Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Kaptan Hesap

DenizBank Kaptan hesap ile vadesiz mevduat hesabınızı yönetmek artık çok kolay!

Genel Bilgiler

Sizin için sürekli yatırım yapan ve paranızın değerini sizden daha çok düşünen bir hesabınız olsun istemez miydiniz? DenizBank Kaptan hesap ile vadesiz mevduat hesabınızı yönetmek artık çok kolay!

Özellikleri

Kaptan hesap sahip olduğu benzersiz ve avantajlı birçok özelliği ile müşterilerine en kolay bankacılık deneyimini yaşatmayı amaçlar.

  • Sahibi adına para girişi oldukça yatırım yapan bir hesaptır. Müşteri tercihine göre, hesaptaki varlığı sürekli olarak Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu, Gecelik Vadeli Mevduat veya döviz olarak değerlendirerek müşterilere kullanım kolaylığı sağlar. 
  • Kaptan hesap üzerinden vereceğiniz talimatlar ile fatura, kredi kartı gibi ödemeler otomatik olarak yapılarak, müşteri için oluşabilecek banka trafiği engellenmiş olur. 
  • DenizBank Kaptan hesap açarken TL, USD ve EUR döviz kategorilerinde tercih yapmak mümkündür. 
  • Belirli limitler çerçevesinde, günlük nakit ihtiyacına yönelik bir tutar hesapta hazır bekletilir. Bu limitler, TL’de minimum 5,000 TL, USD’de minimum 2,500 USD, EUR’de minimum 2,500 EUR olarak belirlenmiştir.
  • Günlük bakiyenizi aşmanız gereken durumlarda, Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu, Gecelik Vadeli Mevduat veya döviz olarak tercih edilebilir. 
  • Kaptan Hesap hoş geldin faizi uygulamasına sahiptir. Bu faiz için üst limitler, TL’de 1.000.000 TL, USD ve EUR’da 250.000 USD/EUR şeklindedir.
  • 90 gün geçerli hoş geldin faizi esnasında, Gecelik Vadeli Mevduat işlemleri yapılabilir. Hoşgeldin faizi sonrasında, faiz oranı değişerek Kaptan Hesap standart faiz oranı geçerli hale gelir. Standart faiz oranları da piyasayla paralel şekilde belirlenir. 
  • Gecelik Vadeli Mevduat için hoş geldin faizi %12,50 şeklindedir. 
  • Gecelik Vadeli Mevduat yatırımları, Kaptan hesap müşterilerinin minimum vadesiz bakiyesi üzerinden değerlenecek ve farklı saat ve günlere göre vadeli veya vadesiz olarak hesaplanacaktır.

Başvuru İşlemleri

DenizBank Kaptan Hesap başvurularını yapmak için birçok yöntem bulunur. Şubeler ve İnternet bankacılığı bunların başında gelir. Diğer taraftan Başvurular menüsü altından veya 08502220800 nolu DenizBank Telefon Bankacılığı hattından detaylı bilgi edinerek, başvuruda bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar

DenizBank Kaptan Hesap nedir?

Kaptan hesap nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, müşterilerinin yatırımlarını kendilerinden daha çok düşünen hesaptır, şeklinde olacaktır. Sahip olduğu hizmetler, faiz oranları ve avantajlar ile müşterilerine profesyonel bir mevduat hesabı hizmeti verir.

Hesaptaki bakiyemi ne zaman ve hangi şartlar altında çekebilirim?

Gecelik Vadeli mevduat bakiyesi, gecelik ve hafta sonu boyunca vadeli hesap olarak değerlendirilir. Vadesiz hesaptaki bakiyenizi 7/24 ATM’lerden çekebilirsiniz. Kaptan hesapta kalacak vadesiz bakiye düzenlemelerini iyi yapmanız gerekir. Çünkü gecelik vadeli mevduata bağlı bakiye hafta sonu ve tatil günlerinde çekilemez. Vadesiz hesapta ise minimum bakiye 7/24 çekilebilir.

DenizBank faiz oranları nasıldır? Nereden ulaşabilirim?

DenizBank faiz oranları, piyasa ile orantılı biçimde ilerler. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

DenizBank Kaptan Hesap’ın sunduğu avantajlar nelerdir?

Kaptan Hesap, sürekli kontrol gerektiren yatırımlar için oldukça kullanışlıdır. Değişikliklere uygun ilerleyişi sayesinde 7/24 müşteri odaklı, hayatı kolaylaştırmaya yönelik bir hizmet sunar. Kısa veya uzun vadeli borçlanmaları, döviz işlemlerini ve çeşitli planlamaları yapmaya yardımcıdır. Kaptan Hesap aynı zamanda hoş geldin faizi ile yeni müşterilere avantajlı fırsatlar sunar. Başka bir avantaj ise verilebilen otomatik ödeme talimatları sayesinde müşterilerin yoğunluğunun azalmasıdır.

Mevduatım Kaptan Hesap’ta sigortalı mıdır?

Vadeli mevduat hesaplarında 150.000 TL’lik kısım Tasarruf Mevduatı Sigortası Fonu güvencesi altındadır. Ticari işlemle ilgili olmayan mevduat işlemleri, 150.000 TL’ye kadar sigorta kapsamındadır.