Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Dijital Ürünler

Deniz’e Çek Gönder uygulamasını nasıl kullanırım?

Mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulamada karşınıza öncelikle Hızlı Başvur ekranı çıkar. Bu ekran üzerinden ilgili alanları doldurarak kısa sürede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı çeklerinizin finansman değerini öğrenebilmek için uygulamadan 2 şekilde yararlanabilirsiniz:

 • QR Code ile çekinizi uygulamaya yükleyebilmek için çek üzerinde bulunan karekodu uygulamaya okutmanız yeterlidir.
 • Üzerinde karekod bulunmayan faturalı çeklerle başvuru yapabilmek için çekin arkalı önlü fotoğrafını çekerek uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Hem karekod hem de fotoğraf yükleme işlemleri için uygulamanın kameranıza erişimine izin vermeniz gerekir. İşlemleri tamamladığınızda başvuru talebiniz DenizFaktoring’e iletilir.

DenizKartım uygulaması nedir?

DenizKartım; DenizBank kart kullanıcılarının özel ayrıcalıklar ve indirimlerden yararlanabildiği, ayrıca kart başvurusu, sanal kart oluşturma, limit güncelleme, kart borcu ödeme, fatura ödeme gibi birçok kart işleminin hızlı ve kolay gerçekleştirilebildiği bir mobil uygulamadır.

Açık Bankacılık (Open Banking) nedir?

Finans Sektörünü etkileyecek en önemli adımlardan biri; Açık Bankacılık! Dijitalleşmenin ve dijitale yatırım yapmanın önemi her geçen gün artıyor. Bu dijitalleşme sürecinden de tabii en çok etkilenen sektörlerden biri olarak finans sektöründe de güvenilirliğin sağlanmasıyla ve müşteriye daha önce deneyimlemediği kolaylıkları sağlamasıyla Açık Bankacılık önümüze çıkıyor.

Açık Bankacılık, diğer isimleriyle ‘’Open Banking’’ ya da ‘’Open Bank Data’’, müşterilerin finansal verilerinin üçüncü parti kuruluşlarla, güvenilir bir biçimde paylaşıldığı hizmet modelidir.

Bu hizmet modeliyle, müşterilerin finans hareketleri kolaylaştırılır ve farklı bankalardaki hesap işlemleri, hareketleri, tek bir ekran üzerinden, kolayca ve güvenle kontrol edilebilir hale geliyor. Böylece müşteri, hem zamandan tasarruf eder hem de işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirmiş oluyor.

Bankacılık Hizmetlerini Arayüz Sağlayıcılar Aracılığıyla Sunan (BaaS) İş Modeli Nedir ve Ne Gibi Faydalar Sağlar?

BaaS iş modeli, bankaların bankacılık hizmetlerini banka dışı şirketlerin uygulamaları veya internet siteleri üzerinden müşterilere sunması anlamına gelir. Bu model sayesinde, bankalar müşteri portföyünü genişletirken, banka dışı şirketler de müşteri sadakatini ve deneyimini artırarak yeni finansal ürünler sunabilir.

Cihazımı değiştirdim, cihazım kayboldu veya MobilDeniz’i kaldırmıştım, tekrar yükledim; ne yapmalıyım?

Cihazınızı değiştirmeden önce MobilDeniz uygulamasından Beni Unut demeniz gerekmektedir.

Cihazınız erişilebilir durumda değilse yeni cihazınızdan MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan "Eşleştirilmiş Cihazlar" sekmesinden cihazlarınızı silebilirsiniz.

Hangi avantajları sağlar?

Borsa İstanbul piyasalarında takip ettiğiniz hisse senetlerinin, endekslerin, vadeli sözleşmelerin anlık ve derinlikli fiyatlarına, ayrıca dünya borsa endekslerine, serbest döviz, tahvil, eurobond, TCMB parite bilgilerine ve haberlere ek bir ücret ödemeden hızlı ve kolaylıkla ulaşılabilirsiniz.

Birden fazla bulunan emir çeşitleri ile piyasayı sürekli takip etmeden yatırım stratejinize uygun olarak yeni alış/satışlarınız ya da portföyünüzde bulunan stoklarınız için piyasaya fiyatlarına göre tetiklenecek emir oluşturabilirsiniz.

DenizTrader Pro’da işlem yapmak İçin neye ihtiyacımız var?

Yatırım hesabınız olması yeterli.Yatırım Başvuru Formu sayfamızdan hızlıca hesap açma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Birden fazla eşleştirilmiş cihaz kayıt edebilir miyim?

3 cihaza kadar eşleştirme gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla cihaz eklemek için önceki cihazlarınızdan birini silmeniz gerekmektedir.

