Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Nakit Dışı Finansman İhtiyaçlarınız için: Gayrinakdi Krediler

Yurt içi ve yurt dışı iş yapan KOBİ'lere sağladığımız gayrinakdi kredi çözümleri ile firmanızın iş hacmini yükseltin, kârınızı artıracak hamleleri kolayca yapın!

Genel Bilgiler

Gayrinakdi Kredi Nedir?

KOBİ'lerin ikinci veya üçüncü taraflarla anlaşmalarında, bir işin yapılması ya da sözleşme konusu yükümlülüklerin yerine getirilmesine ilişkin, bankanın söz konusu müşteri adına taahhütte bulunduğunu ve/veya maddi garanti sağladığını gösterir belgeye gayrinakdi kredi denir. Çeşitli hesaplama araçları kullanılarak banka kredibiliteniz ölçülür. Sistemin olumlu yanıt vermesi hâlinde belgeniz DenizBank tarafından düzenlenerek tarafınıza sunulur. DenizBank'tan alacağınız teminat mektupları sayesinde olumlu kredibilitenizi tüm iş ortaklarınıza göstererek, nakit teminat vermeden yeni iş bağlantıları kurabilirsiniz.

Gayrinakdi Kredi Türleri Nelerdir?

DenizBank KOBİ ihtiyaçlarına göre alternatif gayrinakdi kredi türleri sunar. İş yaptığınız özel ya da tüzel kişilere sunabileceğiniz gayrinakdi kredi, ikinci ve üçüncü şahıslara karşı güvenilirliğinizi onaylar.

Teminat Mektubu

Belirli bir taahhüdün, belirlenen süre ve şartlar uyarınca yerine getirileceği, getirilmezse taahhüdü üstlenen tarafın ödemesi gereken tutarın DenizBank tarafından karşılanacağına ilişkin; resmi kurum ve kuruluşlara ve diğer gerçek ya da tüzel kişilere hitaben ihale, mal alımı, bayilik, mahkeme, güvence bedeli, kira, hac organizasyonu vb. konularda düzenlenebilen mektuplardır. Teminat mektupları sermaye bağlamadan iş yapabilme ve maliyet avantajı sağlar. İlgili kurum veya kuruluş, banka teminat mektubu nedeniyle kendini güvende bilerek, sizi de güvenli görerek iş yapmaktan memnuniyet duyar.

Referans Mektupları

Kamu veya özel kuruluşların açtığı ihalelere katılabilmenizi sağlayacak referans mektubunuzu DenizBank'tan alabilirsiniz. Türk Lirası ya da döviz cinsinden düzenlenen referans mektubu ile firmanızın gücünü göstererek prestijinizi yükseltebilirsiniz.

İthalat Akreditif

Alıcı ve satıcı için güvenilir bir ödeme yöntemi olarak kullanılan ithalat akreditifi, uluslararası sahada ticaret yapanlar tarafından tercih edilir.

KOBİ'lerin ithalat işlemlerinde, ithalatçı firmanın ödediği ya da vadesinde ödeyeceği bedele karşılık istediği nitelikte malın alınmasını ve ihracatçının belirlenen koşullarda mal bedelini tahsil etmesini DenizBank garantisi altında gösterebileceğiniz kredi türüdür. Alıcının bankası, ihracatçının ülkesindeki bir banka aracılığı ile belirlenen süre içinde malların gönderildiğini gösterir belgelerin ibrazı karşılığında satıcıya ödeme yapacağını taahhüt eder.

Harici Garantiler

DenizBank'ın yurt dışı ticari işlemlerde bulunan KOBİ'ler için düzenlediği, yurt dışındaki muhataba olan taahhütlerin yerine getirileceği hususunu garantileyen teminat mektubu türüdür. Taahhüdün süresi içinde ve iki taraf arasındaki sözleşmeye uygun olarak yerine getirilmemesi durumunda talep edilen bedel muhataba ödenir.

Kredi başvuru evrakları için tıklayınız.

Tüm ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve güncel faiz oranlarını öğrenmek için en yakın DenizBank şubesine gelebilir veya 0 850 222 0 800 numaralı hattımızı arayarak müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Kabul/Aval Kredileri

Bankamız müşterisi ithalatçı firmaların dış ticaret işlemlerinden doğan borçlarını ileri bir tarihte ödemelerine olanak sağlayarak, ihracatçı firma tarafından keşide edilen poliçelere aval verilir. DenizBank'ın ödeme garantisi altına alınan işlemlerle hem ihracatçılar hem de ithalatçılar için karşılıklı güven içerisinde işlem yapma olanağı sağlanır.