Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

İnternet Bankacılığı

7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz!

İnternet Bankacılığına Giriş

Genel Bilgiler

DenizBank İnternet Bankacılığı ile para transferinden fatura ödemeye, hesap bakiye sorgulamadan yatırım işlemlerine kadar bireysel veya kurumsal birçok işleminizi istediğiniz yerden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

DenizBank İnternet Bankacılığı Kaydı:

DenizBank İnternet Bankacılığı’nı kullanmaya başlayıp, tüm işlemlere ulaşmak için banka kartınız veya kredi kartınız yeterlidir. İnternet Bankacılığı’na hemen kayıt olmak için tıklayınız.

İnternet Bankacılığı’na kaydınızı tamamladıktan sonra parolanız sistemimizde bulunan kayıtlı cep telefonunuza gönderilecektir. Daha sonra, Kullanıcı Adı veya TCKN bilgileriniz ile DenizBank İnternet Bankacılığı’na giriş yapabilir ve bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

MobilDeniz ile İnternet Şube Girişi:

MobilDeniz uygulamamızı kullanıyor olmanız durumunda “QR Kod Üret” seçeneği ile daha hızlı ve kolay giriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken MobilDeniz uygulamamızda ‘Giriş Yap’ butonuna basmadan önce; Hızlı Menü > QR işlemleri > İnternet Şube Giriş adımlarını takip etmek olacaktır.

Bireysel ve kurumsal müşterilerimiz kendilerine özel giriş sayfasına tıklayarak kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabilir ve daha sonraki girişlerini daha kolay hale getirmek için “Hatırla” özelliği ile kullanıcı adınızı tarayıcınıza kaydedebilirsiniz. Kullanıcı Adınızı unutmanız durumunda TCKN’nizi de Kullanıcı Adı yerine kullanabilirsiniz.

Güvenlik

 • DenizBank ismini ve logosunu kullanarak, sizden kişisel ve finansal (hesap, müşteri veya kredi kartı numaranız gibi) bilgilerinizi isteyen e-postalara kesinlikle cevap vermeyiniz.
 • İnternet Bankacılığı işlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız halka açık kablosuz internet ağı üzerinden veya başkalarına ait bilgisayarlardan yapmayınız. Halka açık internet ağı veya bilgisayarlarda, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmek amacıyla kullanılan çeşitli programların yüklenmiş olması riski vardır.
 • DenizBank İnternet Bankacılığı "SMS Doğrulama" şeklinde ek güvenlik adımı sunmaktadır. Bu adımda, kayıtlı cep telefonunuza, İnternet Bankacılığı'dan belirleyeceğiniz limit üzerinde işlem yapılması durumunda onay kodu gönderilir. MobilDeniz uygulamamızı kullanan müşterilerimiz ise cep telefonlarına gelen mobil bildirimi onaylayarak işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Son dönemde ortaya çıkan bazı yazılımlar, bilgisayar klavyesinde basılan her tuşu kaydedebilmektedir (“log”layabilmektedir). Özellikle bilgisayarların çoklu kullanıldığı yerlerde (internet cafe, işyeri gibi…) rastlanabilen bu tip yazılımlardan olumsuz etkilenmemek için DenizBank İnternet Bankacılığı'na giriş sırasında "Sanal Klavye" fonksiyonunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Internet Bankacılığı’nda yer alan tüm parola ve şifre alanlarında sanal klavye kullanılabilmektedir.
 • İnternet Bankacılığı Kullanıcı Adı ve Parola gibi size özel bilgileri kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmayınız. Bu bilgileri yazılı olarak saklamayınız.
 • Parolanızı mutlaka belirli aralıklarla değiştiriniz.
 • İnternet Bankacılığı'ndan çıkarken mutlaka "Çıkış" butonunu kullanınız ve İnternet Bankacılığı'ndan çıktığınızdan emin olduktan sonra pencereyi kapatınız.
 • DenizBank çalışanları hiçbir zaman sizden parola veya şifrenizi söylemenizi istemeyeceklerdir. Böyle bir taleple karşılaşırsanız lütfen 0850 222 0 800 Telefon Bankacılığı'nı arayarak durumu bildiriniz.
 • Hesabınızda olağandışı bir hareket olduğundan şüpheleniyorsanız, 0850 222 0 800 Telefon Bankacılığı'nı veya Müşteri Memnuniyeti'ni kullanarak DenizBank ile irtibata geçiniz. Şüpheli bir durumda Internet Bankacılığı giriş bildirim adımında yer alan “Son Başarısız Girişler”i kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı Oluştur

İnternet Bankacılığı “Kullanıcı Oluştur” ekranında sizden TCKN ve Müşteri Numaranız istenecektir. Ardından sistemimizde kayıtlı olan telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bilgileriniz doğrulandıktan sonra telefonunuza gelen SMS doğrulama şifrenizi girerek DenizBank banka veya kredi kartı bilgileriniz ile kullanıcı kaydı oluşturabilir, işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Parolamı Unuttum/Bloke Kaldır

İnternet Bankacılığı parolanızı hemen yenileyin.

