Yönetim Kurulumuz 9 üyeden oluşmaktadır. 2 üye icrada görev almakta, 5 üye icrada görev almamakta ve bu üyelerin 2'si Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Genel Müdürlük görevleri farklı kişiler tarafından icra edilmektedir.
  • Tüm Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık beyanları alınmıştır.
  • Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık kriterleri Kurumsal Yönetim Uyum Raporu'nda açıklanmıştır.
  • Yönetim Kurulu'nun ve Yönetim Kurulu'na bağlı komitelerin faaliyetlerine ilişkin hususlar ve genel ilkeler Yönetim Kurulu Yönetmeliği'nde açıklanmıştır.

Hesham Al Qassim 1995 yılında Higher Colleges of Technology Üniversitesi İşletme – Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine National Bank of Dubai’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak başlamış; buradaki görevi sırasında, 2001’de Wollongong Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Şu anda Wasl Asset Management Group’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Dubai Real Estate Corporation’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetici Müdür ve Genel Müdür, Emirates NBD Bank PJSC’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetici Müdür ve Emirates Islamic Bank PJSC’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mohamed Al Hussaini, Franklin College’da Uluslararası İşletme alanında lisans derecesini aldıktan sonra Webster Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmiş, 1998’de Uluslararası İşletme alanından yüksek lisans derecesini almıştır. Mezun olduktan sonra, National Bank of Dubai’de Mobil Yetkili/Şube Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve yerel piyasada hisse alım-satımı bölümünü yönetmiştir. 2001’de özel bir yatırım şirketi olan Bright Start’ta Yönetici Direktör olarak çalışmaya başlamaya başlayan Alhussaini, 2008’den bu yana, Dubai merkezli bir gayrimenkul yatırım, geliştirme ve yönetim şirketi olan H&H Investment and Development’da Murahhas Müdür olarak görev yapmaktadır. Alhussaini aynı zamanda Emirates NBD, Emirates Islamic Bank, Dubai Refreshments Company ve Dubai Real Estate Corporation'da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 –1993 yılları arasında Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yapmıştır. Interbank'ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress'te Mali İşler ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America'nın danışmanlığında Bank Express’in yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurmuş, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca burada Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir.

DenizBank hisseleri Ekim 2004'te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin 3.250 Milyar Dolar bedel ve Türkiye’de en yüksek tutar olan 4,7 çarpan değeriyle Dexia S.A.'ya satış süreci gerçekleştirilmiştir. ATEŞ, 6 yıl sonra Haziran 2012’de Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin 1.33 çarpan değeri ve 3.6 Milyar Dolar bedel ile Sberbank’a, Temmuz 2019’da ise zorlu piyasa koşullarına rağmen 1 çarpana yakın bedel ile 15,48 milyar TL’ye Emirates NBD’ye satış sürecini yönetmiştir. Mayıs 2011’de Deniz Emeklilik’in defter değerinin 10 katı bedelle 256 Milyon Euro’ya, 15 yıllık satış anlaşması ile devredilmesi ve 2013 yılında Citi Türkiye Bireysel Bankacılık Bölümü’nün yaklaşık 1.500 çalışanıyla devralınması da Sayın ATEŞ’in yönetiminde gerçekleşmiştir.

DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Intertech A.Ş., DenizBank Moskova ve DenizBank AG'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Hakan ATEŞ, 2020 Eylül ayı itibarıyla Emirates NBD Mısır’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi tarafından Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülü’ne layık görülen ATEŞ, iki çocuk babasıdır ve iyi derece İngilizce bilmektedir.

1952 doğumlu olan SEVİNÇ, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Interbank’ta başlamış ve 1994 yılına kadar Şube, Merkezi Operasyon ve Sermaye Piyasaları Bölümleri’nde çeşitli görevler üstlenmiştir. SEVİNÇ, 1996 yılına kadar Bank Ekspress Genel Müdürlüğü bünyesinde Şube Operasyonları, İç Kontrol ve Mevzuat Bölümlerinde Birim Yöneticiliği yapmış olup, 1996-1997 yılları arasında Garanti Bank Moskova’da Genel Müdür Vekili olarak görev almıştır. 1997 yılında DenizBank’a katılmış ve 2002 yılına kadar Operasyon Grubu Genel Müdür Yardımcılığı, 2002-2007 yılları arasında Yurtdışı İştirakler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Nihat SEVİNÇ, Aralık 2012’den itibaren Bağımsız DenizBank A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Mart 2018 itibarıyla Mart 2021’e kadar görev yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine atanmıştır.

