Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Vadesiz Döviz Hesabı

Dövizle İşlem Yapana Vadesiz Döviz Hesabı DenizBank’ta!

Hesap Aç

Genel Bilgiler

Yabancı para birimleriyle alım - satım işlemleri yapan, yurt içi veya yurt dışı çözüm ortaklarına dövizle ödeme yapan bireyler ya da işletmeler, DenizBank Vadesiz Döviz Hesabı açarak avantajlı fırsatlardan yararlanabilir.

Özellikleri

  • Döviz cinsinden birikim yapabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman döviz yatırıp, döviz çekebilirsiniz.
  • Hesabınızdaki dövizle EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Klâsik vadesiz mevduat hesapları ile aynı özellikler taşımakla birlikte, bankamızda geçerli olan döviz cinslerinden istediğinizi kullanabilirsiniz.
  • Kur dalgalanmalarından ve parite değişimlerinden kazanç elde edebilirsiniz.
  • Danışmanlık ihtiyacı duyduğunuz zaman DenizBank yatırım uzmanlarından destek alabilirsiniz.
  • Döviz hesabınızla ilgili işlemlerinizi MobilDeniz uygulamasından, en yakın DenizBank Şubeleri'nden, ATM noktalarından veya İnternet Bankacılığı'ndan yönetebilirsiniz.

* Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki, yurt içi şubelerde açılmış TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden mevduatlar, her bir mevduat bankasında her bir kişi için, 2024 yılında 650.000 TL’ye kadar sigorta kapsamındadır.

İlginizi Çekebilir

Sıkça Sorulan Sorular

Alım-Satım işlemlerimi nasıl yapabilirim?

Kur farklarını takip ederek vadesiz döviz hesabındaki birikiminizi çoğaltabilirsiniz. Aşağı hareketlerde alım yapıp, yukarı hareketlerde satış emri vererek tasarruf edebilirsiniz. Dövizle ilgili tüm alım-satım işlemlerinizi şubeler, ATM noktaları, İnternet Bankacılığı, MobilDeniz veya 0 850 222 0 800 telefon bankacılığı yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz Kurlarını nereden görüntüleyebilirim?

Döviz kurlarını görüntülemek için birçok farklı kaynak ve yöntem mevcuttur. Denizbank’ın veya birçok finansal kuruluşun kendi web siteleri güncel döviz kurlarını yayınlamaktadır. Denizbank veya tercih ettiğiniz finansal kuruluşun resmi web sitesini ziyaret ederek döviz kurlarını görebilirsiniz. Denizbank’ın mobil bankacılık uygulaması MobilDeniz, döviz kurlarını takip etmek için kullanışlı bir kaynak olabilir. Döviz kurlarını görüntülemek için tıklayınız.

Vadesiz Döviz Hesabı Nedir?

Vadesiz hesap, bir bankada veya finansal kuruluşta açılan ve genellikle bir asgari bakiye gerektirmeyen bir tür mevduat hesabıdır. Vadesiz hesaplar, tasarruf veya vadeli mevduat hesapları gibi belirli bir vade süresi veya bloke koşulu olmadan kullanılabilir. Vadesiz döviz hesabı, bir bankada döviz cinsinden (yabancı para birimi) mevduat hesabıdır. Bu tür bir hesap, yerel para birimi dışındaki para birimleriyle işlem yapma ihtiyacı olan kişiler, şirketler, kurumlar/ kuruluşlar veya işletmeler için kullanışlıdır. Vadesiz döviz hesabı, genellikle Amerikan Doları (USD), Euro (EUR), İngiliz Sterlini (GBP), Japon Yeni (JPY) gibi yaygın uluslararası para birimleri ile açılır.

Bankamızda konvertible olarak işlem gören döviz cinsleri için vadesiz döviz tevdiat hesabı açabilirsiniz. Yabancı para transferlerinizi Vadesiz Döviz hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Yabancı para birimleriyle alım- satım işlemleri yapan, yurt içi veya yurt için gerekli döviz cinsiyle ödeme yapan bireyler ya da işletmeler, DenizBank Vadesiz Döviz Hesabı açarak avantajlı fırsatlardan yararlanabilir. Vadesiz döviz hesabı sayesinde döviz cinsinden birikim yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman döviz yatırıp, döviz çekebilirsiniz. Hesabınızdaki dövizle EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Klâsik vadesiz mevduat hesapları ile aynı özellikler taşımakla birlikte, Denizbank’ta geçerli olan döviz cinslerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Kur dalgalanmalarından ve parite değişimlerinden kazanç elde edebilirsiniz. Danışmanlık ihtiyacı duyduğunuz zaman DenizBank yatırım uzmanlarından destek alabilirsiniz. Döviz hesabınızla ilgili işlemlerinizi en yakın DenizBank şubelerinden, ATM noktalarından veya internet bankacılığından yönetebilirsiniz. Dövizle ilgili tüm alım-satım işlemlerinizi şubeler, ATM noktaları, İnternet Bankacılığı, MobilDeniz veya 0 850 222 0 800 telefon bankacılığı yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bankamızda Yabancı Para (döviz) Vadesiz Mevduat Hesabı açın! Böylece yurt çapındaki her ilden kolay ulaşım sayesinde rahatça ulaşıp dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir mevduat hesabınız olsun.

