Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Ödemeler

Okul ödemeleri için şubeye gitmeme gerek var mı?

Hayır. DenizBank okul ödemeleri, verdiğiniz talimat doğrultusunda otomatik olarak gerçekleşir. Şubenize talimat vererek bankaya gitmenize gerek kalmadan okul ödemelerinizi yapabilirsiniz.

OGS nedir?

Otomatik Geçiş Sistemi ya da kısaca OGS; otoyol ve köprülerde kullanılan ve geçiş ücretlerinin hızlı ve kolay bir şekilde ödenmesini sağlayan sistemdir.

HGS nedir?

Hızlı geçiş sistemi (HGS), araçların köprü ve otoyollardan geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlamaya yönelik bir uygulamadır. Kart tipinde ya da etiket biçiminde olmak üzere iki farklı formu bulunur. Ücretli otoyol ve köprülerde HGS’ye ayrılmış, üzerinde HGS işareti olan gişeler vardır. Aracınızla bu gişelerden beklemeden ve hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Çalışanlarımın ödemelerini maaş ödemesi sistemi ile yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Maaş ödemesi sistemine geçmek ve ödemelerinizi otomatik yapmak için tüm çalışanlarınızın maaş bilgilerini DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihte çalışanlarınızın maaşları hesaplarına aktarılır.

Aidat ödemesi için şubeye gitmeme gerek var mı?

Hayır. DenizBank site apartman ödemeleri otomatik olarak gerçekleşir. Şubenize talimat vererek bankaya gitmenize gerek kalmadan aidat ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Vergi, SSK ve Bağkur borç ödemelerimi hangi kanallardan gerçekleştirebilirim?

İnternet bankacılığı sistemi olan Açıkdeniz:
Telefon bankacılığı: (0850 222 0 800) ve
Denizbank şubelerinden vergi, SSK ve Bağkur borç ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dövizli POS’ta geçerli olan yabancı para birimleri nelerdir?

DenizBank Dövizli POS ile Dolar, İngiliz Sterlini, Euro, Japon Yeni ve Ruble olarak ödeme kabul edebilirsiniz.

ADSL POS cihazı almak için ne yapabilirim?

DenizBank üye iş yerlerine özel ADSL POS cihazı almak için şubelerimize gelerek başvuru yapabilir, diğer POS ürünleri hakkında bilgi almak için 0850 222 0 802 POS Destek Hattı’nı arayabilirsiniz.

Bonus Pos Çalışma Koşulları Nelerdir?

DenizBank Bonus POS ile çalışmak istediğinizde 3 farklı sistemden birini tercih edebilirsiniz.

 • Peşin Ödeme Koşulu:
  Sattığınız mal veya hizmet bedeli, ertesi gün hesabınıza aktarılır.
 • Blokeli Ödeme Koşulu:
  Sattığınız mal veya hizmet bedeli, valör tarihi sonunda hesabınıza aktarılır. Bu koşul dahilinde komisyon ödemezsiniz.
 • Bloke + Komisyonlu Ödeme Koşulu:
  Sattığınız mal veya hizmet bedeli, az bir komisyon ödeme şartıyla anlaşılan valör sonunda hesabınıza aktarılır.

Mail Order / Telephone POS nedir?

Uzak mesafeli satış, hizmet, rezervasyon ya da siparişlerin ödemesi için geliştirilen, kart sahibinin ve kartın ödeme noktasında fiziksel olarak bulunmasına gerek olmayan, POS cihazına manuel bilgi girişi ile provizyon alınarak yapılan ödeme çözümüdür.

Mobil POS nasıl çalışır?

Mobil POS cihazının temel özelliği taşınabilir olmasıdır. Kablosuz olarak GSM / GPRS ağına bağlanarak çalışır. Sistemin işlemesi için SIM kart takılması yeterlidir.

Multinet POS aktivasyonu nasıl yapılır?

