Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

Sorumluluk Sigortaları

DenizBank sorumluluk sigortası yaptırın, iş yaşamındaki risklerinizi teminat altına alın!

Genel Bilgiler

İş dünyasında karşılaşacağınız muhtemel problemlerin yükünü hafifletecek olan sorumluluk sigortası ürünlerimiz, zor zamanlarda desteğiniz olsun diye ihtiyaçlarınıza göre düzenlenir. DenizBank ile imzaladığınız poliçeler, çalışanlarınıza ya da üçüncü şahıslara karşı olan sorumluluklarınızı güvence altına alır.

Özellikleri

DenizBank sorumluluk sigortası ürünleri dört ana konuda yapılandırılır.

  • İşveren Mali Sorumluluk Sigortası
  • Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası
  • Ürün Sorumluluk Sigortası
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası

İşveren Mali Sorumluluk Sigortası: İşyerinizde çalışan personelin kaza sonucunda bedeni zarar görme riski, işverenin hukuki sorumluluğu altında sigortalanır. Zorunlu mali sorumluluk sigortası sayesinde, personelin SGK’ya kayıtlı olması koşulu ile işyerinde ya da işin başında iş kazası meydana gelmesi durumunda, işverenin ödemesi gereken tazminat, dava harcı ve avukat masrafları tutarı, poliçe kapsamındaki teminat tutarını aşmamak şartıyla teminat altındadır.

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası: 3. şahıs mali sorumluluk sigortası ile işyerinizin faaliyetlerinden kaynaklanan ve üçüncü şahısları etkileyen zarar durumları teminat altındadır. Poliçede belirttiğiniz adreste, ticari faaliyetler gerçekleştirdiğiniz zamanda, 3. şahıslara gelebilecek bedeni ya da maddi zarar riskleri, hukuki sorumluluk çerçevesinde ve belli limitleri aşmamak koşulu ile sigortalanır.

Ürün Sorumluluk Sigortası: Özellikle üretici firmalar için büyük önem arz eden ürün sorumluluk sigortası, piyasaya sunulan ürünlerden kaynaklanan maddi ya da bedeni zararları özel şartlarla birlikte teminat altına alan poliçelerdir. Ürün geliştirme, üretim, etiket ve ürün kontrol kaynaklı kusurlu ya da hatalı ürünlerin üçüncü şahıslara verdiği zarar nedeniyle açılacak tazminat davası harç giderleri, avukatlık masrafları ve tazminat hükmü bedeli sigorta kapsamındadır.

Mesleki Sorumluluk Sigortası: DenizBank mesleki sorumluluk sigortası sayesinde, mesleğin icrası sırasında üçüncü şahıslara zarar verebilecek durumlar söz konusu olduğunda, özel şartlar çerçevesinde ve poliçede belirtilen limitler dahilinde teminat sağlarsınız.

Sıkça Sorulanlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası’ndan kimler yararlanabilir?

DenizBank Mesleki Sorumluluk Sigortası’ndan aşağıdaki meslekler yararlanabilir:

  • Doktorlar
  • Mimarlar
  • Mühendisler
  • Güvenlik Şirketleri
  • Yeminli Mali Müşavirler