İsterseniz tüm cihazlarınızı silebilirsiniz ancak İnternet Bankacılığı’na girişiniz kısıtlanacaktır.

Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) İş Modelini İlgilendiren Düzenlemeler Nelerdir?

Türkiye'de BaaS iş modeli, Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik ile düzenlenmektedir. Ayrıca, Bilgi Sistemleri Yönetmeliği, Destek Hizmetleri Yönetmeliği, Sır Yönetmeliği ve Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemleri Yönetmeliği gibi düzenlemeler de BaaS iş modelini dolaylı olarak etkilemektedir.

Müşterilerin veri paylaşımı nasıl gerçekleştirilir?

Çağımızda, veri en önemli unsur. Bu doğrultuda; müşterilerin veri paylaşımı, kullanıcının rızası ve bilgisi dahilinde gerçekleştiriliyor ve müşteri gizlilik hakları, tamamıyla korunuyor.

DenizKartım uygulamasını nasıl indirebilirim?

DenizKartım uygulaması IOS ve Android işletim sistemi destekli mobil cihazlar üzerinden kullanılabilir. iPhone akıllı telefonlara App Store, Android destekli telefonlara ise Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmek mümkün. Huawei için ise Huawei App Gallery’den indirilebilir. DenizKartım indir şeklinde aratarak ya da doğrudan link üzerinden anında uygulamayı indirebilirsiniz.

Deniz’e Çek Gönder uygulaması ile hangi avantajları elde edebilirim?

 • Deniz’e Çek Gönder uygulamasının sağladığı en önemli avantajlardan biri vadesi gelmemiş çeklerin nakde çevrilebilmesidir. Hangi bankadan olursa olsun faturalı çekinizin fotoğrafını uygulamaya yükleyerek anında başvuru yapabilirsiniz.
 • DenizBank müşterisi olmayanlar da bu uygulamadan yararlanabilir.
 • Yalnızca birkaç dakika içinde çekinizin karşılığı olan nakit tutarı öğrenmek için başvuru yapabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden size en yakın DenizBank şubelerini de görüntüleyebilir, güncel haritalardan yol tarif bilgisi alabilirsiniz.

Çekimin vadesi henüz gelmedi. Yine de nakde çevirebilir miyim?

Evet. Deniz’e Çek Gönder uygulaması ile çekinizin vadesinden önce belirlenen tutarını DenizBank şubelerinden tahsil edebilirsiniz.

DenizKartım uygulaması hangi avantajları sağlar?

DenizKartım uygulaması ile yapacağınız alışverişlerde size özel indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kampanyalara ve Kaptanın Görevi’ne katılarak her ay yüzlerce lira bonus kazanabilirsiniz. Kazanılan bonuslar birçok sektörde geçerlidir ve uygun fiyatlı alışveriş yapılmasını sağlar. Ayrıca GastroClub ayrıcalıklarıyla birlikte 150 restoranda indirim avantajından yararlanabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerin yanı sıra kart başvurusu, sanal kart oluşturma, limit güncelleme, kart borcu ödeme, fatura ödeme gibi birçok kart işlemi de uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda, DenizBank tarafından geliştirilen özellikler sayesinde ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı’na Giriş ve İşlem Doğrulama nasıl çalışır?

Eşleştirilmiş cihaz/cihazlarınıza bildirim gönderilir. Gelen bildirimi tıkladığınızda veya bildirim ulaşmadıysa MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak bildirimi onaylayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil bildirimler size internet bankacılığı giriş işlemlerinde işlemin türü, tarayıcı bilgisi, tarih, zaman gibi güvenliğinizi ilgilendiren noktalarda, girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi vererek onayınızı ister.

Mobil bildirimler ayrıca finansal ve riskli işlemlerde ikinci doğrulama yöntemi olarak kullanılır. Mobil bildirim, internet bankacılığının tamamlayıcı güvenlik unsurudur.

MobilDeniz İçin Nasıl Parola Alınır?

İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, aynı kullanıcı adı ve parolanız ile MobilDeniz’e kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Eğer daha önce MobilDeniz’e giriş yapmadıysanız, MobilDeniz üzerinden hızlı bir şekilde parola oluşturabilir ve uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için giriş sayfasında bulunan “Kullanıcı Oluştur” butonuna tıklayarak T.C. Kimlik No, telefon numarası ve kart bilgilerinizi girebilirsiniz.

Açık Bankacılık’tan (Open Banking) kimler faydalanabilir?

Birden çok bankada, aktif hesabı olan herkes Açık Bankacılık’tan faydalanabilir.