Multinet POS cihazınıza DenizBank POS özelliği eklemek istediğinizde, POS Destek Ekibi 7/24 hizmet vermeye hazırdır. Başvuru için dijital kanallar üzerinden form doldurabilir, telefon bankacılığından bilgi alabilir ya da bizzat şubelerimize gelebilirsiniz.

3D Secure Güvenlik Uygulaması nedir?

Kart sahibinin – iş yerinin ve bankanın sorumluluklarını düzenleyen, uluslararası kart kuruluşlarınca desteklenen, e-ticaret üzerinden yapılan ödemelerin kontrol altında tutulmasını sağlayan güvenli sistemdir. Kart hamilinin bilgisi dışında ödeme yapılmasını engellerken, tahsilatla ilgili itirazlara karşı işyerlerini ve bankaları korur. Amex kart işlemlerinde 3D güvenlik uygulama desteği bulunmaz.

Deniz POS uygulamasını nasıl indirebilirim?

Deniz POS uygulamasını akıllı telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kısa sürede kurabilirsiniz. IOS işletim sistemi destekli mobil cihazlara App Store, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ise Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmek mümkün.

Yeni iş kurdum / kuruyorum, ne yapmalıyım?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin ihtiyaçları için özel olarak düzenlenen DenizBank İşletme Kart'a başvurup, yeni nesil yazarkasaya özel olan kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. DenizBank şubelerinden veya 0850 222 0 804 DenizBank KOBİ iletişim merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mail Order / Telephone POS nedir?

Uzak mesafeli satış, hizmet, rezervasyon ya da siparişlerin ödemesi için geliştirilen, kart sahibinin ve kartın ödeme noktasında fiziksel olarak bulunmasına gerek olmayan, POS cihazına manuel bilgi girişi ile provizyon alınarak yapılan ödeme çözümüdür.

Mail Order / Telephone POS sistemi nasıl çalışır?

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini yazdığı formu imzalayarak size gönderir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini telefon ile size iletir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Yazarkasa mali hafızası ne olacak?

Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın 70 Seri no.lu tebliğine göre; 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, mali hafızaları dolan ödeme kaydedici cihazlara yeni mali hafıza takılmayacaktır.

Deniz POS uygulamasını indirdikten sonra nasıl kayıt olabilirim?

Deniz POS uygulamasını kayıt olmanıza gerek yok. Uygulamayı indirip mobil cihazınıza kurduktan sonra doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Inter - CPOS nedir?

Düzenli ve toplu tahsilat yapan işletmelere data transferi ile tahsilat kolaylığı sağlayan ödeme çözümüdür. Çok sayıda mail order işlemi yapan firmalar için önerilir. İnternet erişiminin olduğu her ortamda güvenli olarak yönetilebilen web tabanlı bir uygulamadır. Kullanan firma tahsilat işlemlerini münferit ya da text/excel dosya formatı ile toplu şekilde yapabilir. Düzenli tahsilat ihtiyacı olan gazete/dergi abonelikleri, vakıflar, dernekler, aidat alan site ve apartmanlar, sigorta şirketleri gibi işyerlerinde kullanımı kolaylık sağlar. Özel yazılım yüklenmesi veya kurulum ihtiyacı yoktur. Periyodik tahsilatlar için sisteme tek seferde giriş yapılabilir. Data transferi yapılarak toplu tahsilatlar sistem tarafından otomatik şekilde yapılır. Taksitli işlemlerde ve tek tek manuel provizyon alınabilir. İstenirse alternatif kart bilgileri girilebilir ve detaylı raporlama alınabilir. C POS uygulamalarında Debit kartlar ile işlem yapılamaz.

Multinet POS ile ödeme araçları nelerdir?

DenizBank Multinet POS cihazınız ile hem fiziksel MultiNet yemek kartı hem MultiPay uygulaması ve karekod yardımıyla ödeme kabul edebilirsiniz. İşyeri durumu ve satış alışkanlıklarınıza göre mobil cihaz temin edebilir, müşterilerinize hızlı, kolay ve güvenli ödeme imkânı sunabilirsiniz.

