Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Konut Kredisi ( Mortgage )

Konut Kredisi ( Mortgage ), ev sahibi olmak isteyen herkesi evine kavuşturuyor!

En Yakın ŞubeDiğer İhtiyaçlarınız İçin

Genel Bilgiler

DenizBank Konut Kredisi (Mortgage)  ile hayallerinizdeki eve çok avantajlı koşullarla sahip olabilirsiniz. Uygun vade ve faiz oranlarını inceleyerek hayallerinize bir adım daha yaklaşın!

Özellikleri

 • DenizBank Konut Kredisi (Mortgage) 0-300 ay vadeli kullanılabilir.
 • Faiz oranları her vade aralığı için sabittir. Kullandığınız krediyi bu faiz oranını da göz önünde bulundurarak eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
 • Mortgage kredinizi ekspertiz değerinin maksimum %90’ına kadar kullanabilirsiniz.
 • Mortage kredileri KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) kesintisinden muaftır, müşterinin kendisinin/eşinin ve 18 yaş altındaki çocuğunun mevcut konutunun olup olmaması gibi koşullara göre BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) alınabilmektedir.
 • Kredi tutarınızın %0.5’i kadar ücret, Kredi Tahsis Tutarı olarak kesilir.
 • Taksitleriniz için erken ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda; kalan vade 36 aydan fazla ise %1, kalan vadesi 36 ayı aşan krediler içinse %2 oranında masraf uygulanır.
Kredi Tutarı(TL) Vade(ay) Faiz Oranı(Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Diğer Ücretler Toplam Ücret Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
100.000 0-60 4.49% %0,5 6.959 TL 7.459 TL 6.5239% 78.2866%
100.000 61-120 4.49% %0,5 6.959 TL 7.459 TL 6.3954% 76.7450%

Konut Kredisi Hesaplama Aracı

İlginizi Çekebilir

Sıkça Sorulan Sorular

Mortgage/Konut Kredisi nedir?

İpotekli Konut Kredisi anlamına gelen Mortgage Kredisi, taşınmaz mülklerin ipotek alınması koşulu ile verilen kredi çeşididir. Konutların üzerindeki ipoteğin kalkması için taksitli ödemelerin bitmesi gerekir. DenizBank, avantajlı faiz oranları ve uygun vade koşulları sunarak Mortgage Kredisi ile ev satın almanıza yardımcı olur.

Konut kredisi, bir kişinin veya ailenin ev veya daire gibi konut, mülkiyet almak istediği durumlarda bunu finanse etmek için aldığı bir tür kredidir. Bu kredi, genellikle uzun vadeli bir borçtur. Ev veya daire satın almak veya mevcut bir konutun yeniden finanse edilmesi amacıyla kullanılır.

Konut Kredisi, konut satın alma işlemleri için ihtiyaç duyulan finansal desteği sağlayan kredi türüdür. Satın almak istenen konutun teminat altına alınması şartıyla verilir. Müşterilere finansman desteği sağlar. Hayalinizdeki eve hemen sahip olmak için Denizbank’ta 300 aya varan vade seçenekleri ve en avantajlı faiz oranları ile konut kredisi başvuru yapabilirsiniz. Konut kredileri, genellikle 10 ila 30 yıl arasında uzun vadeli kredilerdir. Bu uzun vadeli kredi süresi, aylık taksitleri düşük tutar. Konut kredileri için uygulanan faiz oranları, bankaya ve pazar koşullarına bağlı olarak değişebilir. Sabit faizli ve değişken faizli konut kredisi seçenekleri bulunur. Ev alırken genellikle bir peşinat ödenmesi beklenir. Peşinat, evin toplam maliyetinin bir yüzdesi olarak hesaplanır ve ev alımı için gerekli olan kredi miktarını azaltır. Konut kredisi başvurusu yaparken, ne kadarlık bir krediye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Bu, evin maliyeti, peşinat miktarı ve kişisel finansal durumunuzla ilgilidir. Bazı durumlarda, konut kredisi borcunun sigortalanması gerekebilir. Bu sigorta, ödeme yapamama durumunda kredi borcunun güvence altına alınmasını sağlar.

