Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Kurtaran Hesap

Acilen nakit gerektiğinde ya da paraya sıkıştığınızda DenizBank Kurtaran Hesap ile yanınızda!

Genel Bilgiler

Hesabınızda nakit olmasa dahi, DenizBank Kurtaran Hesap ile 7 /24 acil ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu hesap sayesinde eft havalesi, fatura ödemesi, kira ödemesi, okul ödemesi, taksit ödemesi gibi rutin olarak gerçekleştirdiğiniz ödemelerinizi tek bir işlemle kolayca yapabilirsiniz.

Özellikleri

  • Hesabınızda yeterli bakiye olmasa dahi kurtaran hesap limitiniz dahilinde acil nakit ihtiyacınızı istediğiniz zaman karşılayabilirsiniz.
  • Vadesiz hesabınızdan gerçekleştirdiğiniz elektrik, su, telefon gibi kurumlara yaptığınız otomatik ödemeleriniz de, hesabınızda para olmadığında dahi, Kurtaran Hesap sayesinde her daim güvende olacak!
  • Tek seferde çekim yapabileceğiniz gibi taksitli kullanım seçeneğiyle 12 aya varan vadelerle geri ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Alışverişleriniz esnasında da kullanabileceğiniz Kurtaran Hesap, Electron ve Maestro kart kabul eden tüm iş yerlerinde de kurtarıcınızdır.
  • Kurtaran hesabınıza sadece kullandığınız kadar faiz işlediğinden dolayı kullanılmadığı takdirde herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sıkça Sorulanlar

Kurtaran hesap taksitli kullanım özellikleri nelerdir?

Tanımlanan kurtaran hesap limitiniz ile taksitli kredi kullanarak, hesabınızda bakiyeniz olmasa dahi taksitli kullanım imkanından yararlanabilirsiniz. Taksitli kullanım için ayrı bir limit tesis etmeksizin, mevcut kurtaran hesap limitiniz dahilinde kullanım mümkündür. Dilediğiniz DenizBank Şubesi’nden, internet bankacılığından, telefon bankacılığından ve 7/24 internet bankacılığı ATM’lerinden taksitli kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Kurtaran hesap taksitli kullanım tutarı minimum 200 TL olmalıdır. Kullanılan tutar 3, 6, 9, 12 aya varan taksit seçenekleri ile geri ödenebilir. İlk taksit tarihi bir sonraki ayın son iş günü olur.

Taksit tutarının ödenmemesi durumunda taksit tutarı içerisindeki anaparaya kurtaran hesap faizi işletilir.

Ay içerisindeki kullanımlarınızı ve asgari ödeme tutarınızı gösteren ekstreniz bir sonraki ayın ilk haftası DenizBank’ta e-mail adresiniz tanımlıysa oraya gönderilir, değilse belirttiğiniz gönderim yerine ekstreniz iletilir. Ayrıca ekstredeki asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kurtaran Hesap nasıl açılır?

DenizBank Kurtaran Hesap açılışı için tüm operatörlerden KURTARAN boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 3280’e SMS ile başvurabilirsiniz. Başvuru ardından saniyeler içinde yapılan sorgulama sonucu onaylandığında hesabınız hemen açılır.

Kurtaran hesap başvurusunu nasıl yapabilirim?

Başvurularınızı en yakın DenizBank Şubesi’ne giderek yapabilirsiniz ya da İnternet bankacılığı veya MobilDeniz’den şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "İşlemler" menüsünden "Başvurular" sekmesine tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz SMS ile cep telefonunuzdan kolayca başvuru oluşturabilirsiniz. SMS ile başvurmak için telefonunuzun mesaj kısmına “KURTARAN” yazıp boşluk bırakın ve “T.C. kimlik numaranızı” da mesaja ekleyerek 3280’e göndermek yeterli olacaktır.

Başvuru sonucunuz 5 dakika içerisinde cep telefonunuza gönderilir. Başvurunuzun olumlu olması durumunda size özel olarak tanımlanan kurtaran hesap limitiniz cep telefonunuza SMS mesajı olarak gönderilir.

Tüm bu işlemlerden sonra da yapmanız gereken şey size en yakın DenizBank Şubesi’ne nüfus cüzdanı, yerleşim belgeniz veya faturanızla giderek başvurunuzu tamamlamak olacaktır.

Kurtaran hesap limiti neye göre belirlenir?

Kurtaran hesap limitiniz belirlenirken, özellikle mevcut müşterilerin DenizBank ile olan ilişkileri göz önünde bulundurularak gelir belgeleri doğrultusunda limit tanımlanır.

Kurtaran hesabı faizi hesabıma ne zaman yansır?

Hesabınıza ay sonlarında faiz yansıyor olacaktır.