Mobil POS hangi işletmeler için uygundur?

Kapıya veya eve servis yapan firmalar, fuar - konser - stand üzerinden satış yapan şirketler, toptancılar, kafe, restoran, büfe tipi işletmeler gibi birçok sektörde kullanılabilirler.

Mail Order / Telephone POS sistemi nasıl çalışır?

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini yazdığı formu imzalayarak size gönderir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini telefon ile size iletir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Bonus Pos Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Bonus POS üye iş yeri olabilmek için internet bankacılı, telefon bankacılığı, mobil uygulama gibi dijital kanalları kullanabilir veya en yakın DenizBank şubesine gelerek hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Dövizli POS’ta TL geçerli mi?

DenizBank Dövizli POS ile Türk Lirası cinsinden de ödeme kabul edebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatını hangi hesaplarıma verebilirim?

Seçtiğiniz mevduat hesabınız ya da kredi kartınızdan tüm ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz./p>

Site aidatlarımı otomatik ödemek için nasıl talimat verebilirim?

DenizBank site aidat ödeme sistemine geçmeniz için ödeme yapılacak siteye ait bilgileri, ödeme yapılacak tarihleri ve ödeme tutarını DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihlerde aidat ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir.

Maaş hesabımdan günlük nakit çekim limiti nedir?

Maaş hesabınızdan gün içinde en fazla 1.000 TL nakit çekim yapabilirsiniz.

HGS başvurumu nasıl yapabilirim?

HGS başvurunuzu tüm DenizBank şubeleri, İnternet Bankacılığı ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı’ndan yapabilirsiniz.

OGS cihazına nasıl başvuruda bulunabilirim?

OGS nasıl alınır diye merak ediyorsanız; tüm DenizBank şubelerinden, İnternet Bankacılığı üzerinden ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Okul ödemelerimi otomatik olarak gerçekleştirmek için nasıl talimat verebilirim?

DenizBank okul harcı ödeme sistemine geçmeniz için ödeme yapılacak okula ait bilgileri, ödeme yapılacak tarihleri ve ödeme tutarını DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihlerde okul ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile okul ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile belirttiğiniz tarihte okul ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesap’ı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede okul ödemelerinizi zamanı geçmeden, kolaylıkla yapabilirsiniz.

OGS cihazı için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

OGS cihazına sahip olabilmek için cihaz bedeli olan 55 TL + BSMV’yi ödemeniz gerekir. Cihaz bedeline ek olarak depozito tutarı olan 30 TL ve otomatik yükleme tutarını yatırmanız yeterli olacaktır.

HGS nasıl takılır?

Aracınızın marka ve modeline göre, ön camda metalik kaplamanın bulunmadığı bir alana HGS etiketini pratik bir şekilde takabilirsiniz.

Maaş hesabı müşterisiyim. Bankacılık işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

8502220800 numaralı Telefon Bankacılığı, DenizBank ATM’leri ve DenizBank İnternet Bankacılığı ile tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabımda yeterli bakiye yoksa ne yapabilirim?

Kurtaran hesap, 7/24 tüm nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir Denizbank hizmetidir. Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dahilinde vergi ve SGK ödemelerinizi karşılayabilirsiniz. Dilerseniz taksitli kullanım seçeneği ile kullanacağınız tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.

Dövizli POS’un işletmeye sunduğu fırsatlar nelerdir?

Yurt dışı kart sahipleri kendi para birimlerinde ödeme yaptığı için müşteri memnuniyeti artar ve iş yerinizi tekrar ziyaret etme olasılığı yükselir.

 • DenizBank Dövizli POS kullanarak fazladan hizmet sağlar, bu hizmet karşılığında ek gelir elde edersiniz.
 • Satış evraklarındaki şeffaflık nedeniyle harcama itirazları azalır.
 • Kurdaki negatif dalgalanmada kayıp riski ortadan kalkar.