Vadesiz Döviz Hesabı nasıl açılır?

Denizbank’ta tüm bankacılık işlemleri gibi Vadesiz Döviz Hesabı açmak da çok kolay! Mobil uygulama üzerinden ilerlemek isterseniz MobilDeniz'i indirin ve uygulamayı açın, giriş ekranındaki Müşteri Ol'a tıklayın. Ekranda istenilen bilgileri doldurun, sözleşme onaylarını tamamlayın. Kimliğinizi doğruladıktan sonra müşteri temsilcimize görüntülü bağlanın. DenizBank müşterisi oldunuz! Artık MobilDeniz ile 7/24 bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilir, DenizBank'ın ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Telefonunuza SMS ile gelen geçici parolayla, MobilDeniz veya İnternet Bankacılığı kanallarımız üzerinden, 7/24 hesabınızı görüntüleyebilir ve tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MobilDeniz’de yer alan Hesap menüsünü ziyaret ederek de Vadesiz Döviz Hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Vadesiz Döviz Hesabı açmak için MobilDeniz> Hesaplar sekmesinden Vadesiz Döviz Hesabı adımlarını takip edebilir ya da 0850 222 0 800 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Henüz Denizbank müşterisi değilseniz şubeye gitmeden MobilDeniz üzerinden müşterimiz olabilir ve hesabınızı dakikalar içinde açabilirsiniz. Eğer bir Denizbank şubesine giderek işlemlerinizi tamamlamak isterseniz, kimlik kartı veya pasaport gibi resmi bir kimlik belgesi, adresinizi doğrulayan bir belge (örneğin, fatura veya ikametgah belgesi) ve bazı bankaların talep ettiği ek belgelerle birlikte hesabı açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesabı işletim ücreti var mı?

DenizBank’ta ve MobilDeniz yeni nesil dijital bankacılık hizmetlerinde vadesiz TL hesaplarında olduğu gibi vadesiz döviz hesaplarında da hesap işletim ücreti tahsil edilmez. Ancak bu hesap türünden hesap türüne göre değişebilir.

Vadesiz Döviz Hesabı'nın avantajları nelerdir?

Alım-Satım işlemlerinde kur farklarını takip ederek vadesiz döviz hesabındaki birikiminizi çoğaltabilirsiniz. Aşağı hareketlerde alım yapıp, yukarı hareketlerde satış emri vererek tasarruf edebilirsiniz. Dövizle ilgili tüm alım-satım işlemlerinizi şubeler, ATM noktaları, İnternet Bankacılığı, MobilDeniz veya 0850 222 08 00 telefon bankacılığı yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz Döviz Hesabı ile Vadeli Döviz Hesabı arasındaki fark nedir?

Vadesiz döviz hesabı, belirli bir vade süresine bağlı olmadan kullanılan bir hesap türüdür. Hesap sahipleri, hesaplarındaki döviz birimlerine her zaman erişebilirler ve para çekme işlemleri için herhangi bir vade beklemezler. Vadeli döviz hesabı, belirli bir vade süresine sahip olan bir hesap türüdür. Vadeli döviz hesapları, genellikle 1 aydan başlayarak daha uzun vadeleri kapsayabilir. Vadesiz döviz hesapları daha çok likiditeye (paraya erişime) odaklanır ve para birimlerini günlük işlemler için kullanma amacını taşır. Vadeli döviz hesapları, belirli bir vade süresine sahip olduğundan, genellikle daha yüksek faiz oranları sunarlar. Bu nedenle tasarruf yapmak veya yatırım yapmak isteyen kişiler için vadeli döviz hesapları daha çekici olabilir. Vadesiz döviz hesapları, para çekme işlemleri ve hesap işlemleri için sınırlamaları minimumda tutar. Hesap sahipleri, genellikle herhangi bir zaman, herhangi bir sınırlama olmadan para çekebilirler. Vadeli döviz hesapları, belirli bir vade boyunca parayı hesapta tutmayı gerektirdiği için bu hesaplardan para çekmek için vade sonunu beklemek gerekebilir. Bazı vadeli hesaplar, belirli bir dönemde sınırlı sayıda para çekme işlemine izin verir. Hangi hesap türünün sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için finansal hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Hesap türlerinin avantajlarını ve dezavantajlarını dikkatlice değerlendirerek karar verebilirsiniz. DenizBank, döviz işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz için farklı alternatifler sunar. DenizBank İnternet Bankacılığı, MobilDeniz, 0850 222 08 00 numaralı DenizBank Telefon Bankacılığı, ATM’ler ya da DenizBank Şubelerimiz aracılığı ile döviz alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.