İpotekli Konut Kredisi anlamına gelen Mortgage Kredisi, taşınmaz mülklerin ipotek altına alınması koşulu ile müşterilere verilen kredi çeşididir. Konutların üzerindeki ipoteğin kalkması için bankanıza olan taksitlerin ve tüm borçların ödenmiş olması gerekir. DenizBank, avantajlı faiz oranları ve uygun vade koşulları sunarak Mortgage Kredisi imkanıyla ile konut satın almanıza yardımcı olur.

DenizBank Konut Kredisi (Mortgage) 0-300 ay vadeli kullanılabilir. Faiz oranları her vade aralığı için sabit tutulmuştur. Alıp kullandığınız krediyi belirlenen faiz oranınlarını da göz önünde bulundurarak eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Mortgage kredinizi ekspertiz değerinin maksimum %90'ına kadar kullanabilirsiniz.

DenizBank Konut Kredisi (Mortgage) ile hayallerinizdeki eve çok uygun ve avantajlı koşullarda sahip olun! Uygun vade ve faiz oranlarını inceleyerek hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kimler Mortgage Kredisinden yararlanabilir?

Gelir beyanında bulunan 18-65 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mortgage Kredisiden faydalanabilir.

Kredimin onaylanması için ne gerekli?

Gelir belgesi, kredi kullanmanızın temel koşullarından biridir. Maaşlı çalışanlar bordroları ya da SGK dökümleri ile başvuruda bulunabilir. Ticaretle uğraşanlar ya da esnaflar ise yine yıllık gelir beyanında bulunmalıdır. Aylık yüksek kazanç ve temiz bir kredi sicil notu da Mortgage krediniz onaylanırken göz önünde bulundurulan faktörler arasındadır.

Mortgage Kredi başvurumu nereden yapabilirim?

Kredi başvurunuzu size en yakın DenizBank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mortgage kredisini kaç ay vade ile ödeyebilirim?

TL endeskli kredinizi maksimum 25 yıl vade ile ödeyebilirsiniz.

Mortgage kredimi hangi para birimi üzerinden kullanabilirim?

Kredinizi yalnızca TL cinsinden kullanabilirsiniz.

Mortgage Kredisi hangi konut tipleri için geçerli?

İnşaatı biten, imarı alınan ve tapusunda “mesken” olarak görülen konutlar için Mortgage kredisi kullanabilirsiniz.

Kredi başvurusu için hangi belgelere ihtiyacım var?

 • Mortgage kredisi başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Satın alınmak istenilen konutun tapu fotokopisi ya da inşaat ruhsatı fotokopisi,
 • İkametgah belgesi,
 • Gelir belgesi (kira, maaş, faiz vb.)

Ev Kredisini kimler çekebilir?

DenizBank’ın prosedürlerine göre gelir beyanında bulunan 18-65 yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mortgage Kredisiden faydalanabilmektedir. Ev kredisi, bir ev veya daire satın almak veya mevcut bir konutun yeniden finanse edilmesi için alınan bir tür kredidir. Ev kredisi almak isteyen kişilerin belirli bir gelir seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Banka, kredi taksitlerini ödeyebilme durumunuzu değerlendirmek için gelir belgesi isteyebilirler. Geliriniz, kredi başvurusunun onaylanmasında ve kredi limitinin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Kredi notu, kredi başvurusu yaparken değerlendirmeye alınan bir faktördür. Daha yüksek bir kredi notu, kredi onayı almanızı ve daha düşük faiz oranlarına hak kazanmanızı kolaylaştırabilir. Düşük bir kredi notuna sahipseniz, banka size daha yüksek faiz oranlarıyla teklif sunabilir veya kredi başvurunuzu reddedebilir. Ev alırken bir peşinat ödenmesi beklenir. Peşinat, evin toplam maliyetinin belli bir yüzdesi olarak hesaplanır ve kredi alınacak miktarı azaltır. Peşinat ödemek, kredi başvurusu yaparken avantaj sağlayabilir. Banka, kredi tarihçenizi inceleyerek kredi geçmişinizi değerlendirecektir. Daha önceki kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmış olmanız, kredi başvurunuzun onaylanma olasılığını artırabilir. Mevcut borçlarınız ve diğer finansal yükümlülükleriniz göz önünde bulundurabilir. Yüksek borç yükü altındaysanız veya geliriniz borçlarınızı ödemek için yetersizse, kredi başvurunuzun onaylanması zor olabilir. Başvuru sahibinin iş durumunu mutlaka değerlendirilir. Düzenli bir işte çalışıyor olmak, kredi başvurunuzun olumlu bir şekilde değerlendirilmesine katkı sağlayabilir.