Mevcut POS cihazına Mail Order yetkisi alabilir miyim?

İşletmenizde kullanmakta olduğunuz mevcut POS cihazında Mail Order yetkisi yoksa DenizBank şubesine gelerek MOTO Protokolü’nü imzalamanız yeterlidir.

Mobil POS uygulama kuralları nelerdir?

3100 sayılı kanun kapsamına girmeyen ve genel tebliğde ÖKC kullanma mecburiyeti dışında bırakılan, toptancı, basit usule tabi olan mükellefler Mobil POS kullanabilirler.

3100 sayılı kanun kapsamına giren ve sattığı mal veya sunduğu hizmeti müşterisinin ayağına götüren üye işyerleri, kredi kartı ile tahsilatlarını Seyyar-EFT POS özellikli Yeni Nesil Yazarkasa POS kullanarak yapacaklardır.

Sanal POS entegrasyon süreci nasıl işler?

DenizBank Sanal POS Teknik Ekibi, işletmelerin özelliklerine göre hangi entegrasyon metodunun uygun olacağını belirleyerek örnek kod ve prosedürleri paylaşır. Başvurunuz onaylandıktan sonra web sitenize uygun Sanal POS çözümleri ve uygulamaları ile ilgili 7/24 teknik ve teorik destek sağlanır.

DenizBank müşterisi değilim. Deniz POS uygulamasından yararlanabilir miyim?

Evet. Deniz POS uygulamasını kullanabilmeniz için DenizBank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Özellikle yeni POS talebinde bulunmak istiyorsanız uygulama üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

Yeni nesil yazarkasam var, POS uygulamasını nasıl yüklerim?

 • Vera Delta,
 • Profilo,
 • Ingenico,
 • Hugin,
 • Beko 220TR
 • Beko 300TR
 • Mikrosaray (Pidion)
 • Olivetti MX915
 • PAX model yazarkasa için DenizBank POS uygulaması yükletmek çok kolay!

0850 222 0 804 DenizBank KOBİ İletişim Merkezi’ni arayabilir, en yakın DenizBank şubesini ziyaret edebilir ya da Deniz POS başvurusunda bulunmak için tıklayabilirsiniz.

Mevcut POS cihazına Mail Order yetkisi alabilir miyim?

İşletmenizde kullanmakta olduğunuz mevcut POS cihazında Mail Order yetkisi yoksa DenizBank şubesine gelerek MOTO Protokolü’nü imzalamanız yeterlidir.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile aidat ödememi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile belirttiğiniz tarihte aidat ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesap’ı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede site ya da apartman aidat ödemenizi zamanı geçmeden yapabilirsiniz.

DenizBank Mail Order / Telephone POS almak için ne yapabilirim?

Kartsız tahsilat olanağı sunan DenizBank üye iş yeri olmak için en yakın şubemize gelebilir, çalışma koşulları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mail Order'a hemen başvur!

Pos Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Yeni nesil yazarkasa POS kullanma zorunluluğu olan mükellefler:

 • Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre (Sıra No: 483) Yazarkasa POS alması gereken Mükellefler,
 • 3100 Sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinden faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar,
 • Yol kenarı otopark hizmeti veren mükellefler,
 • VUK göre birinci ve ikinci sınıf tüccar kapsamına giren,
 • Faaliyet konusu PERAKENDE ibaresi olan mükellefler,
 • Eski Nesil Yazarkasalarının mali hafızalarının dolmasından itibaren 30 gün içinde, (Kalkınmada öncelikli yörelerde 60 gün)
 • Eski Nesil Yazarkasa mali hafıza değişimi gerektiren durumlarda,
 • Çok şubeli Bilgisayar Bağlantılı Ödeme Kaydedici cihazları kullanan mükellefler için mali hafıza dolduğu durumlarda,
 • Perakende ibaresi ve 3100 sayılı Katma Değer vergisine tabii yeni faaliyete başlayan mükellefler, başlama tarihinden itibaren 30 gün içinde Yazarkasa POS / ÖKC kullanmak zorundadır.

