Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Dijital Ürünler

fastPay üye iş yeri ödeme süreci nasıl işler?

 • fastPay üye işyeri sözleşmesinin imzalanması sonrasında, fastPay uygulaması içerisindeki üye iş yeri listesine ve iş yerinin DenizBank POS cihazına fastPay akışı eklenir. fastPay’in ‘‘Ödeme Yap’’ menüsü altında üye işyerinin ismi gözükmeye başlar. İstenirse firma logosu ve görsel de yüklenebilir.
 • Kullanıcılar fastPay uygulamasında yer alan “Ödeme Yap” menüsünden üye işyerini seçer. Ödemeyi fastPay bakiyesi, DenizBank veya herhangi bir bankaya ait kredi kartı ile yapabilir.
 • Ödeme yapıldıktan sonra, üye işyeri POS cihazı üzerinden ‘’fastPay Satış Adımı’’ altında görüntülediği, ödeme yapan kişinin isim ve tutar bilgisini seçerek işlemi onaylar.
 • Cihazın kestiği iki slipten biri müşteriye verilir biri de üye işyerinde kalır.
 • fastPay ödemeleri gün sonunda üye işyerinin DenizBank hesabına aktarılır.

fastPay’i kullanmaya nasıl başlarım?

fastPay, DenizBank müşterisi olmanıza gerek olmadan, dilediğiniz bankaya ait kredi kartınızı kullanabileceğiniz, cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderebileceğiniz, ATM’den kartsız para çekebileceğiniz, üye iş yerlerinde ödeme yapabileceğiniz mobil bir cüzdandır. fastPay uygulamasını App Store veya Google Play ’den ücretsiz olarak telefonunuza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

DenizKartım uygulaması nedir?

DenizKartım; DenizBank kart kullanıcılarının özel ayrıcalıklar ve indirimlerden yararlanabildiği, ayrıca kart başvurusu, sanal kart oluşturma, limit güncelleme, kart borcu ödeme, fatura ödeme gibi birçok kart işleminin hızlı ve kolay gerçekleştirilebildiği bir mobil uygulamadır.

Cihazımı değiştirdim, cihazım kayboldu veya MobilDeniz’i kaldırmıştım, tekrar yükledim; ne yapmalıyım?

Cihazınızı değiştirdiğinizde MobilDeniz uygulamasından Beni Unut demeniz yeterlidir. MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan Eşleştirilmiş Cihazlar sekmesinden cihazlarınızı silebilirsiniz.

Açık Bankacılık (Open Banking) Nedir?

Finans Sektörünü etkileyecek en önemli adımlardan biri; Açık Bankacılık! Dijitalleşmenin ve dijitale yatırım yapmanın önemi her geçen gün artıyor. Bu dijitalleşme sürecinden de tabii en çok etkilenen sektörlerden biri olarak finans sektöründe de güvenilirliğin sağlanmasıyla ve müşteriye daha önce deneyimlemediği kolaylıkları sağlamasıyla Açık Bankacılık önümüze çıkıyor.

Açık Bankacılık, diğer isimleriyle ‘’Open Banking’’ ya da ‘’Open Bank Data’’, müşterilerin finansal verilerinin üçüncü parti kuruluşlarla, güvenilir bir biçimde paylaşıldığı hizmet modelidir.

Bu hizmet modeliyle, müşterilerin finans hareketleri kolaylaştırılır ve farklı bankalardaki hesap işlemleri, hareketleri, tek bir ekran üzerinden, kolayca ve güvenle kontrol edilebilir hale geliyor. Böylece müşteri, hem zamandan tasarruf eder hem de işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirmiş oluyor.

Müşterilerin Veri Paylaşımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Çağımızda, veri en önemli unsur. Bu doğrultuda; müşterilerin veri paylaşımı, kullanıcının rızası ve bilgisi dahilinde gerçekleştiriliyor ve müşteri gizlilik hakları, tamamıyla korunuyor.

Birden fazla eşleştirilmiş cihaz kayıt edebilir miyim?

3 cihaza kadar cihaz eşleştirebilirsiniz, daha fazla cihaz eklemek için önceki cihazlarınızdan birini silmeniz gerekmektedir. İsterseniz tüm cihazlarınızı silebilirsiniz ancak İnternet Bankacılığı’na girişiniz kısıtlanacaktır.

DenizKartım uygulamasını nasıl indirebilirim?

DenizKartım uygulaması IOS ve Android işletim sistemi destekli mobil cihazlar üzerinden kullanılabilir. iPhone akıllı telefonlara App Store, Android destekli telefonlara ise Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmek mümkün. Huawei için ise Huawei App Gallery’den indirilebilir. DenizKartım indir şeklinde aratarak ya da doğrudan link üzerinden anında uygulamayı indirebilirsiniz.

fastPay’e nasıl para yüklerim?

 • İstediğiniz bankaya ait kredi kartınızı ya da DenizBank vadesiz hesabınızı 'Kart/Hesap Ekle' menüsünden ekleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir DenizBank ATM'sinden kartsız para yükleyebilirsiniz.
 • Bir başka fastPay kullanıcısı tarafından, fastPay cüzdanınıza cep telefonu numaranız ile para transfer edilebilir.
 • Türkiye'de diğer tüm bankalardan fastPay'inize EFT ile para gönderebilirsiniz.
 • Hesaba EFT adımında; Banka Adı: DenizBank, İl: İstanbul ve Şube: fastPay (3278) seçin.
 • Hesap numarası yerine, para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonunu girerek kolayca para gönderebilirsiniz.