Hangi Kurum, Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) İş Modelini Düzenlemekte ve Denetlemektedir?

Türkiye'de BaaS iş modelini düzenleyen ve denetleyen kurum, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)'dır.

Uygulama ile ilgili size nasıl ulaşabilirim?

DenizTrader Pro ile ilgili soru, talep ve önerileriniz için uygulamamızda bulunan Menü >> Hata Bildir seçeneğinden, 0212 906 10 00 numaralı DenizYatırım Hattı’ndan ve info@denizyatirim.com adresimizden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bankalar Yurt Dışında Yerleşik Olan Arayüz Sağlayıcılara Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) Hizmeti Sunabilir Mi?

Hayır, yönetmelik açık bir şekilde servis bankasının yalnızca yurt içinde yerleşik arayüz sağlayıcılara hizmet sunabileceğini düzenlemektedir.

KOBİ’ler, Açık Bankacılık’tan faydalanabilir mi?

Açık Bankacılık sayesinde, KOBİ müşterileri, diğer banka hesaplarına ve POS’larına, tek bir ekrandan kolaylıkla ulaşabilirler.

MobilDeniz Nasıl Kullanılır?

Şifre işlemlerini tamamladıktan sonra MobilDeniz ve sağladığı tüm kolaylıklar elinizin altında! Üstelik her defasında kullanıcı adı, şifre, mobil onay kodu gibi bilgileri girmek zorunda kalmadan çok daha hızlı ve pratik bir şekilde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

MobilDeniz’in “Beni Hatırla” fonksiyonu sayesinde bir defa uygulamaya başarılı bir şekilde giriş yaptığınız takdirde, sonraki kullanımlarda kullanıcı adınızı tekrar girmek zorunda kalmadan uygulamaya ve hesaplarınıza giriş sağlayabilirsiniz.

“ÇizGir” özelliği de aynı şekilde uygulamaya en hızlı ve en kolay yoldan giriş yapmanın yollarından biri. Bu özellik sayesinde şifrenizi hatırlama derdinden kurtularak kendiniz oluşturacağınız bir simgeyi çizerek uygulamaya hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifresi olan müşterilerimiz “TekŞifre” özelliğini aktive ederek de MobilDeniz girişlerini hızlandırabilirler. “TekŞifre” özelliğini aktive ettiğiniz takdirde, bir kereye mahsus olarak SMS doğrulama şifresi alırsınız. MobilDeniz’e sonraki girişlerinizde ise SMS doğrulama tarafımızca yapılır. Böylece çok daha kolay bir şekilde ve vakit kaybetmeden mobil bankanıza giriş yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil Bildirim nedir?

İnternet bankacılığına giriş ve finansal işlem onaylarına alternatif olan, MobilDeniz üzerinden mobil bildirimlerle yapılan bir dijital onay türüdür. İnternet bankacılığı deneyiminden daha hızlı, güvenli ve konforlu biçimde faydalanmak için hemen MobilDeniz’i indirebilir ve telefonunuzu eşleştirerek mobil bildirimi aktif hale getirebilirsiniz.

DenizKartım ile hangi kart işlemlerimi gerçekleştirebilirim?

 • Nakit avans ya da taksitli nakit avans başvurusu yapabilirsiniz.
 • Kartınız için limit artırımı ya da düzenli limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.
 • Ek kart ya da DenizBank sanal kart başvurularınızı kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kart şifrenizi oluşturabilir veya değiştirebilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir ve mobil operatör fatura ödenmelerinizi kartınıza bağlayabilirsiniz.
 • E-ekstre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.
 • Taksitli ve onay bekleyen alışverişlerinizin işlem detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Sanal kart oluşturabilir, limit değişikliğinde bulunabilir, CVV güncelleyerek güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kart başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Ulaşım kartınızı yükleyebilirsiniz.
 • Yurt dışı çıkış harcı ödemenizi yapabilirsiniz.
 • Trafik cezası ödeyebilirsiniz.

Uygulama üzerinden yaptığım başvurunun sonucunu nasıl öğrenebilirim?

DenizBank, en kısa sürede başvuru sonucunu size bildirir. Başvuru sonucunda çekin karşılığı olan nakit tutar SMS ile başvuru sahiplerine iletilir. İlgili SMS ile size en yakın DenizBank şubesine giderek çekin karşılığı olan nakit tutarı tahsil edebilirsiniz.

Mobil Bildirimi nasıl kullanabilirim?

Mobil bildirimi kullanabilmek için, MobilDeniz uygulamasının güncel olması gerekmektedir.

MobilDeniz’e ilk kez girişinizde onay vermeniz durumunda, telefon eşleştirmesi yapılacaktır.