Akaryakıt pompalarına bağlanan ödeme kaydedici cihazları kullanmak zorunda olan mükellefler için bakanlık ayrıca yeni tebliğ yayınlayacaktır. Güncel bilgi almak için www.gib.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl ekstre alabilirim?

Ekstre almak istiyorsanız öncelikle üye iş yeri olmanız gerekir. Sistemde kayıtlı üye iş yeri ve T.C. kimlik numaralarını uygulamaya girerek doğrulama yapabilirsiniz. Talebinizin ardından istediğiniz aya ait ekstre e-mail adresinize gönderilir. Tüzel işletmelerin ise ekstre taleplerini DenizBank şubelerine iletmeleri gerekir.

DenizBank Mail Order / Telephone POS almak için ne yapabilirim?

Kartsız tahsilat olanağı sunan DenizBank üye iş yeri olmak için en yakın şubemize gelebilir, çalışma koşulları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mail Order'a hemen başvur!

Pos Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Ortak Ödeme Sayfası nedir?

Müşterilerinizin DenizBank altyapısındaki ödeme sistemine yönlendirildiği ortak sayfadır. Web sayfanız için ayrıca bir ödeme sayfası düzenlemesi yapmanıza gerek kalmaz. Teknik imkanların yetersizliği, hosting firmasının gerekli şartları sağlayamaması veya işyerinin ödeme bilgilerini e-ticaret sitesi üzerinden alınmasını istemediği durumlarda bankanın işyerlerine hazırladığı bir hizmettir. Ortak ödeme sayfasında güvenlik ve kolaylık esas olduğundan, müşteri tarafından da memnuniyet sağlar. Sayfanın bakımı ve güvenliği DenizBank’ın sorumluluğundadır. Kullanıcı ara yüzü Türkçe ve İngilizce olarak iki dil seçeneği sunar.

Dövizli POS’un kart sahibine sunduğu fırsatlar nelerdir?

 • Kart sahibi, kendi tercih ettiği para birimi üzerinden ödeme yapar.
 • Harcamanın ekstreye hangi tutarda yansıyacağını ödeme anında görür.
 • Slip üzerinde kullanılan döviz kuru ve diğer maliyetler açık olarak belirtilir. Bu bilgileri ekstre kesimini beklemeden öğrenebilir.
 • İş seyahatlerinde kendi para birimiyle yaptığı harcamaları firmasına gider olarak gösterebilir.
 • Beklenmedik döviz kuru oranları ve komisyonlardan kaynaklı problem yaşanmayacağı için müşteri memnuniyetsizliği ortadan kalkar.

SGK kredi kartı ile ödeme işlemlerinde hangi borç türlerine otomatik ödeme talimatı verebilirim?

SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yaparken yalnızca SSK prim cari dönem ve Bağkur prim cari dönem borçlarına otomatik ödeme talimatı verilebilir. Prim cari dönem borçları hariç SSK ve Bağkur ödemeleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şubelerimizden yararlanabilirsiniz.

Site aidat ödeme sistemi ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Site aidat ödemeleri ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın DenizBank şubesine gidebilir ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı ile görüşebilirsiniz.

DenizBank maaş hesabı ile hangi avantajları elde edebilirim?

Hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek kira, fatura gibi ödemelerinizi zamanında ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kaptan Hesap, hesabınıza para girişi olduğunda sizin tercihleriniz doğrultusunda yatırım yapar. Bu hesap sayesinde maaşınız sürekli kazanırken sizin hayatınızı kolaylaşır. Üstelik talimat verdiğiniz fatura ve kredi kartı gibi düzenli ödemeleriniz Kaptan Hesap'tan otomatik olarak yapılır, siz rahat edersiniz.

Kurtaran Hesap'ınız varsa maaş gününüzü beklemeden limitiniz dahilinde para çekebilir ve ödemelerinizi zamanında gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik ödemeleriniz gerçekleşirken Kurtaran Hesap’ınız devreye girer.

