Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Çeyiz Hesap

Evliliğe erken hazırlık için devlet destekli çeyiz hesap tam size göre!

Genel Bilgiler

DenizBank çeyiz hesabı açtırarak, ilave %25 devlet katkısı ile birikimlerinizi artırabilirsiniz. Çeyiz hesabı ile bugünden geleceğe yatırım yapmanız mümkün olur. Hemen DenizBank çeyiz hesabı açarak birikim yapmaya başlayabilir ve ekstra devlet katkısı ile geri ödemesini kolayca yapabilirsiniz. DenizBank’ın sunduğu ödeme kolaylıklarından yararlanarak, çeyiz hesabınızda birikimlerinizi güvence altına alabilirsiniz. Kredi kartı ya da mevduat hesabınızdan ödeme talimatı vererek bütçenizi yormadan çeyiz hesabınızda birikim yapabilirsiniz. Yuva kurmadan önce Çeyiz Hesap açarsanız evlenince rahat edersiniz. DenizBank’a gelerek, ister kendiniz, ister çocuğunuz için bir çeyiz hesabı açtırabilirsiniz. Üstelik çeyiz hesabı kapsamında yapacağınız birikimlere ek olarak 9.000,00 TL’ye varan devlet katkısından da yararlanabilirsiniz.

Özellikleri

DenizBank Çeyiz Hesap açtırarak ilave devlet katkısı ile çeyiz hesabı desteği alabilir ve geleceğinize kolayca yatırım yapabilirsiniz. Çeyiz Hesap özellikleri şu şekildedir;

 • 24 yaşın altındaysanız kendiniz veya veli/vasi ilişkisi içinde olduğunuz çocuğunuz için Çeyiz Hesap açtırabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için hesap sahibi T.C. vatandaşı olması gerekir.
 • Çeyiz hesabını yalnızca Türk Lirası cinsinden açabilirsiniz. Birden fazla çeyiz hesap veya ortak hesaba çeyiz hesap açamazsınız.
 • Çeyiz hesabınız 3 yıl vade ile açılır ve aksi yönde bir talimatınız yoksa vade sonlarında otomatik olarak yenilenir.
 • Talimatınız doğrultusunda vadesiz mevduat hesabınızdan ya da DenizBank kredi kartınızdan Çeyiz Hesap düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Düzenli ödeme talimatlarınızı ister aylık, ister üç aylık olacak şekilde verebilirsiniz.
 • Aylık düzenli ödeme seçerseniz, 155.26 - 1.552,65 TL arasında, üç aylık düzenli ödeme  seçerseniz ise 465.78 - 4.657,95 TL arasında düzenli ödeme yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz hesap açılış sırasında düzenli ödeme tutarınızla 23.289,62 TL arasında bir başlangıç tutarı ile hesabınızı açabilirsiniz.
 • Çeyiz hesabınızın ilgili yıla ait birikmiş faiz tutarı, hesabınızın yıl dönümlerinde anaparınıza ilave edilir.
 • Düzenli ödeme tutarının tahsil edilemediği durumlarda, minimum düzenli ödeme tutarından düşük olmamak kaydıyla kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat şeklinde yapılan ödemeler de “düzenli ödeme” olarak dikkate alınır.
 • Takip eden bir yıllık dönem başlarında belirlenen yeni avantajlı faiz oranı üzerinden faiz işlemeye devam eder. DenizBank, takip eden yılların faiz oranlarının, dört büyük özel bankanın 365 gün vadeli mevduat için ilan ettiği en yüksek faiz oranları ortalamasının TL’de %0.50 üzerinde olmasını taahhüt eder.
 • Çeyiz hesaplara üst üste dört ay ödeme yapılmaz ise, bu hesaplar birikim özelliğini kaybedeceğinden, biriken hesaplardaki mevduat bakiyeleri vadesiz hesaplara aktarılmak suretiyle, biriken hesaplar kapatılır.
Birikim Süresi Devlet Katkısı Max Ödeme Tutarı
36 aydan az Ödenmez Ödenmez
36-47 ay Birikim Tutarı *%20 8.693,56 TL
48-59 ay Birikim Tutarı *%22 10.031,03 TL
60 ay ve üzeri Birikim Tutarı *%25 12.037,24 TL

Çeyiz Hesap Faiz Oranı

Vade Düzenli Ödeme Tutarı Faiz Oranı
Min 3 yıl Aylık ödemelerde Min 207,66 TL Max 2.076,61 TL %14,25
3 Aylık ödemelerde Min 622,98 TL Max 6.229,85 TL %14,25

Kampanyalar

DenizBank ayrıcalıkları ile geleceğinize yatırım yapmak ve çeyiz hesap nedir öğrenmek isterseniz, en yakın DenizBank şubesine gelerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Kampanyalar ve ödeme kolaylıkları hakkında bilgi alarak, hemen bir çeyiz hesabı açtırabilirsiniz.

Sıkça Sorulanlar

Kimler devlet katkısına başvurabilir?

Devlet katkısından yararlanabilmek için çeyiz hesabı şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir. Çeyiz hesabına en az üç yıl boyunca kurallara uygun bir şekilde birikim yapan ve 27 yaşını aşmadan ilk evliliğini gerçekleştiren DenizBank müşterileri devlet katkısından yararlanabilir. Bunlara ek olarak mevcut hesabınızın Çeyiz Hesap olarak devam etmesi için aşağıdaki koşulları da sağlamanız gerekir.

 • Aylık düzenli ödeme yapıyorsanız yılda üç kereden, üç ayda bir düzenli ödeme yapıyorsanız yılda bir kereden fazla ödeme aksatılmamalıdır.
 • Bir yılda iki kereden fazla para çekimi yapılmamalıdır.
 • Para çekim işleminde hesapta kalan bakiyenin, çeyiz hesabının açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken minimum tutarların toplamından az olmaması gerekir.

Devlet katkısı nasıl hesaplanır?

Devlet katkısı hesaplaması yapılırken evlilik tarihinizdeki anapara birikimi esas alınır. Hesabınıza işlenen faizler devlet katkısı hesaplamasına dahil edilmez. Devlet katkısı ödemesi evlilik tarihinizdeki birikim tutarının %25’ini ve azami 9.000,00 TL’yi geçmez. Birikim süresi ve birikim tutarına göre devlet katkı payı değişkenlik gösterir.

Nasıl işlem yapabilirim?

Çeyiz hesabı açtırmak istiyorsanız, size en yakın DenizBank şubesine uğrayarak bir Çeyiz Hesap açtırabilirsiniz.