Çeşitli görevlerdeki deneyimleriyle kapsamlı bir bankacılık kariyerine sahip olan Shayne Nelson, Emirates NBD’ye katılmadan önce Singapur’da Standard Chartered Private Bank’ın İcra Kurulu Başkanı olarak çalışmıştır. Ayrıca, Standard Chartered Saadiq İslami Danışma Kurulu Başkanı ve Standard Chartered Bank (Çin) Ltd Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Shayne Nelson’ın bankacılık alanında daha önce görev yaptığı yüksek profilli diğer pozisyonlardan bazıları, Standard Chartered Bank Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge CEO’luğu, Standard Chartered (Pakistan) Limited Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi Yönetim Kurulu Bankacılık Danışma Konseyi Başkanlığı’dır. Aynı zamanda, Standard Chartered Bank Malezya Berhad’da Genel Müdür ve İdari Direktör olarak rol almıştır. Shayne Nelson’ın çeşitli fonksiyon ve coğrafyalardaki güçlü deneyimi, bankacılıktaki çok yönlü geçmişinin bir kanıtıdır. Kariyerinin başlarında, Asya Pasifik Bölgesi ve Hindistan’da Standart Chartered Toptan Bankacılık Risk Başkanı ve Kurumsal Bankacılık Denetimi Bölge Başkanı; Hong Kong, Çin ve Kuzey Doğu Asya’da ise Bölge Kredi Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Batı Avustralya’daki Westpac Banking Corporation’da Kurumsal Bankacılık Başkanı olarak rol almıştır. Shayne Nelson, Emirates NBD Capital, Emirates Financial Services ve DenizBank A.Ş. (Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknoloji Yüksek Okulları Danışma Kurulu’nun Kurucu Üyesi’dir. Avustralya Şirket Yöneticileri Enstitüsü’nün mezunu ve üyesi olan Shayne Nelson, aynı zamanda Avustralya Yöneticiler Enstitüsü’nün de Yardımcı Üyesi’dir. Shayne Nelson, Mariana Nelson ile evli ve iki çocuk babasıdır. Boş zamanlarında golf oynamak ve ailesiyle zaman geçirmekten hoşlanır. Aynı zamanda tutkulu bir balıkçı olup bu alanda bir dünya rekoruna sahiptir.

Jonathan Morris 1963 yılında doğmuş ve 1985 yılında Loughborough Üniversitesi Bankacılık & Finans Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisansı sırasında çalışmaya başladığı HSBC’de, 14 yıl boyunca Perakende Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık alanlarında, çoğunlukla Londra ve New York’ta görev yapmıştır. 2000 yılında Standard Chartered Bank’ta çalışmaya başlamış ve önce Birleşik Krallık’ta bankanın Kurumsal Bankacılık iş alanını yönetmiş, daha sonra ise 2001 yılında Kurumsal Bankacılık Avrupa Bölge Müdürü olmuştur. 2003 yılında Dubai’ye taşınarak BAE ve Umman’da Kurumsal Bankacılık Müdürü olarak benzer bir rol üstlenen, 2005’te ise Kurumsal Bankacılık Afrika Bölge Müdürü olan Morris, 2008’de Standard Chartered Genel Müdürü olarak tekrar Bahreyn’e gelmiştir. Daha sonra 2011’de Standard Chartered’ın faaliyet gösterdiği beşinci en büyük pazar olan BAE’ye Genel Müdür olarak dönen Morris, 2014 yılında Emirates NBD Bank’a Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Toptan Bankacılık Grup Müdürü olarak katılmıştır.

Dr. Lenzmann, TU Dortmund Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun olmuş ve 2001 yılında doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalarda risk yönetimi, danışmanlık ve veri analitiği alanlarında 20 yıllık bir uluslararası deneyime sahip olan Dr. Lenzmann, kariyerine 1996 yılında Dortmund Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlamıştır. 2001 – 2005 yılları arasında Commerzbank’ta Operasyonel Risk Ölçüm Ekibini yönetmiş, daha sonra da Kıdemli Piyasa Riski Yöneticisi unvanını almıştır. 2006 – 2008 yılları arasında ise KPMG’de Kıdemli Direktör görevini yürütmüştür.

