Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Sektörel Krediler

KOBİ'lerin nakdi ihtiyaçlarını karşılayan ve nakit akışlarına göre işlerini büyüten Sektörel Krediler Deniz'de!

Genel Bilgiler

Sektörünüze en uygun krediler için siz de Deniz’e gelin!

KOBİ’lerimizin Nakit akışına ve Sektörlerine özel ödeme planları ile uygun vade koşullarımız için siz de Deniz’e gelin…

Sektörün sezonsallığı göz önünde bulundurularak, yıl içinde nakit akışının durgun olduğu dönemlerde esnek geri ödeme planları ile Mobilya, Kırtasiye, Turizm gibi Sektörel Kredi paketlerimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik İşletme Kart sahibi müşterilerimiz için de bu çok kolay!

Özellikleri

Turizm Kredileri

Her türlü yenileme, tadilat ve yatırım için en hesaplı krediler, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde onlarca tedarikçiden indirimler ve finansal danışmanlık hizmeti Turizm Kredilerinde!

Otel, motel, pansiyon, tatil köyü, termal tesisler, yat ve tekne işletmecilerine, halıcıdan kuyumcu, restoran, bar, cafe, butik, hediyelik eşya mağazaları, poliklinikler ve bu firmalara mal ve hizmet sağlayan tedarikçilere kadar turizmden kazanç elde eden tüm KOBİ'ler Turizm Kredileri avantajlarından yararlanabilir.

Özellikleri

 • Kredi yıl içinde nakit akışının düşük olduğu Kasım – Nisan aylarında geri ödemesiz, kalan aylarda eşit taksitlidir.
 • Turizm İşletmeleri için esnek ödeme planı ile 36 aya kadar vade avantajı sağlar.

Mobilya Sektörü Kredileri

Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren; kereste, kaplama ve parke satıcıları, mobilya ve diğer ağaç ürünleri imalatçıları, üretim yapan tedarikçi firmalar ile toptan ve perakende satış yapan KOBİ'lerin gerçekleştirecekleri mal ve hammadde alımları ile işyeri, ekipman yenileme ve yatırımlarının kredilendirilmesine yöneliktir.

Özellikleri

 • Mal ve hammadde alımı için kredi yıl içinde nakit akışının düşük olduğu Mart-Haziran aylarında geri ödemesiz, kalan aylarda eşit taksitlidir.
 • Uygun vade ve faiz oranları ile spot, rotatif kredi imkânları sunulmaktadır.

Kırtasiye Sektörü Kredileri

Kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren ana bayii, ana dağıtıcı, depo, toptan ve perakende ticaret yapan KOBİ'lerin mal alım ve yatırım ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla kullanılabilen kredidir.

Özellikleri

 • Kredi yıl içinde nakit akışının düşük olduğu Nisan – Eylül aylarında geri ödemesiz, kalan aylarda eşit taksitlidir.
 • 36 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Servis ve Taşımacılık Sektörü Kredileri

Servis ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin nakdi ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla kullanılabilen kredidir.

Özellikleri

 • Kredi yıl içinde nakit akışının düşük olduğu Haziran – Eylül aylarında geri ödemesiz, kalan aylarda eşit taksitlidir.
 • 36 aya kadar vade avantajı sağlar.

*Servis sektöründeki KOBİ'lerin krediden faydalanabilmeleri için sektör deneyimlerinin en az 1 yıl olması gerekmektedir.

Otomotiv Yan Sanayi Kredisi

Otomotiv sektörüne yönelik; hammadde, ara mamul ve mal satışı gerçekleştiren yan sanayi KOBİ'lerin KOBİ sermayesi, mal ve hammadde alımları ile işyeri, ekipman yenileme ve yatırımlarının kredilendirilmesine yönelik kredidir.

Özellikleri

 • Kredi yıl içinde nakit akışının düşük olduğu Temmuz – Kasım arası aylarda geri ödemesiz (5 ay) kalan 7 ayda eşit taksitlidir.