Bireysel kredi ürünlerinde de maaş müşterisi olmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. DenizBank maaş ödeme müşterilerine sunulan özel faiz oranları ve ücretlerden yararlanırsınız.

HGS etiketleri nasıl kullanılır?

Hem HGS etiketlerinin nasıl kullanıldığı hem de araç sınıfı hakkında detaylı bilgiye PTT'nin HGS sayfasından ulaşabilirsiniz.

OGS cihazı başvurusu yaparken hangi kriterlere dikkat etmeliyim?

OGS cihazına başvuru yaparken, cihazın kullandığınız aracın sınıfına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflara ayrılır. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen araç sınıfları listesine ve OGS hakkında detaylı bilgilere www.kgm.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Okul ödeme sistemi ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Okul ve harç ödemeleri ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın DenizBank şubesine gidebilir ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı ile görüşebilirsiniz.

OGS nasıl kullanılır?

OGS cihazınızı, cihazla birlikte verilen Kullanıcı Kılavuzu’nda tarif edildiği gibi aracınızın ön camına yapıştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece, otoyol ve köprülerdeki OGS gişelerinden sorunsuz bir şekilde geçersiniz.

OGS gişesinden geçerken cihazınızın vereceği sinyalden ödemenizin gerçekleştiğini anlayabilirsiniz. Tek “BİP” sesi işlemlerin normal olarak gerçekleştiğini, dört “BİP” sesi OGS hesabındaki kredinin yetersiz olduğunu gösterir. Birkaç geçişte cihazın ses vermemesi ise elektronik etiketin arızalı olduğunu ya da hatalı kullanıldığını ifade eder. Cihazınızdan ses gelmiyorsa, arızanın tespiti ve test işlemlerinin yapılabilmesi için DenizBank şubeleri aracılığıyla bankamızla irtibata geçebilirsiniz.

HGS etiketime nasıl yükleme yapabilirim?

HGS yükleme yapmak için DenizBank kredi kartınız ya da vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. HGS bakiyeniz belirlenen limitin altına düştüğünde belirlediğiniz otomatik yükleme tutarına göre yüklemeniz gerçekleştirilir ve böylece limitinizi kontrol etmenize gerek kalmadan köprü ve otoyollardan rahatça geçiş yapabilirsiniz.

Hangi vergi türleri için ödeme gerçekleştirebilirim?

 • Trafik cezaları
 • Maliye vergi
 • Yıllık gelir vergisi
 • Gelir vergisi stopaj (muhtasar)
 • Kurumlar vergisi
 • Kurumlar vergisi stopaj
 • Gelir vergisi
 • Katma değer vergisi (KDV)
 • Gelir geçici vergi
 • Kurum geçici vergi
 • Damga vergisi
 • Katma değer vergisi tevkifatı
 • Motorlu taşıtlar vergisi
 • Gümrük vergisi

Ödemelerinizi tercih ettiğiniz ödeme kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal POS destek servisine nasıl ulaşabilirim?

DenizBank Sanal POS kurulum, işletim ve uygulama sorunlarınız için aşağıdaki kanalları kullanarak irtibata geçebilirsiniz.

E-posta:
sanalpos@DenizBank.com
sanalpos@intertech.com.tr

Mesai saatleri içinde: 0 212 370 66 00
Mesai saatleri dışında: 0 212 340 34 85

Dövizli POS’u hangi işletmeler kullanabilir?

Turizmle ilgili iş yapan, turistik lokasyonlarda hizmet veren, yabancı ülkelerden gelen insanlara hitap eden her türlü işletmede DenizBank Dövizli POS kullanılabilir. Örneğin:

 • Oteller
 • Restoranlar
 • Araç Kiralama Şirketleri
 • Kuyumcular
 • Hediyelik Eşyacılar
 • Ulaşım - Taşımacılık Firmaları

Çalışma Koşulları için tıklayınız.

Dövizli POS'a Hemen Başvur!

