Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Üretici Kart

Üreticilerimiz, DenizBank Üretici Kart’la toprağını bereketlendiriyor!

Hemen Başvur

Genel Bilgiler

Üretici Kart, üreticilerimizin tarım girdi ihtiyaçlarını karşıladıkları hasat vadeli bankacılık ürünüdür. Üretici Kart’la istediğiniz an nakit ihtiyacınızı ve tarım girdi ihtiyacınızı karşılamak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Özellikleri

 • Üretici Kart’a yılda bir kez ödeme yapılır. Ödeme vadesi ise kart sahiplerinin tarımsal/hayvansal ürünlerin üretim ya da hasadına göre belirlenir.

 • Üretici Kart sahipleri, anlaşmalı iş yerlerinden yapacağı alışverişlerde 6 aya varan vade ve %0 faiz avantajından yararlanabilir.

 • Üreticilerimiz Üretici Kart üzerinden limitleri doğrultusunda 3 yıla varan vadelerde taksitli kredi kullanabilir. Kredi geri ödemesi üreticimizin yetiştirdiği ürüne göre hasat ya da üretim vadesinde yapılmaktadır.

 • Üretici Kart limiti üreticilerimizin talepleri doğrultusunda artırılabilir. Tüm operatörlerden YUKSELT boşluk URETICI boşluk TC kimlik numarası yazılarak 3280'e kısa mesaj gönderilmesi sonrası yapılan değerlendirme sonrası Üretici Kart limiti otomatik olarak oluşmaktadır.

 • Ek limit avantajıyla Üretici Kart'a otomatik ödeme talimatı verebilir, düzenli olarak aylık tahszil edilen faturalarınız için senede 1 kez hasat dönemi sonrasında Üretici Kart'ınıza ödeme yapabilirsiniz.

 • Bağ-Kur sosyal sigorta ödemelerinizi Üretici Kart otomatik talimat ile aylık olarak yapabilir, sağlık sisteminden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Emeklilik planınızı aksatmayan Bağ-Kur ek limitiyle tüm borcunuzu senede bir kez hasat vadesinde yapabilirsiniz.

 • Türkiye'nin en geniş tarım girdisi satan işyeri ağına sahip Üretici Kart'a URETICI boşluk TC kimlik numarası boşluk Doğum Tarihi (Örnek: 01.01.1975) yazarak 3280'e kısa mesaj göndermek suretiyle başvurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Üretici Kart nedir?

Üretici Kart; çiftçilerin üretim ve hasat dönemlerine, nakit akışlarına ve tarımsal ihtiyaçlarına göre tasarlanan ödeme sistemidir.

Üretici Kart’a nasıl başvuruda bulunabilirim?

 • Üretici Kart’a başvuruda bulunmak için URETICI boşluk T.C. kimlik numarası boşluk Doğum Tarihi (GG/AA/YYYY) yazarak 3280’e SMS gönderebilirsiniz.

Üretici Kart’a kimler başvurabilir?

Çiftçilik belgesi sahibi bitkisel üretim ve hayvancılık yapan üreticiler Üretici Kart'a başvuruda bulunarak kartın sağladığı tüm fırsat ve ayrıcalıklarından faydalanabilir.

Üretici Kart’ın avantajları nelerdir?

 • Üreticiler, geri ödemelerini ürünlerinin hasat zamanında yapabilir.
 • ATM ve POS gibi elektronik bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Üretici Kart’lar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır. Kartınızı ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz.
 • DenizBank, Üretici Kart’lar için erken ödeme imkanı tanır. Üreticiler, bu sayede faiz maliyetlerinin düşürebilir.
 • DenizBank, Üretici Kart’lar için uygun kredilendirme koşulları sunar.
 • Anlaşmalı iş yerlerinde Üretici Kart’ın sağladığı vadeli ve faizsiz alışveriş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Üretici Kart limitim nasıl belirleniyor?

Üretici Kartların limiti üreticilerin tarımsal faaliyetlerinin büyüklüğüne ve çeşidine göre (bitkisel, hayvansal vb.) belirlenir.

Kart limitimin tamamını alışveriş ve nakit avans çekiminde kullanabilir miyim?

Üretici Kart’lar diğer kredi kartlarından farklı olarak tasarlanmış bir üründür. Kapalı devre özelliği olan kartınızı sadece anlaşmalı iş yerlerinde ve kampanya dahilindeki akaryakıt, gübre gibi tarımsal ürünler sağlayan alışverişlerinizde kullanabilir, kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz.

Ekstrenize yansıyan borç olmasa ve limitiniz yeterli görünse de daha önce ileri vadeli işlem yaptıysanız bu işlem tutarı kadar limit bloke edilir. Bu nedenle, herhangi bir alışveriş işleminizde kartınız yetersiz bakiye uyarısı verebilir. Ayrıca limitinizin bir kısmı sigorta masrafı olarak kesileceğinden kalan limit üzerinden tarım ürünü alışverişlerinizi gerçekleştirebilir ve nakit çekim yapabilirsiniz.

Üretici Kart vade tarihimi uzatabilir miyim?

Kart vade tarihleri üreticilerin yılda 1 kez yaptığı hasada göre belirlenir. Bu nedenle, Üretici Kart vade tarihi değiştirilemez ya da uzatılamaz.

Üretici Kart’a bloke konma nedenleri nelerdir?

 • Üretici Kart ödemelerinin vadesi gelmesine rağmen yapılmaması bloke nedenlerinden biridir.
 • Üretici Kart’ı ödenmiş olsa bile diğer tarım kredilerinin gecikmesi sonucu kartınız bloke olabilir.
 • Sistemin otomatik yönettiği blokeler dışında DenizBank’ın kart sahibi hakkında tespit ettiği herhangi bir olumsuzluk durumunda da Üretici Kart’a manuel olarak bloke konur.
 • Detaylı bilgi almak ve Üretici Kart talebinde bulunmak için Tarım Bankacılığı hizmeti veren DenizBank Şubeleri’ne başvurabilir, 0850 222 68 00 numaralı DenizBank Tarım Hattı’mızdan bilgi alabilirsiniz.