“Parolamı Unuttum/Bloke Kaldır” ekranından TCKN veya Müşteri Numaranız ile birlikte cep telefonu numaranızı girdikten sonra telefonunuza gelen SMS doğrulama şifresini ve ardından kart şifresini girerek veya Güvenlik Sorusunu yanıtlayarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Parolamı Unuttum/Bloke Kaldır ekranlarından gerçekleştirebileceğiniz işlemler;

 • İnternet Bankacılığı parolanızı hatırlamıyorsanız, yeniden cep telefonunuza parola gönderilmesini sağlayabilir,
 • İnternet Bankacılığı kullanıcı bilgilerinizin bloke olması durumunda, blokeyi kaldırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Cihazımı değiştirdim, cihazım kayboldu veya MobilDeniz’i kaldırmıştım, tekrar yükledim; ne yapmalıyım?

Cihazınızı değiştirmeden önce MobilDeniz uygulamasından Beni Unut demeniz gerekmektedir.

Cihazınız erişilebilir durumda değilse yeni cihazınızdan MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan "Eşleştirilmiş Cihazlar" sekmesinden cihazlarınızı silebilirsiniz.

Birden fazla eşleştirilmiş cihaz kayıt edebilir miyim?

3 cihaza kadar eşleştirme gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla cihaz eklemek için önceki cihazlarınızdan birini silmeniz gerekmektedir.

İsterseniz tüm cihazlarınızı silebilirsiniz ancak İnternet Bankacılığı’na girişiniz kısıtlanacaktır.

İnternet Bankacılığı’na Giriş ve İşlem Doğrulama nasıl çalışır?

Eşleştirilmiş cihaz/cihazlarınıza bildirim gönderilir. Gelen bildirimi tıkladığınızda veya bildirim ulaşmadıysa MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak bildirimi onaylayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bildirimler size internet bankacılığı giriş işlemlerinde işlemin türü, tarayıcı bilgisi, tarih, zaman gibi güvenliğinizi ilgilendiren noktalarda, girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi vererek onayınızı ister.

Mobil bildirimler ayrıca finansal ve riskli işlemlerde ikinci doğrulama yöntemi olarak kullanılır. Mobil bildirim, internet bankacılığının tamamlayıcı güvenlik unsurudur.

Mobil Bildirim nedir?

İnternet bankacılığına giriş ve finansal işlem onaylarına alternatif olan, MobilDeniz üzerinden mobil bildirimlerle yapılan bir dijital onay türüdür. İnternet bankacılığı deneyiminden daha hızlı, güvenli ve konforlu biçimde faydalanmak için hemen MobilDeniz’i indirebilir ve telefonunuzu eşleştirerek mobil bildirimi aktif hale getirebilirsiniz.

Mobil Bildirimi nasıl kullanabilirim?

Mobil bildirimi kullanabilmek için, MobilDeniz uygulamasının güncel olması gerekmektedir.

MobilDeniz’e ilk kez girişinizde onay vermeniz durumunda, telefon eşleştirmesi yapılacaktır.

Güvenli cihazı silmeniz durumunda internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim almayacaksınız. İsterseniz, MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan Eşleştirilmiş Cihazlar sekmesinden, kullandığınız telefonu, eşleştirilmiş cihaz olarak tekrar kayıt altına alabilirsiniz.

Cihaz eşleştirmesi bittikten sonra internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim otomatik yapılacaktır. Ek bir ayar yapmanıza gerek olmayacaktır.

Bildirim ulaşmasa bile MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak dinamik bildirime onay vererek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mobil Bildirimin avantajları nelerdir?

 • Sms onayına göre mobil bildirim daha hızlı ve güvenli onay sunar.
 • Mobil bildirimler kopyalanamaz, taklit edilemez ve yönlendirilemez.
 • Sms doğrulamasına alternatiftir, mobil bildirimde sms ile şifre gönderilmez.
 • Mobil bildirimler bloke olmaz.

SMS doğrulama özelliği nedir?

Ek güvenlik isteyen kullanıcılar, SMS Doğrulaması opsiyonunu seçerek aşağıda belirtilen tercihlere göre İnternet Bankacılığını kullanabilirler.

Seçilecek tercihe göre müşterinin sistemimizde kayıtlı olan cep telefonu numarasına, Güvenlik Kodu, SMS olarak gönderilir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

SMS doğrulamanın avantajları nelerdir?

SMS Doğrulama'yı kullanabilmeniz için yanınızda ayrıca bir cihaz taşımanız gerekmez. Uygulamayı kullanabilmeniz için cep telefonunuzun olması yeterlidir.

Uygulama, kullanıcı bilgilerinizden bağımsız olup, Güvenlik Kodu kendi cep telefonunuza gönderileceği için belirlemiş olduğunuz işlemler sizin dışınızda biri tarafından gerçekleştirilemez.

