Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

DenizMortgage

Hayallerinizdeki Ev İçin DenizMortgage

Hesaplama Araçları

Genel Bilgiler

Ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yapabileceği DenizMortgage, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile avantajlı fırsatlar sunar. Konut kredisi olarak da bilinen DenizMortgage kredisine başvuruda bulunarak ister yaşayabileceğiniz isterseniz de yatırım aracı olarak kullanabileceğiniz hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sabit faiz oranlarıyla müşterilerinin yüzünü güldüren DenizBank'ın ayrıcalıklı konut kredisine hemen başvurun, kendinize uygun vadelerle kolayca ödeme yapın!

Özellikleri

 • Sabit faiz seçeneği ile Mortgage kredisi kullanabilir, çektiğiniz krediyi sabit faiz oranı üzerinden eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
 • 25 yıla (1-300 ay) kadar vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin maksimum %80'ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Başlangıçta bir defaya mahsus olmak üzere kredi tutarının %0,5’i (binde beşi) kadar ücret, Kredi Tahsis Tutarı olarak kesilir.
 • DenizMortgage kredisi, KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) kesintilerinden muaftır.
 • Konut sigortası, hayat sigortası ve DASK'ın DenizBank’tan yapılması durumunda Mortgage kredisi faiz oranlarında %0.02 puan düşüş uygulanır.
 • Bir ya da birden fazla kredi taksitiniz için erken ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Kalan vadeniz 36 aydan az ise %1, kalan vadeniz 36 ayı aşıyor ise %2 oranında masraf uygulanır.
Kredi Tutarı(TL) Vade(Ay) Faiz Oranı(Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Diğer Ücretler Toplam Ücret Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
100.000 0-60 1.51% %0,5 1.818,60TL 2.318,60TL 1.7508% 21.0097%
100.000 61-120 1.51% %0,5 1.818,60TL 2.318,60TL 1.7072% 20.4896%

Sıkça Sorulanlar

DenizMortgage nedir?

Konut kredisi olarak da bilinen Mortgage kredisi, taşınmaz mülklerin ipotek alınması koşulu ile verilen kredi çeşididir. DenizBank, DenizMortgage kredisi ile sabit faiz oranları ve 300 aya kadar vade seçenekleri ile ev sahibi olmayı kolaylaştırır.

DenizMortgage’a kimler başvuruda bulunabilir?

18-65 yaş arasında gelir beyanında bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları DenizMortgage kredisine başvuru yapabilir.

DenizMortgage kredi başvurumu nasıl yapabilirim?

Mortgage kredi başvurularınızı size en yakın DenizBank şubesine giderek ya da DenizBank İnternet Bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı üzerinde DenizMortgage başvurumu nasıl yapabilirim?

İnternet Bankacılığı üzerinden kısa sürede kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için karşınıza gelen ekrana T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı girmeniz yeterli. Kredi başvuru sonucunuz cep telefonunuza SMS olarak bildirilir./p>

Kredi başvurumun onaylanması için gerekli şartlar nelerdir?

DenizMortgage kredisi kullanmanızın temel koşullarından biri gelir belgesidir. Maaşlı çalışanlar bordroları ya da SGK dökümleri ile başvuruda bulunabilir. Ticaretle uğraşanlar ya da esnaflar ise yine yıllık gelir beyanında bulunarak kredi kullanmaya hak kazanır. Mortgage krediniz onay sürecindeyken göz önünde bulundurulan faktörler arasında temiz kredi sicil notu ve aylık yüksek gelir de bulunur.

Kredi başvurusunda bulunabilmem için hangi belgelere ihtiyacım var?

 • Mortgage kredisi başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • İkametgah belgesi,
 • Satın alınmak istenilen konutun tapu fotokopisi ya da inşaat ruhsatı fotokopisi,
 • Gelir belgesi (kira, maaş, faiz vb.).

Kredi peşinat tutarı nedir?

Konut kredisi peşinatı, DenizMortgage kredisinden yararlanmak isteyenlerin ödemesi gereken tutarlardan biri. Almak istediğiniz konutun gerçek fiyatının %20’si sizden tahsil edilirken kalan %80’lik kısmı kredi olarak çekebilirsiniz.

DenizMortgage kredisini hangi para birimi üzerinden kullanabilirim?

Mortgage kredileri yalnızca TL cinsinden kullanılabilir.

DenizMortgage kredisi vade limitleri ve faiz oranları nedir?

DenizBank, Mortgage kredilerinde kendi belirlediği sabit faizi uygular. Kredinizin onaylanması durumunda en fazla 25 yıl vade ile aylık ödeme yapabilirsiniz.

Mortgage kredimi nasıl hesaplarım?

DenizBank kredi hesaplama araçları sayesinde dakikalar içinde aylık taksit tutarınızı hesaplayabilir, ödeme planınızı inceleyebilirsiniz. Sabit faiz oranı üzerinden vade ve TL cinsinden kredi tutarını girerek geri ödenecek toplam tutar ve aylık taksit tutarını öğrenebilirsiniz.