*EFT ile para gönderdiğiniz cep telefonu numarası hatalı ise, tutar göndericiye iade edilir.

fastPay ödeme POS akışları nasıl yapılır?

Müşterilerinizin fastPay ile yaptığı ödemelerin nasıl onaylanacağını veya nasıl iptal edilebileceğini aşağıdaki bağlantılardan öğrenebilirsiniz.

 • Ingenico / Standart POS modeli akışı için lütfen tıklayınız.
 • Vera Yazarkasa POS modeli – Versiyon 1 akışı için lütfen  tıklayınız.
 • Vera Yazarkasa POS modeli – Versiyon 2 akışı için lütfen tıklayınız.
 • Hugin Yazarkasa POS modeli akışı için lütfen tıklayınız.
 • Profilo Yazarkasa POS modeli akışı için lütfen tıklayınız.

fastPay’le neler yapabilirim?

fastPay'le cep telefonuna para gönderme, ATM'den kartsız para çekme, üye iş yerlerinde alışveriş ve faturasız hatlara TL yükleme, düzenli para gönderme, şans oyunları ve fatura ödemesi gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

 • İnternetten alışverişlerinizde kart bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan, daha hızlı ve güvenli ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • DenizBank veya herhangi bir banka müşterisi olmanıza gerek olmadan, başkasının cep telefonuna, anında, 7/24 ve ÜCRETSİZ para gönderebilirsiniz. Alıcı, gelen tutarı istediği DenizBank ATM'sinden çeker veya alıcının fastPay cüzdanı varsa, tutar fastPay bakiyesine eklenir.
 • Düzenli yaptığınız para gönderimlerinizi 'Düzenli Ödemeler' altında organize edebilir, günlük, haftalık veya aylık olarak ödemelerinizi tanımlayabilirsiniz.
 • Cüzdanınız yanınızda olmasa bile, fastPay'le istediğiniz DenizBank ATM'sinden KARTSIZ para çekebilirsiniz.
 • İstediğiniz bankaya ait kredi kartınızı ya da DenizBank vadesiz hesabınızı 'Kart/Hesap Ekle' menüsünden ekleyerek, DenizBank üye işyerlerinde cep telefonunuzdan ALIŞVERİŞ yapabilirsiniz.
 • 'Fatura Öde' menüsü altından; cep telefonu, doğalgaz, elektrik, su ve telekomünikasyon faturalarınızı ödeyebilir, şans oyunları ödemelerinizi yapabilirsiniz.

DenizKartım uygulaması hangi avantajları sağlar?

DenizKartım uygulaması ile yapacağınız alışverişlerde size özel indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kampanyalara ve Kaptanın Görevi’ne katılarak her ay yüzlerce lira bonus kazanabilirsiniz. Kazanılan bonuslar birçok sektörde geçerlidir ve uygun fiyatlı alışveriş yapılmasını sağlar. Ayrıca GastroClub ayrıcalıklarıyla birlikte 150 restoranda indirim avantajından yararlanabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerin yanı sıra kart başvurusu, sanal kart oluşturma, limit güncelleme, kart borcu ödeme, fatura ödeme gibi birçok kart işlemi de uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda, DenizBank tarafından geliştirilen özellikler sayesinde ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı’na Giriş ve İşlem Doğrulama nasıl çalışır?

Eşleştirilmiş cihaz/cihazlarınıza bildirim gönderilir. Gelen bildirimi tıkladığınızda veya bildirim ulaşmadıysa MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak bildirimi onaylayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bildirimler size internet bankacılığı giriş işlemlerinde işlemin türü, tarayıcı bilgisi, tarih, zaman gibi güvenliğinizi ilgilendiren noktalarda, girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi vererek onayınızı ister.

Mobil bildirimler ayrıca finansal ve riskli işlemlerde ikinci doğrulama yöntemi olarak kullanılır. Mobil bildirim, internet bankacılığının tamamlayıcı güvenlik unsurudur.

MobilDeniz İçin Nasıl Parola Alınır?

İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, aynı kullanıcı adı ve parolanız ile MobilDeniz’e kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Eğer daha önce MobilDeniz’e giriş yapmadıysanız, MobilDeniz üzerinden hızlı bir şekilde parola oluşturabilir ve uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için giriş sayfasında bulunan “Kullanıcı Oluştur” butonuna tıklayarak T.C. Kimlik No, telefon numarası ve kart bilgilerinizi girebilirsiniz.

Açık Bankacılık’tan (Open Banking) Kimler Faydalanabilir?

Birden çok bankada, aktif hesabı olan herkes Açık Bankacılık’tan faydalanabilir.

KOBİ’ler, Açık Bankacılık’tan Faydalanabilir mi?

Açık Bankacılık sayesinde, KOBİ müşterileri, diğer banka hesaplarına ve POS’larına, tek bir ekrandan kolaylıkla ulaşabilirler.