Kullanım Ayarları Değişikliğinde:

SMS Doğrulama Kullanım Ayarlarınızı 'Güvenlik ve Ayarlar ' menüsü altında 'SMS Doğrulama' / 'Kullanım Ayarları' adımından ya da 08502220800'ü arayarak değiştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığından değiştirmek isterseniz Güvenlik Kodu cep telefon numaranıza gönderilerek SMS Doğrulaması yapmanız istenecektir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Hatalı Girilmesi Durumunda:

Güvenlik Kodu 3 kez hatalı girilirse kullanıcı bloke olur. Bloke süresi 1 saattir. Yardım için 08502220800'den 5'i tuşlayarak İnternet Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Geçersiz Olması:

Cep telefon numaranıza gönderilecek Güvenlik Kodu 3 dakika için geçerlidir. Bu sürenin sonunda Güvenlik Kodu geçersiz olur.

Cep Telefonu Bilgisinin Güncellenmesi:

Cep Telefonu numaranızı Şubenizden güncelleyebilirsiniz.

* Güvenlik Kodu için gönderilen SMS'lerden ücret alınmamaktadır.

İnternet Bankacılığı ile hangi işlemleri yapabilirim?

Hesap Yönetimi

 • Varlıklarım
 • Hesap Bilgileri
 • Vadesiz Hesap İşlemleri
 • Vadeli Hesap İşlemleri
 • Çek Senet İşlemleri
 • Ekstreler
 • Sözleşmeler
 • Kolay Adres İşlemleri
 • Açık Bankacılık İşlemleri

Transferler

 • EFT
 • Havale
 • FAST
 • Döviz Transferi (Swift)
 • Hesaplarım Arasında Para Tranferi
 • Para Transferleriniz için Düzenli ve İleri Tarihli İşlemler
 • MoneyGram
 • KKTC Para Transferi(EÖS)

Kart İşlemleri

 • Kredi Kartı Detayları (Kredi Kartı Bilgileri)
 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Borç Ödeme
 • Nakit Avans
 • Sanal Kart İşlemleri
 • Taksitlendirme
 • Banka Kartı İşlemleri
 • Ön Ödemeli Kart
 • İşletme Kart İşlemleri
 • Üretici Kart İşlemleri
 • Limit İşlemleri
 • İşlem Kısıtları
 • Kart Borcum Güvende
 • Karttan Artı Bakiye Aktarma

Yatırım İşlemleri

 • Hisse Senedi
 • VİOP
 • Altın-Gümüş Alış/Satış
 • Döviz Alış/Satış
 • Vadeli Mevduat
 • Yatırım Fonu
 • Tahvil/Bono/Eurobond
 • Repo
 • Kaldıraçlı FX
 • Halka Arz İşlemleri
 • ELÜS
 • Yatırım Hesabı Aç

Krediler

 • Kredi Başvurusu
 • Kredi İzleme
 • Ödeme Tablosu
 • Kredi Ödemesi
 • Findeks Risk Raporu

Sigorta ve Emeklilik

 • Sözleşme/Poliçe Bilgileri
 • Birikim Bilgileri
 • Hesap Hareketleri
 • Ödeme Değişiklik İşlemleri

Fatura ve Ödemeler

 • Cep Telefonu Fatura Ödemesi
 • Telefon Fatura Ödemesi
 • Doğal Gaz Fatura Ödemesi
 • Su Fatura Ödemesi
 • Elektrik Fatura Ödemesi
 • TV/Kablo/İnternet Fatura Ödemesi
 • Şans Oyunları Ödemeleri
 • Vergi/Trafik Cezası Ödemesi
 • SSK/Bağkur Ödemeleri
 • HGS
 • Tüketici Finansmanı
 • Bağış
 • Okul Ödemeleri
 • Firma/Bayi Ödemeleri

Üye İşyeri İşlemleri

 • POS İşlemleri
 • Üye İşyeri Ekstre
 • POS Başvuru
 • Ek POS

Dış Ticaret

 • İhracat-İthalat İşlemleri
 • Gümrük Beyannamesi
 • Akreditif
 • Yabancı Para Ödemeleri
 • Mesaj Görüntüleme
 • İBKB (İhracat Bedeli Kabul Belgesi)
 • Peşin Taahhüt Kapama İşlemleri

Nakit Yönetimi

 • Toplu Ödeme
 • DBS
 • Nakit Kart
 • Tedarikçi Finansmanı
 • Maaş Ödemeleri
 • YP Toplu Ödemeler
 • Onay İşlemleri
 • Mutabakat (MT940)

Leasing

 • Sözleşmeler
 • Cari İşlemler
 • Teklifler
 • Ödemelerim

Başvurular

 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Kredi Başvurusu
 • Vadeli Hesaplar
 • Yatırım Hesabı
 • BES Başvurusu
 • POS Başvurusu
 • Kart Borcum Güvende
 • HGS
 • Başvuru İzleme
 • Hesaplama Aracı
 • Çek Karnesi Talebi
 • Avantaj Paketleri
 • Size Özel Teklifler

İnternet Bankacılığı işlem limit ve saatleri nelerdir?

İnternet Bankacılığı işlem limit ve saatlerini öğrenmek için tıklayınız.