Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Vadeli Mevduat Hesaplama

Vadeli Mevduat Hesaplama

Genel Bilgiler

Birikim yapmanın en kolay yollarından biri olarak bilinen vadeli mevduat hesapları belli bir süre boyunca paranızın bankada kalması sözüne karşılık size faiz getirisi sağlar. Mevduat faizleri sayesinde birikimlerinizi değerlendirirken aynı zamanda kazanç sağlayabileceğiniz bu yöntem Denizbank ayrıcalığı ile ekstra avantajlar yaratır.

Özellikleri

  • Size en uygun olan vade süresi ile Türk lirası ya da yabancı para cinslerinizi risksiz bir şekilde kazanca dönüştürmenizi sağlar.
  • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesap açma seçeneklerinin yanı sıra dilerseniz ‘Kırık Vadeli Mevduat’ hesabı oluşturarak bir günden 1 yıla kadar dilediğiniz süreyi kendinize göre belirleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz Denizbank şubelerine gelerek dilerseniz de İnternet ya da Mobil Bankacılık yöntemlerinden herhangi birini kullanarak mevduat hesabınızı anında açabilir, bu sayede size özel hoş geldin mevduat faiz oranları ile anında kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Denizbank’ta faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden yatırım yapabilir, avantajlı vadeli mevduat faiz oranları ile birikiminizi arttırabilirsiniz.
  • Denizbank’ın Vadeli Mevduat Hesaplama aracı sayesinde TRY, USD veya EUR döviz türlerinin getirisini pratikçe hesaplayabilir, kararlarınızı bu doğrultuda verebilirsiniz.

     

Sıkça Sorulanlar

Nasıl Kullanılır?

DenizBank’ta vadeli hesap hesaplama son derece kolaydır. Sadece birkaç adım ile saniyeler içerisinde mevduat tutarınıza ne kadar faiz getirisi olduğunu görüntüleyebilir, birikimlerinizi ne doğrultuda yapacağınıza hızla karar verebilirsiniz.

  • Denizbank’ın ana sayfasından vade hesaplama paneline pratikçe ulaşabilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı üzerinden ulaşabileceğiniz bu panel ile mevduat türünüzü TRY, USD, EUR ya da XAU olarak seçebilirsiniz.
  • Başlangıç ve bitiş tarihi seçtikten sonra şube oranlarını ya da internet şube oranlarını hesaplayabilir, sizin için en uygun birikime karar verebilirsiniz.

Vadeli mevduat ne işe yarar?

Mevduat kelime olarak birikimlerin değer kazanması anlamına gelir. Belirli bir süre boyunca paranızın bankada kalması sözüne karşılık bankaların sizin paranıza yatırım yapması ve buna karşılık size faiz getirisi sağlaması vadeli mevduat hesapları ile gerçekleşir. Yatırım ve birikim yapmanın en avantajlı ve risk içermeyen yollarından biridir.

Vadeli hesabımdaki parayı süresi gelmeden çekmek istersem ne olur?

Vadeli hesap açarken yapılacak olan anlaşmaya göre aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da senelik gibi seçenekler karşınıza çıkar. Bunlardan herhangi birini kendi isteğiniz doğrultusunda belirledikten sonra vadeli mevduat faiz oranları doğrultusunda paranızla getiri sağlamaya başlarsınız. Bu belirlenen süreler boyunca paraya dokunulamaz fakat ihtiyaç anında parayı çekmek isterseniz herhangi bir faiz geliri elde edemeden kendinize ait olan anaparayı olduğu gibi çekebilirsiniz.

Vadesiz mevduat hesabı ile vadeli mevduat hesabı arasında ne fark var?

Vadesiz mevduat hesapları vadeli mevduat hesaplarının aksine herhangi bir faiz getirisi sağlamayan hesap türleridir. Bireysel ya da kurumsal olarak açılabilen bu hesap türlerindeki paralarınızı dilediğiniz her an çekip kullanabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır?

DenizBank’ta vadeli mevduat hesabı açmak son derece pratik ve avantajlıdır. 18 yaşını tamamlayan bütün bireyler vadeli mevduat hesabı açtırabilir. Dilerseniz Denizbank şubelerinden dilerseniz mobil bankacılık kullanarak birkaç adım ile dakikalar içerisinde vadeli hesap sahip olabilir, anında birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesaplarında mevduat faizi hesaplama neye göre belirlenir?

Mevduat hesaplarında vadeli faiz hesaplama çeşitli faktörlerce belirlenir. Elinizdeki paranın miktarı, parayı bankada ne kadar süre tutacağınız ve o günkü piyasa koşullarına göre faiz oranları değişiklik gösterebilir. Denizbank’ın mevduat faizleri size her zaman en kazançlı getirileri sağlar.

İlginizi Çekebilir