MobilDeniz Nasıl Kullanılır?

Şifre işlemlerini tamamladıktan sonra MobilDeniz ve sağladığı tüm kolaylıklar elinizin altında! Üstelik her defasında kullanıcı adı, şifre, mobil onay kodu gibi bilgileri girmek zorunda kalmadan çok daha hızlı ve pratik bir şekilde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

MobilDeniz’in “Beni Hatırla” fonksiyonu sayesinde bir defa uygulamaya başarılı bir şekilde giriş yaptığınız takdirde, sonraki kullanımlarda kullanıcı adınızı tekrar girmek zorunda kalmadan uygulamaya ve hesaplarınıza giriş sağlayabilirsiniz.

“ÇizGir” özelliği de aynı şekilde uygulamaya en hızlı ve en kolay yoldan giriş yapmanın yollarından biri. Bu özellik sayesinde şifrenizi hatırlama derdinden kurtularak kendiniz oluşturacağınız bir simgeyi çizerek uygulamaya hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifresi olan müşterilerimiz “TekŞifre” özelliğini aktive ederek de MobilDeniz girişlerini hızlandırabilirler. “TekŞifre” özelliğini aktive ettiğiniz takdirde, bir kereye mahsus olarak SMS doğrulama şifresi alırsınız. MobilDeniz’e sonraki girişlerinizde ise SMS doğrulama tarafımızca yapılır. Böylece çok daha kolay bir şekilde ve vakit kaybetmeden mobil bankanıza giriş yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil Bildirim nedir?

İnternet bankacılığına giriş ve finansal işlem onaylarına alternatif olan, MobilDeniz üzerinden mobil bildirimlerle yapılan bir dijital onay türüdür. İnternet bankacılığı deneyiminden daha hızlı, güvenli ve konforlu biçimde faydalanmak için hemen MobilDeniz’i indirebilir ve telefonunuzu eşleştirerek mobil bildirimi aktif hale getirebilirsiniz.

DenizKartım ile hangi kart işlemlerimi gerçekleştirebilirim?

 • Nakit avans ya da taksitli nakit avans başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kartınız için limit artırımı ya da düzenli limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.
 • Ek kart ya da DenizBank sanal kart başvurularınızı kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kart şifrenizi oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir ve mobil operatör fatura ödenmelerinizi kartınıza bağlayabilirsiniz.
 • E-ekstre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.
 • Taksitli ve onay bekleyen alışverişlerinizin işlem detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Sanal kart oluşturabilir, limit değişikliğinde bulunabilir, CVV güncelleyerek güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kart başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Ulaşım kartınızı yükleyebilirsiniz.
 • Yurt dışı çıkış harcı ödemenizi yapabilirsiniz.
 • Trafik cezası ödeyebilirsiniz.

fastPay’le nasıl ödeme yaparım?

fastPay üye iş yeri POS başvurusu için tıklayın.

Üye iş yerine ödeme yapmak için;

 • 'Ödeme Yap' menüsü altından ödeme yapabileceğiniz DenizBank üye iş yerini, bulunduğunuz yere olan uzaklıklarına göre listeleyebilir veya isimleriyle arama yapabilirsiniz.
 • Ödeme yapacağınız üye iş yerini seçtikten sonra, ödeme tutarını ve ödeme tipini girerek 'Ödeme Yap' butonuna basarak ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
 • Ödemenizi fastPay bakiyenizden, ekli olan DenizBank hesabınızdan veya tüm bankalara ait kredi kartınızdan ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızı fastPay'e nasıl ekleyeceğiniz hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Ulaşım Kartı bilgilerini yazarak yükleme nasıl yapılır?

 • fastPay uygulamasını cep telefonunda açtıktan sonra 'Hızlı İşlemlerim' kısmından ‘Ulaşım Kartına TL Yükle’ sekmesini seç.
 • Yüklemek istediğin ulaşım kartını seç.
 • Mavi Kart ya da İndirimli Kart fark etmeksizin, ulaşım kartının üzerindeki numarayı tuşla veya QR kod (kare kod) taratarak kartını tanımla.
 • Yüklemek istediğin tutarı ilgili alana girdikten sonra, parayı transfer edeceğin hesabı seç.
 • Doğrudan fastPay uygulamasına tanımlamış olduğun herhangi bir bankaya ait kredi kartından transfer işlemini gerçekleştirebileceğin gibi, fastPay hesabında bulunan bakiyenden de ödemeni gerçekleştirebilirsin.
 • Arzu ettiğin hesabı seçtikten sonra, yüklemeye onay ver. Yüklediğin tutarın karta yansıması için Biletmatik, otobüs ve online talimat noktalarına kartını dokundur ve süreci tamamla.

Bozuk para bulma sıkıntını ortadan kaldıracak olan bu kolaylığı, hiçbir ekstra masraf ödemeden, fastPay ayrıcalığıyla yaşamaya hemen başlamak için telefonuna uygulamayı hemen indir.

Mobil Bildirimi nasıl kullanabilirim?

Mobil bildirimi kullanabilmek için, MobilDeniz uygulamasının güncel olması gerekmektedir.

MobilDeniz’e ilk kez girişinizde onay vermeniz durumunda, telefon eşleştirmesi yapılacaktır.

