Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Ferdi Kaza Sigortaları

Kendinizi ve sevdiklerinizi beklenmedik kazalara karşı DenizBank Ferdi Kaza Sigortaları ile koruma altına alın!

Genel Bilgiler

DenizBank müşterilerine MetLife Emeklilik tarafından özel olarak hazırlanan ferdi kaza sigortası poliçeleri oldukça geniş kapsamlıdır. Kaza sonucu oluşan sakatlıklar ve vefat durumlarında bu kapsamlı sigorta sayesinde kendiniz ve aileniz için finansal destek alabilirsiniz.

 • Beklenmedik ve ani kazalar sonucunda hemen ya da maksimum bir sene içinde vefat görülmesi durumunda hak sahiplerine ferdi kaza sigortası poliçesinde belirtilen tutar kadar ödeme yapılır.
 • Trafik ya da ev kazaları sonucunda hemen ya da en geç iki sene içinde meydana gelen kalıcı sakatlıklarda, poliçede belirtilen sakatlık oranına göre ödeme yapılır.
 • Kaza sonucu yaralanan sigortalılar, en geç 30 gün içinde tedaviye başlamaları halinde tedavi masrafları için ödeme hak eder. Poliçede belirtilen teminat tutarının aşılmaması kaydıyla bir yıl süre boyunca tedavi masrafları karşılanır.
 • Deprem sonucunda oluşan vefat ve maluliyet durumları da poliçe teminatları arasında bulunur.
 • Deprem, yanardağ püskürmesi, sel ve yer kayması gibi olaylardan kaynaklanan yaralanmalar da teminat kapsamında değerlendirilir.
 • Teminat kapsamında ücretsiz tıbbi danışmanlık, nakil ve organizasyon hizmetleri de bulunur.

Özellikleri

 • Ferdi kaza sigortası; 18-70 yaş aralığında bulunan aile bireyleriniz, 18 yaşından küçük ve 1 yaşından büyük çocuklarınız, bakmakla yükümlü olduğunuz aile üyeleriniz ve kendiniz için yaptırabileceğiniz sigorta türüdür.
 • Trafik ve ev kazaları ile deprem dahil beklenmedik kazalar ferdi kaza sigortaları kapsamında değerlendirilir.
 • Bu kazalar sonucunda meydana gelebilecek maluliyet ve vefat risklerine karşı kendiniz ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.
 • Yalnızca kazalar sonucu finansal destek değil, sigorta kapsamına giren danışmanlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.
 • Ferdi kaza sigortasını sigortalanabilir yaşı teminat yapısına göre değişkenlik gösterir, bu alanda ürün teminatına göre en fazla 70 yaşına kadar sigortalanabilir 74 yaşına kadar yenilebilir .

Sıkça Sorulanlar

Ferdi kaza sigortası nedir?

Kendilerini ve sevdiklerini riskli ve beklenmedik durumlara karşı koruma altına almak isteyenler sıklıkla ferdi kaza sigortası ve ferdi kaza nedir sorularının yanıtını arar. Ferdi kaza sigortası, beklenmedik kazalar ve harici diğer durumlarda meydana gelebilecek sakatlık ya da ölümlere karşı finansal güvence sunan sigorta ürünüdür.

Ferdi kaza poliçesi nedir?

Ferdi kaza poliçesi; sigorta sözleşmesinin teminatlarını, prim ödeme şartlarını, teminat başlangıç ve bitiş tarihlerini ve diğer koşulları belirten belgedir. Sigortalı ve sigortacının haklarını korumayı amaçlayan poliçeler, sözleşmeyi temsil eden belgelerdir.

Ferdi kaza sigortasından kimler faydalanabilir?

Bu sigortadan 18-70 yaş arasında bulunan herkes yararlanabilir. Ferdi kaza sigortasını sigortalanabilir yaşı teminat yapısına göre değişkenlik gösterir, bu alanda ürün teminatına göre en fazla 70 yaşına kadar sigortalanabilir 74 yaşına kadar yenilebilir.

Hangi durumlarda ferdi kaza sigortamdan faydalanabilirim?

Trafik ve ev kazaları ile diğer beklenmedik kazalarda gerçekleşen vefat, kalıcı sakatlık ve yaralanmalarda ferdi kaza sigortasından yararlanabilirsiniz. Sigorta kapsamında belirtilen süreler dahilinde poliçede belirtilen teminat tutarını almaya hak kazanırsınız.

Teminat kapsamında olan tedavi giderleri nelerdir?

Reçeteli ilaçlar, protezler, cerrahi işlemler, fizik tedavi, doktor masrafları ve tetkikler teminat kapsamındadır. Poliçe kapsamı dışında kalan giderler ise bitkisel ilaçlar ve kozmetik amaçlı kullanılan ürünlerdir.

Dört Dörtlük Asistans Hizmeti nedir?

DenizBank’ın müşterilerine özel hazırladığı ferdi kaza sigortası ile ücretsiz danışmanlık hizmetinden de yararlanabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz Dört Dörtlük Asistans Hizmeti kapsamında tıbbi danışmanlık, hasta nakil yardımı, organizasyon hizmeti ve seyahat yardımı alabilirsiniz.

Ferdi kaza sigorta süresi ne kadardır?

Sigorta süresi ürüne göre en az 1 en fazla 5 yıldır.

Sigorta prim ödemelerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Sigorta primlerini yıllık ödeyebilirsiniz. İster DenizBank hesabınızdan peşin veya en fazla 12 taksitli ya da tüm banka kartlarına peşin veya en fazla 12 taksitli ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Ferdi kaza sigortası ürünleriyle ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Hafta içi 08.00-00.00, hafta sonu ise 09.00-18.30 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimizle görüşerek hem ürünler hakkında bilgi alabilir hem de sorunlarınızı belirtebilirsiniz.