Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Ferdi Kaza Sigortaları

Kendinizi ve sevdiklerinizi beklenmedik kazalara karşı DenizBank Ferdi Kaza Sigortaları ile koruma altına alın!

Genel Bilgiler

DenizBank müşterilerine MetLife Emeklilik tarafından özel olarak hazırlanan ferdi kaza sigortası poliçeleri oldukça geniş kapsamlıdır. Kaza sonucu oluşan sakatlıklar ve vefat durumlarında bu kapsamlı sigorta sayesinde kendiniz ve aileniz için finansal destek alabilirsiniz.

 • Beklenmedik ve ani kazalar sonucunda hemen ya da maksimum bir sene içinde vefat görülmesi durumunda hak sahiplerine ferdi kaza sigortası poliçesinde belirtilen tutar kadar ödeme yapılır.
 • Trafik ya da ev kazaları sonucunda hemen ya da en geç iki sene içinde meydana gelen kalıcı sakatlıklarda, poliçede belirtilen sakatlık oranına göre ödeme yapılır.
 • Kaza sonucu yaralanan sigortalılar, en geç 30 gün içinde tedaviye başlamaları halinde tedavi masrafları için ödeme hak eder. Poliçede belirtilen teminat tutarının aşılmaması kaydıyla bir yıl süre boyunca tedavi masrafları karşılanır.
 • Deprem sonucunda oluşan vefat ve maluliyet durumları da poliçe teminatları arasında bulunur.
 • Deprem, yanardağ püskürmesi, sel ve yer kayması gibi olaylardan kaynaklanan yaralanmalar da teminat kapsamında değerlendirilir.
 • Teminat kapsamında ücretsiz tıbbi danışmanlık, nakil ve organizasyon hizmetleri de bulunur.

Özellikleri

 • Ferdi kaza sigortası; 18-70 yaş aralığında bulunan aile bireyleriniz, 18 yaşından küçük ve 1 yaşından büyük çocuklarınız, bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleriniz ve kendiniz için yaptırabileceğiniz sigorta türüdür.
 • Trafik ve ev kazaları ile deprem dahil beklenmedik kazalar ferdi kaza sigortaları kapsamında değerlendirilir.
 • Bu kazalar sonucunda meydana gelebilecek maluliyet ve vefat risklerine karşı kendiniz ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Yalnızca kazalar sonucu finansal destek değil, sigorta kapsamına giren danışmanlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.
 • Ferdi kaza sigortasını sigortalanabilir yaşı teminat yapısına göre değişkenlik gösterir, bu alanda ürün teminatına göre en fazla 70 yaşına kadar sigortalanabilir 74 yaşına kadar yenilebilir .

Sıkça Sorulanlar

Ferdi kaza sigortası nedir?

Kendilerini ve sevdiklerini riskli ve beklenmedik durumlara karşı koruma altına almak isteyenler sıklıkla ferdi kaza sigortası ve ferdi kaza nedir sorularının yanıtını arar. Hayat her zaman planladığınız gibi gitmeyebilir. Ferdi Kaza Sigortası ile kaza sonucu sakat kalmanız veya vefat etmeniz durumunda kendinizi ve sevdiklerinizi finansal güvence altına alabilirsiniz. Hatta kaza sonucu yaralanmanız durumunda, ürün içeriğinde yer alması halinde kaza tedavi teminatından faydalanabilirsiniz.Ferdi kaza sigortası, beklenmedik kazalar ve harici diğer durumlarda meydana gelebilecek sakatlık ya da ölümlere karşı finansal güvence sunan sigorta ürünüdür.

Ferdi Kaza Sigortası: Beklenmedik Durumlara Karşı Sizin ve Ailenizin Koruması

Hayat planladığınız gibi gitmeyebilir. Ancak, beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası, sizi ve sevdiklerinizi finansal açıdan koruyarak, beklenmedik kazalara karşı güvence sağlar.