Güvenli cihazı silmeniz durumunda internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim almayacaksınız. İsterseniz, MobilDeniz’de Profil&Ayarlar menüsünde yer alan Eşleştirilmiş Cihazlar sekmesinden, kullandığınız telefonu, eşleştirilmiş cihaz olarak tekrar kayıt altına alabilirsiniz.

Cihaz eşleştirmesi bittikten sonra internet bankacılığına giriş ve işlem onaylarınızda mobil bildirim otomatik yapılacaktır. Ek bir ayar yapmanıza gerek olmayacaktır.

Bildirim ulaşmasa bile MobilDeniz’i açtığınızda karşınıza çıkacak dinamik bildirime onay vererek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Açık Bankacılık’la hangi işlemler gerçekleştirilebilir?

Açık Bankacılık Yönetmeliği gereğince, hesap ekleme/çıkarma, hesap detayları görüntüleme ve para transfer işlemleri, güvenle ve hızla gerçekleştirilebilir.

Ayrıca, POS hareketleri ve iş hesapları, bir ekran altında toplanabilir ve ilgili ekranlardan para transferleri yapılabilir.

Kimler Arayüz Sağlayıcı Olabilir?

Yönetmelik, arayüz sağlayıcılar için Türkiye'de yerleşik bir sermaye şirketi şeklinde kurulma şartı aramaktadır. Bu şartları taşıyan ve mobil veya web üzerinden hizmet sunan pazaryerleri, e-ticaret şirketleri, finansal kuruluşlar (bankalar hariç) vb. gibi diğer şirketler arayüz sağlayıcı olabilir.

MobilDeniz ile Neler Yapabilirsiniz?

Kullanıcı adı, parola ya da “ÇizGir” özelliğini kullanarak MobilDeniz’e giriş yaptığınızda;

 • Ana menü üzerinden varlıklarınızı izleyebilir,
 • EFT ve havale işlemlerinizi düşük masraf ile gerçekleştirebilir,
 • Vadesiz ya da vadeli hesap açma ve kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
 • Çek ve senet işlemleri yapabilir,
 • Fatura ve diğer ödemelerinizi gerçekleştirip kontrol edebilir,
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir,
 • Döviz, yatırım fonu ve hisse senedi alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
 • Repo ve bono/tahvil yatırım işlemlerini yapabilirsiniz.

Daha iyi bir mobil bankacılık deneyimi yaşayabilmeniz için son tasarım trendlerine göre yenilenen MobilDeniz ile DenizBank müşterisi olmasanız bile kullanıcı girişi yapmadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Giriş yapmadan da MobilDeniz’de gerçekleştirebileceğiniz birçok işlem mevcut:

Örneğin İletişim Merkezi’ni hızlı bir şekilde arayabilir, piyasa ekranlarına takip edebilir, güncel döviz kurlarını izleyebilir, hisse senedi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. DenizBank ürün ve hizmetlerinin fiyat ve oranlarını görebilir, kredi ve mevduat hesaplaması yapabilir, size en yakın DenizBank ATM ve şubelerini listeleyerek yol tarifi alabilirsiniz.

MobilDeniz, menü sıralarını önem tercihinize göre değiştirip düzenlemenize de olanak veren bir yapıya sahip. DenizBank’ın güncel kampanyaları ve özel avantajlarını takip etmenin yanı sıra farklı finansal ihtiyaçlarınız için hizmetinize sunulan DenizBank’a ait diğer mobil uygulamalara da MobilDeniz üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

İşlem Limit ve Saatleri Nelerdir?

İşlem limit ve saatleri için tıklayınız.

Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) İş Modelinde Müşteri ile Bankacılık Hizmetlerine İlişkin Sözleşmeyi Kimin Yapması Gerekir?

BaaS'a konu bankacılık hizmetlerinin servis bankası tarafından sunulması esastır. Bu nedenle, müşteri ile servis bankası arasında 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamında bir sözleşme kurulması gerekmektedir.

Açık Bankacılık ücretli midir?

Tüm Vadesiz TL ve Döviz hesaplarının görüntülenebileceği Açık Bankacılık hizmeti için herhangi bir ek ücret ödenmek gerekmez.

Mobil Bildirimin avantajları nelerdir?

 • Sms onayına göre mobil bildirim daha hızlı ve güvenli onay sunar.
 • Mobil bildirimler kopyalanamaz, taklit edilemez ve yönlendirilemez.
 • Sms doğrulamasına alternatiftir, mobil bildirimde sms ile şifre gönderilmez.
 • Mobil bildirimler bloke olmaz.

