Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Faktoring Hakkında

İşletmeniz için en doğru çözümlerle Deniz Faktoring her zaman yanınızda!

Genel Bilgiler

Hem yurt içi hem de yurt dışı ticari faaliyetlerinizde DenizBank Faktoring'in her ihtiyaca yanıt veren hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Deniz Faktoring'in geniş hizmet ağı sayesinde Türkiye'nin her yerinde tahsilat sorunlarınıza çözüm bulabilir, şirketinizin ihtiyaç duyduğu finansmanı sağlayabilirsiniz.

Özellikleri

 • DenizBank Faktoring garanti, tahsilat ve finansman hizmetlerini vererek işletmelerin sermayesini artırır.
 • Henüz vadesi gelmemiş olan alacaklarınız nakde dönüşür. Bu sayede düzenli nakit akışına kavuşabilirsiniz.
 • Yurt dışı piyasalarında yapacağınız ithalat ve ihracat işlerinizde risklerinizi sıfıra indirebilirsiniz.
 • Şirketinizin iş gücü ve operasyonel iş süreçlerinde yüksek oranda tasarruf edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler Faktoring hizmetinden yararlanabilir?

Mal ya da hizmet üreten ve bu ürünlerin satışını yapan küçük ya da büyük ölçekli ticari işletmeler Faktoring hizmetinden yararlanabilir. Henüz vadesi gelmemiş fakat faturalandırılmış alacaklarınızı faktoring sayesinde nakde çevirebilirsiniz.

Deniz Faktoring, ticari işletmelerin yanı sıra kamu kuruluşlarına da fonlama hizmeti sunar. Belediyeler, uydu şirketleri ve diğer kamu kuruluşları yapmış oldukları mal ve hizmet satışından doğan ya da doğmuş alacaklarını Deniz Faktoring’e devrederek fonlama sağlayabilir.

Faktoring nedir?

İç ve dış ticarette kullanılan bir finansman yöntemi olan Faktoring, KOBİ ölçeğindeki işletmelerin vadeli ürün ve hizmet satışından doğan alacaklarının tahsiline yönelik verilen garanti, tahsilat ve finansman hizmetlerinin tümüdür.

DenizBank Faktoring hangi hizmetleri verir?

Deniz Faktoring; garanti, tahsilat ve finansman hizmetleri verir.

 • Garanti Hizmetleri
  Deniz Faktoring, satıcı firmanın vadeli satışlarından doğan alacaklarını, alıcı firmaların ödeyememe riskini göz önünde bulundurarak garanti altına alır. Bu hizmet sayesinde yeni alıcılara ve pazarlara daha risksiz girebilirsiniz.
 • Tahsilat Hizmetleri
  Deniz Faktoring, kendi sorumluluğu altına giren fatura ve ilgili ödeme vasıtalarının tahsilatını satıcı adına üstlenir. Fatura tahsilatlarını borçlu bazında takip ederek müşterilerine cari hesap detaylarını bildirir. Bu hizmet sayesinde tahsilat işlemleri için harcamış olduğunuz vakit ve eleman maliyetlerini işinizle ilgili yatırım ya da pazarlama süreçlerine ayırabilirsiniz.
 • Finansman Hizmetleri
  Satış sonrası vadeli alacaklarını Deniz Faktoring'e devreden şirketler bu alacaklarının belirli bir yüzdesini vadelerinden önce nakit olarak kullanabilir. Bu hizmet sayesinde nakit akışınızı düzenleyebilir ve daha kolay takip edebilirsiniz.

Deniz Faktoring’le hangi faktoring türlerinden yararlanabilirim?

Deniz Faktoring, yurt içi ve yurt dışı faktoring hizmeti verir.

Yurt içi faktoring nedir?

Ürün ya da hizmet satışlarını çoğunlukla yurt içinde gerçekleştiren ve vadeli satış yapan işletmelere uygun finansal çözümdür. DenizBank’ın yurt içi faktoring hizmetlerini hemen tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı faktoring nedir?

İthalat ve ihracat gibi uluslararası ticaretle uğraşan işletmelerin iş hacimlerini artırmak amacıyla verilen finansal hizmettir. DenizBank’ın yurt dışı faktoring hizmetlerini hemen tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Deniz Faktoring maliyetleri nasıldır?

 • Faktoring Komisyonu
  DenizFaktoring, günün koşullarına göre en rekabetçi komisyon oranlarını uygular. Bu oranları belirlerken kredibilite araştırması, üstlendiği risk, alacak hesaplarının tutulması ve tahsilatı gibi hizmetleri sonucunda müşterinin devrettiği alacakları da göz önünde bulundurur.
 • Faktoring Ücreti
  DenizFaktoring, yurt içi ve yurt dışı faktoring işlemleri için farklı ücret ve faiz politikasına sahiptir. Yurt içi faktoring ücretleri ve komisyonu %5 BSMV'ye tabi olmasına rağmen KKDF'den muaftır. Yurt dışı faktoring işlemleri ise her türlü vergi ve harçtan muaftır.

  0212 348 92 00 numaralı hat üzerinden ve http://www.denizfactoring.com aracılığıyla size en yakın Deniz Faktoring temsilcisine ulaşabilir, Faktoring işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.