Tarım Sektörü Kredileri

ELÜS Karşılığı Kredi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS), tarımsal ürünlerin lisanslı depoya tesliminde, lisanslı depo işletmesince oluşturulan ve ilgili lisanslı deponun bağlı bulunduğu ticaret borsasında alım satım yapılabilen bir varant üründür. Ürününü lisanslı depolara teslim eden üreticilerimiz, ELÜS’lerinin %100’üne kadar(*) DenizBank Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Karşılığı Kredi kullanabilirler.

(*) ELÜS işlemlerinde ürüne göre oran değişiklikleri olabilmektedir.

Elektronik ürün senetleriniz ile;

 • Tarımsal ürünlerinizi teslim ettiğiniz depoda ürünleriniz sınıf ve kalitelerinin yetkili sınıflandırıcılar tarafınca saptanması sonrası sağlıklı, güvenli ve kalitesi karışmadan saklanır.
 • Ürününüzde fiyat artış beklentiniz olması durumunda ürünlerinizi depoda bekleterek uygun gördüğünüz zamanda satarak kar edebilirsiniz.
 • Borsa aracılığı ile ELÜS’lerinizi hisse senedi ve değerli varant ürünler gibi kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. ELÜS işlemlerinde gelir ve kurumlar vergisi açısından istisnalar getirilmiştir(*). Sayılan teşviklerden yararlanmada mudi yönünden bir sınırlama yoktur. ELÜS sahibi (çiftçi, çırçırcı, sanayici veya yatırımcı ayrımı olmaksızın) teşviklerden ayrımsız olarak yararlanabilir. Ürünün lisanslı depoya tesliminden sonra ürün senedinin borsada alınıp satılması ve ELÜS alım satımından sağlanan kazançlar 31.12.2023 tarihine kadar Gelir ve Kurumlar Vergisi’nden istisnadır. İstisna edilen bu kazançlar üzerinden 94 üncü madde kapsamında tevkifat yapılmaz.
 • Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) karşılığı kredi kullandırımlarında mevcutta %5 olan BSMV oranı, %1 olarak uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve kredi talebinde bulunmak için Tarım Bankacılığı hizmeti veren DenizBank Şubeleri’ne başvurabilir, 444 6 800 no’lu DenizBank Tarım Hattından bilgi alabilirsiniz.

(*) ELÜS işlemlerinde gelir ve kurumlar vergisi açısından istisnalar getirilmiştir.

 • Borsada ELÜS alım satımından sağlanan kazançlar, 31.12.2023 tarihine kadar Gelir ve Kurumlar Vergisinden istisnadır (GVK geçici 76. md.)
 • İstisna edilen bu kazançlar üzerinden Gelir vergisi kanununun 94. Md. numaralı bendi ve 164 seri nolu Gelir vergisi tebliği çerçevesinde, vergi stopaj kesintisi yapılmaz (Kur. Ver. Teb. 38.2).
 • ELÜS’lerin Borsada ilk teslimi ve alım satımı KDV’den istisnadır. (KDV kanunu madde 13 ve 17)
 • ELÜS’lerin kredi kullanımı karşılığında teminat verilmesi halinde diğer kredilerde %5 olan BSMV oranı, %1’e inmektedir.
 • 488 sayılı Damga Vergisi Kanunu’nun 3898-2 sayılı tablosunda Ek: 16/6/2009-5904/20md. istinaden 10/2/2005 tarihli ve 5300 sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu çerçevesinde, mudi ile lisanslı depo işletmesi arasında düzenlenen mukavelenameler ve ürün senedi vergiden istisna edilen kağıtlar sayılmaktadır. İlgili tablonun “Ticari ve medeni işlerle ilgili kağıtlar” bölümünde yer alan hükmü uyarınca mudi ile lisanslı depo işletmesi arasında düzenlenen sözleşmeler ve ürün senedi damga vergisinden istisna olarak değerlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilir