Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Deniz Hesap

Deniz Hesap ile Faiz Kaybetmek, Vade Bozmak Yok!

Hesap Aç

Genel Bilgiler

Deniz Hesap’ta avantajlı tanışma faizlerinden yararlanarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bankamızın mevcut müşterisiyseniz internet bankacılığı üzerinden ya da telefon bankacılığı ile talimat vererek Deniz Hesap sahibi olabilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarında bulunan paranın 650.000 TL'si, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu güvencesi altındadır.

Özellikleri

  • Deniz Hesap vadesi bozulmadan istediğiniz zaman* para yatırma ve para çekme esnekliği sunar.
  • Deniz Hesap’tan para çekme veya para yatırma işlemlerinde vadeniz bozulmaz ve faiz kaybı olmaz.
  • Deniz Hesap ve diğer hesaplar arasında karşılıklı olarak virman, EFT ve havale işlemleri yapılabilir. 
  • Deniz Hesap ilk açılışında alt limit 1.000 TL, 1.000 USD veya 1.000 EUR’dur.
  • Hesabın ilk açıldığı tarihten itibaren 1 ay süreyle avantajlı tanışma faizi uygulanır.
  • Farklı para cinsleri için açılan hesaplarda her döviz cinsi için 1’er kez avantajlı faiz oranı uygulanır.
  • Avantajlı tanışma faizi için üst limit 500.000 TL, 25.000 USD veya 25.000 EUR’dur. 
  • Tanışma faizi süresi bittiği zaman vade süresi boyunca standart faiz oranları uygulanır. Standart faiz oranı için üst limit 500.000 TL, 25.000 USD veya 25.000 EUR’dur. Bakiyeniz üst limiti aştığı zaman sadece limiti aşan kısım için limit aşım faiz oranı uygulanır.
  • Deniz Hesap ürününde alt limit sınırı 1.000 TL/USD/EUR olarak belirlendiğinden, 90 gün süreyle en az 1 kez 1.000 TL/USD/EUR üzerine çıkmaz ise, Deniz Hesap özelliği düşer ve mevcut bakiye vadesiz hesabınıza otomatik olarak aktarılır. 
  • Deniz Hesap sıfır bakiye ile 90 gün süreyle işlem görmezse hareketsiz hesap sınıfına girer ve otomatik olarak kapatılır. 90 gün içerisinde işlem gören hareketli hesaplar, sıfır bakiye olsa dahi, talimat vermediğiniz sürece kapanmaz. 

* Deniz Hesap için para yatırma saatleri, iş günleri mesai başlangıç saati ile 20.00 arasındadır. Deniz Hesap faiz tahakkuku için 18.00'e kadar para yatırabilir. Bu süre dışında yatırılan paralar, mesai saati başlangıcında işleme alınarak faiz tahakkuk kapsamında hak kazanır.

** Üründe faiz getirisi hesaplanabilmesi için hesapta faiz oranına göre değişkenlik gösterebilecek yeteri kadar anapara tutarı bulundurulması gerekmektedir. Detaylı bilgiye şubelerimizden erişebilirsiniz.

*** Resmi kuruluşlar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlara ait olanlar haricindeki, yurt içi şubelerde açılmış TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden mevduatlar, her bir mevduat bankasında her bir kişi için, 2024 yılında 650.000 TL’ye kadar sigorta kapsamındadır.

İlginizi Çekebilir

Sıkça Sorulan Sorular

Deniz Hesap nedir?

DenizBank’ın esnek koşullara sahip olan vadeli mevduat hesabı ürünüdür. Anlaşmalı olduğunuz vade süresini ve faiz oranlarını kaybetmeden para yatırıp para çekebilir, aynı hesap üzerinden EFT, havale ve virman gibi bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Deniz Hesap’ta kaç türlü faiz oranı var?

Deniz Hesap’ta 3 tür faiz oranı uygulanır. Tanışma faizi, TL-USD-EUR döviz cinslerinden ilk kez Deniz Hesap açtıran müşterilerimize döviz cinsi bazında sadece 1’er kez tanışma süresi boyunca (1 ay) kullandırılır. Tanışma süresi sonunda faiz oranınız standart faiz oranına döner ve hesap kapatılana kadar bu oran ile ilerlenir. Gerek tanışma süresi, gerekse standart dönemde hesap bakiyeniz 500.000 TL/25.000 USD/EUR limitleri aşar ise limite kadar olan bakiyenize döneminize göre tanışma faizi/standart faiz, limiti aşan kısma ise limit aşım faizi uygulanır.