Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Ödemeler

Aidat ödemesi için şubeye gitmeme gerek var mı?

Hayır. DenizBank site apartman ödemeleri otomatik olarak gerçekleşir. Şubenize talimat vererek bankaya gitmenize gerek kalmadan aidat ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Okul ödemeleri için şubeye gitmeme gerek var mı?

Hayır. DenizBank okul ödemeleri, verdiğiniz talimat doğrultusunda otomatik olarak gerçekleşir. Şubenize talimat vererek bankaya gitmenize gerek kalmadan okul ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Çalışanlarımın ödemelerini maaş ödemesi sistemi ile yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir?

Maaş ödemesi sistemine geçmek ve ödemelerinizi otomatik yapmak için tüm çalışanlarınızın maaş bilgilerini DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihte çalışanlarınızın maaşları hesaplarına aktarılır.

HGS nedir?

Hızlı geçiş sistemi (HGS), araçların köprü ve otoyollardan geçiş ücretlerinin hızlı bir şekilde ödenmesini sağlamaya yönelik bir uygulamadır. Kart tipinde ya da etiket biçiminde olmak üzere iki farklı formu bulunur. Ücretli otoyol ve köprülerde HGS’ye ayrılmış, üzerinde HGS işareti olan gişeler vardır. Aracınızla bu gişelerden beklemeden ve hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Vergi, SSK ve Bağkur borç ödemelerimi hangi kanallardan gerçekleştirebilirim?

İnternet bankacılığı sistemi olan Açıkdeniz:
Telefon bankacılığı: (0850 222 0 800) ve
Denizbank şubelerinden vergi, SSK ve Bağkur borç ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

3D Secure Güvenlik Uygulaması nedir?

Kart sahibinin – iş yerinin ve bankanın sorumluluklarını düzenleyen, uluslararası kart kuruluşlarınca desteklenen, e-ticaret üzerinden yapılan ödemelerin kontrol altında tutulmasını sağlayan güvenli sistemdir. Kart hamilinin bilgisi dışında ödeme yapılmasını engellerken, tahsilatla ilgili itirazlara karşı işyerlerini ve bankaları korur. Amex kart işlemlerinde 3D güvenlik uygulama desteği bulunmaz.

Yeni iş kurdum / kuruyorum, ne yapmalıyım?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin ihtiyaçları için özel olarak düzenlenen DenizBank İşletme Kart'a başvurup, yeni nesil yazarkasaya özel olan kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz. DenizBank şubelerinden veya 0850 222 0 804 DenizBank KOBİ iletişim merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mail Order / Telephone POS nedir?

Uzak mesafeli satış, hizmet, rezervasyon ya da siparişlerin ödemesi için geliştirilen, kart sahibinin ve kartın ödeme noktasında fiziksel olarak bulunmasına gerek olmayan, POS cihazına manuel bilgi girişi ile provizyon alınarak yapılan ödeme çözümüdür.

ADSL POS cihazı almak için ne yapabilirim?

ADSL POS(Sabit POS/Masaüstü POS) cihazı alabilmek için Kablolu internet ya da sabit telefon hattına sahip olmanız gerekmektedir.

Bonus Pos Çalışma Koşulları Nelerdir?

Bonus POS olan Üye İş yerleri Bonus kart hamillerine özel fırsatlar sunan mağazalar zincirine sahip firmalardır. Bonus Card program ortağı olan işyerlerimiz Bonus kart sahiplerine takstilendirme yapma, bonus kazandırma, biriken bonusları ile bedava alışveriş gibi cazip koşullar sağlar.

Mail Order / Telephone POS nedir?

Kredi kartı hamillerinin, bu konuda sözleşme imzalanarak yetki verilmiş Üye İşyerlerinden alınan bir mal ya da hizmet bedelini, ödeme noktalarına gitmeden, kredi kartları ile ilgili bilgileri doldurup imzaladıkları başvuru formu, broşür, katalog, internet vb aracılığı ile yaptıkları ödeme şeklidir.

Mobil POS nasıl çalışır?

GSM alt yapısı ile çalışan Mobil POS üye işyerlerine faaliyet gösterdiği fiziki adresinden bağımsız müşterilerinin bulunduğu her noktada Kredi Kartı ile tahsilat imkanı sağlar.

