Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Kart Sigortası

DenizBank kredi kartınız varsa Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası ile olası yaşamsal risklere karşı finansal açıdan korunabilirsiniz!

Genel Bilgiler

Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası, kaza ya da hastalık sonucunda gelişen sürekli sakatlık ve ölüm gibi hallerde kredi kartı borcunun ödenmesini sağlayan bir hayat sigortası türüdür. Bazı kritik hastalıkları ve meslek gruplarına göre işsizlik riskini de kapsayan kart sigortası ile ödemeleri aksatma endişesi yaşamanıza gerek kalmaz. Ciddi bir yaşamsal risk sonucu, gelir elde edemediğiniz durumlarda sevdiklerinizi finansal sıkıntılardan korumak için çok düşük miktarlarda aylık ödeme yaparak kendinizi, ailenizi ve finansal durumunuzu koruma altına alabilirsiniz. Borcunuzun yüzde birine denk gelen bu ödemeler, son borçlu olduğunuz tutarın sigorta şirketi tarafından bankaya geri ödenmesini sağlar.

Özellikleri

  • 18 yaşını doldurmuş olan tüm DenizBank kredi kartı sahipleri, bu üründen faydalanabilir.
  • Teminat imkânı, kredi kartınızın borç bakiyesi tutarındadır.
  • Vefat durumunda, hastalık ya da kaza sonucu meydana gelen kalıcı sakatlık, işsizlik veya kritik hastalıklarda, teminat 30.000 TL’ye kadar borç bakiyesi kadardır.
  • DenizBank kredi kartınızı aktif olarak kullandığınız sürece sigortanız devam eder.
  • Aktif sigorta süresi 1 yıl olarak belirlenir ve 65 yaş tamamlanıncaya kadar her yıl yenilenir.

Sıkça Sorulanlar

Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası neleri kapsar?

  • DenizBank kredi kartı sahibi olan sigortalının, sigorta süresi içerisinde vefat etmesi durumunda, lehtara teminat ödemesi gerçekleşir. Sigortalının vefatında, meydana gelen riskin kredi kartı sigortası ve ekte yer alan genel ve özel şartlar dahilinde sigorta kapsamında olması koşulu ile vefatın gerçekleştiği tarih itibariyle, sigorta ettirene sigorta bedeli ödenir.
  • Kredi kartı sahibi olan sigortalının kaza sonucu derhal veya kaza tarihini izleyen 2 yıl içerisinde kalıcı sakatlık yaşaması durumunda teminat devreye girer. Sigortalının kaza sonucunda sürekli tam sakat kalması halinde, sakatlığa yol açan kazanın meydana geldiği tarihteki kredi kartı borç tutarı, MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından DenizBank’a teminat olarak ödenir.
  • Kredi kartı sahibi olan sigortalının, hastalık nedeniyle kalıcı sakatlık yaşaması durumunda teminat devreye girer. Hastalığın başladığı tarihten itibaren, sigortalının 180 gün boyunca kesintisiz olarak herhangi bir meslek ya da işle iştigal etmesine, kâr veya ücret karşılığında herhangi bir girişim yapmasına engel olan, 180 gün sonunda da iyileşme ihtimali bulunmayan, geri dönülmez sakatlık durumunda geçerlidir. Sigortalının hastalık sonucunda sürekli tam sakat kalması halinde, sakatlığa yol açan hastalığın meydana geldiği tarihteki kredi kartı borç tutarı, MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından DenizBank’a teminat olarak ödenir.
  • Özel Emekli Sandığı veya Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında sigortalı olarak istihdam ilişkisinde bordrolu çalışanların istek dışı işsiz kalması halinde veya istek dışı işsizlik teminatı şartları dışında kalan sigortalının kritik hastalıklara yakalanması halinde, DenizBank’a ait kredi kartı ekstresinde bildirilen, ilgili aya mahsup hesap kesim tarihinde görünen harcamaların TL cinsinden toplam tutarı teminattır. 

Prim ödemeleri nasıl düzenlenir?

DenizBank kredi kartı hesap kesimi tarihinde görünen borç bakiyesi %1 ile çarpılır. Bunun sonucunda sigortalı için aylık prim tutarı belirlenir. Örnek olarak, 100 TL değerinde kredi kartı borcunuz varsa, vefat, sakatlık, kritik hastalık, işsizlik gibi risklere karşı sadece 1 TL aylık prim ödeyerek borcunuzu güvence altında tutabilirsiniz. DenizBank, kart sigortası ürününü size en iyi şekilde sunabilmek için, global bir marka olan MetLife ile çözüm ortağıdır. Kart Borcum Güvende Hayat Sigortası hakkında detaylı bilgi için hafta için 08.00-24.00, hafta sonu 09.00-18.30 saatleri arasında MetLife Müşteri Hizmetleri birimi ile irtibata geçebilirsiniz.