MobilDeniz ile Tüm Kart İşlemleri Parmağınızın Ucunda

MobilDeniz uygulaması, kullanıcılarına her türlü kart işlemini gerçekleştirme imkânı sunuyor. MobilDeniz’den kredi kartınızın ekstre bilgilerini, taksitli işlemlerinizi, onay bekleyen ödemelerinizi ve dönem içi işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sanal kart oluşturabilir; sanal kartınızın limitini sıfırlayabilir ya da güncelleyebilir ve sanal kart iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MobilDeniz uygulaması üzerinden kayıp ve çalıntı bildiriminde bulunabilir ya da uygulama üzerinden kartınızı geçici olarak kullanıma kapatabilirsiniz.

Deniz’e Çek Gönder uygulamasını ne zaman kullanabilirim?

Çek üzerinde yer alan QR Code’u ya da çekin arkalı önlü fotoğrafını 7/24 uygulamaya yükleyebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz an, dilediğiniz yerde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Deniz’e Çek Gönder uygulamasını nasıl indirebilirim?

Uygulamayı IOS ve Android işletim sisteminin desteklediği mobil cihazlar üzerinden indirebilirsiniz. iPhone için App Store, Android içinse Google Play Store üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve cihazınıza kurabilirsiniz.

DenizBank iletişim bilgilerine nasıl ulaşırım?

DenizBank’ın iletişim bilgilerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SMS doğrulama özelliği nedir?

Ek güvenlik isteyen kullanıcılar, SMS Doğrulaması opsiyonunu seçerek aşağıda belirtilen tercihlere göre İnternet Bankacılığını kullanabilirler.

Seçilecek tercihe göre müşterinin sistemimizde kayıtlı olan cep telefonu numarasına, Güvenlik Kodu, SMS olarak gönderilir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Açık Bankacılık müşterilere nasıl avantajlar sunmaktadır?

Açık Bankacılık; güvenilir ve şeffaf birçok yeniliği, günümüz banka müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Üçüncü parti Fintech firmaları ile bankaların Uygulama Geliştirme Arayüzleri (Application Programming Interface) sayesinde, müşteriler, finansal hareketliliklerini ve hayatlarını kolaylaştırabilir. Açık Bankacılık ile, İnternet Bankacılığı ve bankaların özel uygulamaları üzerinden, finansal kaynaklar, kolaylıkla ve tek ekrandan yönetilebilir hale gelmektedir.

Açık Bankacılık; farklı hesap hareketlerini, bir ekran üzerinden görüntüleme, para gönderme gibi kolaylıkların yanı sıra, üçüncü parti kuruluşların fırsatlarını, müşterilere sunma imkanı sağlamaktadır.

Müşterinin sahip olduğu, birden fazla banka ve kredi hesabı, geleneksel bankacılıkta olduğu gibi müşterinin, zahmetle derleme zorunluluğuna bırakılmaz. Açık Bankacılık’la tüm işlemler tek yerden, kolayca yönetilebilir.

Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) hizmetleri için kimlik doğrulama nasıl yapılmalıdır?

BaaS hizmetleri sunulurken, kimlik doğrulama servis bankası tarafından yapılmalıdır ve doğrulama UKTY standartlarına uygun şekilde yapılmalıdır.

Yenilenen karşılama sayfası ile hangi işlemleri yapabilirsiniz?

MobilDeniz uygulamasının karşılama sayfası yenilendi! Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşılama sayfası üzerinden birçok işlem gerçekleştirmeniz mümkün. Yeni karşılama sayfası sayesinde hesaplarınızı ve kartlarınızı kolayca görüntüleyebilir; menüdeki kategoriler arasında dolaşmadan temel ürün ve hizmet bilgilerini anında görüntüleyerek hızlı bir şekilde aksiyon alabilirsiniz.

Alt menüyü kullanarak ürünlerinizi listeleyebilir, finansal işlemlerinize ulaşabilir, en güncel kampanyaları takip edebilirsiniz. “Hızlı Menü”yü kullanarak en çok ihtiyaç duyduğunuz ve sıklıkla gerçekleştirdiğiniz işlemlerin kısa yollarını görebilir, bu menüyü dilediğiniz işlemleri ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca karşılama sayfası üzerinden son yaptığınız işlemleri anında görüntüleyebilir ve bu işlemlerin dekontlarını alabilirsiniz.

Arayüz sağlayıcı ait platformun uyması gereken diğer bilgi güvenliği yükümlülükleri nelerdir? Sorumluluk kimdedir?

