredi geri ödemeleri için ayırabileceğiniz aylık bütçeyi belirlemelisiniz. Bütçeniz doğrultusunda aylık olarak kredi ödemesine ayırabileceğiniz miktarı belirledikten sonra bu şartları sağlayan kredileri incelemeye başlayabilirsiniz. Size en uygun kredi seçeneğini tespit ederken başvurunun doğuracağı ek masraflar, tahsis ücreti, sigorta veya vergiler gibi detayları da değerlendirmelisiniz. Talep ettiğiniz kredi türüne karar verdikten sonra kredi sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. DenizBank’ta kredi sorgulama işlemini yalnızca cep telefonu ve TC kimlik numaranız ile gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi koşulları nelerdir?

İhtiyaç kredisi koşulları dönemsel kampanyalar ve müşterinin kredi notuna göre değişiklik gösterir. 36 aya varan vade imkânlarına sahip DenizBank ihtiyaç kredisi, tutarlara göre değişen faiz oranları sunar. İhtiyaç kredisi faiz oranları dışında kredi tahsis ücreti veya sigorta gibi ek ödemeler de kredi planında belirleyici bir rol oynar.