Dövizli POS’ta geçerli olan yabancı para birimleri nelerdir?

Yurtdışı kart sahiplerine yaptıkları alışverişlerde TL’nin yanı sıra USD (Amerikan Doları), EUR (Euro), GBP (İngiliz Sterlini), RUB (Ruble) ve JPY (Japon Yeni) ile ödeme imkânı sağlayan POS uygulamasıdır.

Dövizli POS’ta TL geçerli mi?

Evet geçerlidir.DenizBank Dövizli POS ile Türk Lirası cinsinden de ödeme kabul edebilirsiniz.

Inter - CPOS nedir?

Düzenli tahsilat ihtiyacı olan gazete/dergi abonelikleri, vakıflar, dernekler, aidat alan site ve apartmanlar, sigorta şirketleri gibi işyerlerinde kullanımı kolaylık sağlar. Özel yazılım yüklenmesi veya kurulum ihtiyacı yoktur. Periyodik tahsilatlar için sisteme tek seferde giriş yapılabilir. Data transferi yapılarak toplu tahsilatlar sistem tarafından otomatik şekilde yapılır. Taksitli işlemlerde ve tek tek manuel provizyon alınabilir. İstenirse alternatif kart bilgileri girilebilir ve detaylı raporlama alınabilir. CPOS uygulamalarında Debit kartlar ile işlem yapılamaz.

Mail Order / Telephone POS sistemi nasıl çalışır?

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini yazdığı formu imzalayarak size gönderir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini telefon ile size iletir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Mail Order / Telephone POS sistemi nasıl çalışır?

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini yazdığı formu imzalayarak size gönderir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Müşterileriniz, satın almak istedikleri ürün ve hizmetin niteliğini, fiyatını, kredi kart numarasını ve son kullanma tarihini telefon ile size iletir. Ödeme talimatı aldığınız kart bilgilerini manuel olarak POS cihazına girip tahsilat yapabilirsiniz.

Mobil POS hangi işletmeler için uygundur?

Kapıya veya eve servis yapan firmalar, fuar - konser - stand üzerinden satış yapan şirketler, toptancılar, kafe, restoran, büfe tipi işletmeler gibi birçok sektörde kullanılabilirler.

Bonus Pos Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Bonus POS üye iş yeri olabilmek için internet bankacılı, telefon bankacılığı, mobil uygulama gibi dijital kanalları kullanabilir veya en yakın DenizBank şubesine gelerek hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatını hangi hesaplarıma verebilirim?

Seçtiğiniz mevduat hesabınız ya da kredi kartınızdan tüm ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz./p>

HGS başvurumu nasıl yapabilirim?

HGS başvurunuzu tüm DenizBank şubeleri, İnternet Bankacılığı ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı’ndan yapabilirsiniz.

Maaş hesabımdan günlük nakit çekim limiti nedir?

Maaş hesabınızdan gün içinde en fazla 1.000 TL nakit çekim yapabilirsiniz.

Okul ödemelerimi otomatik olarak gerçekleştirmek için nasıl talimat verebilirim?

DenizBank okul harcı ödeme sistemine geçmeniz için ödeme yapılacak okula ait bilgileri, ödeme yapılacak tarihleri ve ödeme tutarını DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihlerde okul ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir.

Site aidatlarımı otomatik ödemek için nasıl talimat verebilirim?

DenizBank site aidat ödeme sistemine geçmeniz için ödeme yapılacak siteye ait bilgileri, ödeme yapılacak tarihleri ve ödeme tutarını DenizBank’a bildirmeniz yeterli. Belirttiğiniz tarihlerde aidat ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile okul ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile belirttiğiniz tarihte okul ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesap’ı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede okul ödemelerinizi zamanı geçmeden, kolaylıkla yapabilirsiniz.

Maaş hesabı müşterisiyim. Bankacılık işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

8502220800 numaralı Telefon Bankacılığı, DenizBank ATM’leri ve DenizBank İnternet Bankacılığı ile tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabımda yeterli bakiye yoksa ne yapabilirim?

Kurtaran hesap, 7/24 tüm nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir Denizbank hizmetidir. Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dahilinde vergi ve SGK ödemelerinizi karşılayabilirsiniz. Dilerseniz taksitli kullanım seçeneği ile kullanacağınız tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.