Üye iş yeri başvurusunu nasıl yapabilirim?

İster size en yakın DenizBank şubesine giderek isterseniz de İnternet Bankacılığı üzerinden üye iş yeri olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Yazarkasa POS çalışma koşulları nelerdir?

 • Peşin Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelinin ertesi gün hesapta olması.

 • Blokeli Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelini komisyon ödemeden valör tarihi sonunda alması.

 • Bloke + Komisyonlu Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelini daha az komisyon ödeyerek anlaşılan valör sonunda alması.

DenizBank’ta üye iş yeri olmanın avantajları nelerdir?

 • Nakit işlemlerdeki zorluk ve riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tüm banka kartlarına ve Visa, Mastercard, JCB , American Express ve China Union Pay logolu kartlara mal ve hizmet satışı yapabilirsiniz.
 • Günlük bildirim talebinde bulunabilir, üye iş yeri ekstreleri ve internet üzerinden aylık POS hareketlerini takip edebilirsiniz.
 • Yabancı kart sahiplerine dolar, Euro, Sterlin, Japon yeni ve ruble olmak üzere 5 ayrı para birimi üzerinden işlem yapabilirsiniz.
 • DenizBank’a bağlı bonus program ortağı olarak kayıp, çalıntı, iptal edilmiş ya da geçersiz kart gibi güvenlikle ilgili riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

DenizBank POS uygulamasının çalıştığı yazar kasa markaları nelerdir?

 • BEKO A.Ş.

www.beko.com.tr 0850 250 07 67

 • MT Bilgi Teknolojileri Dış Tic.A.Ş. (Vera Delta)

www.verayazarkasa.com / 444 22 62

 • Profilo Ödeme Sistemleri (Verifone VX680)

www.edata.com.tr / 444 0 776 / 0850 222 72 72

 • Eray Teknolojisi A.Ş. (Hugin-Verifone)

www.eray.com.tr / 0850 252 52 72

 • İngenico Türkiye (IWE 280)

www.ikasa.com.tr / 0850 250 40 30

Pos Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu tebliğler gereği, mobil POS cihazı kullanan ve ‘3100 sayılı kanun’* kapsamına giren tüm iş yerlerinin Yazarkasa Pos cihazı kullanmaları gerekmektedir. Bu yeni uygulamanın amacı, satış sonrası satış bilgilerinin eş zamanlı olarak Gelirler İdaresi Başkanlığı’na iletilmesidir.

* 3100 sayılı kanun mevzuatına göre; ‘’Birinci ve ikinci sınıf tüccarların, fatura verilme zorunluluğu bulunmayan perakende mal ve hizmet satışlarında ödeme kaydedici cihaz kullanma mecburiyeti bulunmaktadır.’’

Tüm vergi türleri için otomatik ödeme talimatı verebilir miyim?

Vergi dairesi borç ödeme işlemlerinde trafik cezaları, maliye vergisi ve gümrük vergileri hariç tüm vergi türleri için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Trafik cezaları, maliye vergisi ve gümrük vergileri ödemelerini yapmak için Denizbank gişeleri, internet veya telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile HGS ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile HGS ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesabı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede HGS ödemelerinizi zamanı geçmeden, kolaylıkla yapabilirsiniz.

OGS nasıl takılır?

Aracınızın marka ve modeline göre, ön camda metalik kaplamanın bulunmadığı bir alana OGS cihazınızı pratik bir şekilde takabilirsiniz.

OGS cihazımdan ücret nasıl tahsil edilir?

Boğaz köprülerinde geçiş ücretleri, OGS gişelerinden geçişiniz esnasında cihazınızdan tahsil edilir. Otoyollarda ise otoyola giriş yaptığınız gişenin bilgisi OGS cihazınız üzerine elektronik olarak işlenir ve kullanılan güzergâha göre belirlenen geçiş ücreti otoyoldan çıkışınız esnasında cihazınızdan tahsil edilir. Bu nedenle hem otoyola girişte hem de otoyoldan çıkışta OGS şeritlerinde yer alan gişeleri kullanmanız gerekir.

