Yönetim Kurulumuz 10 üyeden oluşmaktadır. 3 üye icrada görev almakta, 5 üye icrada görev almamakta ve bu üyelerin 2'si Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Genel Müdürlük görevleri farklı kişiler tarafından icra edilmektedir.
  • Tüm Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık beyanları alınmıştır.
  • Yönetim Kurulu Üyelerimizin bağımsızlık kriterleri Kurumsal Yönetim Uyum Raporu'nda açıklanmıştır.
  • Yönetim Kurulu'nun ve Yönetim Kurulu'na bağlı komitelerin faaliyetlerine ilişkin hususlar ve genel ilkeler Yönetim Kurulu Yönetmeliği'nde açıklanmıştır.

Hesham Al Qassim 1995 yılında Higher Colleges of Technology Üniversitesi İşletme – Bankacılık ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine National Bank of Dubai’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak başlamış; buradaki görevi sırasında, 2001’de Wollongong Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Şu anda Wasl Asset Management Group’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Dubai Real Estate Corporation’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetici Müdür ve Genel Müdür, Emirates NBD Bank PJSC’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetici Müdür ve Emirates Islamic Bank PJSC’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mohamed Al Hussaini, Franklin College’da Uluslararası İşletme alanında lisans derecesini aldıktan sonra Webster Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmiş, 1998’de Uluslararası İşletme alanından yüksek lisans derecesini almıştır. Mezun olduktan sonra, National Bank of Dubai’de Mobil Yetkili/Şube Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve yerel piyasada hisse alım-satımı bölümünü yönetmiştir. 2001’de özel bir yatırım şirketi olan Bright Start’ta Yönetici Direktör olarak çalışmaya başlamaya başlayan Alhussaini, 2008’den bu yana, Dubai merkezli bir gayrimenkul yatırım, geliştirme ve yönetim şirketi olan H&H Investment and Development’da Murahhas Müdür olarak görev yapmaktadır. Alhussaini aynı zamanda Emirates NBD, Emirates Islamic Bank, Dubai Refreshments Company ve Dubai Real Estate Corporation'da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

1959 doğumlu olan ATEŞ, TED Ankara Koleji’nde öğrenimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1981 yılında İş Bankası'nda Teftiş Kurulu Müfettişi olarak başlayan ATEŞ, 1986 –1993 yılları arasında Interbank'ın çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra Elmadağ, Şişli, Bakırköy, İzmir ve Merkez Şubeleri'nde Şube Müdürlüğü yapmıştır. Interbank'ın Nakit Yönetimi Sistemini kurmuş ve 1993 yılında Merkezi Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 1994-1996 yılları arasında Bank Ekspress'te Mali İşler ve Operasyon'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve Bank of America'nın danışmanlığında Bank Express’in yeniden yapılandırılması projesini yürütmüştür. Rusya'da GarantiBank Moscow'u kurmuş olup, 1996 Haziran ayından itibaren bir yıl boyunca burada Genel Müdür olarak görev yapmıştır. 1997 Haziran ayında DenizBank'ta Kurucu Genel Müdür olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. DenizBank hisseleri Ekim 2004'te halka arz edilmiş, arz miktarının 5.5 katı kadar talep toplanmıştır. Ayrıca Sayın ATEŞ yönetiminde Mayıs 2006’da Zorlu Holding sahipliğindeki DenizBank hisselerinin 3.250 Milyar Dolar bedel ve Türkiye’de en yüksek tutar olan 4,7 çarpan değeriyle Dexia S.A.'ya satış sürecini gerçekleştirmiştir. 6 yıl sonra Haziran 2012’de ise Dexia Grubu sahipliğindeki DenizBank hisselerinin %99.85’inin 1.33 çarpan değeri ve 3.6 Milyar Dolar bedel ile Sberbank’a satış sürecini tamamlamıştır. Aynı zamanda DenizBank iştirakleri olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Intertech A.Ş., DenizBank Moskova ve DenizBank AG Viyana'da Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdüren Hakan ATEŞ, 2015 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi tarafından Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülü’ne layık görülmüştür. Hakan Ateş evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derece İngilizce bilmektedir.