Müşterinin servis bankasının sunduğu hizmetlere erişmede kullandığı arayüz sağlayıcının mobil uygulaması veya internet tarayıcısı temelli arayüzü, Bilgi Sistemleri Yönetmeliği'nin üçüncü kısmında yer alan elektronik bankacılık hizmetleri için belirlenen kimlik doğrulama ve işlem güvenliği yükümlülüklerine uygun olmalıdır. Arayüz sağlayıcı ve servis bankası, bu konuda müteselsilen sorumludur.

Kurumsal müşteriler için avantajlar nelerdir?

MobilDeniz uygulamasıyla kurumsal müşterilerimizin de bankacılık işlemleri hız kazanıyor. Kurumsal müşteriler uygulama üzerinden hesaplarını kontrol edip hesap detaylarını pratik bir şekilde görüntüleyebilirler. Ayrıca “Para Transferleri” menüsünü kullanarak transfer işlemleri, “Kurumsal Onay” ekranı üzerinden ise onay işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirler.

Açık Bankacılığın kritik önemi nedir?

Çağımızda, zaman ve zamanın tasarruflu kullanımı en önemli konulardan biridir. Bu doğrultuda, bankacılık hizmetleri, müşterilerin zamanını en verimli şekilde geçirmelerini sağlayacak uygulamalar sunmaktadır.

Açık Bankacılık, hem zaman tasarrufu sağlar hem de kullanıcı verilerini optimize ederek, müşteriye en uygun finansal çözüm ve fırsatları sunar. Ayrıca, müşterilere en uygun finansal ürünlerin sunulması yönünde de kolaylıklar sağlayacaktır.

SMS doğrulamanın avantajları nelerdir?

SMS Doğrulama'yı kullanabilmeniz için yanınızda ayrıca bir cihaz taşımanız gerekmez. Uygulamayı kullanabilmeniz için cep telefonunuzun olması yeterlidir.

Uygulama, kullanıcı bilgilerinizden bağımsız olup, Güvenlik Kodu kendi cep telefonunuza gönderileceği için belirlemiş olduğunuz işlemler sizin dışınızda biri tarafından gerçekleştirilemez.

Kullanım Ayarları Değişikliğinde:

SMS Doğrulama Kullanım Ayarlarınızı 'Güvenlik ve Ayarlar ' menüsü altında 'SMS Doğrulama' / 'Kullanım Ayarları' adımından ya da 08502220800'ü arayarak değiştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığından değiştirmek isterseniz Güvenlik Kodu cep telefon numaranıza gönderilerek SMS Doğrulaması yapmanız istenecektir.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Hatalı Girilmesi Durumunda:

Güvenlik Kodu 3 kez hatalı girilirse kullanıcı bloke olur. Bloke süresi 1 saattir. Yardım için 08502220800'den 5'i tuşlayarak İnternet Bankacılığı'nı arayabilirsiniz.

Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

Güvenlik Kodunun Geçersiz Olması:

Cep telefon numaranıza gönderilecek Güvenlik Kodu 3 dakika için geçerlidir. Bu sürenin sonunda Güvenlik Kodu geçersiz olur.

Cep Telefonu Bilgisinin Güncellenmesi:

Cep Telefonu numaranızı Şubenizden güncelleyebilirsiniz.

* Güvenlik Kodu için gönderilen SMS'lerden ücret alınmamaktadır.

İşlem limitlerini nasıl öğrenebilirim?

İşlem limitlerini linke tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.

DenizBank müşterisi değilim. Deniz’e Çek Gönder uygulamasını kullanabilir miyim?

Evet. Deniz’e Çek Gönder uygulamasından yararlanabilmeniz için DenizBank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Hangi banka olursa olsun faturalı çekinizin fotoğrafını DenizFaktoring’e yükleyerek size en yakın DenizBank şubesinden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Planlı kesintilerden aşağıdaki link ile bilgi alabilirsiniz.

Açık Bankacılık’tan nasıl yararlanılabilir?

MobilDeniz ve DenizBank İnternet Bankacılığı ile, Açık Bankacılık deneyimini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

Servis bankası bilgi güvenliği yükümlülüklerini yerine getirmeyen bir arayüz sağlayıcıya Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) hizmeti sunabilir mi?

Hayır, servis bankası, belirlenen bilgi güvenliği yükümlülüklerini yerine getirmeyen veya yetersiz olan arayüz sağlayıcılara BaaS hizmeti sunamaz ve destek hizmeti alamaz.

İnternet Bankacılığı ile hangi işlemleri yapabilirim?