HGS etiketleri ile yaptığım ödemeleri nasıl takip edebilirim?

HGS ödeme ve geçiş bilgilerini tüm DenizBank şubelerinden, İnternet Bankacılığı üzerinden ya da HGS ekstrenizden takip edebilirsiniz.

SGK kredi kartı ödemelerini başka hangi siteden gerçekleştirebilirim?

Dilerseniz, SGK kredi kartı ödeme işleminizi SGK resmi web sitesi olan http://e.sgk.gov.tr adresine giriş yaparak Denizbank kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumuna ait tüm tahsilat işlemlerinizi kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

POS cihazımla ilgili arıza ve sorularımı nasıl iletebilirim?

4440802 numaralı DenizBank POS destek hattına ihtiyaç duyduğunuz an ulaşabilirsiniz. Destek hattının yanı sıra doğrudan Deniz POS uygulaması üzerinden de POS arızalarınızı iletebilirsiniz.

HGS etiketi ya da kartı için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

HGS etiketi için 85 TL + BSMV, HGS kartı için 200 TL + BSMV ücret ödemeniz gerekir.

DenizBank POS destek telefon hattı ve Deniz POS üzerinden hangi arızalar için destek alabilirim?

Adaptör arızaları, POS cihazının açılmaması, hat yok hatası, cihazın arama yapmaması, ekran arızaları, şarj problemleri, haberleşme sağlanamaması, pinpad hatası, tuş takımı arızası ve doğrudan sistem hataları için hem uygulama hem de telefon hattı üzerinden destek alabilirsiniz.

OGS gişeleri hangi araçlar tarafından kullanılır?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) uygulaması gereği otomobil, minibüs, otobüs ve diğer binek araçların yanı sıra kamyon, tır gibi ağır vasıta araçlar ve motosikletler tarafından da OGS gişeleri kullanılabilir.

OGS ödemelerimi nasıl takip edebilirim?

OGS geçiş ödemeleriniz ekstrenize alışveriş olarak yansıtılır; geçiş bedellerinizi DenizBank kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödeyebilirsiniz. Her ay OGS hesap özetiniz talep ettiğiniz seçeneğe göre posta veya e-mail ile tarafınıza iletilir. Ayrıca OGS yükleme işlemlerinizden bonus veya mil kazanabilirsiniz.

HGS sorgulama işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

HGS borç sorgulama için buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

HGS bakiyemi nasıl kontrol edebilirim?

HGS bakiyenizi PTT'nin HGS sayfasından dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

OGS geçiş sorgulama işlemimi nasıl yapabilirim?

OGS sorgulama işlemlerini www.kgv.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz.

HGS geçiş tahsilatı için kullandığım kartım kayboldu/çalındı. Ne yapmam gerekiyor?

HGS geçiş tahsilatı için kullandığınız kredi kartından otomatik ödeme talimatı konusunda sorun yaşamamak için söz konusu kartınızın yenilenmesi/çalınması veya diğer nedenlerden ötürü değişmesi halinde yeni kredi kartınıza ilişkin bilgileri talimatınızın bulunduğu DenizBank şubesine bildirmeniz gerekir.

HGS kartım kayboldu/çalındı. Ne yapmak gerekiyor?

HGS etiketiniz ya da kartınızın kaybolması/çalınması halinde en kısa sürede 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı’nı aramanız ya da DenizBank şubelerine gelerek kayıp/çalıntı bildiriminde bulunmanız gerekir.

Eski HGS kartımdaki bakiye yeni çıkardığım karta aktarılır mı?

Evet. Yeni bir etiket/kart temin ettiğinizde mevcut ya da iptal edilen etiketten yenisine bakiye aktarımı yapabilirsiniz. Bu sayede bakiyeniz yeni etiket/kartınıza 7 gün sonra sistem tarafından otomatik olarak aktarılır.