Güvenli cihazı silmeniz durumunda internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim almayacaksınız. İsterseniz, MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan Eşleştirilmiş Cihazlar sekmesinden, kullandığınız telefonu, eşleştirilmiş cihaz olarak tekrar kayıt altına alabilirsiniz.

Cihaz eşleştirmesi bittikten sonra internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim otomatik yapılacaktır. Ek bir ayar yapmanıza gerek olmayacaktır.

Bildirim ulaşmasa bile MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak dinamik bildirime onay vererek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

MobilDeniz ile Neler Yapabilirsiniz?

Kullanıcı adı, parola ya da “ÇizGir” özelliğini kullanarak MobilDeniz’e giriş yaptığınızda;

 • Ana menü üzerinden varlıklarınızı izleyebilir,
 • EFT ve havale işlemlerinizi düşük masraf ile gerçekleştirebilir,
 • Vadesiz ya da vadeli hesap açma ve kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
 • Çek ve senet işlemleri yapabilir,
 • Fatura ve diğer ödemelerinizi gerçekleştirip kontrol edebilir,
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir,
 • Döviz, yatırım fonu ve hisse senedi alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
 • Repo ve bono/tahvil yatırım işlemlerini yapabilirsiniz.

Daha iyi bir mobil bankacılık deneyimi yaşayabilmeniz için son tasarım trendlerine göre yenilenen MobilDeniz ile DenizBank müşterisi olmasanız bile kullanıcı girişi yapmadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Giriş yapmadan da MobilDeniz’de gerçekleştirebileceğiniz birçok işlem mevcut:

Örneğin İletişim Merkezi’ni hızlı bir şekilde arayabilir, piyasa ekranlarına takip edebilir, güncel döviz kurlarını izleyebilir, hisse senedi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. DenizBank ürün ve hizmetlerinin fiyat ve oranlarını görebilir, kredi ve mevduat hesaplaması yapabilir, size en yakın DenizBank ATM ve şubelerini listeleyerek yol tarifi alabilirsiniz.

MobilDeniz, menü sıralarını önem tercihinize göre değiştirip düzenlemenize de olanak veren bir yapıya sahip. DenizBank’ın güncel kampanyaları ve özel avantajlarını takip etmenin yanı sıra farklı finansal ihtiyaçlarınız için hizmetinize sunulan DenizBank’a ait diğer mobil uygulamalara da MobilDeniz üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

İşlem Limit ve Saatleri Nelerdir?

İşlem limit ve saatleri için tıklayınız.

Açık Bankacılık’la Hangi İşlemler Gerçekleştirilebilir?

Açık Bankacılık Yönetmeliği gereğince, hesap ekleme/çıkarma, hesap detayları görüntüleme ve para transfer işlemleri, güvenle ve hızla gerçekleştirilebilir.

Ayrıca, POS hareketleri ve iş hesapları, bir ekran altında toplanabilir ve ilgili ekranlardan para transferleri yapılabilir.

Açık Bankacılık Ücretli Midir?

Tüm Vadesiz TL ve Döviz hesaplarının görüntülenebileceği Açık Bankacılık hizmeti için herhangi bir ek ücret ödenmek gerekmez.

MobilDeniz ile Tüm Kart İşlemleri Parmağınızın Ucunda

MobilDeniz uygulaması, kullanıcılarına her türlü kart işlemini gerçekleştirme imkânı sunuyor. MobilDeniz’den kredi kartınızın ekstre bilgilerini, taksitli işlemlerinizi, onay bekleyen ödemelerinizi ve dönem içi işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sanal kart oluşturabilir; sanal kartınızın limitini sıfırlayabilir ya da güncelleyebilir ve sanal kart iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MobilDeniz uygulaması üzerinden kayıp ve çalıntı bildiriminde bulunabilir ya da uygulama üzerinden kartınızı geçici olarak kullanıma kapatabilirsiniz.

Mobil Bildirimin avantajları nelerdir?

 • Sms onayına göre mobil bildirim daha hızlı ve güvenli onay sunar.
 • Mobil bildirimler kopyalanamaz, taklit edilemez ve yönlendirilemez.
 • Sms doğrulamasına alternatiftir, mobil bildirimde sms ile şifre gönderilmez.
 • Mobil bildirimler bloke olmaz.

fastPay özelliği ne işe yarar?

fastPay; yalnızca NFC uyumlu Android 4.4.2 ve üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla yapacağınız alışverişlerde şifre girmekten kurtulmanın en kolay yollarından biri. DenizKartım uygulaması üzerinden alışveriş yapacağınız kartınızı seçebilir ve temassız özellikli POS’larla güvenli ve hızlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Alışverişinizi tamamlamak için telefonunuzu POS cihazına yaklaştırmanız yeterlidir.

İstanbulkart'a temassız yükleme nasıl yapılır?

NFC teknolojisi yani Yakın Alan İletişimi sayesinde telefonundaki bakiyeden İstanbulkart'ına para yüklemen çok kolay.

Android telefonlarda bulunan Yakın Alan İletişimi özelliği, İstanbulkart'ını telefonuna yaklaştırarak yükleme yapabilmeni sağlayan bir veri alışveriş teknolojisidir.