1952 doğumlu olan SEVİNÇ, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1986 yılında Interbank’ta başlamış ve 1994 yılına kadar Şube, Merkezi Operasyon ve Sermaye Piyasaları Bölümleri’nde çeşitli görevler üstlenmiştir. SEVİNÇ, 1996 yılına kadar Bank Ekspress Genel Müdürlüğü bünyesinde Şube Operasyonları, İç Kontrol ve Mevzuat Bölümlerinde Birim Yöneticiliği yapmış olup, 1996-1997 yılları arasında Garanti Bank Moskova’da Genel Müdür Vekili olarak görev almıştır. 1997 yılında DenizBank’a katılmış ve 2002 yılına kadar Operasyon Grubu Genel Müdür Yardımcılığı, 2002-2007 yılları arasında Yurtdışı İştirakler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Nihat SEVİNÇ, Aralık 2012’den itibaren Bağımsız DenizBank A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Mart 2018 itibarıyla Mart 2021’e kadar görev yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine atanmıştır.

Shayne Nelson 1959 yılında doğmuştur. 1982 yılında Western Australian College of Advanced Education’da (şu anda Edith Cowan Üniversitesi) İşletme Lisans Programı’na başlamıştır. 1995’te New England Üniversitesi’nden Avustralya Şirket Müdürleri Enstitüsü diplomasını alan Nelson, bankacılık kariyerine 1984’te Kurumsal Finans Müdür Yardımcısı olarak başlamış; 35 yıllık kariyeri boyunca pek çok saygın kurumda liderlik alanında ve teknik konularda önemli programlar tamamlamıştır. Emirates NBD’deki kariyeri öncesinde Nelson, 16 yıl Standard Chartered Bank’ta çalışmış; farklı yönetim pozisyonları ve ülkelerde görev almıştır. 2013’te Standard Chartered Bank Singapur’daki Genel Müdürlük görevinden ayrılarak Emirates NBD PSJC ailesine katılan Nelson, Grup Genel Müdürü unvanının yanı sıra, Emirates İslami Kurul Denetim Komitesi, Emirates İslami Kurul Risk Komitesi, Emirates İslami Kurul Tayin & Ücretlendirme Komitesi, Emirates İslami Kurul Kredi ve Yatırım Komitesi ve Marsh Emirates Insurance Brokers LLC Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Ayrıca, 2014 yılında Higher Colleges of Technology Sektör Danışmanlığı Konseyi’ni kurmuştur ve halen bu konseyin bir üyesi olarak görev yapmaktadır.

Johnathan Morris 1963 yılında doğmuş ve 1985 yılında Loughborough Üniversitesi Bankacılık & Finans Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisansı sırasında çalışmaya başladığı HSBC’de, 14 yıl boyunca Perakende Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık alanlarında, çoğunlukla Londra ve New York’ta görev yapmıştır. 2000 yılında Standard Chartered Bank’ta çalışmaya başlamış ve önce Birleşik Krallık’ta bankanın Kurumsal Bankacılık iş alanını yönetmiş, daha sonra ise 2001 yılında Kurumsal Bankacılık Avrupa Bölge Müdürü olmuştur. 2003 yılında Dubai’ye taşınarak BAE ve Umman’da Kurumsal Bankacılık Müdürü olarak benzer bir rol üstlenen, 2005’te ise Kurumsal Bankacılık Afrika Bölge Müdürü olan Morris, 2008’de Standard Chartered Genel Müdürü olarak tekrar Bahreyn’e gelmiştir. Daha sonra 2011’de Standard Chartered’ın faaliyet gösterdiği beşinci en büyük pazar olan BAE’ye Genel Müdür olarak dönen Morris, 2014 yılında Emirates NBD Bank’a Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Toptan Bankacılık Grup Müdürü olarak katılmıştır.