Ev Kredisi nasıl alınır?

Kredi başvurunuzu size en yakın DenizBank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ev kredisi almadan önce gelirinizi, giderlerinizi ve mevcut borçlarınızı gözden geçirin. Kredi taksitlerini düzenli olarak ödeyebileceğinizden emin olun. Kredi notunuz ev kredisi almanız için önemli bir adımdır. Banka, bilgi ve belgelerinizi incelemeye başladığında inceleyeceği noktalardan biri de kredi notunuz olacaktır. Hangi tür konutu satın almak istediğinizi ve ne kadarlık bir krediye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Ev kredisi başvurunuzun temelini oluşturun. Banka, ev alırken bir peşinat ödemenizi, göstermenizi bekleyebilir. Peşinat, evin toplam fiyatının belirli bir yüzdesi üzerinden hesaplanır. Ne kadarlık bir peşinat ödemeniz gerektiğini belirleyin ve bu miktarı biriktirin. Kimlik belgesi, gelir belgesi, gerekiyorsa iş yeri bilgileri gibi bilgilerinizi hazırlayın. En yakın DenizBank şubelerine gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank’ın konut kredisi özellikleri şu şekildedir;

 • DenizBank Konut Kredisi (Mortgage) 0-300 ay vadeli kullanılabilir.
 • Faiz oranları her vade aralığı için sabittir. Kullandığınız krediyi bu faiz oranını da göz önünde bulundurarak eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
 • Mortgage kredinizi ekspertiz değerinin maksimum %90'ına kadar kullanabilirsiniz.
 • Mortage kredileri KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) kesintisinden muaftır, müşterinin kendisinin/eşinin ve 18 yaş altındaki çocuğunun mevcut konutunun olup olmaması gibi koşullara göre BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) alınabilmektedir.
 • Kredi tutarınızın %0.5’i kadar ücret, Kredi Tahsis Tutarı olarak kesilir.
 • Taksitleriniz için erken ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda; kalan vade 36 aydan fazla ise %1, kalan vadesi 36 ayı aşan krediler içinse %2 oranında masraf uygulanır.

Konut Kredisi çekildiği zaman eve ipotek koyulur mu?

Konut kredisi alındığında evin ipotek altına alınması, bankalar için yaygın bir uygulamadır. İpotek, evi satın almak için kullanılan kredi miktarını teminat olarak gösteren bir finansal işlemdir. İpotek, bankaya, borcun geri ödenmemesi durumunda evi satışa çıkarma veya haciz hakkına sahip olmasını sağlar. Kredi sağlayıcısı, alınacak evin değerini belirlemek için bir değerleme süreci belirler. Evin gerçek değerini belirlemek ve bankanın güvence altına alması için önemlidir. Kredi borcu tamamen ödendiğinde, kredi sağlayıcısı evin üzerindeki ipoteği kaldırır ve evin sahibi tamamen mülkiyet hakkını elde eder. İpotek altına alınan ev, bankanın teminatıdır ve bu nedenle ev sahibi, kredi taksitlerini ödeyemediği durumlarda evin satılmasına veya haczedilmesine izin verebilir. Ancak, ev sahibi olarak kredi taksitlerini düzenli olarak öderseniz, bu tür bir sorunla karşılaşmazsınız ve kredi süresi sonunda ev tamamen size ait olur. İpotek altına alınmış bir ev satmak istediğinizde ise kredi borcunu ödemeniz ve ipoteği kaldırmanız gerekir.

Mortgage Kredisi çekmek için gerekli belgeler nelerdir?

DenizBank’ta Mortgage Kredisine başvurmak isterseniz gerekli belgeleri şu şekildedir;

 • Mortgage Kredisi başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Satın alınmak istenilen konutun tapu fotokopisi ya da inşaat ruhsatı fotokopisi,
 • İkametgah belgesi,
 • Gelir belgesi (kira, maaş, faiz vb.).

Konut Kredisi için kefil gerekiyor mu?