Dövizli POS’un işletmeye sunduğu fırsatlar nelerdir?

Yurt dışı kart sahipleri kendi para birimlerinde ödeme yaptığı için müşteri memnuniyeti artar ve iş yerinizi tekrar ziyaret etme olasılığı yükselir.

 • DenizBank Dövizli POS kullanarak fazladan hizmet sağlar, bu hizmet karşılığında ek gelir elde edersiniz.
 • Satış evraklarındaki şeffaflık nedeniyle harcama itirazları azalır.
 • Kurdaki negatif dalgalanmada kayıp riski ortadan kalkar.

Mobil POS uygulama kuralları nelerdir?

3100 sayılı kanun kapsamına girmeyen ve genel tebliğde ÖKC kullanma mecburiyeti dışında bırakılan, toptancı, basit usule tabi olan mükellefler Mobil POS kullanabilirler.

3100 sayılı kanun kapsamına giren ve sattığı mal veya sunduğu hizmeti müşterisinin ayağına götüren üye işyerleri, kredi kartı ile tahsilatlarını Seyyar-EFT POS özellikli Yeni Nesil Yazarkasa POS kullanarak yapacaklardır.

Mevcut POS cihazına Mail Order yetkisi alabilir miyim?

İşletmenizde kullanmakta olduğunuz mevcut POS cihazında Mail Order yetkisi yoksa DenizBank şubesine gelerek MOTO Protokolü’nü imzalamanız yeterlidir.

Sanal POS entegrasyon süreci nasıl işler?

DenizBank Sanal POS Teknik Ekibi, işletmelerin özelliklerine göre hangi entegrasyon metodunun uygun olacağını belirleyerek örnek kod ve prosedürleri paylaşır. Başvurunuz onaylandıktan sonra web sitenize uygun Sanal POS çözümleri ve uygulamaları ile ilgili 7/24 teknik ve teorik destek sağlanır.

Mevcut POS cihazına Mail Order yetkisi alabilir miyim?

İşletmenizde kullanmakta olduğunuz mevcut POS cihazında Mail Order yetkisi yoksa DenizBank şubesine gelerek MOTO Protokolü’nü imzalamanız yeterlidir.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile aidat ödememi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile belirttiğiniz tarihte aidat ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesap’ı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede site ya da apartman aidat ödemenizi zamanı geçmeden yapabilirsiniz.

HGS etiketini/kartını nasıl alabilirim?

HGS Etiketi/Kartı tüm DenizBank şubeleri, İnternet Bankacılığı, MobilDeniz ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı’ndan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yeni nesil yazarkasam var.POS uygulamasını nasıl yüklerim?

0850 222 0 804 DenizBank KOBİ İletişim Merkezi’ni arayabilir, en yakın DenizBank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kimler Yeni Nesil Yazar Kasa POS kullanma zorunluluğuna sahiptir?

 • Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre (Sıra No: 483) Yazarkasa POS alması gereken Mükellefler,
 • 3100 Sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinden faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar,
 • Yol kenarı otopark hizmeti veren mükellefler,
 • VUK göre birinci ve ikinci sınıf tüccar kapsamına giren,
 • Faaliyet konusu PERAKENDE ibaresi olan mükellefler,
 • Eski Nesil Yazarkasalarının mali hafızalarının dolmasından itibaren 30 gün içinde, (Kalkınmada öncelikli yörelerde 60 gün)
 • Eski Nesil Yazarkasa mali hafıza değişimi gerektiren durumlarda,
 • Çok şubeli Bilgisayar Bağlantılı Ödeme Kaydedici cihazları kullanan mükellefler için mali hafıza dolduğu durumlarda,
 • Perakende ibaresi ve 3100 sayılı Katma Değer vergisine tabii yeni faaliyete başlayan mükellefler, başlama tarihinden itibaren 30 gün içinde Yazarkasa POS / ÖKC kullanmak zorundadır.

Akaryakıt pompalarına bağlanan ödeme kaydedici cihazları kullanmak zorunda olan mükellefler için bakanlık ayrıca yeni tebliğ yayınlayacaktır. Güncel bilgi almak için www.gib.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl ekstre alabilirim?