Tüm bankaların kartlarıyla işlem yapma kolaylığı, üstelik masrafsız!

fastPay, tüm kredi kartlarıyla işlem yapabilmene olanak tanır; üstelik hiçbir masraf ödemeksizin. Kredi kartı bilgilerini yalnızca bir sefer fastPay uygulamasına tanıtarak, kolay ve hızlı ödeme, para yükleme ve transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Ulaşım kartına online para yükleme işlemini gerçekleştirmek için, fastPay'e kaydettiğin kredi kartlarından birini veya banka kartından fastPay’e aktardığın bakiyeni kullanabilirsin. 

DenizBank iletişim bilgilerine nasıl ulaşırım?

DenizBank’ın iletişim bilgilerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yenilenen Karşılama Sayfası

MobilDeniz uygulamasının karşılama sayfası yenilendi! Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşılama sayfası üzerinden birçok işlem gerçekleştirmeniz mümkün. Yeni karşılama sayfası sayesinde hesaplarınızı ve kartlarınızı kolayca görüntüleyebilir; menüdeki kategoriler arasında dolaşmadan temel ürün ve hizmet bilgilerini anında görüntüleyerek hızlı bir şekilde aksiyon alabilirsiniz.

Alt menüyü kullanarak ürünlerinizi listeleyebilir, finansal işlemlerinize ulaşabilir, en güncel kampanyaları takip edebilirsiniz. “Hızlı Menü”yü kullanarak en çok ihtiyaç duyduğunuz ve sıklıkla gerçekleştirdiğiniz işlemlerin kısa yollarını görebilir, bu menüyü dilediğiniz işlemleri ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca karşılama sayfası üzerinden son yaptığınız işlemleri anında görüntüleyebilir ve bu işlemlerin dekontlarını alabilirsiniz.

SMS doğrulama özelliği nedir?

Ek güvenlik isteyen kullanıcılar, SMS Doğrulaması opsiyonunu seçerek aşağıda belirtilen tercihlere göre İnternet Bankacılığını kullanabilirler.

Seçilecek tercihe göre müşterinin sistemimizde kayıtlı olan cep telefonu numarasına, Güvenlik Kodu, SMS olarak gönderilir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Açık Bankacılık Müşterilere Nasıl Avantajlar Sunmaktadır?

Açık Bankacılık; güvenilir ve şeffaf birçok yeniliği, günümüz banka müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Üçüncü parti Fintech firmaları ile bankaların Uygulama Geliştirme Arayüzleri (Application Programming Interface) sayesinde, müşteriler, finansal hareketliliklerini ve hayatlarını kolaylaştırabilir. Açık Bankacılık ile, İnternet Bankacılığı ve bankaların özel uygulamaları üzerinden, finansal kaynaklar, kolaylıkla ve tek ekrandan yönetilebilir hale gelmektedir.

Açık Bankacılık; farklı hesap hareketlerini, bir ekran üzerinden görüntüleme, para gönderme gibi kolaylıkların yanı sıra, üçüncü parti kuruluşların fırsatlarını, müşterilere sunma imkanı sağlamaktadır.

Müşterinin sahip olduğu, birden fazla banka ve kredi hesabı, geleneksel bankacılıkta olduğu gibi müşterinin, zahmetle derleme zorunluluğuna bırakılmaz. Açık Bankacılık’la tüm işlemler tek yerden, kolayca yönetilebilir.

Açık Bankacılığın Kritik Önemi Nedir?

Çağımızda, zaman ve zamanın tasarruflu kullanımı en önemli konulardan biridir. Bu doğrultuda, bankacılık hizmetleri, müşterilerin zamanını en verimli şekilde geçirmelerini sağlayacak uygulamalar sunmaktadır.

Açık Bankacılık, hem zaman tasarrufu sağlar hem de kullanıcı verilerini optimize ederek, müşteriye en uygun finansal çözüm ve fırsatları sunar. Ayrıca, müşterilere en uygun finansal ürünlerin sunulması yönünde de kolaylıklar sağlayacaktır.

SMS doğrulamanın avantajları nelerdir?

SMS Doğrulama'yı kullanabilmeniz için yanınızda ayrıca bir cihaz taşımanız gerekmez. Uygulamayı kullanabilmeniz için cep telefonunuzun olması yeterlidir.

Uygulama, kullanıcı bilgilerinizden bağımsız olup, Güvenlik Kodu kendi cep telefonunuza gönderileceği için belirlemiş olduğunuz işlemler sizin dışınızda biri tarafından gerçekleştirilemez.

Kullanım Ayarları Değişikliğinde:

SMS Doğrulama Kullanım Ayarlarınızı 'Güvenlik ve Ayarlar ' menüsü altında 'SMS Doğrulama' / 'Kullanım Ayarları' adımından ya da 08502220800'ü arayarak değiştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığından değiştirmek isterseniz Güvenlik Kodu cep telefon numaranıza gönderilerek SMS Doğrulaması yapmanız istenecektir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Hatalı Girilmesi Durumunda:

Güvenlik Kodu 3 kez hatalı girilirse kullanıcı bloke olur. Bloke süresi 1 saattir. Yardım için 08502220800'den 5'i tuşlayarak İnternet Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Geçersiz Olması:

Cep telefon numaranıza gönderilecek Güvenlik Kodu 3 dakika için geçerlidir. Bu sürenin sonunda Güvenlik Kodu geçersiz olur.