Konut kredisi başvurusu yaparken kefil gerekip gerekmediği, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Kefil, kredi başvurusunun onaylanması veya daha iyi kredi koşulları elde etmek için bir tür ek güvence sağlayan bir kişi veya kurumdur. Ancak kefil gerekliliği, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Kefil konusunda farklı bankalar farklı politikalara sahiptir. Bazı bankalar, yüksek kredi notuna sahip olmayan veya yeterli gelire sahip olmayan başvuru sahiplerinden kefil talep edebilir. Diğerleri ise kefil gereksinimini daha az katı bir şekilde uygulayabilir. Kredi başvurusu yapan kişinin kredi geçmişi, geliri ve finansal durumu, kefil gerekliliğini etkileyebilir. Daha zayıf bir kredi geçmişi veya düşük bir gelir, kefil talebinin artmasına neden olabilir. Evin satın alınması için ödenecek peşinat miktarı da kefil gerekliliğini etkileyebilir. Daha yüksek bir peşinat ödendiğinde, banka riski daha düşük görüyor olabilir ve kefil talep etme ihtimali azalabilir.

Mortgage Kredisi dosya masrafı ne kadar?

Mortgage (konut kredisi) dosya masrafı, ülkeden ülkeye ve bankadan bankaya göre değişebilir. Finansal kuruluşların politikalarına ve uygulamalarına bağlı olarak da değişebilir. Dosya masrafları kredi başvurusunun işleme alınması ve kredi onay süreçlerinin yönetilmesi için talep edilen bir tür ücrettir. Mortgage dosya masrafları bankaya ve kredi miktarına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, kredi başvurusu sırasında sunulan belgelerin ve işlemlerin çokluğuna masrafın belirlenmesinde rol oynayabilir.

Konut Kredisi nasıl hesaplanır?

Konut kredisi (mortgage) ödemeleri, kredi miktarı, faiz oranı, vade süresi ve kredi türü gibi faktörlere bağlı olarak hesaplanır. Ödeme hesaplama işlemi, kredi taksitlerinin nasıl belirlendiğini anlamanıza yardımcı olur. Denizbank’ın web sitesi veya MobilDeniz uygulamasındaki hesaplama aracıyla ödeme planınıza bakabilirsiniz.

Konut / Mortgage Kredisi türleri nelerdir?

Konut Kredileri (Mortgage) farklı türlerde olabilir ve farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek için tasarlanmışlardır. Sabit faizli krediler, kredi boyunca sabit bir faiz oranına sahip olan kredilerdir. Faiz oranları, kredi başladığında belirlenir ve vade boyunca değişmez. Bu tür krediler, ödeme planlarını sabit tutmak ve belirli bir bütçeye sahip olanlar için uygundur. Değişken faizli kredilerde faiz oranları belirli bir dönem boyunca sabit kalır ancak belirli bir süre sonra değişken hale gelir. Bu değişkenlik, genellikle piyasa faiz oranlarına dayanır. Bu tür krediler, başlangıçta daha düşük faiz oranlarına sahip olabilir ancak faiz oranları yükseldiğinde ödemeler artabilir. Değişken faizli krediler, faiz oranlarının düşeceği beklentisi olanlar veya kısa vadeli mülkiyet planlarına sahip olanlar için cazip olabilir. Bunun dışında evin sıfır ya da ikinci el olması gibi durumlar da kredinin türü ve şartlarını belirleyebilir.

Konut Kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Konut kredisi alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Kredi notunuzu banka kontrol edeceği için, kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Ödemelerinizi düzenli şekilde yapabilmek adına gelir düzeyinize göre taksit ödemelerinizi planlamalısınız. Banka sizden, evin toplam maliyeti üzerinden belirli bir yüzde olarak peşinat isteyebilir. Bunun dışında banka kredisi alırken ipotek şartlarını değerlendirmelisiniz. Konut kredisi almadan önce bu faktörleri dikkate alarak ihtiyaçlarınıza ve finansal durumunuza en uygun krediyi seçmek önemlidir. Ayrıca, kredi sözleşmesini dikkatlice okuyun ve tüm koşulları anladığınızdan emin olun.

Konut Kredisi kaç günde çıkar?

Konut kredisi başvurunuz banka tarafından hızlıca değerlendirilecek ve size dönüş yapacaktır. 24 saat içerisinde dönüş yapılabilir, en geç 1 hafta içerisinde başvurunuza dair bilgi edinebilirsiniz.

Konut Kredisi hangi evlere veriliyor?

DenizBank’ta inşaatı biten, imarı alınan ve tapusunda “mesken” olarak görülen konutlar için Mortgage kredisi kullanabilirsiniz.