Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Proje Danışmanımız Frankfurt School ile Kadın İşletmelere Destek

Frankfurt School, Türkiye'de güçlü bir kadın liderliğindeki KOBİ sektörünü teşvik etmek için Türkiye Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programının Proje Danışmanı olarak atanmıştır.

Genel Bilgiler

DenizBank, toplumsal cinsiyet eşitliğini sorumlu ve bütünsel bir yaklaşımla ele almakta, ürün ve hizmetlerinin yanı sıra bankacılık dışı destekleriyle kadın işletmelerin ekonomide kendine daha fazla yer bulması için çalışmaktadır

Kadın istihdamının artışını “Sürdürülebilirlik ve Kapsayıcılık” çatısı altında yönetmek doğru bir yol. Bankaların kadın müşterilere sağladığı finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlaması, girişimcilik konusunda çekingen kalan kadınlara cesaret verirken henüz harekete geçmemiş kurumlara da örnek teşkil ediyor.

Bankaların finansal sağladıkları desteklerin yanı sıra finansal olmayan ürün ve hizmetlerle öncü rol üstlenmesi, kadını desteklemek amacıyla finansa, bilgiye, pazara ve network’e erişimini kolaylaştıran kapsayıcı hizmetlere aracılık etmesi kadınların iş hayatında sağlam temeller üzerinde faaliyetlerine devam etmelerine yardımcı oluyor.

Özellikle Türkiye gibi gelişen ekonomilerde kadınların iş gücüne katılımının ve kadın istihdamının sürdürülebilirliği kritik derecede önemli.

2021 yılında hâkim ortağı kadın olan KOBİ müşterilerin ekonomik yaşam döngülerine destek olabilmek amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’ndan 50 milyon ABD Doları tutarında kaynak sağlayan DenizBank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile 30 Mart 2023’e kadar geçerli TurWIB (Türkiye’de İş Hayatında Kadınlara Finansman ve Danışmanlık) protokolünü imzalayan sektördeki “ilk banka” olmuştur.

Söz konusu finansman çalışmaları kapsamında DenizBank’ın kadın işletmeleri alanındaki mevcut konumunun yaklaşım ve süreç bazlı değerlendirilmesi, gelişime açık yönlerin tespit edilmesi amacıyla EBRD Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında Frankfurt School of Finance & Management ile iş birliği içerisindedir.