Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Döviz Tevdiat Hesabından Dönüşen TL Vadeli Mevduat Hesabı

Genel Bilgiler

Dövizden TL’ye geçerken birikimlerinizi olası bir kur değişimine karşı korurken, aynı zamanda TL mevduatınıza faiz almaya devam edebileceğiniz DTH Dönüşen TL Vadeli Mevduat Hesabı’nda vade sonunda, kur artışı ile TL mevduatınıza sunulan faiz oranı kazancı karşılaştırılır. Hangisi yüksek ise anaparanız, yüksek olan üzerinden nemalandırılır. Böylece TL’ye çevirdiğiniz vadeli mevduatınıza avantajlı birikim elde etme fırsatını yakaladığınız gibi kur değişimine karşı da birikiminizi korumuş olursunuz.

Özellikleri

 • Üründen TL mevduat olarak gerçek ve tüzel kişi yurtiçi yerleşik mevduat sahipleri faydalanabilir.
 • Üründe elde edilen getiri stopaj kesintisinden muaftır.
 • Ürün için alt tutar ve üst tutar sınırı bulunmamaktadır.
 • Hesap gerçek kişiler için 3-6-12 ay vadede, tüzel kişiler için 3-6-12 ay vadede açılabilmektedir. Ara vade bulunmamaktadır.
 • Hesap saat 11:00 ile 16:00 arasında açılabilmektedir.
 • Gerçek kişi müşteriler Bankamızda bulunan Usd- Euro ve Gbp DTH hesabı (vadeli+vadesiz bakiyeleri) olan veya başka bankada yukarıda belirtilen döviz cinslerinde bankamıza bakiye transferi yapan müşterilerimiz, ilgili tarihteki bakiyeleri ile sınırlı olmak üzere bu hesaptan faydalanabileceklerdir.
 • Tüzel kişiler için 31/12/2021 ve 31/03/2022 tarihleri arasında Bankamızda USD - EUR ve GBP DTH hesabı (vadeli+vadesiz bakiyeleri) olan ve yine aynı tarihler arasında başka bankada yukarıda belirtilen döviz cinslerinde bakiyesi olduğunu belgeleyerek bankamıza transfer eden müşterilerimiz, ilgili tarihler arasındaki max. bakiyeleri ile sınırlı olmak üzere bu hesaptan faydalanabileceklerdir.
 • Vade başlangıcında, ABD doları, Euro ve İngiliz Sterlini cinsinden döviz tevdiat hesapları, Türk lirasına çevrildiği gün saat 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 ve 15:00’de TCMB’nin ilan ettiği ve dövizin TL’ye çevrildiği saat itibarıyla en son açıklanmış olan ilgili döviz alış kuru TL’ye çevrilerek açılır.
 • Vade sonundaki kurlar için ise TCMB’nin günlük olarak saat 11:00 itibarıyla web sitesinde açıklayacağı kurlar dikkate alınacaktır.
 • Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması halinde oluşabilecek fark müşteri hesabına TL olarak yansıtılır.
 • Üründe vade süresi boyunca para yatırma/para çekme işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
 • Dövizden TL’ye çevrilen birikimler için açılacak hesaptan müşterilerimiz yalnızca bir kez faydalanılabilecektir..
 • Vade sonunda hesap sahibinin talep etmesi durumunda bu hesaplar yenilenebilir. Hesabın yenilenmesi, vade sonu olarak kullanılan kur üzerinden yapılır. Hesap sahibi müşterilerilerimiz, yenilenen hesapları kapsamında, en fazla vade sonundaki bakiyeleri ile karşılık gelen döviz tutarı kadar olmak koşulu ile, destekten yararlanmaya devam eder.
 • Vade sonunda hesap sahibi talep etmesi durumunda, vade başındaki döviz tutarı, vade sonu kuru üzerinden hesap sahibine satılır.Vade sonunda hesap sahibi müşterimize yapılacak döviz satışındai vade sonu kurunun kullanılması işleminin saat 12:00’a kadar tamamlanması gerekmektedir.

Döviz Dönüşümlü Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Faiz Oranları:

Vade (gün)
Tutar Aralığı
3 ay
92-94 gün
6 ay
185-187 Gün
12 ay
366-370 Gün
1-250.000 TL 17,00% 17,00% 17,00%
250.000,01-500.000 TL 17,00% 17,00% 17,00%
500.000,01 TL - 1.000.000 TL 17,00% 17,00% 17,00%
1.000.000,01 TL Üzeri 17,00% 17,00% 17,00%

* Vade sonu tatile denk gelir ise sıradaki ilk iş günü faiz tahakkuk ettirilecektir.

** Vadeden önce hesaptan para çekilmesi durumunda hesap vadesiz hesaba dönüşür ve faiz hakkı ortadan kalkar. Hesabın açıldığı tarihteki TCMB alış kuru ile hesabın kapatıldığı tarihteki TCMB alış kurundan hangisi düşük ise, bu kur üzerinden vadesiz hesap bakiyesi güncellenir. Dolayısı ile vadeden önce kapama yapılması halinde, USD kurunda yaşanacak düşüşe bağlı olarak anapara bakiyesinde düşüş yaşanabilir.

***Yukarıdaki tabloda tüzel kişi müşteriler için 6 ay ve 12 ay vadede geçerli faiz oranları dikkate alınmalıdır.