1965 doğumlu olan ARIBOĞAN, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlamış olup, 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu’nda eğitim almıştır. Deniz Ülke ARIBOĞAN’ın İstanbul Üniversitesi’nde başlayan akademik kariyeri İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversite’lerinde devam etmiştir. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapmış ve daha sonra Mart 2014-Ekim 2018 arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak, Şubat 2015-Ekim 2018 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Aralık 2015’ten itibaren Oxford Üniversitesi Harris Manchester College CRIC (Centre for the Resolution of Intractable Conflict) Kıdemli Öğretim Üyesi olarak görev yapan ARIBOĞAN, Ekim 2018’den itibaren Üsküdar Üniversitesi Dekanı görevini üstlenmiştir. Deniz Ülke ARIBOĞAN, Aralık 2012’den itibaren Denizbank A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Mart 2018 itibarıyla Mart 2021’e kadar görev yapmak üzere Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak yeniden atanmıştır.

1965 doğumlu olan VAN ROSTE, Limburg (Belçika) Üniversitesi’nde Pazarlama alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1989 yılında Bacob Bank'ta Kurumsal Satış Departmanı’nda başlamış olup, Paribas Bank Belçika ve Artesia BC'de Kurumsal Satış Müdürü, Yapılandırılmış Ürünler ve Döviz Türevleri Bölümleri’nde Bölüm Müdürü, 2002 yılında Dexia'da Hazine ve Finansal Piyasalar Grubu'nda Finansal Mühendislik ve Türev Ürünleri Müdür Yardımcısı görevlerini üstlenmiş olup, 2003-2005 yılları arasında Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Yapılandırılmış Finans ve İhracat Finansmanı Bölümü’nde görev almıştır. 2005-2007 yılları arasında Dexia Holding’de Üst Düzey Yönetici, 2007 yılında DenizBank A.Ş. Kamu ve Proje Finansmanı Grubu’nda Kamu ve Proje Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı, 2007-2009 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu’nda Kamu Proje Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. WOUTER VAN ROSTE, Haziran 2009’dan itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

1972 doğumlu olan KOZINTSEV, Moskova Devlet Üniversitesi’nde Ekonomi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. 1996-2000 yılları arasında Bayerishe Hypo Vereinsbank’da Başkan Yardımcısı Temsilcisi, 2000-2007 yılları arasında Unicredit Bankası’nda Kurumsal Müşteriler Daire Başkanı, 2007-2008 yılları arasında Unicredit Securities’de Borç Sermayesi Piyasaları Direktörü, 2008-2012 yılları arasında IFD Kapital’de Yatırım Bankacılığı Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Nisan 2013’den bu yana Sberbank’da Kıdemli Yönetici-Direktör görevini sürdürmektedir. Timur KOZINTSEV Temmuz 2013’de DenizBank A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış olup, Ağustos 2015’ten itibaren DenizBank A.Ş. Kredi Riskinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

1964 doğumlu olan KUMRU, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 1987-1999 yılları arasında Esbank T.A.Ş’de çeşitli pozisyonlarda görev almış olup, 1998 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. KUMRU, 1999 yılında DenizBank Finansal Hizmetler Grubu ailesine katılmıştır. DenizBank A.Ş. Kurumsal Pazarlama Grubu’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Deniz Leasing ve Deniz Faktoring Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2004 yılında DenizBank Moskova Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2009-2011 yılları arasında DenizBank A.Ş. Kurumsal, Ticari Bankacılık, Kamu Proje Finans ve Yurt Dışı İştirakler Grubu’nda Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2012 yılları arasında DenizBank A.Ş.’de Toptan Bankacılık Grubu’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Derya KUMRU, Aralık 2012’den itibaren DenizBank A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir kullanım sağlamak amacıyla web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.
Çerezleri kapatmak için “Ayarlar/Gizlilik/İçerik Ayarları/Çerez kullanımını kapat” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye Çerez Politikası'ndan ulaşabilirsiniz.

Kapat

Döviz Çevirici

Kapat

İzin Pazarlama Button
Kapat

Kapat

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.

DenizBank, İnovasyonda Dünyanın 1 Numarası Seçildi.
Kapat
Yükleniyor...
Kapat
Yükleniyor...