Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Kolay Adres Tanımlama Sistemi

DenizBank'ta IBAN Bilgisi Olmadan Para Transferi Dönemi Başladı!

Hemen İndir

Genel Bilgiler

Kolay Adresleme Sistemi (KOLAS) sayesinde IBAN veya hesap numarası olmadan para alıp göndermek artık mümkün.

Cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası, e-posta, vergi kimlik numarası gibi kolay hatırlayabileceğiniz bilgilerinizi DenizBank'taki hesaplarınıza Kolay Adres'iniz olarak tanımlayın, size para gönderecek kişilere IBAN yerine Kolay Adres'inizi söyleyerek, güvenle işlemlerinizi tamamlayın. Ayrıca Kolay Adres'i tanımlı kişilere 7/24, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz. Bu rahatlığı yaşamak için hemen MobilDeniz'den tanımlamanızı yapabilirsiniz.

MobilDeniz ile Masrafsız Para Göndermenin Kolaylığını Yaşayın!

Kolay Adres’ini tanımlayan tüm DenizBank’lılar, yıl sonuna kadar MobilDeniz’den para transferlerini masrafsız yapacak. MobilDeniz’e KOLAS tanımınızı yapın, 7/24 masrafsız para transferi kolaylığı yaşayın!

MobilDeniz indirmek için tıklayınız.

Sıkça Sorulanlar

Kolay Adresleme Sistemi (KOLAS) Nedir?

Kolay Adresleme Sistemi, T.C. Merkez Bankası iş birliğiyle geliştirilen, cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası (TCKN), e-posta adresi gibi kolay hatırlayabileceğiniz bilgilerinizi, IBAN veya hesap numaranız yerine kullanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Bu sisteme tanımlamış olduğunuz bilgiler ile, yine T.C. Merkez Bankası ile birlikte geliştirilen FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi sayesinde, bankalar arası para transferlerinizi 7/24, anında ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. FAST hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

KOLAS Güvenli midir?

Kolay Adresleme Sistemi, T.C Merkez Bankası’nın sahipliğinde ve kontrolünde, Bankalararası Kart Merkezi tarafından işletilen güvenli bir sistemdir.

KOLAS’a Hangi Bilgiler Tanımlanabilir?

Cep telefonu numarası, T.C kimlik numarası (TCKN), e-posta adresi, vergi kimlik numarası (VKN), pasaport numarası ve yabancı kimlik numarası (YKN) bilgileriniz Kolay Adres olarak tanımlanabilmektedir. Yapmış olduğunuz tanımlamaları ‘Kolay Adres İşlemleri’ ekranında görüntüleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlaması Nasıl Yapılır?

Kolay Adres tanımlaması yapmak için,

  • MobilDeniz’e şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ‘HESAP/KART İŞLEMLERİ’ menüsünden ‘Kolay Adres İşlemleri’ ne giriş yapıp ‘Kolay Adres Ekle’ butonuna tıklayarak, cep telefonu numarası, TCKN veya e-posta adreslerinizden birini hesabınıza tanımlayıp işlemi onaylayabilir,
  • DenizBank ATM’lerinde kartınızla beraber şifrenizi girdikten sonra ‘HESAP İŞLEMLERİ’ menüsünden ‘Kolay Adres İşlemleri’ ne giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilir,
  • Tüm DenizBank şubelerinde ve İletişim Merkezi’mizdeki müşteri temsilcilerimiz ile tanımlamalarınızı yapabilirsiniz.

Kolay Adres’e Para Transferi Nasıl Yapılır?

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi ile, Kolay Adres’ini bildiğiniz bir kişiye, IBAN bilgisini girmeden kolaylıkla para gönderebilirsiniz. Farklı banka olsa bile gönderimlerinizi 7 gün 24 saat anında gerçekleştirebilirsiniz. FAST hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Kolay Adres Tanımlaması Ne Zaman Yapılabilir?

MobilDeniz üzerinden, 7 gün 24 saat Kolay Adres tanımlaması gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Hesaba Kaç KOLAS Tanımlanabilir?

Bir IBAN için birden fazla Kolay Adres tanımı yapabilirsiniz. Farklı hesaplara aynı Kolay Adres’i tanımlayamazsınız. Her IBAN için farklı bir Kolay Adres tanımı yapmanız gerekmektedir.

Kolay Adres’lerimi Nasıl Değiştirebilirim?

MobilDeniz uygulamanızdaki ‘HESAP/KART İŞLEMLERİ’ menüsünden ‘Kolay Adres İşlemleri’ ne giriş yaparak tanımlı Kolay Adres’lerinizi görüntüleyebilir, dilerseniz değiştirebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımı Her Döviz Cinsinde Yapılabilir Mi?

Sadece TL hesaplarına KOLAS tanımı yapılabilmektedir.