Ferdi Kaza Sigortası, bireyleri kazaların finansal etkilerinden koruyan bir sigorta türüdür. Kaza sonucu oluşabilecek yaralanmalar, sakatlıklar veya ölüm gibi durumlarda poliçe kapsamınız doğrultusunda maddi destek sağlar.

Ferdi kaza poliçesi nedir?

Ferdi kaza poliçesi; sigorta sözleşmesinin teminatlarını, prim ödeme şartlarını, teminat başlangıç ve bitiş tarihlerini ve diğer koşulları belirten belgedir. Sigortalı ve sigortacının haklarını korumayı amaçlayan poliçeler, sözleşmeyi temsil eden belgelerdir.

Ferdi Kaza Sigortası kimler için geçerlidir?

Ferdi Kaza Sigortası, kişisel tercihlere göre düzenlenir. Ürün özelinde sigortaya giriş yaş aralığı farklılaşabilmektedir, ancak genel olarak 18-64 yaş aralığındaki kişiler bu sigortayı yaptırabilir. Yalnızca kendiniz için değil, aile bireyleriniz için de Ferdi Kaza Sigortası yaptırabilirsiniz.

Hangi durumlarda ferdi kaza sigortamdan faydalanabilirim?

Trafik ve ev kazaları ile diğer beklenmedik kazalarda gerçekleşen vefat, kalıcı sakatlık ve yaralanmalarda ferdi kaza sigortasından yararlanabilirsiniz. Sigorta kapsamında belirtilen süreler dahilinde poliçede belirtilen teminat tutarını almaya hak kazanırsınız.

Teminat kapsamında olan tedavi giderleri nelerdir?

Reçeteli ilaçlar, protezler, cerrahi işlemler, fizik tedavi, doktor masrafları ve tetkikler teminat kapsamındadır. Poliçe kapsamı dışında kalan giderler ise bitkisel ilaçlar ve kozmetik amaçlı kullanılan ürünlerdir.

Dört Dörtlük Asistans Hizmeti nedir?

DenizBank’ın müşterilerine özel hazırladığı ferdi kaza sigortası ile ücretsiz danışmanlık hizmetinden de yararlanabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz Dört Dörtlük Asistans Hizmeti kapsamında tıbbi danışmanlık, hasta nakil yardımı, organizasyon hizmeti ve seyahat yardımı alabilirsiniz.

Ferdi kaza sigorta süresi ne kadardır?

Sigorta süresi ürüne göre en az 1 en fazla 5 yıldır.

Sigorta prim ödemelerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Sigorta primlerini yıllık ödeyebilirsiniz. İster DenizBank hesabınızdan peşin veya en fazla 12 taksitli ya da tüm banka kartlarına peşin veya en fazla 12 taksitli ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Ferdi kaza sigortası ürünleriyle ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Hafta içi 08.00-00.00, hafta sonu ise 09.00-18.30 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimizle görüşerek hem ürünler hakkında bilgi alabilir hem de sorunlarınızı belirtebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası neleri kapsar?

DenizBank müşterilerine sunulan MetLife Emeklilik ferdi kaza sigortası poliçeleri, geniş bir kapsam sunar. Ani kazaların neden olduğu sakatlıklar ve ölüm durumlarında poliçenizdeki şartlar kapsamında finansal destek sağlar. Hızlı bir şekilde veya bir yıl içinde gerçekleşen ölüm durumlarında, poliçede belirtilen tutara kadar ödeme yapılır. Kaza sonrası en geç iki yıl içinde meydana gelen kalıcı sakatlıklarda, poliçede belirtilen oranda ödeme yapılır. Poliçede kaza sonucu tedavi teminatı yer alıyorsa yaralanan sigortalılar, en geç 30 gün içinde tedaviye başladıklarında tedavi masrafları için poliçe kapsamı dahilinde ödeme alabilirler. Tedavi masrafları, poliçede belirtilen limit dahilinde bir yıl boyunca karşılanır. Depremden kaynaklanan riskler ferdi kaza sigortası genel şartlarında aksine sözleşme yoksa kapsam dışında tutulmaktadır. Ancak ürün özelinde deprem riski özel şartlar ile kapsam içine alınabilmektedir. DenizBank aracılığı ile satın alabileceğiniz MetLife ferdi kaza sigortaları ile ayrıca, ücretsiz tıbbi danışmanlık, nakil ve organizasyon hizmetleri gibi farklı asistans hizmetleri de poliçe şartlarınız kapsamında sunulmaktadır.