Hesap Yönetimi

 • Varlıklarım
 • Hesap Bilgileri
 • Vadesiz Hesap İşlemleri
 • Vadeli Hesap İşlemleri
 • Çek Senet İşlemleri
 • Ekstreler
 • Sözleşmeler
 • Kolay Adres İşlemleri
 • Açık Bankacılık İşlemleri

Transferler

 • EFT
 • Havale
 • FAST
 • Döviz Transferi (Swift)
 • Hesaplarım Arasında Para Tranferi
 • Para Transferleriniz için Düzenli ve İleri Tarihli İşlemler
 • MoneyGram
 • KKTC Para Transferi(EÖS)

Kart İşlemleri

 • Kredi Kartı Detayları (Kredi Kartı Bilgileri)
 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Borç Ödeme
 • Nakit Avans
 • Sanal Kart İşlemleri
 • Taksitlendirme
 • Banka Kartı İşlemleri
 • Ön Ödemeli Kart
 • İşletme Kart İşlemleri
 • Üretici Kart İşlemleri
 • Limit İşlemleri
 • İşlem Kısıtları
 • Kart Borcum Güvende
 • Karttan Artı Bakiye Aktarma

Yatırım İşlemleri

 • Hisse Senedi
 • VİOP
 • Altın-Gümüş Alış/Satış
 • Döviz Alış/Satış
 • Vadeli Mevduat
 • Yatırım Fonu
 • Tahvil/Bono/Eurobond
 • Repo
 • Kaldıraçlı FX
 • Halka Arz İşlemleri
 • ELÜS
 • Yatırım Hesabı Aç

Krediler

 • Kredi Başvurusu
 • Kredi İzleme
 • Ödeme Tablosu
 • Kredi Ödemesi
 • Findeks Risk Raporu

Sigorta ve Emeklilik

 • Sözleşme/Poliçe Bilgileri
 • Birikim Bilgileri
 • Hesap Hareketleri
 • Ödeme Değişiklik İşlemleri

Fatura ve Ödemeler

 • Cep Telefonu Fatura Ödemesi
 • Telefon Fatura Ödemesi
 • Doğal Gaz Fatura Ödemesi
 • Su Fatura Ödemesi
 • Elektrik Fatura Ödemesi
 • TV/Kablo/İnternet Fatura Ödemesi
 • Şans Oyunları Ödemeleri
 • Vergi/Trafik Cezası Ödemesi
 • SSK/Bağkur Ödemeleri
 • HGS
 • Tüketici Finansmanı
 • Bağış
 • Okul Ödemeleri
 • Firma/Bayi Ödemeleri

Üye İşyeri İşlemleri

 • POS İşlemleri
 • Üye İşyeri Ekstre
 • POS Başvuru
 • Ek POS

Dış Ticaret

 • İhracat-İthalat İşlemleri
 • Gümrük Beyannamesi
 • Akreditif
 • Yabancı Para Ödemeleri
 • Mesaj Görüntüleme
 • İBKB (İhracat Bedeli Kabul Belgesi)
 • Peşin Taahhüt Kapama İşlemleri

Nakit Yönetimi

 • Toplu Ödeme
 • DBS
 • Nakit Kart
 • Tedarikçi Finansmanı
 • Maaş Ödemeleri
 • YP Toplu Ödemeler
 • Onay İşlemleri
 • Mutabakat (MT940)

Leasing

 • Sözleşmeler
 • Cari İşlemler
 • Teklifler
 • Ödemelerim

Başvurular

 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Kredi Başvurusu
 • Vadeli Hesaplar
 • Yatırım Hesabı
 • BES Başvurusu
 • POS Başvurusu
 • Kart Borcum Güvende
 • HGS
 • Başvuru İzleme
 • Hesaplama Aracı
 • Çek Karnesi Talebi
 • Avantaj Paketleri
 • Size Özel Teklifler

Açık Bankacılık

Açık Bankacılık, finansal hizmetlerin daha şeffaf, erişilebilir ve inovatif bir şekilde sunulması amacıyla geliştirilen bir kavramdır. Bu yaklaşım, müşterilerin finansal verilerini güvenli bir şekilde paylaşmalarına izin vererek, farklı finansal kurumlar arasında daha etkileşimli ve entegre bir finansal ekosistem oluşturmayı hedefler.

Açık Bankacılık’ın temel özellikleri şunlardır:

 • Açık Bankacılık, müşterilerin finansal verilerini güvenli bir şekilde paylaşmalarına izin verir. Bu, farklı finansal kurumlar arasında müşteri verilerinin daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar.
 • Finansal kurumlar, Açık Bankacılık uygulamalarını geliştirmek ve entegre etmek için API'ları kullanır. API'lar, farklı sistemlerin birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan yazılım arabirimleridir.
 • Açık Bankacılık, müşterilere daha iyi hizmet ve daha yenilikçi finansal ürünler sunma amacı güder. Farklı finansal kurumlar arasındaki rekabetin artması, müşterilere daha geniş bir ürün yelpazesi sunulmasını sağlar.
 • Müşterilere daha iyi bir deneyim sunma amacı güden Açık Bankacılık, kişiselleştirilmiş hizmetler ve finansal planlama gibi konularda müşterilere daha fazla seçenek sunmayı hedefler.