Üye İş yeri Ekstreleriniz seçtiğiniz ekstre iletim seçeneğine göre her dönem sonu düzenli olarak iletilmektedir. Ekstre görüntüleme seçeneklerinizi Mobildeniz ve DenizBank Şubelerinden değiştirebilirsiniz.

DenizBank Mail Order / Telephone POS almak için ne yapabilirim?

Kartsız tahsilat olanağı sunan DenizBank üye iş yeri olmak için en yakın şubemize gelebilir, çalışma koşulları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mail Order'a hemen başvur!

Pos Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Ortak Ödeme Sayfası nedir?

Müşterilerinizin DenizBank altyapısındaki ödeme sistemine yönlendirildiği ortak sayfadır. Web sayfanız için ayrıca bir ödeme sayfası düzenlemesi yapmanıza gerek kalmaz. Teknik imkanların yetersizliği, hosting firmasının gerekli şartları sağlayamaması veya işyerinin ödeme bilgilerini e-ticaret sitesi üzerinden alınmasını istemediği durumlarda bankanın işyerlerine hazırladığı bir hizmettir. Ortak ödeme sayfasında güvenlik ve kolaylık esas olduğundan, müşteri tarafından da memnuniyet sağlar. Sayfanın bakımı ve güvenliği DenizBank’ın sorumluluğundadır. Kullanıcı ara yüzü Türkçe ve İngilizce olarak iki dil seçeneği sunar.

Dövizli POS’un kart sahibine sunduğu fırsatlar nelerdir?

 • Kart sahibi, kendi tercih ettiği para birimi üzerinden ödeme yapar.
 • Harcamanın ekstreye hangi tutarda yansıyacağını ödeme anında görür.
 • Slip üzerinde kullanılan döviz kuru ve diğer maliyetler açık olarak belirtilir. Bu bilgileri ekstre kesimini beklemeden öğrenebilir.
 • İş seyahatlerinde kendi para birimiyle yaptığı harcamaları firmasına gider olarak gösterebilir.
 • Beklenmedik döviz kuru oranları ve komisyonlardan kaynaklı problem yaşanmayacağı için müşteri memnuniyetsizliği ortadan kalkar.

SGK kredi kartı ile ödeme işlemlerinde hangi borç türlerine otomatik ödeme talimatı verebilirim?

SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yaparken yalnızca SSK prim cari dönem ve Bağkur prim cari dönem borçlarına otomatik ödeme talimatı verilebilir. Prim cari dönem borçları hariç SSK ve Bağkur ödemeleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şubelerimizden yararlanabilirsiniz.

HGS nasıl takılır?

Aracınızın marka ve modeline göre, ön camda metalik kaplamanın bulunmadığı bir alana HGS etiketini pratik bir şekilde takabilirsiniz.

DenizBank maaş hesabı ile hangi avantajları elde edebilirim?

Hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek kira, fatura gibi ödemelerinizi zamanında ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kaptan Hesap, hesabınıza para girişi olduğunda sizin tercihleriniz doğrultusunda yatırım yapar. Bu hesap sayesinde maaşınız sürekli kazanırken sizin hayatınızı kolaylaşır. Üstelik talimat verdiğiniz fatura ve kredi kartı gibi düzenli ödemeleriniz Kaptan Hesap'tan otomatik olarak yapılır, siz rahat edersiniz.

Kurtaran Hesap'ınız varsa maaş gününüzü beklemeden limitiniz dahilinde para çekebilir ve ödemelerinizi zamanında gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik ödemeleriniz gerçekleşirken Kurtaran Hesap’ınız devreye girer.

Bireysel kredi ürünlerinde de maaş müşterisi olmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. DenizBank maaş ödeme müşterilerine sunulan özel faiz oranları ve ücretlerden yararlanırsınız.

Okul ödeme sistemi ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Okul ve harç ödemeleri ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın DenizBank şubesine gidebilir ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı ile görüşebilirsiniz.

Site aidat ödeme sistemi ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?

Site aidat ödemeleri ile ilgili detaylı bilgi için size en yakın DenizBank şubesine gidebilir ya da 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı ile görüşebilirsiniz.

HGS etiketleri nasıl kullanılır?