Cep Telefonu Bilgisinin Güncellenmesi:

Cep Telefonu numaranızı Şubenizden güncelleyebilirsiniz.

* Güvenlik Kodu için gönderilen SMS'lerden ücret alınmamaktadır.

İşlem limitlerini nasıl öğrenebilirim?

İşlem limitlerini linke tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Müşteriler İçin

MobilDeniz uygulamasıyla kurumsal müşterilerimizin de bankacılık işlemleri hız kazanıyor. Kurumsal müşteriler uygulama üzerinden hesaplarını kontrol edip hesap detaylarını pratik bir şekilde görüntüleyebilirler. Ayrıca “Para Transferleri” menüsünü kullanarak transfer işlemleri, “Kurumsal Onay” ekranı üzerinden ise onay işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirler.

Ulaşım Kartı yükleme limitleri

 • İstanbulkart'a hesaptan ya da kredi kartından yüklenebilecek limit, günlük maksimum 200 TL ve 4 adet, aylık maksimum 750 TL ve 15 adettir.
 • fastPay'e eklenebilecek ulaşım kartı sayısı 3 adettir.
 • Kentkart'a kredi kartı ya da hesaptan yükleme limiti, tek seferde en az 10 TL, en fazla 100 TL’dir.

fastPay'le para gönderme işlemi ücretli midir?

Nakit kullanmadan ve sıra beklemeden, ödemelerini en hızlı ve en kolay şekilde yapmanı sağlayan fastPay uygulaması ile dilediğin kişiye 7/24 para gönderebilirsin. fastPay’le cepten cebe para gönderimi sırasında hiçbir işlem ücreti ödemezsin.

Planlı kesintilerden aşağıdaki link ile bilgi alabilirsiniz.

Mobil İmza nedir?

Mobil İmza, elektronik ortamlarda kullanabileceğiniz kimlik kartınızı (nitelikli elektronik sertifika) rahatça almanızı ve kullanmanızı sağlayan bir servistir.

Bir başka deyişle, Mobil İmza, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda tarif edilen ve Islak İmza ile eşdeğer Elektronik İmza'nın GSM SİM kartları kullanılarak atılmasını sağlayan bir servistir.

Açık Bankacılık’tan Nasıl Yararlanılabilir?

MobilDeniz ve DenizBank İnternet Bankacılığı ile, Açık Bankacılık deneyimini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile hangi işlemleri yapabilirim?

Hesap Yönetimi

 • Varlıklarım
 • Hesap Bilgileri
 • Vadesiz Hesap İşlemleri
 • Vadeli Hesap İşlemleri
 • Çek Senet İşlemleri
 • Ekstreler
 • Findeks Risk Raporu
 • Sözleşmeler

Transferler

 • EFT
 • Havale
 • FAST
 • Döviz Transferi (Swift)
 • Hesaplarım Arasında Para Tranferi
 • Para Transferleriniz için Düzenli ve İleri Tarihli İşlemler

Kart İşlemleri

 • Kredi Kartı Detayları (Kredi Kartı Bilgileri)
 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Borç Ödeme
 • Nakit Avans
 • Sanal Kart İşlemleri
 • Taksitlendirme
 • Banka Kartı İşlemleri
 • Ön Ödemeli Kart
 • İşletme Kart İşlemleri
 • Üretici Kart İşlemleri
 • Limit İşlemleri
 • İşlem Kısıtları
 • Kart Borcum Güvende

Yatırım İşlemleri

 • Hisse Senedi
 • VİOP
 • Altın-Gümüş Alış/Satış
 • Döviz Alış/Satış
 • Vadeli Mevduat
 • Yatırım Fonu
 • Tahvil/Bono/Eurobond
 • Repo
 • Kaldıraçlı FX

Krediler

 • Kredi Başvurusu
 • Kredi İzleme
 • Ödeme Tablosu
 • Kredi Ödemesi

Sigorta ve Emeklilik

 • Sözleşme/Poliçe Bilgileri
 • Birikim Bilgileri
 • Hesap Hareketleri
 • Ödeme Değişiklik İşlemleri
 • BES Başvurusu

Fatura ve Ödemeler

 • Cep Telefonu Fatura Ödemesi
 • Telefon Fatura Ödemesi
 • Doğal Gaz Fatura Ödemesi
 • Su Fatura Ödemesi
 • Elektrik Fatura Ödemesi
 • TV/Kablo/İnternet Fatura Ödemesi
 • Şans Oyunları Ödemeleri
 • Vergi/Trafik Cezası Ödemesi
 • SSK/Bağkur Ödemeleri
 • HGS
 • Tüketici Finansmanı

Üye İşyeri İşlemleri

 • POS İşlemleri
 • Üye İşyeri Ekstre
 • POS Başvuru
 • Ek POS

Dış Ticaret

 • İhracat-İthalat İşlemleri
 • Gümrük Beyannamesi
 • Akreditif
 • Yabancı Para Ödemeleri
 • Mesaj Görüntüleme

Nakit Yönetimi

 • Toplu Ödeme
 • DBS
 • Nakit Kart
 • Tedarikçi Finansmanı
 • Maaş Ödemeleri
 • YP Toplu Ödemeler
 • Onay İşlemleri

Leasing

 • Sözleşmeler
 • Cari İşlemler
 • Teklifler
 • Ödemelerim

Başvurular

 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Kredi Başvurusu
 • Vadeli Hesaplar
 • Yatırım Hesabı
 • BES Başvurusu
 • POS Başvurusu
 • Kart Borcum Güvende
 • HGS
 • Başvuru İzleme
 • Hesaplama Aracı

fastPay'le para gönderme işlemini hangi saatler arasında yapabilirim?

