Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Mühendislik Sigortaları

DenizBank ile inşaat tesislerinizi risk faktörlerine karşı güvenceye alın!

Genel Bilgiler

İnşaat sektöründeki faaliyetlerde yaşanması muhtemel olan riskler para ve zaman kaybı yarattığı gibi, projenin sekteye uğraması nedeniyle marka prestijini de zedeler. Hassasiyet isteyen yüksek risk grubu inşaatlar için çeşitli alanlarda DenizBank sigorta ürünleriyle tanışabilir, bankamızın sağladığı avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Çalışma sahasını iyileştirme, işçi ve iş güvenliğini sağlayabilme, iş akışının daha sağlıklı koşullarda gerçekleşmesini sağlama sorumluluğunu alan firmaların, herhangi bir riske karşı gereken tedbiri almak ve kayıplardan asgari zararla kurtulmak için mühendislik sigortası yatırmaları önerilir. Genel şartlarda sunulan teminatlara ek olarak farklı teminat talepleriniz için lütfen DenizBank sigorta uzmanlarımızla irtibata geçin.

Özellikleri

Mühendislik sigortası dört ana konuda destek sağlar:

  • Elektronik Cihaz teminatı
  • Makine Kırılması teminatı
  • İnşaat Tüm Riskler
  • Montaj Tüm Riskler

Elektronik Cihaz Teminatı: Sigorta edilen tesiste, önceden bilinmeyen ve ani şekilde gelişen, beklenmedik muhtelif sebeplerden ötürü, elektronik cihazlarda meydana gelecek olan hasarların teminat altına alınmasıdır.

Makine Kırılması Teminatı: Sigorta edilen tesiste, önceden bilinmeyen ve ani şekilde gelişen, beklenmedik muhtelif sebeplerden ötürü, makinelerde meydana gelecek olan mekanik hasarların teminat altına alınmasıdır.

İnşaat Tüm Riskler: Sigorta edilen tesiste, önceden bilinmeyen ve ani şekilde gelişen, beklenmedik muhtelif sebeplerden ötürü, sigorta konusunu teşkil eden inşaat işlerinde meydana gelecek olan zararın teminat altına alınmasıdır.

Montaj Tüm Riskler: Sigorta edilen tesiste, önceden bilinmeyen ve ani şekilde gelişen, beklenmedik muhtelif sebeplerden ötürü, sigorta konusunu teşkil eden makinelerin montajı sırasında meydana gelecek olan zararın teminat altına alınmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mühendislik sigortası nedir?

Firmanın talebi çerçevesinde yapılan mühendislik sigortası, proje başlangıcında şantiyenin kuruluşu, malzeme dökümü ve sahanın faaliyete geçmesi gibi ilk adımdan son aşamaya kadar geçen süre içerisinde çeşitli risk faktörlerine karşı banka tarafından garanti altına alınması işlemidir.

Mühendislik sigortası kapsamında makinelerin çalınması teminat dahilinde midir?

Mühendislik sigortalarında makinelere karşı hırsızlık ya da hırsızlığa teşebbüs kaynaklı hasarlar sigorta teminat kapsamına alınmamaktadır.

Sıfır alınan ya da garantisi devam eden makineler sigorta ettirilmeli mi?

Sıfır alınan ya da garantisi hâlen devam eden makinelerde sadece üretim kaynaklı hasarlar giderilir. Kullanıcı hatası, doğal afet, yangın vb. durumlarda oluşabilecek hasarların giderilmesi için sigorta edilmesi önerilir.

Hasar sonrası sigorta süresi ne kadardır?

Hasar durumu tam ise, makine kullanılmaz duruma gelmiş ise sigorta teminatı sonlandırılır. Kısmen hasar gören makineler için sigorta bedeli, hasarın meydana geldiği tarihin baz alınmasıyla hesaplanarak ödeme yapılan tutara göre azalır.

Sigortalı araç dahilinde bulunan iç aksesuarlar teminat altına alınır mı?

Sigorta yaptırdığınız araçlar içinde değerli iç aksesuar bulunuyorsa, ek olarak bildirmediğiniz sürece teminat kapsamına alınmaz.