Hem HGS etiketlerinin nasıl kullanıldığı hem de araç sınıfı hakkında detaylı bilgiye PTT'nin HGS sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hangi vergi türleri için ödeme gerçekleştirebilirim?

 • Trafik cezaları
 • Maliye vergi
 • Yıllık gelir vergisi
 • Gelir vergisi stopaj (muhtasar)
 • Kurumlar vergisi
 • Kurumlar vergisi stopaj
 • Gelir vergisi
 • Katma değer vergisi (KDV)
 • Gelir geçici vergi
 • Kurum geçici vergi
 • Damga vergisi
 • Katma değer vergisi tevkifatı
 • Motorlu taşıtlar vergisi
 • Gümrük vergisi

Ödemelerinizi tercih ettiğiniz ödeme kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal POS destek servisine nasıl ulaşabilirim?

DenizBank Sanal POS kurulum, işletim ve uygulama sorunlarınız için aşağıdaki kanalları kullanarak irtibata geçebilirsiniz.

E-posta:
sanalpos@DenizBank.com
sanalpos@intertech.com.tr

Mesai saatleri içinde: 0 212 370 66 00
Mesai saatleri dışında: 0 212 340 34 85

Yazarkasa POS çalışma koşulları nelerdir?

 • Peşin Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelinin ertesi gün hesapta olması.

 • Blokeli Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelini komisyon ödemeden valör tarihi sonunda alması.

 • Bloke + Komisyonlu Ödeme

Firmanın, sattığı mal ve hizmet bedelini daha az komisyon ödeyerek anlaşılan valör sonunda alması.

Üye iş yeri başvurusunu nasıl yapabilirim?

DenizBank şubelerinden veya 0850 222 0 804 DenizBank KOBİ iletişim merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dövizli POS’u hangi işletmeler kullanabilir?

Yazarkasa POS sahibi olmayan işletmeler kullanabilir.

DenizBank POS uygulamasının çalıştığı yazar kasa markaları nelerdir?

Yazar Kasa MARKA MODEL
PROFİLO-PAX S900
PROFİLO VX680 ECR
HUGİN Tiger
HUGİN vx675- ECR
BEKO 220 TR
BEKO 300 TR
INGENICO ide 280 Sabit
INGENICO İWE 280 Mobil
INGENICO 5000F Mobil
Verifone VX680 ECR
Olivetti MX915
VERA Delta
VERA Delta Plus
Mikrosaray Pidion
PAYGO 630
Hugin Android N910
InPos 530

DenizBank’ta üye iş yeri olmanın avantajları nelerdir?

 • Nakit işlemlerdeki zorluk ve riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tüm banka kartlarına ve Visa, Mastercard,American Express ve China Union Pay logolu kartlara mal ve hizmet satışı yapabilirsiniz.
 • Günlük bildirim talebinde bulunabilir, üye iş yeri ekstreleri ve internet üzerinden aylık POS hareketlerini takip edebilirsiniz.
 • Yabancı kart sahiplerine Dolar, Euro, Sterlin, Japon Yeni ve Ruble olmak üzere 5 ayrı para birimi üzerinden işlem yapabilirsiniz.
 • DenizBank’a bağlı bonus program ortağı olarak kayıp, çalıntı, iptal edilmiş ya da geçersiz kart gibi güvenlikle ilgili riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm vergi türleri için otomatik ödeme talimatı verebilir miyim?

Vergi dairesi borç ödeme işlemlerinde trafik cezaları, maliye vergisi ve gümrük vergileri hariç tüm vergi türleri için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Trafik cezaları, maliye vergisi ve gümrük vergileri ödemelerini yapmak için Denizbank gişeleri, internet veya telefon bankacılığından yararlanabilirsiniz.

HGS etiketime nasıl yükleme yapabilirim?

HGS yükleme yapmak için DenizBank kredi kartınız ya da vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. HGS bakiyeniz belirlenen limitin altına düştüğünde belirlediğiniz otomatik yükleme tutarına göre yüklemeniz gerçekleştirilir ve böylece limitinizi kontrol etmenize gerek kalmadan köprü ve otoyollardan rahatça geçiş yapabilirsiniz.

SGK kredi kartı ödemelerini başka hangi siteden gerçekleştirebilirim?