Neden Ferdi Kaza Sigortası?

Kişisel güvenlik ve finansal koruma sağlar

Seyahat edenler için uluslararası koruma sağlar

Diğer sigorta poliçelerini tamamlar

Ferdi Kaza Sigortası iptal edilebilir mi?

Ferdi kaza sigortası, bir sigorta sözleşmesi olduğundan, sözleşme koşullarına bağlı olarak iptal edilebilir. Ancak iptal süreci, yerel yasal düzenlemelere ve sigorta şirketinin politikalarına bağlı olarak değişiklilk gösterir. Birçok sigorta poliçesi, başlama tarihinden itibaren belirli bir süre içinde poliçeyi iptal etme ve ödenen primin tamamını geri alma hakkı verir. Bu süre "cayma dönemi" olarak adlandırılır ve genellikle poliçenin ilk 15 ila30 günü için geçerlidirancak bu süre sonunda da istenildiği an poliçe iptal edilerek, gün esaslı prim kesintisinden kalan poliçe primi size iade edilir. İptal dönemi içinde poliçeyi iptal etmek, sigorta primlerinizi geri almanıza veya ödemeleri durdurmanıza olanak tanır. Ferdi kaza sigortası poliçenizi iptal etmek için sigorta şirketinizle iletişime geçmelisiniz. Sigorta şirketi, poliçe iptali ve ödenen primin geri alınması sürecini size açıklayacak ve sizden bazı belge veya bilgi talep edebilecektir.

Ferdi Kaza Sigortası kaç yıl sürer?

Ferdi Kaza Sigortası poliçeleri genellikle bir yıl için düzenlenir. Ancak bir yıldan kısa süreli ya da bir yıldan uzun süreli ferdi kaza sigortaları da yapılabilmektedir. Poliçede belirtilmiş olan sürenin sonunda sunulmuş olan teminatlar sona erer, teminatların devam ettirilmesi için poliçenin yenilenmesi veya yeni bir poliçe yapılması gerekir.

Ferdi Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası arasındaki fark nedir?

Ferdi Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası farklı amaçları olan ayrı sigorta ürünleridir. Ferdi Kaza Sigortası, kaza sonucu meydana gelen tıbbi tedavi masraflarını karşılar, geçici veya kalıcı sakatlık durumlarında tazminat öder ve beklenmedik bir ölüm durumunda sigortalının mirasçılarına veya belirlediği kişilere poliçe şartları kapsamında tazminat öder. Hayat Sigortaları ise, birikim ve koruma amaçlarına yönelik olarak farklı ürünleri içermektedir. Hayat Sigortalarında sunulan vefat teminatı, kaza ile bağlantısı olup olmadığına bakmaksızın sigortalının ölümü durumunda mirasçılarına veya belirlediği kişilere poliçe şartları kapsamında tazminat ödemesi yapar. Ferdi Kaza Sigortası genellikle yıllık olarak düzenlenir ve süre sonunda yenilenebilir. Hayat sigortalarında ise sigorta süresi poliçenin alınma amacı ve ürün türüne bağlı olarak belirlenir, genellikle daha uzun vadeli bir sigorta türüdür.

Ferdi Kaza Sigortası prim tutarı ve başvuru süreci nasıldır?

Ferdi Kaza Sigortası prim tutarları ve sigorta başvuru süreci hakkında bilgi almak için en yakın DenizBank Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Güvencenizi sağlamak için hemen başvurun.