Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Kaptan Hesap

DenizBank Kaptan hesap ile vadesiz mevduat hesabınızı yönetmek artık çok kolay!

Hesap Aç

Genel Bilgiler

Sizin için sürekli yatırım yapan ve paranızın değerini sizden daha çok düşünen bir hesabınız olsun istemez miydiniz? DenizBank Kaptan hesap ile vadesiz mevduat hesabınızı yönetmek artık çok kolay!

Özellikleri

Kaptan hesap sahip olduğu benzersiz ve avantajlı birçok özelliği ile müşterilerine en kolay bankacılık deneyimini yaşatmayı amaçlar.

 • Sahibi adına para girişi oldukça yatırım yapan bir hesaptır. Müşteri tercihine göre, hesaptaki varlığı sürekli olarak Deniz Portföy Para Piyasası Fonu (TL), Gecelik Vadeli Mevduat veya döviz olarak değerlendirerek müşterilere kullanım kolaylığı sağlar.
 • Kaptan hesap üzerinden vereceğiniz talimatlar ile fatura, kredi kartı gibi ödemeler otomatik olarak yapılarak, müşteri için oluşabilecek banka trafiği engellenmiş olur. 
 • DenizBank Kaptan hesap açarken TL, USD ve EUR döviz kategorilerinde tercih yapmak mümkündür. 
 • Belirli limitler çerçevesinde, günlük nakit ihtiyacına yönelik bir tutar vadesiz hesapta hazır bekletilir. Bu limitler, TL’de minimum 10,000 TL, USD’de minimum 2,500 USD, EUR’da minimum 2,500 EUR olarak belirlenmiştir.
 • Günlük bakiyenizi aşmanız gereken durumlarda, Deniz Portföy Para Piyasası Fonu (TL), Gecelik Vadeli Mevduat veya döviz olarak tercih edilebilir.
 • Kaptan Hesap hoş geldin faizi uygulamasına sahiptir. Bu faiz için üst limitler, TL’de 1.000.000 TL, USD ve EUR’da 250.000 USD/EUR şeklindedir.
 • Gecelik Vadeli Mevduat için 90 gün boyunca geçerli olan güncel hoş geldin faizinden yararlanabilirsiniz. Hoş Geldin süresi içinde Kaptan Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı’nın değişmesi halinde mevcut müşterilerimizin faiz oranları da aynı şekilde güncellenecektir. 90 günlük Hoş Geldin süresi sonunda gecelik vadeli mevduatlar için Kaptan Hesap standart faiz oranı geçerli olacaktır. DenizBank Kaptan hesap faiz oranlarını piyasa koşullarına göre değiştirebilecektir.
 • Gecelik Vadeli Mevduat’a yatırım yapan Kaptan Hesaplarda minimum vadesiz bakiyeniz üzerindeki tutar, her gün gecelik olarak ve hafta sonu/tatil günleri boyunca vadeli hesap olarak değerlenecektir.
 • Kaptan Hesap'ta yatırım tipi olarak Gecelik Vadeli Mevduat tercih eden müşterilerimiz Kaptan Hesaba bağlı vadeli mevduat bakiyelerini 7/24 tüm işlem kanallarımızdan yapacağı günlük işlemlerinde kullanabilir.
 • Hafta sonu veya tatil günlerinde, Kaptan hesabınızdan para çekme/bakiye bozma işlemi yapacağınız zaman, öncelikle vadesiz mevduat bakiyeniz kullanılır. Sonrasında sırasıyla Kaptan Hesap vadeli mevduat bakiyeniz ve Kaptan hesabınıza bağlı Deniz Portföy Para Piyasası Fonu (TL) bakiyeniz kullanılarak işlem yapılır. Bu sıralamayı dilerseniz Şubelerimizden değiştirebilirsiniz.
 • 90 gün geçerli hoş geldin faizi esnasında, Gecelik Vadeli Mevduat işlemleri yapılabilir. Hoşgeldin faizi sonrasında, faiz oranı değişerek Kaptan Hesap standart faiz oranı geçerli hale gelir. Standart faiz oranları da piyasayla paralel şekilde belirlenir.
 • Gecelik Vadeli Mevduat yatırımları, Kaptan hesap müşterilerinin minimum vadesiz bakiyesi üzerinden değerlenecek ve farklı saat ve günlere göre vadeli veya vadesiz olarak hesaplanacaktır.

