Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

Artan Kredi

Ön onaylı ihtiyaç kredisi Artan Kredi ile DenizBank’ın ayrıcalıklı hizmetlerinin keyfini çıkarın!

Genel Bilgiler

İhtiyaç kredisi ürün yelpazesine eklenen bu yeni kredi ile mevcut taksitli ödemeleriniz değişmeden tüm kredilerinizi tek seferde kapatabilir, DenizBank’ın avantajlarla dolu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Artan kredinin sağladığı en önemli avantajların başında mevcut kredileriniz göz önünde bulundurulmadan daha yüksek limitli kredi kullanabilmeniz gelir. Artan krediden iki şekilde yararlanmak mümkündür. Dilerseniz mevcut kredi taksit tutarlarını değiştirmeden ek kredi limitinden yararlanabilir, dilerseniz de daha yüksek tutarda artan kredi kullanıp, bunu aylık taksit tutarına yansıtabilirsiniz.

Artan kredi, özellikle zamandan tasarruf etmek isteyen müşterilere büyük avantaj sağlar. Aynı anda hem yeni limitli krediden faydalanabilir hem de tüm kredilerinizi kapatma işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikleri

  • Artan kredi, 12 ay ila 60 ay arası vadeli kullanıma uygundur.
  • Bu ihtiyaç kredisi en fazla 55.000 TL olacak şekilde kullanılabilir.
  • Artan kredi, aylık sabit faiz oranı üzerinden hesaplanır.
  • Bir defaya mahsus olmak üzere, artan kredinizi kullanırken kredi tutarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti alınır.

Oran ve Fiyatlar

Kredi Tutarı (TL) Vade (Ay) Aylık Faiz
Oranı (%)
Aylık Taksit
Tutarı (TL)
Kredi Tahsis
Ücreti (TL)
Sigorta ve Vergi Dahil
Ücretler Toplamı (TL)
Aylık Toplam
Maliyet Oranı (%)
Yıllık Toplam
Maliyet Oranı (%)
10.000 12 2,28 988,85 50,00 142,43 3,3062 39,6739
10.000 24 2,28 573,81 50,00 186,17 3,2528 39,0337
10.000 36 2,28 440,18 50,00 242,13 3,2344 38,8125

Örnek ödeme tablosu, 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Kredi üst limiti 55.000 TL'dir. Yasal vade sınırlamaları gereği 50.000 TL üzerindeki tutarlar için maksimum vade 24 ay, 50.000 TL ve altındaki tutarlar için maksimum vade 36 aydır. Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir defaya mahsus alınacak olup kredi tutarının binde 5’ i oranındadır. Tabloda yer alan kredi tahsis ücretine vergi dâhil edilmemiştir. ”Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı”, kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır. Aylık/ yıllık toplam maliyet oranlarına sigorta primi hariç tüm masraf ve vergiler dâhil edilmiştir. Örnek kredi için sigorta primi hesaplamalarında ortalama 35 yaş baz alınmıştır. Aylık/yıllık toplam maliyet oranlarına sigorta primi hariç tüm masraf ve vergiler dâhil edilmiştir. Örnek kredi için sigorta primi hesaplamalarında ortalama 35 yaş baz alınmıştır. Hayat sigortası primi 10.000 TL için; 12 ay vadede 89.93 TL, 24 ay vadede 133.67 TL, 36 ay vadede 189.63 TL'dir. Banka, faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Krediye ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında tarafınıza bilgi formu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Sıkça Sorulanlar

Artan kredi nedir?

DenizBank’ın kendi müşterilerine özel olarak sunduğu ve yeni ihtiyaç kredisi ürünü olan artan kredi, mevcut kredi ya da kredilerini düzenli olarak ödeyenlerin yararlanabileceği kredi türüdür. Ön onaylı ihtiyaç kredisi olan artan kredi, ihtiyaç duyan müşterilere ek kredi limiti sunar. İster mevcut taksit tutarınız üzerinden isterseniz de taksit tutarınızı artırarak artan krediden faydalanabilirsiniz.

Neden artan krediye başvuru yapmalıyım?

DenizBank’tan bir ya da birden çok kredi kullanımına sahipseniz, artan kredi ile bu kredilerin ödemelerini birleştirebilirsiniz. Aylık ayrı ayrı ödeme yaptığınız diğer kredi ya da kredileri bu yeni kredinizle kapatabilir, aylık taksit tutarınız değişmeden ödemelerinizi tek seferde yapabilirsiniz.

Artan kredi için geçerli faiz oranları ne kadardır?

DenizBank, çoğu kredisinde uyguladığı gibi artan kredide de sabit faiz oranları uygular.

Artan kredi nasıl hesaplanır?

  • Artan kredi hesaplama işlemlerini sabit faiz oranı üzerinden yapabilirsiniz. 12-60 ay vadeli ödeme yapabileceğiniz artan kredi için aylık taksit tutarınızı kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Tüm vade aralıkları için aynı faiz oranı geçerlidir.
  • Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı içinde, tek sefere mahsus olmak üzere, 50.00 TL’lik sabit kredi tahsis ücreti bulunur.
  • Sigorta ve vergiler de hesaplama sırasında maliyet oranlarına yansıtılır.
  • Artan oranlı kredi hesaplama işlemlerinizde faiz oranlarının değişebileceğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Hesaplama araçları yalnızca bilgi alma amacıyla kullanılır. DenizBank, ilerleyen dönemlerde ya da kredi işlemleri sırasında faiz oranlarını değiştirebilir.

DenizBank artan kredinin üst limiti nedir?

Artan kredinizi en fazla 55.000 TL olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Artan kredimi kaç ay vadeli kullanabilirim?

DenizBank, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda farklı vade seçenekleri sunar. 12, 24, 36, 48 ve 60 ay vadeli olarak artan krediden yararlanabilirsiniz.

Artan kredimi hangi para cinsleri üzerinden kullanabilirim?

DenizBank artan kredi yalnızca Türk lirası cinsinden kullanıma uygundur.

Artan kredi talebimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Yeni bir ihtiyaç kredisi ürünü olan artan krediden faydalanmak istiyorsanız size en yakın DenizBank şubesine gidebilir ya da 0850 222 0 800 numaralı DenizBank Telefon Bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Başvurumun ardından kredi kullanıp kullanamayacağımı nasıl öğrenebilirim?

DenizBank, artan kredi başvurusunda bulunan müşterilerine SMS ile bilgi verir. Aynı zamanda, kredi kullanabileceğiniz kesinleştikten sonra da masraflar, ücretler, faiz oranları ve komisyon hakkında sizinle bilgi formu paylaşır.