Açık Bankacılık, Avrupa Birliği'nde ve birçok ülkede finansal hizmetler sektöründe benimsenmeye başlanmış bir yaklaşımdır. Bu sayede müşteriler, farklı finansal kurumlar arasında daha fazla seçeneğe sahip olabilir ve finansal yönetimlerini daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ancak, bu modelin uygulanmasıyla ilgili güvenlik ve gizlilik konuları da dikkate alınmalıdır.

Servis bankası ile arayüz sağlayıcının Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) hizmeti sunabilmesi için izlemesi gereken yol nedir?

Servis bankası ve arayüz sağlayıcısı, BaaS hizmetinin kapsam ve detayları konusunda anlaşmalı, gerekli bilgi güvenliği yükümlülüklerini yerine getirecek olgunluğa sahip olmalı ve konuya ilişkin sözleşme müzakeresini gerçekleştirdikten sonra BDDK'dan izin almalı ve alınan izin üzerine aralarında BaaS hizmetine ilişkin sözleşme imzalamalıdır.

Arayüz sağlayıcının Servis Modeli Bankacılığı (BaaS) hizmetine ilişkin internet sitesinde yer vermesi gereken hususlar nelerdir?

Arayüz sağlayıcısı, internet sitesinin ana sayfasında müşteri ile arasındaki BaaS hizmetine ilişkin tip sözleşmenin ve servis bankası ile müşteri arasında kurulan tip sözleşmenin bir örneğine yer vermelidir. Ayrıca, hizmet alınan servis bankasının/bankalarının logosu ve ismi de internet sitesinin ana sayfasında görünecek şekilde yer almalıdır.

İnternet Bankacılığı işlem limit ve saatleri nelerdir?

İnternet Bankacılığı işlem limit ve saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

KOBİ'ler Açık Bankacılık'tan Nasıl Faydalanır?

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler), Açık Bankacılık uygulamalarından çeşitli şekillerde faydalanabilirler. "KOBİ," "Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler" ifadesinin kısaltmasıdır. KOBİ terimi genellikle bir ülkenin ekonomisinde önemli bir role sahip olan küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri ifade eder.

Açık Bankacılık, finansal hizmetlerin daha şeffaf, erişilebilir ve inovatif bir şekilde sunulmasını amaçlar. İşte KOBİ'lerin Açık Bankacılık’tan nasıl faydalanabilecekleriyle ilgili bazı noktalar:

 • Açık Bankacılık, KOBİ'lerin finansal durumlarını daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olabilir. KOBİ'ler, farklı banka hesaplarından gelen verileri tek bir platformda birleştirerek finansal durumlarını daha iyi takip edebilirler.
 • Açık Bankacılık, KOBİ'lerin ödeme ve tahsilat süreçlerini optimize etmelerine olanak tanır. Farklı bankalar arasında daha hızlı ve daha düşük maliyetli ödeme transferleri sağlayarak işletmelerin likidite yönetimini iyileştirebilir.
 • Vadesiz TL, Döviz ve POS hesaplarının görüntülenmesini ve işlem yapabilmesine imkan sağlar.
 • Açık Bankacılık, finansal kurumların KOBİ'lerin ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlamak üzere kişiselleştirilmiş finansal ürünler sunmalarına imkân tanır. Bu sayede işletmeler, kendileri için en uygun finansal çözümleri seçebilirler.
 • Açık Bankacılık, KOBİ'lerin nakit akışlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilir. Farklı bankalardan gelen finansal verileri entegre ederek, işletmelerin gelecekteki nakit ihtiyaçlarını daha iyi planlamalarına olanak tanır.
 • Açık Bankacılık, KOBİ'lerin finansal analizlerini daha etkili bir şekilde yapmalarını sağlar. Verilerin entegrasyonu ve analiz araçları kullanarak, işletmeler kârlılık, gelir ve giderleri daha detaylı bir şekilde inceleyebilir.

KOBİ'ler, Açık Bankacılık’ın sunduğu bu avantajlardan faydalanarak finansal süreçlerini daha etkili ve verimli bir şekilde yönetebilirler. Ancak, bu teknolojileri kullanmadan önce güvenlik ve veri gizliliği gibi önemli konuları dikkate almalı ve güvenilir finansal kuruluşlarla işbirliği yapmalıdırlar.