Dilerseniz, SGK kredi kartı ödeme işleminizi SGK resmi web sitesi olan http://e.sgk.gov.tr adresine giriş yaparak Denizbank kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumuna ait tüm tahsilat işlemlerinizi kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

HGS asgari yükleme tutarı nedir?

HGS Etiketi/Kartı ilk yükleme tutarı minimum 75 TL, otomatik yükleme tutarı minimum 100 TL’dir.

POS cihazımla ilgili arıza ve sorularımı nasıl iletebilirim?

4440802 numaralı DenizBank POS destek hattına ihtiyaç duyduğunuz an ulaşabilirsiniz.

DenizBank POS destek telefon hattı ve Deniz POS üzerinden hangi arızalar için destek alabilirim?

Adaptör arızaları, POS cihazının açılmaması, hat yok hatası, cihazın arama yapmaması, ekran arızaları, şarj problemleri, haberleşme sağlanamaması, pinpad hatası, tuş takımı arızası ve doğrudan sistem hataları için hem uygulama hem de telefon hattı üzerinden destek alabilirsiniz.

Hesabımda yeterli bakiye olmasa bile HGS ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Evet. DenizBank Kurtaran Hesap, hesabınızda bakiye olmasa bile HGS ödemenizi otomatik olarak yapar. Bunun için vadesiz hesabınıza Kurtaran Hesabı tanımlatmanız gerekir. Bu sayede HGS ödemelerinizi zamanı geçmeden, kolaylıkla yapabilirsiniz.

HGS etiketleri ile yaptığım ödemeleri nasıl takip edebilirim?

HGS ödeme ve geçiş bilgilerini tüm DenizBank şubelerinden, İnternet Bankacılığı üzerinden ya da HGS ekstrenizden takip edebilirsiniz.

HGS'yi otomatik ödeme talimatıyla nasıl ödeyebilirim?

HGS yükleme yapmak için DenizBank kredi kartınız ya da vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. HGS bakiyeniz belirlenen limitin altına düştüğünde belirlediğiniz otomatik yükleme tutarına göre yüklemeniz gerçekleştirilir ve böylece limitinizi kontrol etmenize gerek kalmadan köprü ve otoyollardan rahatça geçiş yapabilirsiniz.

HGS etiketi ya da kartı için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

HGS etiketi için 115 TL + BSMV, HGS kartı için 240 TL + BSMV ücret ödemeniz gerekir.

HGS sorgulama işlemlerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

HGS borç sorgulama için buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

HGS bakiyemi nasıl kontrol edebilirim?

HGS bakiyenizi PTT'nin HGS sayfasından dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

HGS etiketi iptal edildiğinde bakiye iade edilir mi?

HGS Etiketi iptal edildiğinde kalan bakiye tutarı iptal tarihinden 30 iş günü sonrasında hesaba iade edilir.

HGS geçiş tahsilatı için kullandığım kartım kayboldu/çalındı. Ne yapmam gerekiyor?

HGS geçiş tahsilatı için kullandığınız kredi kartından otomatik ödeme talimatı konusunda sorun yaşamamak için söz konusu kartınızın yenilenmesi/çalınması veya diğer nedenlerden ötürü değişmesi halinde yeni kredi kartınıza ilişkin bilgileri talimatınızın bulunduğu DenizBank şubesine bildirmeniz gerekir.

HGS kartım kayboldu/çalındı. Ne yapmak gerekiyor?

HGS etiketiniz ya da kartınızın kaybolması/çalınması halinde en kısa sürede 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı’nı aramanız ya da DenizBank şubelerine gelerek kayıp/çalıntı bildiriminde bulunmanız gerekir.

Eski HGS kartımdaki bakiye yeni çıkardığım karta aktarılır mı?

Evet. Yeni bir etiket/kart temin ettiğinizde mevcut ya da iptal edilen etiketten yenisine bakiye aktarımı yapabilirsiniz. Bu sayede bakiyeniz yeni etiket/kartınıza 7 gün sonra sistem tarafından otomatik olarak aktarılır.

HGS etiketinde plaka veya ruhsat numarası değişikliği nasıl yapılır?

HGS Etiketinde plaka ve ruhsat numarası değişikliklerini tüm DenizBank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.