* Gecelik Vadeli Mevduat için hoş geldin faizi ilk defa kaptan hesap açan müşterilerimiz için ilk 90 gün boyunca geçerlidir. Hoş Geldin süresi içinde Kaptan Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı’nın değişmesi halinde mevcut müşterilerimizin faiz oranları da aynı şekilde güncellenecektir. 90 günlük Hoş Geldin süresi sonunda gecelik vadeli mevduatlar standart faiz oranı ile fiyatlandırılacaktır.

** Kaptan Hesaba bağlı vadeli hesaptan hafta içi gece saatlerinde ve hafta sonu ve resmi tatil günlerinde para çekilmesi halinde gün sonu bakiyeleri üzerinden faiz hesaplanarak sıradaki ilk işgünü toplu olarak faiz tahakkuk ettirilir.

*** Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki, yurt içi şubelerde açılmış TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden mevduatlar, her bir mevduat bankasında her bir kişi için, 2023 yılında 400.000 TL’ye kadar sigorta kapsamındadır.

**** Kaptan Hesap’ta yatırım tercihleri arasında fon olan müşterilerimiz için 23 Eylül 2022 itibarıyla Kaptan hesap ile çalışan fon Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu yerine Deniz Portföy Para Piyasası Fonu olarak güncellenecektir. Müşterilerimizin mevcut fonları otomatik olarak dönüştürülmeyecek olup dileyen müşterilerimiz şube ve dijital kanallarımız üzerinden yeni fona geçiş yapabilecektir. 23 Eylül 2022 tarihi itibarıyla otomatik fon alım ve satım işlemleri Deniz Portföy Para Piyasası Fonu üzerinden gerçekleşmeye başlayacaktır. Deniz Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları ve Deniz Portföy Para Piyasası Fonu bakiyelerinizi dijital kanallarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

***** Kaptan Hesap’ta mevcut müşterilerimiz için vadesiz hesap alt limiti 11 Eylül 2023 tarihi itibarıyla 10.000 TL olarak güncellenecektir. Mevcut vadesiz hesap alt limiti 10.000 TL üzerinde olan müşterilerimiz için bir değişiklik yapılmayacaktır. Kaptan Hesap detaylarınızı dijital kanallarımızdan veya DenizBank şubelerinden inceleyebilirsiniz.

 

Başvuru İşlemleri

Kaptan Hesaba şubelerimiz, İnternet Bankacılığı ve MobilDeniz üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar

Kaptan Hesap nedir?

“Kaptan Hesap Nedir?” sorusuna verilebilecek en doğru cevap, müşterilerinin yatırımlarını kendilerinden daha çok düşünen hesaptır, şeklinde olacaktır. Sahip olduğu hizmetler, faiz oranları ve avantajlar ile müşterilerine profesyonel bir mevduat hesabı hizmeti verir.

Hesaptaki bakiyemi ne zaman ve hangi şartlar altında çekebilirim?

Kaptan Hesaba bağlı vadesiz bakiyenizi ve vadeli hesap bakiyenizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonu tarihlerde vadeli hesaptan para çekilmesi halinde vadeli hesapta kalan bakiye üzerinden faiz hesaplanır, çekilen tutara faiz ödemesi yapılmaz.

DenizBank Kaptan Hesap’ın sunduğu avantajlar nelerdir?

Kaptan Hesap, sürekli kontrol gerektiren yatırımlar için oldukça kullanışlıdır. Değişikliklere uygun ilerleyişi sayesinde 7/24 müşteri odaklı, hayatı kolaylaştırmaya yönelik bir hizmet sunar. Kısa veya uzun vadeli borçlanmaları, döviz işlemlerini ve çeşitli planlamaları yapmaya yardımcıdır. Kaptan Hesap aynı zamanda hoş geldin faizi ile yeni müşterilere avantajlı fırsatlar sunar. Başka bir avantaj ise verilebilen otomatik ödeme talimatları sayesinde müşterilerin yoğunluğunun azalmasıdır.