Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Nakliyat Sigortaları

Kıymetlerinizin nakliyesinde DenizBank güvencesiyle sigortalanın!

Genel Bilgiler

DenizBank nakliyat sigortası ürünleri, poliçe kapsamındaki kıymet ve emtiaların hava, deniz, kara ya da demiryolu ile taşınması sırasında yaşanabilecek hasar,kayıp ve zararı teminat altına almak için sunulur. Tekne ve yat sigortaları kapsamında taşınma, ekipman ve donanım kaynaklı kayıplarınız DenizBank ile güvence altında.

Özellikleri

DenizBank nakliyat sigortası ürünleri dört konuda destek sağlar:

 • Emtia Nakliyat Sigortası
 • Kıymet Nakliyat Sigortası
 • Tekne Sigortası
 • Yat Sigortası

Emtia Nakliyat Sigortası: Yurt içi veya yurt dışı emtia nakliyesi sırasında meydana gelebilecek hasarları teminat altına alan sigorta türüdür. Kara, hava, deniz ya da demiryolu ile taşıma sırasında kaza, hırsızlık, yükleme / indirme hasarları ve doğal afet gibi durumlarda poliçe şartları kapsamında teminat güvencesi sağlar.

Kıymet Nakliyat Sigortası: Yurt içi veya yurt dışı kıymet nakliyesi sırasında meydana gelebilecek hasarları teminat altına alan sigorta türüdür. Kara, hava, deniz ya da demiryolu ile taşıma sırasında kaza, hırsızlık, yükleme / indirme hasarları ve doğal afet gibi durumlarda poliçe şartları kapsamında teminat güvencesi sağlar. Poliçeye konu olabilecek kıymetlerden bazıları şunlardır:

 • Kıymetli evrak
 • Hisse senedi
 • Tahvil
 • Nakit

Tekne Sigortası: Gemilerin ya da balıkçı teknelerinin;

 • Fırtına gibi kötü hava koşulları,
 • Karaya oturma,
 • Çarpışma ya da çarpma gibi durumlarda yaşanabilecek zararı teminat altına alan sigorta türüdür.

Yat Sigortası: Yatların limanda park hâlinde, çekek yerinde, denizde, karada, tamirde ya da depoda iken gövdesinde, motorunda, makinelerinde, yat ile alınan/satılan donanımlarında, ekipmanlarında, aynı adı taşıyan servis botlarında meydana gelebilecek risklere karşı teminat altına alınmasıdır. Herhangi bir şekilde üçüncü şahıslara sıçrayacak olan maddi veya bedeni zararlar da poliçe kapsamında değerlendirilir.

Sıkça Sorulanlar

Nakliyat sigortası nedir?

Özel ya da hükmi şahıslara ait olan kıymetlerin ve emtiaların nakliyesi esnasında oluşabilecek hasarlara teminat veren sigorta ürünüdür.

Emtia sigortası nedir?

Ticarete konu olan, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için alınıp satılan her türlü mal ve ürün emtiadır. Hammaddeler de emtia sınıfında değerlendirilir. Emtiaların nakliyesi sırasında oluşabilecek muhtemel fiziksel zararlara teminat veren sistem emtia sigortasıdır.

Kıymet sigortası nedir?

Kıymetli evrak, maden, para ve bunlara benzer değerli şeylerin taşınmaları sırasında oluşabilecek risk ve tehlikeler teminat altına alınır. Sigorta poliçesinin geçerli olabilmesi için sigorta sahibiyle birlikte taşınıyor olması ya da taşıyıcı araçta bulunan sorumlu kişiye teslim edilmiş olması ile olağan yöntemlerle taşınması gereklidir.

Tekne sigortası nedir?

Tekne kadar değerli olan iç ve dış donanımları da kapsayan poliçelerle, hem mekanik hem elektronik tüm ekipmanları, önceden belirlenemeyen, aniden meydana gelen, doğal afet ve dış risk faktörlerine karşı sigortalayan sistemdir.