Her daim kullanıcısının hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan fastPay uygulamasının kullanımı belirli saatlerle sınırlı değil. fastPay’le cepten cebe 7/24 para gönderebilirsin.

fastPay'le fatura nasıl ödenir?

Fatura ödemenin sıkıcı bir iş olduğunu biz de biliyoruz sevgili fastPay’li.. Bu yüzden de senin için fastPay’e yeni özellikler eklemeye devam ediyoruz. Sadece cep telefonunu kullanarak, nakit kullanmadan, sıra beklemeden, en hızlı ve en güvenilir şekilde günlük işlemlerini yapabilmeni sağlayan fastPay uygulaması, hayatı senin için kolay bir hâle getirmek istiyor.

Sen de, hemen şimdi fastPay uygulamasını indir, faturalarını 0 (sıfır) komisyon avantajı ile dilediğin zaman, dilediğin yerde, fastPay bakiyen, DenizBank vadesiz hesabın veya dilediğin bankaya ait kredi kartın ile öde!

İnternet Bankacılığı işlem limit ve saatleri nelerdir?

İşlem limit ve saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

fastPay'le para çekme işlemini hangi saatler arasında yapabilirim?

Her daim kullanıcısının hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan fastPay uygulamasının kullanımı belirli saatlerle sınırlı değil. fastPay'le, DenizBank ATM'lerinden 7/24 para çekebilirsin.

fastPay'le para çekme işlem limitleri ne kadardır?

fastPay'le Kişiden Kişiye Transfer Limitleri

fastPay işlem limitleri, gerçekleştireceğiniz işleme göre farklılık gösterir. DenizBank müşterilerinin gerçekleştirdiği transferler için işlem başına günlük limit 3.000 TL’dir. Transfer işlemlerinde taraflardan en az birinin DenizBank müşterisi olmadığı durumlarda ise;

  Günlük Haftalık Aylık
Tutar 1.000 TL 2.000 TL 3.000 TL
Adet 2 4 6

fastKredi nedir? Kimler faydalanabilir?

fastPay uygulaması üzerinden DenizBank müşterilerine kredi kullandırımının yapılması hedeflenen bireysel ihtiyaç kredisidir. Yurt içi yerleşik DenizBank müşterileri faydalanabilir, kontak ve anonim kullanıcılara şu an fastKredi menüsü çıkmamaktadır.

fastKredi başvurusu nasıl yapılır?

'fastKredi' butonu, ana sayfada 'Hızlı İşlemlerim' ve 'İşlemlerim' menülerinde yer alacaktır. Her iki menüden de 'fastKredi' butonuna tıklandığında, 'Bireysel Kredi' ve 'Kredilerim' alt menüleri açılacaktır. Başvuru yapılması için 'Bireysel Kredi' butonu tıklanmalıdır.

fastKredi kullandırımları nerede görüntülenir?

Geçmiş kredi kullandırımları (Sadece fastKredi üzerinden kullandırılan krediler), 'Kredilerim' butonu içerisinde görüntülenmektedir.

fastKredi hangi vadeler ile kullanılır?

Minimum 3, maksimum 36 ay vade ile kullanılmaktadır.

fastKredi hazır kredi limiti nedir?

Hazır kredi teklifi, mevcut DenizBank müşterilerinin başvurularından bağımsız, periyodik aralıklarla müşteri limitinin hesaplanması ve müşterinin ilk temasında fastPay uygulaması üzerinden limit teklifinin kendisine sunulması esasına dayanır. Tanımlı limit artırılamaz.

fastKredi taksit ödemeleri nereden yapılır?

DenizBank şube, ATM, internet bankacılığı ve MobilDeniz kanallarından ödeme işlemi yapılabilir.

fastKredi iptali (aynı gün içinde kredinin iptal edilmesi) nasıl yapılır?

'Kredilerim' butonu üzerinden 'Krediyi İptal Et' seçimi yapılarak iptal aksiyonu alınabilmektedir.

fastKredi cayma (24 saat geçtikten sonra kredinin iptal edilmesi) nasıl yapılır?

'Kredilerim' butonu üzerinden 'Krediyi İptal Et' seçimi yapılıp 'Cayma' butonu tıklanarak aksiyon alınabilmektedir.

fastPay'le kredi kartı borcu nasıl ödenir?

fastPay’i aç ve ana ekranından ‘İşlemler’ menüsüne girdikten sonra ‘Öde/Yükle’ sekmesine tıkla. Açılan menüden ‘Kredi Kartı Borcu Öde’ seçeneğine git ve ardından da borcunu ödemek istediğin kredi kartını seç. Borç ödeyeceğin kart listede yoksa ya da listene yeni bir kart eklemen gerekiyorsa, bu işlemi de kolayca gerçekleştirebilirsin.