Dr. Lenzmann, 2008 yılında Operasyonel Risk Grup Müdürü olarak Emirates NBD’ye katılmıştır. Ağustos 2010’dan itibaren operasyonel risk, siber risk yönetimi, iş sürekliliği yönetimi, itibar riski ve dış hizmet alımı, suiistimal inceleme ve önleme, şirket birleşmeleri ve dijital bankacılık alanlarındaki sorumlulukları üstlenerek, Genel Müdür Yardımcısı ve Operasyonel Risk Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Dr. Lenzmann, Mart 2021’den bu yana DenizBank A.Ş. Yönetimi Kurulu ile Denetim ve Risk Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Operasyonel risk, kurumsal risk, piyasa riski ile kredi riski çerçeve ve metodolojileri konusunda kurum çapında dönüşümlere imza atan Dr. Lenzmann, Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da çok uluslu ve çapraz fonksiyonlu ekiplerin yönetiminde geniş bir tecrübeye sahiptir. Kariyeri boyunca başarılı bir şekilde Perakende Bankacılık, Servet Yönetimi, Özel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Sermaye Piyasaları ve Hazine, Dijital Bankacılık, Sigorta, Varlık Yönetimi, Finansal Aracılık ve Ödeme Hizmetlerine yönelik risk yönetimi çerçeveleri tesis etmiştir.

1965 doğumlu olan ARIBOĞAN, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlamış olup, 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nda eğitim almıştır. Deniz Ülke ARIBOĞAN’ın İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etmiştir. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmış ve daha sonra Mart 2014-Ekim 2018 arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak, Şubat 2015-Ekim 2018 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Aralık 2015’ten itibaren Oxford Üniversitesi Harris Manchester College CRIC (Centre for the Resolution of Intractable Conflict) Kıdemli Öğretim Üyesi olarak görev yapan ARIBOĞAN, Ekim 2018’den itibaren Üsküdar Üniversitesi Dekanı görevini üstlenmiştir. Deniz Ülke ARIBOĞAN, Aralık 2012’den itibaren Denizbank A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Mart 2018 itibarıyla Mart 2021’e kadar görev yapmak üzere Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeniden atanmıştır.

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 1987-1999 yılları arasında Esbank T.A.Ş’de çeşitli pozisyonlarda görev almış olup, 1998’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. KUMRU, 1999’da DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. DenizBank A.Ş. Kurumsal Pazarlama Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009-2011 arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal, Ticari Bankacılık, Kamu Proje Finans ve Yurt Dışı İştirakler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı, 2011-2012 arasında ise Toptan Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Derya KUMRU, Aralık 2012’den bu yana DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmekte; Mart 2021’den itibaren ise Proje Finansmanı, Finansal Yapılandırma ile Kredi Takip ve Risk İzleme Grubu fonksiyonlarını üstlenmektedir.

1964 doğumlu olan KAYA, 1985 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Pamukbank'ta başlayan Tanju KAYA, sırası ile Türk Ekonomi Bankası, Marmara Bank ve Alternatif Bank'ta çalışmaya devam etmiştir. 1994-1997 yılları arasında Bank Ekspress'te Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 1997 yılında DenizBank A.Ş.’de Ankara Şube Müdürü olarak görevine başlayan Tanju KAYA, 2002-2003 yılları arasında İç Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdürlüğü görevine devam etmiş, 2003-2016 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Yönetim Hizmetleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmüştür. Haziran 2016-2020 tarihleri arasında DenizBankA.Ş.’de Yönetim Hizmetleri ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı ve DFHG Yatırım Şirketleri İcra Kurulu Başkanı olarak çalışan KAYA, Haziran 2020’den itibaren mevcut fonksiyonlarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.
Çerezleri kapatmak için “Ayarlar/Gizlilik/İçerik Ayarları/Çerez kullanımını kapat” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikasını inceleyiniz..

Kapat

Döviz Çevirici

Kapat

İzin Pazarlama Button
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...