Menüye Git İçeriğe Git
 

Bireysel Bankacılık

Bireysel müşterilerime özel, yeni bir bankacılık deneyimi!

 

Emekli Bankacılığı

Emeklilerimize özel ürünler ve kampanyalar ile tanışın!

 

Afili Bankacılık

Ayrıcalıkları önünüze seren bankacılık Deniz’de!

 

Özel Bankacılık

DenizBank’ın özel müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları keşfedin!

 

KOBİ Bankacılığı

Deniz’in KOBİ’lerimize sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetlere ulaşın!

 

Tarım Bankacılığı

Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm çözümlerimizi görün!

 

Kurumsal ve Ticari Bankacılık

Kurumsal müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına özel çözümler Deniz’de!

Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS)

Altınlar yastık altından çıksın, değerlerine değer katsın!

Hesap Aç

Hesap Aç

Genel Özellikler

Cumhuriyet altınından küpeye, yüzükten bileziğe her ayardaki fiziki altınlarınızı DenizBank’ta mevduata dönüştürmek için size birden fazla yöntem sunuyoruz.

Dilerseniz her ay farklı illerde düzenlenen ve internet sitemizde ilan ettiğimiz DenizBank Şubelerimizdeki DenizAltın Günlerine gidebilir ya da 68 şehirdeki Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) üyesi 223’ten fazla anlaşmalı kuyumculara giderek altınlarınızın 24 ayar saf altın karşılığını DenizBank hesabınıza aktararak güven altına alabilirsiniz.

KAD-SİS Nedir?

Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) uygulaması; tasarruf sahiplerinin altın ve ziynet eşyalarını anlaşmalı kuyumcular aracılığıyla haftanın her günü KAD-SİS üyesi bankalardaki hesaplarına masrafsız aktarmalarını sağlayan bir sistemdir.

Sisteme üye yakınınızdaki bir kuyumcuda altın ve ziynet eşyalarınızın değerinin hesaplanması sonrası, anlaşmalı bankalarda altın hesabınızın olması durumunda gram cinsinden 24 ayar karşılığını KAD-SİS üzerinden tercih ettiğiniz hesabınıza güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz.

DenizBank’ta KAD-SİS'e de üye anlaşmalı banka olarak hizmet vermektedir.

Altın Yatırma İşlemi

Altın değerleme noktası (ADN) olarak hizmet veren kuyumcuları ziyaret etmeden önce, KAD-SİS ile anlaşmalı bankalarda açılmış bir vadesiz altın mevduat hesabınız bulunmalıdır.

DenizBank Vadesiz Altın Hesap ile birikimlerinizi altın olarak değerlendirmek, çalınma ya da kaybolma riskine karşı önlem almak, ihtiyaç duyduğunuz an nakde çevirebileceğiniz birikimlerinizle alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmek, üstelik hiçbir komisyon ya da masraf ödemeden tüm bunları yapabilmek için dilerseniz Şubelerimizden dilerseniz AçıkDeniz Bankacılığı üzerinden anında ve kolayca hesabınızı açabilirsiniz.

ADN’de değerlemesi yapılan altın ve ziynet eşyalarınızın gram karşılığının KAD-SİS üzerinden sizin belirleyeceğiniz vadesiz altın mevduat hesabınıza aktarılabilmesi için, bankanızda açık durumdaki hesaplarınızın listelenmesi öncesi banka sisteminde kayıtlı olan ve sizin kullanımınızda olduğu mobil onay kodu ile teyitli hale getirilmiş cep telefonu numaranıza bankadan SMS gönderilmektedir.

ADN’ye gitmeden önce DenizBank’ta kayıtlı cep telefonu numaranızın güncel olup olmadığını durumunu öğrenmek için şubelerimizi arayabilir veya ziyaret edebilirsiniz.

Altınlarınız ve ziynet eşyalarınızla birlikte yakınınızdaki bir ADN’yi ziyaret ederek aşağıdaki şekilde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • ADN olarak hizmet veren kuyumcuda KAD-SİS Müşteri Bilgilendirme Formu’nu imzalayınız.
 • Sistemden gelen SMS şifresi ile işleme başlama onayınızı verebilirsiniz.
 • Bankamızdan teyitli cep telefonu numaranıza gelen SMS şifresi ile işlemlerin bilginiz dahilinde yapıldığını onaylayabilirsiniz.
 • Altınlarınızı ADN yetkilisine teslim ettiğinizde, ekspertiz (değerleme) işlemi kamera kaydı ile yapılacaktır.
 • ADN ile değerlemede mutabakat sağlamanız halinde, anlaştığınız değerleme tutarı üzerinden KAD-SİS aracılığıyla Bankamıza iletilen transfer talimatı üzerinden KAD-SİS firmasının hesabından DenizBank Altın Hesabınıza aktarım yapılacaktır.

Banka Hesaplarına Aktarım

 • KAD-SİS anlaşmalı altın değerleme noktası (ADN) olan kuyumcularda altın ve ziynet eşyalarınızın gram altın karşılığını öğrenebilir ve anlaşmalı bankalarda altın mevduat hesabınız bulunuyorsa, 24 ayar saf altın karşılığının değer kaybı olmadan anında hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Getirilen fiziki altının has altın miktarı hesaba gram altın olarak yatırılır. Herhangi bir alım-satım işlemi olmadığı için kur kaybı yaşanmaz.
 • Saklama derdi, çalınma korkusu olmadan güvenle altın birikimi yapabilirsiniz
 • Altın birikimlerinize Mobil Bankacılık veya AçıkDeniz Bankacılığı üzerinden 7/24 ulaşabilir, güncel değerini öğrenip alım – satım işlemi yapabilirsiniz.
 • Kiralık kasa masrafı ortadan kalkar. Hesap işletim ücreti söz konusu olmadığı için yatırımlarınız masrafsızca korunur.
 • Kaydi olarak yatıracağınız altınlar, diğer mevduat hesaplarında olduğu gibi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır
 • Yatırılan altınlar Vadeli Altın Mevduat Hesabı’na ya da Altın Biriken Hesap’a dönüştürüldüğü takdirde faiz getirisi ile altından altın kazanabilirsiniz.
 • Ziynet altın ya da bilezikler nakde ihtiyaç duyulduğu hallerde küçük miktarlarda bozdurulamaz. Ancak hesabınızdaki altınları ihtiyacınız kadar bozdurabilirsiniz.

Altın Değerleme Noktaları

KAD-SİS uygulamasına dâhil kuyumcuların güncel bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Altın Değerleme Noktaları (ADN)

İlginizi Çekebilir