Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

DenizFactoring'de herkese uygun bir ürün var!

Deniz Factoring sunduğu çeşitli factoring uygulamaları ile firmanıza en doğru çözümü sağlar.

Genel Bilgiler

Vadeli satış yapan ve bu alacaklarını kısa sürede nakte çevirmek isteyen işletmeler için en uygun finansal çözümdür. Öncelikle Deniz Faktoring tarafından satıcı firmaya bir finansman limiti tesis edilerek sözleşme imzalanır. Akabinde satıcı firma vadeli alacaklarını gerekli evraklar eşliğinde Deniz Faktoring'e devir ederek en uygun maliyetlerle nakde çevirebilir ve alacakların tahsilatı ile uğraşmaz.

Özellikleri

 • Firma Deniz Factoring sayesinde vadeli alacaklarını nakde çevirerek işletme sermayesi ihtiyacını karşılar ve nakit akışını düzenli hale getirme imkanına sahip olur.
 • Firma alıcılarına vade tanıma imkanı sağlayabildiğinden piyasadaki rekabet gücünün artmasını sağlar.
 • Alacak, stok ve ticari borçlarının devir hızını yükselterek, bilançonun likidite oranını yükseltir.
 • Firma vadeli alacaklarının tahsilatıyla uğraşmaz. Tahsilatın faktoring şirketi tarafından takip ediliyor olması satıcının alacak takibi için personel istihdam gereksinimini azaltır ve buna bağlı olarak zaman ve eleman tasarrufu sağlar.
 • Şirketler Deniz Factoring'in istihbarat hizmeti sayesinde alıcılarının istihbaratının güncel olmasını sağlarlar.
 • Faktoring işlemi kredi kullanımının aksine bilançonun pasifinde banka borçları arasında yer almaz. Bu nedenle firmanın kredi limitlerini doldurmaz, borç/özkaynak oranını ve özkaynak karlılığını olumlu etkiler.
 • Şirkete giren nakdi finansman sayesinde peşin hammadde ve mamul alımlarında iskonto imkanı sağlanır.

Tahsilat Yönetimi Hizmeti

Çok sayıda müşteriye mal ve hizmet satışı yapan firmalar için tasarlanan Tahsilat Yönetim Hizmeti ile vadeli alacaklarınızı tahsil ediyor, müşterilerinizle yapılan görüşmeleri size raporluyor, müşterilerinizin ödeme performansını rakamlarla ortaya koyuyor, vade farkını tahsil ediyor, arzu ederseniz vadesinden önce ya da vadesinde nakit akışı düzenlemeniz için kambiyo senedine bağlanmamış olsa da faturalarınıza ön ödeme kullandırılıyor.

Tahsilat Hizmetinin Sağladığı Avantajlar

 • Tahsilat yönetiminde Deniz Faktoring’in profesyonel hizmet anlayışı ve güçlü ekibi ile operasyonel maliyetlerinizi düşürebilir, teknolojik altyapısı sayesinde düzenli raporlamalarla tahsilat performansınız hakkında bilgi sahibi olursunuz.
 • Siz, borçlularınız ile ticari ilişkinizi sorunsuz şekilde devam ettirirken, tahsilatla ilgili tüm ilişkiyi biz üstleniriz. Böylece mal ve hizmet satışına daha fazla odaklanabilirsiniz.
 • Deniz Faktoring günlük ve haftalık programları size temin eder. Bu sayede borçlularınızın ödeme performansını rakamsal verilerle takip edebilirsiniz.
 • Risk taşıyan borçlularda erken uyarı sistemleri çalıştırılarak size bilgi verilir ve olası risklerden erken haberdar olmanız sağlanır.
 • Kısa vadeli alacaklarınız en iyi şekilde yönetilirken, finansman maliyetinizin de azalması sağlanmış olur.
 • Talebiniz doğrultusunda, tahsil olmamış fatura bedelleriniz vadesinde yada vadesinden önce ödenerek nakit ihtiyacınıza cevap verilir.

Tedarikçi Finansmanı

Güçlü finansal yapıya sahip firmalara düzenli ve büyük rakamlarda mal veya hizmet satan firmalar için geliştirilen bu ürünün amacı, kurumsal firmaların tedarikçilerini tek noktadan idare etmesini sağlamak ve finansal olarak daha küçük olan tedarikçilerin kurumsal firmaların kredibilitesini kullanarak vadeden önce fon kullanmalarını sağlamaktadır.

Güçlü finansal yapıya sahip firmaların tedarikçileri ile girilecek faktoring ilişkisi çerçevesinde, Deniz Faktoring tedarikçilerin firmaya yaptıkları satışlardan doğan alacakları temlik alarak tedarikçilere finansman sağlar.
Tedarikçinin kullandığı fon kurumsal müşterinin/ana firmanın bilançosunu etkilemez.

Tedarikçi Finansmanının Sağladığı Avantajlar

Satıcı Açısından,

 • Vadeli alacaklarını finanse ederek işletme sermayesi ihtiyacını karşılar.
 • Banka kredi limitlerini doldurmaz Banka kredi prosedürlerine takılmadan hızlıca nakit ihtiyacını giderir
 • Fatura temlikli işlemlerde tahsilatı Deniz Faktoring üstlendiği için tahsilat yükünü devretmiş olur.

Alıcı Açısından,

 • Öngördüğü nakit akışı, tedarikçilerinin (satıcıların)erken ödeme talepleriyle bozulmaz.
 • Alıcı, satıcılarının Deniz Faktoring ile çalıştığını bildiğinden herhangi bir alıcısıyla ilgili ödeme, erteleme vb. durumlarda doğrudan Deniz Faktoring ile temasa geçebilir.

Kamu Temliği Yoluyla Faktoring Finansmanı

DenizBank’ın kamu kurumları ile yarattığı sinerjiyi avantaja çeviren DenizFaktoring, Türkiye genelinde kamu kurumlara mal ve hizmet satışı yapan firmaların alacaklarını temlik alarak bu firmaların nakit ihtiyaçlarına çözüm önerileri sunar.

Bu şekilde nakit akışını finanase ederek ihalelerden daha fazla pay alabilir ve satış hacmini arttırabilirsiniz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) ile Gayrikabilirücü Faktoring

Alacaklarını faktoring şirketine devrederek finanse etmesini ve bilonçodan çıkartılmasını arzu eden Güçlü finansal yapıya sahip ulusal ve uluslararası firmalar! Gelin, sizde DBS’den yararlanın, hem iş yükünüzü hafifletin, hem de karlı çıkın.

Deniz Bank DBS ile çalışıyorsanız, alacaklarınızı Deniz Faktoring’e gayrikabilirücu olarak temlik edebilir ve ön ödeme kullanabilirsiniz.

Bu sayede ticari alacaklarınızı nakde çevirebilirsiniz. İşlem sonrasında da firma bilançonuz çok daha likit bir görünüme kavuşur.

Factoring'in Maliyeti

Factoring Komisyonu: Deniz Factoring kredibilite araştırması,üstlendiği risk, alacak hesaplarının tutulması ve tahsilatı gibi sunmuş olduğu factoring hizmetleri sonucunda müşterisinin temlik ettiği alacaklar üzerinden günün koşullarına göre en rekabetçi komisyon oranlarını uygulamaktadır.

Factoring Ücreti: Deniz Factoring tarafından kullandırılan finansman karşılığında iç ve dış piyasa durumuna göre belirlenen faiz oranıdır. Yurtdışı factoring işlemleri her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır. Yurtiçi factoring işlemlerinde ise factoring ücreti ve komisyonu %5 BSMV'ye tabidir, KKDF'den muaftır.