Ödememi QR kodla nasıl yaparım?

QR kodunu oluşturmak için, fastPay’i açtıktan sonra telefonunu yan çevirmelisin. Kasiyer ya da garsona QR kodu kullanarak ödeme yapacağını belirttikten sonra, açtığın ekranda oluşan QR kodunun bulunduğu ekranı, iş yeri seçili şekilde kasiyere ya da garsona gösterip yazmasını bekle; işte bu kadar basit! QR kodu kullanarak gerçekleştirdiğin tüm ödemelerini dilediğin gibi takip edebileceğini de söylemeden geçmeyelim. fastPay uygulamasına giriş yapıp ‘Geçmiş İşlemler’ adımını takip edebilir, yaptığın tüm ödemelerin detaylarını dilediğin zaman görüntüleyebilirsin.

Ayrıca ana sayfada yer alan ‘QR ile Öde’ butonunu kullanarak da ödemeni yapabilirsin. Oluşturduğun QR kodun yalnızca 1 dakikalığına geçerli olduğunu da hatırlatalım. 1 dakikalık süreyi geçirirsen, kod kendini yenileyerek farklı bir QR kod oluşturacak.

fastPay’le şans oyunu ödemesi nasıl yapılır?

fastPay’e girip ‘İşlemler’ menüsüne gitmeli ve karşına gelen sayfada ‘Öde/Yükle’ butonuna tıklamalısın. Açılan menüde karşına çıkan ‘Şans Oyunu Ödemeleri’ ni seçmen gerekiyor. Ödemesini yapmak istediğin kurum bilgilerini ve aktarmak istediğin tutarı girdikten sonra işlem tamam. Bilyoner, Misli, Nesine, Nimet Abla, Oley, TJK, Birebin ve Tuttur ödemelerini fastPay’ine bağlı hesabından gerçekleştirebilirsin. Üstelik fastPay’le şans oyunu ödemelerini yapmak için mesai saatlerini kovalamana da gerek yok. İster gece yarısındaki NBA maçları, ister sabahın ilk ışıklarındaki Japonya Ligi için olsun, fastPay’le şans oyunu ödemelerini 7/24 masrafsız yapabilirsin. Şans oyunlarına yönelik ödemelerden yalnızca DenizBank müşterisi isen yararlanabilirsin.

fastPay'le aidat ödememi nasıl yaparım?

Günümüz teknolojisinden aldığı yetkiye dayanarak, akıllı telefonunu bir banka gibi kullanmana imkan veren fastPay’le, dilediğin bankacılık işlemini en hızlı ve en güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsin dedik. Şimdi fastPay, evinden dışarı adımını dahi atmadan site aidatı ödeme keyfini cebine kadar getirdi!

fastPay uygulaması üzerinden site aidat ödemeni yapmak için ana ekranındaki ‘İşlemler’ menüsüne, oradan da ‘Öde/Yükle’ sekmesine dokunman gerekiyor. Karşına çıkacak menüden ‘Aidat Öde’ seçeneğini tıklayıp, oturduğun sitenin adını seçtikten sonra bir de blok ve daire numaranı girdin mi son adıma geldin demektir. Sonrasında ödeme tutarını ve yöntemini de girersen işlem tamam. Böyle uzun uzun anlattığımıza bakma; tüm bu işlemler saniyeler içinde tamamlanıyor. Sana da yapılacaklar listesine bir tik atmak kalıyor.

fastPay'le para gönderme limitleri nelerdir?

fastPay'le Kişiden Kişiye Transfer Limitleri

 • DenizBank müşterilerinin gerçekleştirdiği transferler için, işlem başına günlük limit 6.000 TL'dir.
 • Transfer işlemlerinde taraflardan en az birinin DenizBank müşterisi olmadığı durumda;
   
    Günlük Haftalık Aylık
  Tutar 1.000 TL 2.000 TL 3.000 TL
  Adet 2 4 6
 • Bir kullanıcı kendi telefonuna para transferi gerçekleştiremez.
 • Para çekme işlemlerinde şifre geçerlilik süresi 24 saat olacaktır. 24 saat sonunda, bakiye, göndericiye iade olacaktır.

Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

fastPay'le para çekmek için cüzdanına ya da kredi kartına ihtiyaç duymazsın.

Uygulamayı açıp ‘İşlemler’ menüsünden ‘Kartsız Para Çek’ sekmesine tıklayarak para çekme şifreni oluşturman gerekiyor. Sonrasında sana en yakın ATM’den 9 tuşuna basarak telefon ekranında oluşan şifreyi girmen yeterli. Talep ettiğin miktarı anında ATM’den çekebilirsin. Bir DenizBank ATM'sinden, her bir saat dilimi içerisinde, toplamda en fazla 6 kez gelen SMS şifresi ile para çekebilirsin. Para çekme işlemlerinde şifre geçerlilik süren de hemen bitmez. Şifreyi kullanabilmek için koskoca bir güne sahipsin.